Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyżur domowy
05-02-2019, 21:43
Post: #61
RE: Dyżur domowy
W placówkach gdzie jest 2/3 dochodzeniowcow czy techników zawsze będzie więcej dyżurów... Wyjścia innego nie ma i nie będzie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 23:30
Post: #62
RE: Dyżur domowy
(05-02-2019 21:43 )plemie101 napisał(a):  W placówkach gdzie jest 2/3 dochodzeniowcow czy techników zawsze będzie więcej dyżurów... Wyjścia innego nie ma i nie będzie...

Wyjścia są dwa:
1. Przeszkolić więcej f-szy do podstawowych rzeczy dochodzeniowca i technika żeby mogli wykonać podstawowe czynności i być przynajmniej w liczbie dwóch na zmianę.
2. Wprowadzić dodatkowo płatne dyżury domowe za sam dyżur jak i więcej płatne godziny wezwania z dyżuru do placówki i wtedy technicy nie będą narzekać, a kierownicy za odgórnym przykazem rzadziej dzwonić po technika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2019, 05:57
Post: #63
RE: Dyżur domowy
To nie jest prywatną firma że można sobie od tak wprowadzić coś płatnego.. w większości przypadków technik czy dochodzeniowiec wiedzial na co się pisze o to akceptował... Nie licząc przypadku, gdzie było 4/5 a jest 2/3.. a jeśli chodzi o przeszkolenie większej ilości osób to ciekawe czy byś chciał byc dodatkowo przeszkolony a miałbyś za to całe 0 zł... Jedyne do obowiązków by wpisali...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2019, 09:14
Post: #64
RE: Dyżur domowy
(06-02-2019 05:57 )plemie101 napisał(a):  To nie jest prywatną firma że można sobie od tak wprowadzić coś płatnego.. w większości przypadków technik czy dochodzeniowiec wiedzial na co się pisze o to akceptował... Nie licząc przypadku, gdzie było 4/5 a jest 2/3.. a jeśli chodzi o przeszkolenie większej ilości osób to ciekawe czy byś chciał byc dodatkowo przeszkolony a miałbyś za to całe 0 zł... Jedyne do obowiązków by wpisali...

Właśnie dlatego że nie jest to prywatna firma należy przepisów przestrzegać co w SG jest nagminnie łamane szczególnie w temacie czasu służby! Co do tego czy technik i dochodzeniowiec wiedzieli na co się piszą to wątpię żeby ktoś im powiedział że wiesz tam nie ma przepisów o czasie służby masz być i ch..! Szczerze w to wątpię, a po drugie znam kilku czy to dochodzeniowców czy techników i wszyscy bez stanowiska kierowniczego są na 4 grupie więc to tyle co gość na bramie w oddziale. Osobiście mam na to wyje.... bo nie mnie to dotyczy, a jak oni sobie dają to ich problem przepisy są dla wszystkich i mają możliwość z tym walczyć tylko muszą się nie bać i tu będzie problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2019, 13:14
Post: #65
RE: Dyżur domowy
Witam mam takie pytanie.
Jeżeli w miesiącu jest do wypracowania 168 godzin a mam zaplanowane 120 a reszta 48 dyżur bo mam nadgodziny i w ten sposób chcą mi je oddawać. Mianowicie chodzi mi oto czy najpierw powinny być zaplanowane godziny które są w miesiącu do wypracowania a potem ewentualnie dyżury? I czy jest na to konkretny przepis?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2019, 15:34
Post: #66
RE: Dyżur domowy
§ 18. 1. Czasu wolnego w zamian za służbę przekraczającą normą określoną w art. 37 ust. 2 ustawy udziela przełożony zajmujący stanowisko kierownicze bezpośrednio wyższe od stanowiska zajmowanego przez funkcjonariusza, poczynając od kierownika sekcji (równorzędnego) lub dowódcy plutonu:
1) z urzędu, w ustalonych przez siebie terminach, uwzględniając potrzeby służbowe;
2) na pisemny wniosek funkcjonariusza, we wskazanych przez niego terminach, w szczególności w okresie bezpośrednio poprzedzającym urlop wypoczynkowy lub po jego ukończeniu, jeżeli nie zakłóca to normalnego toku służby.
2. W uzasadnionych przypadkach czasu wolnego,o którym mowa w ust. 1, może udzielić również przełożony właściwy w sprawach osobowych funkcjonariusza albo kierownik komórki organizacyjnej Komendy Głównej, w której funkcjonariusz pełni służbę.
3. O terminie udzielenia z urzędu czasu wolnego funkcjonariusza informuje się nie później niż:
1) do chwili zakończenia służby poprzedzającej służbę w dniu, w którym wyznaczono funkcjonariuszowi termin udzielenia czasu wolnego w godzinach lub dniach;

Na moje oko grafik powinien wyglądać tak że masz zaplanowane 168 godz z czego zaznaczone dni za nadgodziny i dopiero dyżur domowy bo dzień wolny za nadgodziny to dzień wolny ,a nie DD bo wtedy nie możesz nic zaplanować! Ponadto jeśli masz zaplanowane odbiór nadgodzin jako dzień wolny i w tym dniu przełożony się uprze że masz DD i Cię na niego wezwie to
§ 22. 5. Jeżeli funkcjonariusz wykonywał polecone
czynności służbowe w czasie dyżuru domowego pełnionego:
1) po godzinach służby, to za czas ich wykonywania udziela się w tym samym wymiarze czasu wolnego od służby;
2) w dniu wolnym od służby lub w dniu ustawowo wolnym od pracy, stosuje się przepisy § 19.
§ 19. 1. W zamian za służbę pełnioną w dniu wolnym od służby funkcjonariusz otrzymuje czas wolny, w tym samym wymiarze, w innym wskazanym przez siebie dniu tygodnia, jeżeli nie zakłóca to normalnego toku służby.
2. W zamian za każde 8 godzin służby pełnionej
w dniach wolnych od służby funkcjonariusz otrzymuje dzień wolny w innym wskazanym przez siebie dniu
tygodnia, jeżeli nie skorzystał z czasu wolnego w sposób określony w ust. 1 i nie zakłóca to normalnego toku służby.
Na koniec pamiętaj że przełożony teoretycznie może wszystko dopóki nie zadasz pytania na piśmie z prośbą o podstawy prawne i wytłumaczenie dlaczego tak zrobił bo wtedy już robisz im mały problem i najważniejsze wszelkie pisma do wyższych przełożonych przez kancelarię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2019, 22:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2019 22:41 przez Jajko_pawiana.)
Post: #67
RE: Dyżur domowy
Z tymi dyżurami domowymi to jest ogólnie kompletna kpina i żart. Relikt poprzedniego ustroju dalej ma się dobrze, bo jest bardzo wygodny. W rzeczywistości dyżur domowy nie jest twoim dniem wolnym. Dzień wolny rozumie się poprzez okres, w którym swobodnie możesz dysponować swoim czasem - czego będąc na dyżurze domowym zrobić nie możesz. Nie wiem jak to się ma do SG, ale w interpelacji nr. 742 (odnośnie czasu służby Policjantów) don Confetti wyraźnie określił, że dyżur domowy Policjant może pełnić nie częściej, niż 4 razy w miesiącu (co z resztą wynika z rozporządzenia). We wspomnianej interpelacji jest również określone, w jaki sposób mają być liczone nadgodziny w przypadku wezwania do stawienia się do służby w trakcie dyżuru domowego.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2019, 18:18
Post: #68
RE: Dyżur domowy
Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale osoby zatrudnione na umowie o pracę mają dużo mniej korzystne warunki dyżurów domowych. W psychopatycznych przedsiębiorstwach można mieć od poniedziałku do piątku po 5 godzin codziennego dyżuru domowego, a w sobotę 13 godzin. Oczywiście wszystko gratis.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2019, 18:34
Post: #69
RE: Dyżur domowy
Nie generalizuj.
Zależy od firmy i zakresu obowiązków.
Pracowałem w nie jednej firmie w cywilu i żadnych dyżurów nie było.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2019, 20:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2019 23:03 przez otacon.)
Post: #70
RE: Dyżur domowy
Jeżeli juz ktoś wrzucał to przepraszam za duplikat...
https://nszzfsg.pl/opinia-prawna-sporzad...-i-rady-d/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2019, 23:29
Post: #71
RE: Dyżur domowy
Keyer - doczytaj. Nie pisałem jak mają pracownicy cywilni - ale o tym jak mogą mieć. Również w służbach mundurowych nie wszyscy mają dyżury domowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS