Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyżur domowy
13-03-2018, 20:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2018 20:45 przez frontiera.)
Post: #41
RE: Dyżur domowy
U nas tak jest, że za tą służbę na dyżurze można potem sobie ściągnąć jakąś planową służbę, po to właśnie by nie było nadgodzin. Często u nas tak jest, że f-sz odbiera wolne za nadgodziny, które wyrobił sobie właśnie za przyjazd na dyżurze i za niego muszą kogoś innego ściągnąć z dyżuru bo nie ma ludzi do pracy, istne błędne koło. Najgorsze jest to, że człowiek planuje sobie na okienku z miesięcznym wyprzedzeniem wizytę u np. dentysty i potem dostaje grafik na nowy miesiąc i w tym terminie ma zaplanowany dyżur i wtedy trzeba kombinować z zamianką lub liczyć że na dyżurze będzie spokój. A u nas jak zaczyna ruszać sezon urlopowy to ściąganie ludzi z dyżuru domowego jest nagminne i to właśnie dzwoniąc po ludziach dzień przed dyżurem by skompletować zmianę. Tak właśnie, bo oni muszą dzień wcześniej już mieć zlepioną zmianę z ludzi z dyżurów by był komplet i nie trzeba było od rana wydzwaniać po ludzi i potem czekać na nich te 4 godziny, a te 4 godziny to przecież 1/3 czasu służby.

Poproszę mi jeszcze wytłumaczyć chłopskim językiem ten § 17a z tego nowego rozporządzenia.

No u nas na szczęście nie ma dopisywania nowych dyżurów, służba zaliczona na dyżurze jest traktowana, że był to jednak dyżur.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2018, 20:54
Post: #42
RE: Dyżur domowy
"Miesięczna norma czasu pracy", "przekroczona norma czasu pracy"?
Czas pełnienia służby wynosi 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 3 miesięcy. Wynika to z art. 37 UoSG. Z tego co mi wiadomo to w zdecydowanej większości przyjęty jest 3-miesięczny okres rozliczeniowy, ba nawet są zakusy żeby był 6-miesięczny. Fizyczną manifestacją okresu rozliczeniowego jest lista obecności co wynika z par. 20 rozporządzenia w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy SG.
Po zakończeniu okresu rozliczeniowego powstają nadgodziny za które przysługuje czas wolny od służby w tym samym wymiarze.
Jeżeli chodzi o post Saski to należy się zastanowić co jest przyczyną takiego stanu rzeczy- skasowania zaplanowanego dyżuru i wpisania w to miejsce służby. Czy przyczyny są techniczne czy ludzkie? Jako osoba posiadająca profil "planista" nie mam możliwości dokonania takiego wpisu (tak aby było to widoczne dla funkcjonariusza), że w danym dniu zaplanowano dyżur, który przekształcił się w służbę. Może profil "kierownik zmiany" ma taką opcję, ale też się nie spotkałem. W tym miejscu zaznaczę, że jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o info.
Dlatego u siebie prowadzę osobną listę dyżurów na dany miesiąc, zatwierdzoną przez komendanta (bo tylko on jest upoważniony do wyznaczania do pełnienia dyżurów domowych- par. 22 rozporządzenia). Wtedy nie ma wątpliwości jaki był pierwotny wymiar dyżurów domowych.
Frontiera- nie masz obowiązku dzień przed dyżurem odbierać telefonu od przełożonego, taki obowiązek powstaje w dniu zaplanowanego dyżuru domowego.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2018, 21:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2018 21:23 przez frontiera.)
Post: #43
RE: Dyżur domowy
Jak na dyżurze zaliczam normalną służbę to w grafiku elektronicznym potem jest zamienione na służbę i nie ma znaku po dyżurze, ślad pozostaje tylko w papierowym grafiku gdzie za dd wpisują mi na czerwono duże D. A te dzwonienie po ludziach dzień przed dyżurem to u nas normalka od kilku lat. Oddzwaniają wszystkich po kilka razy i nawet zdesperowani dzwonią do ludzi bez dyżuru by załatali dziurę. Oni muszą zlepić zmianę dzień przed by wszystko hulało od rana na drugi dzień. Nie dopuszczają do sytuacji, że w SWK mają zaplanowanych np. 4 f-szy a muszą mieć przynajmniej 7-8 i dopiero na drugi dzień dzwonią i ściągają resztę ludzi, na których czekają 4 godziny - taka sytuacja groziła by paraliżem w komórce w której ja pracuję.

Czyli dzień przed dyżurem nie odbieram telefonów, a jak mi zadzwonią o 07.45 w dniu dyżuru, który mam w godz. 08.00-20.00 to mam nie odbierać, tylko dopiero od 08.00? A jak mi w dniu dyżuru zadzwonią np. o 14.30, że jestem potrzebny na nockę 20.00-08.00 to wedle przepisów mogą mnie na nią ściągnąć czy nie, bo u nas też tak robią?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2018, 21:37
Post: #44
RE: Dyżur domowy
(13-03-2018 21:07 )frontiera napisał(a):  Czyli dzień przed dyżurem nie odbieram telefonów, a jak mi zadzwonią o 07.45 w dniu dyżuru, który mam w godz. 08.00-20.00 to mam nie odbierać, tylko dopiero od 08.00? A jak mi w dniu dyżuru zadzwonią np. o 14.30, że jestem potrzebny na nockę 20.00-08.00 to wedle przepisów mogą mnie na nią ściągnąć czy nie, bo u nas też tak robią?
Dzień zaplanowanego dyżuru zaczyna się o godzinie 00:01 i od tego momentu masz prawny obowiązek umożliwienia przełożonemu kontaktu ze sobą. Czyli dla przykładów podanych przez Ciebie- odbierasz o 7.45 i masz maksymalnie 4 godziny na dotarcie do służby. Przykład drugi- odbierasz o o 14.30 i stawiasz się do służby na godzinę 20.00.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2018, 21:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2018 21:53 przez frontiera.)
Post: #45
RE: Dyżur domowy
U nas dyżur domowy w danym dniu jest zaplanowany w grafiku elektronicznym w godz. 8-20 i dlatego wiele osób nie odbiera telefonów poza tymi godzinami, czyli źle interpretują przepisy?

Poproszę mi jeszcze wytłumaczyć chłopskim językiem ten § 17a z tego nowego rozporządzenia.

A jak mi zadzwonią o 00.01 że mam przyjechać na 6 rano do pracy, choć dyżur mam dopiero od 8 to jak to jest?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2018, 22:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2018 22:26 przez niepokorny.)
Post: #46
RE: Dyżur domowy
(13-03-2018 18:40 )Saska napisał(a):  Nie zgodzę się z przedmówca co do tego, że planista wpisując normalną służbę przekroczy miesięczna normę czasu pracy. Przecież jak ktoś przyjdzie do służby to i tak czy z dyżuru, czy normalnie - norma czasu pracy zostanie przekroczona.
Chodziło mi o to, że jak ktoś zarzuci planiście że funkcjonariusz przekroczył normę czasu pracy to planista ma wymówkę, że wynikało to z nagłej potrzeby służby a nie ze złego planowania. Tak przynajmniej funkcjonowało to kilka lat temu na mojej placówce jak nie było SWK tylko grafik papierowy gdzie było widać, że ktoś DD przerobił na służbę.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2018, 22:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2018 22:43 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #47
RE: Dyżur domowy
(13-03-2018 21:48 )frontiera napisał(a):  U nas dyżur domowy w danym dniu jest zaplanowany w grafiku elektronicznym w godz. 8-20 i dlatego wiele osób nie odbiera telefonów poza tymi godzinami, czyli źle interpretują przepisy?

Poproszę mi jeszcze wytłumaczyć chłopskim językiem ten § 17a z tego nowego rozporządzenia.

A jak mi zadzwonią o 00.01 że mam przyjechać na 6 rano do pracy, choć dyżur mam dopiero od 8 to jak to jest?
1) W aktualnym stanie prawnym źle interpretują. W poprzednim stanie prawnym takie postępowanie było poprawne.
2) Ta zmiana (rozporządzenie zostało zmienione, a nie wydane nowe) uregulowała kwestie rozliczania wymiaru czasu służby w przypadku urlopu obejmującego tylko jedną zmianę. Wymiar czasu służby zostanie pomniejszony o faktyczną liczbę godzin zaplanowanej służby. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji zmian terminu urlopów w przypadku, gdy na dzień, w którym funkcjonariusz wystąpił z wnioskiem o urlop została już zaplanowana służba. W przypadku urlopów zgodnych z planem przepis nie ma znaczenia- na dany dzień zaplanowano już urlop, a nie służbę.
3) W dniu dyżuru stawiasz się na godzinę rozpoczęcia zaplanowanego dyżuru albo niezwłocznie, nie później niż 4 godziny od wezwania. Przepis jest nieprecyzyjny, daje pole do różnych interpretacji ponieważ nakłada obowiązek wyłącznie na funkcjonariusza, a nie na przełożonego. Zauważ, że doszło do zmiany sformułowania dotychczasowego "w czasie dyżuru..." na "w dniu zaplanowanego dyżuru...". Chociaż w dalszym ciągu czas trwania dyżuru nie może przekroczyć 13 godzin, to obowiązek kontaktu został rozciągnięty na cały dzień. Dlatego nie jestem w stanie odpowiedzieć. Na swoim podwórku mam taką interpretację- termin 4 godzin dotyczy funkcjonariusza i przełożonego. F-sz ma się stawić na godzinę rozpoczęcia dyżuru jeżeli został powiadomiony minimum 4 godziny wcześniej o takiej konieczności. Jeżeli później- to od tego momentu ma 4 godziny. Nie może też zostać ściągnięty wcześniej niż zaplanowane godziny dyżuru, niezależnie od czasu powiadomienia, chyba że za jego zgodą.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2018, 16:33
Post: #48
RE: Dyżur domowy
A ile wolnego przysługuje po służbie nocnej 12-godzinnej? Czy schodząc z nocki o godz. 07:00 mogą mnie zaplanować na kolejną nockę w tym samym dniu o godz. 19-tej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2018, 18:10
Post: #49
RE: Dyżur domowy
11 godzin przerwy po każdej służbie. Nieważne czy 6 godzinnej czy 8, czy 12.
Więc schodząc o 07:00 następną możesz mieć o 18:00. Należy jedynie pamiętać, iż w każdej dobie ROZPOCZĘCIE może być tylko raz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 09:17
Post: #50
RE: Dyżur domowy
Zostało nas dwóch śledzi i z tej racji mamy w miesiącu dwa tygodnie dyżuru domowego. Zaczyna mnie ten stan denerwować. Bo o ile było nas czterech "dla świętego spokoju" pełniliśmy takie dyżury. Teraz to jest koszmar że przez tydzień co tydzień jestem uwięziony na smyczy do telefonu. Jak wybrnąć z sytuacji czy pozostaje tylko wojna z Komendantem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 17:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2019 17:47 przez Taki jeden.)
Post: #51
RE: Dyżur domowy
O ile mi wiadomo to w danym miesiącu możesz mieć max 4 dni dyżuru domowego. Tak więc te dwa tygodnie to gruba przesada. Mówi o tym par.22 pkt 3 Rozporządzenia w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy SG :" Funkcjonariusz może pełnić dyżur domowy nie więcej niż 4 razy w miesiącu, w tym najwyżej raz w dzień ustawowo wolny od pracy. Czas trwania jednego dyżuru nie może przekroczyć 13 godzin, a czas trwania wszystkich dyżurów w miesiącu — łącznie 48 godzin."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 17:59
Post: #52
RE: Dyżur domowy
Ogólny problem śledzi,operacyjnych, techników kryminalistyki ,piro .Potem żeby miało to ręce i nogi w służbie i realizowaniu ustawowych czynności - ekwilibrystyka w stylu tygodniowych, 2 tygodniowych a i znam 3 tygodniowe dyżury domowe w stylu normalny 8 godzinny tryb służby następnie klejenie dyżurem domowym kolejnych 8 godzin w dobie a następnie " pożyczanie " gościa z ww specjalności z OSG . Problem fabryk z dużym przemiałem a nie " buraczanych " PSG gdzie nic się nie dzieje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 18:05
Post: #53
RE: Dyżur domowy
(05-02-2019 17:25 )Taki jeden napisał(a):  O ile mi wiadomo to w danym miesiącu możesz mieć max 4 dni dyżuru domowego. Tak więc te dwa tygodnie to gruba przesada.

Ja wiem ile mogę mieć i tyle mam wpisywane w swk. Ale dyżur zaczynam od poniedziałku od 8 rano i kończę za tydzień w poniedziałek. Przez ten okres jeśli jestem w pracy nie ma problemu. Ale jeśli np pojadę do domu a coś się wydarzy na tej zasadzie, że jest potrzebny dochodzeniowiec to kz lub kierownik grupy dzwoni po mnie i mam sie stawić na placówkę. Tak więc nie pisz mi że przesadzam bo tak jest
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 18:19
Post: #54
RE: Dyżur domowy
(05-02-2019 18:05 )swierzak napisał(a):  
(05-02-2019 17:25 )Taki jeden napisał(a):  O ile mi wiadomo to w danym miesiącu możesz mieć max 4 dni dyżuru domowego. Tak więc te dwa tygodnie to gruba przesada.

Ja wiem ile mogę mieć i tyle mam wpisywane w swk. Ale dyżur zaczynam od poniedziałku od 8 rano i kończę za tydzień w poniedziałek. Przez ten okres jeśli jestem w pracy nie ma problemu. Ale jeśli np pojadę do domu a coś się wydarzy na tej zasadzie, że jest potrzebny dochodzeniowiec to kz lub kierownik grupy dzwoni po mnie i mam sie stawić na placówkę. Tak więc nie pisz mi że przesadzam bo tak jest

Znaczy co masz wpisane w SWK 4 dni zgodznie z rozporządzeniem czy od poniedziałku do poniedziałku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 18:35
Post: #55
RE: Dyżur domowy
W miesiącu mam wpisane trzy dyżury domowe :-) Natomiast w pracy jestem tyle ile wynosi norma na dany miesiąc. Natomiast pod telefonem w miesiącu jestem ... przez dwa tygodnie !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 18:43
Post: #56
RE: Dyżur domowy
(05-02-2019 18:05 )swierzak napisał(a):  
(05-02-2019 17:25 )Taki jeden napisał(a):  O ile mi wiadomo to w danym miesiącu możesz mieć max 4 dni dyżuru domowego. Tak więc te dwa tygodnie to gruba przesada.

Ja wiem ile mogę mieć i tyle mam wpisywane w swk. Ale dyżur zaczynam od poniedziałku od 8 rano i kończę za tydzień w poniedziałek. Przez ten okres jeśli jestem w pracy nie ma problemu. Ale jeśli np pojadę do domu a coś się wydarzy na tej zasadzie, że jest potrzebny dochodzeniowiec to kz lub kierownik grupy dzwoni po mnie i mam sie stawić na placówkę. Tak więc nie pisz mi że przesadzam bo tak jest
Ja nie piszę,że Ty przesadzasz. Miałem na myśli przesadne nagięcie przepisów przez Twoich przełożonych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 18:46
Post: #57
RE: Dyżur domowy
Sam sobie odpowiedziałeś. Trzy razy w miesiącu masz dyżur (odbierasz telefony) a w pozostałe dni mogą Cię cmoknac w pompkę.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 18:52
Post: #58
RE: Dyżur domowy
A może ma indywidualny wymiar czasu służby i wszystko jest wtedy jasne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 18:54
Post: #59
RE: Dyżur domowy
Generalnie powinno skończyć się to tym, że inni f-sze muszą mieć rozszerzone obowiązki. Załóżmy, że zostajesz sam i masz nieformalny dyżur przez cały rokWink W życiu bym nie przyjął tego typu obowiązków. Są godziny służbowe są dyżury domowe. Ktoś chce abym robił więcej to każda kolejna godzina ponad dyżur domowy powinna być wliczana jak normalna godzina służbowa. Oczywiście nikt nie chce konfliktu z przełożonym ale tak funkcjonować się nie da. I to nie jest Twoje zmartwienie to zmartwienie Twojego Komendanta. Ty tylko akceptujesz niewolniczą formę pełnienia obowiązków służbowych niezgodną z jakimikolwiek przepisami. Spróbuj ruszyć sprawę przez jakieś związki oddziałowe ewentualnie przez wasz wydział graniczny oni też mają obowiązek wyłapywać tego typu patologie służbowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 18:56
Post: #60
RE: Dyżur domowy
(05-02-2019 18:46 )keyser soze napisał(a):  Sam sobie odpowiedziałeś. Trzy razy w miesiącu masz dyżur (odbierasz telefony) a w pozostałe dni mogą Cię cmoknac w pompkę.

Dokładnie!!! A jak ktoś po Ciebie dzwoni jak nie masz wpisane w swk to mów że wypiłeś i nie możesz pełnić służby i najważniejsze polecam zainstalować w telefonie aplikacje do nagrywania i nagrywać wszystkie rozmowy. Pamiętaj że dyżur ma być wpisany w SWK i w karcie rocznej. Z tymi technikami to wszędzie jest lipa i wszędzie dymają tylko szkoda że kierownicze stanowiska zawsze są zajęte i tam braków nie ma!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS