Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łączenie emerytury z rentą
07-02-2015, 20:20
Post: #1
Łączenie emerytury z rentą
Witam. Aktualnie od miesiąca przebywam na zwolnieniu lekarskim ( od psychiatry ). Będę się starał aby zaliczono mi to zwolnienie jako związek ze służbą. Rozmowa z lekarzem utwierdziła mnie w przekonaniu że do służby nie ma po co wracać, a wiec zapewne pociągnę L-4 pełny rok i na emeryturkęSmile) Aktualnie mam 16 lat służby i trochę z cywila. Pytania:
Jeżeli nie uznają mi że to w związku ze służbą to jak naliczą emke?
Czy nadal można łączyć emeryturę z rentą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 20:46
Post: #2
RE: Łączenie emerytury z rentą
(07-02-2015 20:20 )Dreptacz napisał(a):  Witam. Aktualnie od miesiąca przebywam na zwolnieniu lekarskim ( od psychiatry ). Będę się starał aby zaliczono mi to zwolnienie jako związek ze służbą. Rozmowa z lekarzem utwierdziła mnie w przekonaniu że do służby nie ma po co wracać, a wiec zapewne pociągnę L-4 pełny rok i na emeryturkęSmile) Aktualnie mam 16 lat służby i trochę z cywila. Pytania:
Jeżeli nie uznają mi że to w związku ze służbą to jak naliczą emke?
Czy nadal można łączyć emeryturę z rentą.

Na obecną chwilę nic się nie zmieniło. Jeśli chcesz mieć 100% za L4 wystąp do K-nta oddziału z prośbą o stwierdzenie związku choroby ze służbą i wypłacenie 100% uposażenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2015, 08:53
Post: #3
RE: Łączenie emerytury z rentą
A jak mowia przepisy o nagrodzie rocznej (13) w momencie rocznego zwolnienia L-4 a naliczenie emerytury? scislej mówiac czy będzia taka nagroda brana pod uwage przu jej naliczeniu? No bo na zdrowy rozum przez rok chorujemy a nagroda jest z wykonana prace...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2015, 09:51
Post: #4
RE: Łączenie emerytury z rentą
(08-02-2015 08:53 )Bond napisał(a):  A jak mowia przepisy o nagrodzie rocznej (13) w momencie rocznego zwolnienia L-4 a naliczenie emerytury? scislej mówiac czy będzia taka nagroda brana pod uwage przu jej naliczeniu? No bo na zdrowy rozum przez rok chorujemy a nagroda jest z wykonana prace...

Do naliczania emerytury brane jest 100% wynagrodzenia i nagrody.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2015, 10:22
Post: #5
RE: Łączenie emerytury z rentą
A dokladnie 1/12 nagrody rocznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2015, 20:01
Post: #6
RE: Łączenie emerytury z rentą
Pomimo rocznego L-4??? ciezko w to uwierzyc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2015, 21:25
Post: #7
RE: Łączenie emerytury z rentą
(08-02-2015 20:01 )Bond napisał(a):  Pomimo rocznego L-4??? ciezko w to uwierzyc.

To nie jest kwestia wiary tylko obowiązujących przepisów.
Ustawa o SG
Art. 125h. Zmniejszenia wysokości uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym za okres przebywania na zwolnieniu lekarskim nie uwzględnia się przy ustalaniu podstawy wymiaru świadczeń, o których mowa w art. 112 ust. 1 pkt 1, 3 i 6 i ust. 2 pkt 2 oraz art. 121.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2015, 06:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2015 06:54 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #8
RE: Łączenie emerytury z rentą
I tu się zdziwicie, jak za 2015 dostaniecie mniejszą nagrodę roczną i w mniejszym wymiarze zostanie ona doliczona do emerytury, gdy odejdziecie w 2016. Jeśli pojdziecie na L4 oczywiście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2015, 14:34
Post: #9
RE: Łączenie emerytury z rentą
nagroda roczna jest potrącana za l4 ale jak idziesz na emeryturę to naliczą ci pełne uposażenie plus cała 13 pensja , trzeba tylko,uważać aby nie chorować w danym roku kalendarzowym powyżej 6 miesięcy bo 13 pensji wogóle nie wypłacą
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2015, 21:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2015 21:28 przez ZEUS.)
Post: #10
RE: Łączenie emerytury z rentą
A kto Ci takich głupot naopowiadał ????? nie ma takiego przepisu , który mówi o 6 miesiącach .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2015, 09:15
Post: #11
RE: Łączenie emerytury z rentą
Witam w temacie,

Cytat:Czy nadal można łączyć emeryturę z rentą.

Odp. Nie. W sytuacji, gdy inwalidztwo pozostaje w związku ze służbą posiada Pan jedynie dodatek 15% podstawy wymiaru świadczenia.

Podstawa prawna: art. 15 ust. 4 USTAWA - naciśnij tutaj

Co się tyczy prawa do nagrody rocznej to odnoszę do przepisu art. 125 UoSG

Art. 125.
1. W razie urlopu, zwolnienia od zajęć służbowych oraz w okresie pozostawania w dyspozycji funkcjonariusz otrzymuje uposażenie zasadnicze, dodatki do uposażenia o charakterze stałym i inne należności pieniężne należne na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym - z uwzględnieniem powstałych w tym okresie zmian, mających wpływ na prawo do uposażenia i innych należności pieniężnych lub na ich wysokość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2016, 17:50
Post: #12
RE: Łączenie emerytury z rentą
Dobrze wiedzieć, bo ja mam 20 lat przyznano mi rentę po operacjach z dzieciństwa, i ciekawi mnie co dalej na starość.

prywatne ogłoszenia towarzyskie typy sportowe biała cegła
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS