Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
18-02-2015, 12:20
Post: #41
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
(18-02-2015 10:57 )Boruc79 napisał(a):  Widać ku... jakie są efekty siedzenia cicho!!!!!! Robią z nami co tylko chcą!!!! Jesteśmy jak dawniej niewolnicy którzy nie mają níc do powiedzenia !!!!!
To dawaj działaj, takich krzykaczy znam wielu co to rewolucję chcą zaczynać ale czyimiś rękoma, zróbmy dobrze ale tak żebym JA był od tego z daleka i jak najmniej na tym ucierpiał. Startuj na związkowca i walcz w imię i tak mało zadowolonych z czegokolwiek ludzi, ciebie ujeb...ą zablokują za mordę bo kłóciłeś się o prawa i urażony honor kolegów a teraz kolega już nie jeden chorąży albo oficer a człowiek nie może wygrzebać się z sierżanta i pewnie się nie wygrzebie do emerytury.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 13:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2015 13:03 przez chorazynowy.)
Post: #42
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Szumrak ty jesteś prowkator KG. Chłopie kasę ci zabierają a ty dalej chcesz być cicho, niedługo zaczną ci pensje obniżać i będziesz wpi.....ał kamienie do garnka. Czytaj mózgu,- zabrali ci za 12 godz dodatek żywnościowy, zabrali rok za półtora, zabrali 15 lat, zabrali L 4, zabrali mundurówke, zabrali dodatek graniczny - a ty zakuty łbie dalej chcesz być cicho!!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 13:15
Post: #43
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
nie napisałem, że chcę być cicho napisałem (jak chcesz to idź i walcz) i to, że piszących i krzyczących ale nic nie robiących nie brakuje!!! Nie pisz wywodow, tylko czytaj ze z rozumieniem i nie graj miszcza klawiatury i miszcza riposty bohatera wątku bo jak to mówią, MOCNY w NECIE PIZ..A w ŚWIECIE!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 14:00
Post: #44
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Szumrak u kogo w kieszeni siedzisz? Widać że Tobie za dobrze jeszcze jest. Podam Ci nr konta i przelej mi jak masz za dużo!!!!!!!! Mistrz z Ciebie!!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 15:03
Post: #45
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
(18-02-2015 14:00 )Boruc79 napisał(a):  Szumrak u kogo w kieszeni siedzisz? Widać że Tobie za dobrze jeszcze jest. Podam Ci nr konta i przelej mi jak masz za dużo!!!!!!!! Mistrz z Ciebie!!!!
U nikogo po prostu takich piśmiennych i wygadanych rewolucjonistów znałem i znam wielu, u mnie w placówce krążą pomiędzy normalnymi ludźmi i zagajają jaki zły kierownik, a jaki komendant wszystko złe cały system i placówka tylko tacy zarobieni jak Ja czy Ty jesteśmy ikoną i filarem tego wszystkiego i wszystko było by dobrze gdyby akurat Ci prześladowani i wygadani kilka razy w tygodniu po służbie nie chodzili na jak to mówią (Znowu dywanik i opierd...l u kierownika) muszę iść poczekaj na mnie na parkingu w samochodzie może długo opierd...ał nie będzie!!! A puźniej okazuje się, że z tego opierd...lu wychodzi się z kubkami po szybkiej kawce, przemyka po korytarzu do socjala myje kubeczki, posłusznie odnosi do gabinetu i gitara!!! A puźniej jakie zdziwienie w oczach tego walecznego jak widzi się na kazdej liście z nagrodami, dodatkami i pierwszy nominowany na chorążówkę czy oficerkę, a takich walczących kilku nie raz do domu po służbie odwoziłem i na nie jednego który był na dywaniku u kierownika na parkingu czekałem, już nie czekam szybko wyłapuje takie osoby i ignoruję. Tak, że chłopaku nie ucz mnie życia i łatki KG nie przypinaj dziesięć lat temu wariugraf miałem w oddziale, do W-awy mam 400 km, progu KGSG swymi brudnymi od zielonej butami do dziś nie skalałem i mam nadzieje do końca nie przekroczę!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 15:28
Post: #46
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
:-):-):-):-) i te 10 lat to tak dużo? Szkoda dyskusji z Tobą Mistrzu ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 16:12
Post: #47
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
to nie dyskutuj i walcz miszczu !!! Może 10 to nie wiele ale jak dla mnie wystarczająco dużo, żeby przeanalizować system funkcjonowania placówki przynajmniej mojej, zrozumieć pewne rzeczy, wyciągnąć z tego wnioski i podjąć przedsięwzięcia w stosunku do osób które są pseudo wojownikami o lepsze jutro dla wszystkich a w sumie walczą o swoją dup... nagrody, dodatki, chorążówki i oficerki. Tak, że dziś nie ulegam rozpaczliwemu beczeniu owych osób, a jak jest naprawdę rozpaczliwe i natrętne odpowiadam (WALCZ MISZCZU !!!) i tyle. Mam przez to święty spokuj z baranami, które szukają innych mniej ogarniętych w temacie!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 16:41
Post: #48
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Ja tam trochę nie rozumiem skąd te wszystkie emocje się biorą? Toć wiadomo od tysięcy lat, że ilu obywateli tyle punktów widzeniaWink Opisałem tutaj tylko potencjalną opcję skutecznego i prostego działania ..bez żadnej zbędnej filozofii nienawiści czy to do społeczeństwa czy to formacji w której służymy. Uważam, że jeśli się od nas dużo wymaga to powinno się równie przyzwoicie za te wszystkie wymagania nas wynagradzać a nie dążyć do siłowego szukania wszędzie i na wszystkich wirtualnych oszczędności.

Piszecie o zdobywaniu szacunku wśród społeczeństwa poprzez czyny i postawy ..i że niby społeczeństwo w podzięce za to nas wynagrodzi??? Ostatni przykład górnicy vs. policja pod JSW. Jako Policjant bronisz mienia, życia i zdrowia bo do tego się zobowiązałeś. Przyjmujesz na głowę 20 kg płytę chodnikową lecącą ze strony rozentuzjazmowanego tłumu ..i że niby społeczeństwo to doceni??? Rzucający stwierdzi, że walczy w imię demokracji z systemem terroru państwa a wykonawcą tegoż terroru jest ów bogu winny Policjant, który tylko stara się wykonywać swoje obowiązki w oparciu o obowiązujące w tym kraju przepisy. I co się dzieje dalej ano społeczeństwo gloryfikuje tych co rzucają płytami a policjant jest tym który broniąc praw demokracji staje się symbolem agresji państwa wobec zwykłego robotnika. Ot i cała prawda o tzw. szeroko pojętej edukacji społecznej. Nigdy będąc egzekutorem prawa nie będziemy postrzegani pozytywnie. Wystawisz komuś mandat choćby z 1000% winą sprawcy to i tak sprawca powie, że mundurowa świnia się uwzięła. Do tego, że kompletny darmozjad, nieuk i wszystkie inne możliwe przymioty razem wzięte ..i że powinien łapać tych winnych a nie na biednym społeczeństwie się wyżywać odrobiną władzy którą od tego społeczeństwa otrzymał. Pozytywny wizerunek od lat kreują rzecznicy ..a ja i tak cały czas słyszę że tym nierobom mundurowym powinni po worku ziemniaków co najwyżej dać??? Czyli albo kreacja pozytywnego wizerunku robiona jest nieumiejętnie albo społeczeństwo nigdy pozytywnego wizerunku formacji mundurowych nie zaakceptujeWink Osobiście obstawiam tą drugą opcję.

Kolejna sprawa czy reforma mundurowa jest faktycznie reformą czyli czy Państwo na niej oszczędzi i jakie to będą kwoty. Ano załóżmy że jest nas 15 tyś. osób na każdej osobie formacja oszczędzi 1300 pln netto - różnica pomiędzy starą mundurówką a nową. Sumarycznie daje to kwotę ok. 20 mln złotych oszczędności rocznie. Tylko że jest to kwota w oparciu że żaden f-sz nie pobierze ani sztuki umundurowania. W przypadku pobrania umundurowania w naturze (system punktowy) trzeba będzie zapłacić zarówno firmie, która owe umundurowanie uszyje jak i spedytorowi za dowóz. Obecnie f-sze nie pobierają umundurowania. Po wejściu reformy to się drastycznie zmieni i f-sze będą co do punkta realizować swoje należności mundurowe. Powiedzmy że każdy f-sz pobierze umundurowania za połowę oszczędności czyli za ok. 650 pln (z obecnie 1300 pln zaoszczędzonych). Jak to się przekłada na oszczędności dla formacji ano z 20 mln oszczędności robi się nagle kwota poniżej 10 mln. Pozostaje zadać pytanie czy kwota 10 mln złotych to kwota, która rozkłada ekonomicznie nasze Państwo a jej oszczędność uzdrowi naszą gospodarkę????

Dla kontrastu podam pewną zależność. Mamy drugą grupę zawodową pt. lekarz rodzinny - również utrzymywany z budżetu Państwa. Grupa lekarzy rodzinnych to ok. 11 tyś osób czyli liczba porównywalna do liczebności naszej formacji. I owa grupa zawodowa niezadowolona z nałożenia na nich nowych obowiązków zamyka gabinety w całej Polsce i walczy o renegocjację kontraktów. Państwo się ugina pod ich żądaniami idąc na kompromis. I jakie tu mamy kwoty rzędu 10--20 mln??? Ano nie grupa 11 tyś. osób wywalcza dodatkowe środki w kwocie 1,2 mld złotych czyli 1200 mln ..i wszystko to dla dobra pacjenta. Tu można sobie porównać jaka jest skala oszczędności budżetowych z reformy mundurowej dla gospodarki jako całości. Niestety po raz kolejny ekonomia jest bezlitosna i bezpretensjonalnie demaskuje i obnaża genialność owych reformatorów którym zamarzyło się aby pozbawić nas mundurówki. Czy walka o te budżetowe 20 mln ma sens??? To niech już każdy sobie sam odpowie. Dodam jeszcze, że jedna kilkugodzinna blokada generuje większe koszta dla społeczeństwa aniżeli cała nasza roczna "oszczędność" mundurowa.

I żeby nie było, że nie widzę plusów w reformie - ano nauczy ona naszych f-szy realiów rynkowych w relacjach popytowo podażowych. Efekt ten zostanie osiągnięty w momencie nadania obiegu mundurom odebranym w ramach tzw. punktów czy to na Allegro czy to na rynku czy to w jakimkolwiek innym obiegu handlowym. Analogicznie jak to się dzieje w służbie celnej - gdzie również oszczędza się na pracownikach wydając im sorty mundurowe w celu dalszego ich obiegu.

Z partyjnym pozdrowieniemSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2015, 22:28
Post: #49
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
(18-02-2015 16:41 )PlanetaX napisał(a):  Ja tam trochę nie rozumiem...

Z partyjnym pozdrowieniemSmile

Oszczędności z naszej "reformy" mundurowej będą w skali kraju zupełnie żadne, ale nie w tym rzecz. Premier każe szukać oszczędności, a ministrowie, sekretarze stanu i komendanci główni je wykazują. My pełnimy tylko rolę kozła ofiarnego, dodam że kozła bardzo uległego. Bez prawa strajku, ze słabymi związkami zawodowymi, złym odbiorze społecznym w dodatku podtrzymywanym przez media powiązane z rządem. W mojej ocenie to nawet nie jest tak, że koalicja rządząca jakoś szczególnie mundurowych nienawidzi. Gdyby mogli odebraliby przeróżne uprawnienia i górnikom, rolnikom, nauczycielom itd. Ale kiedy widzisz brutalność strajku w JSW (która stoi na skraju bankructwa) to wyobraź sobie próbę odebrania im części przywilejów w drodze ustawy. A z nami wszystko przechodzi bez większych emocji i dlatego jesteśmy takim wdzięcznym obiektem. Spójrzcie na reformę systemu emerytalnego- zmiana pod sztandarem wydłużenia aktywności zawodowej mundurowych. Jednocześnie w ustawie o Policji czy ustawie o SG pozostawiono zapis, że jedną z przesłanek fakultatywnych zwolnienia funkcjonariusza jest osiągnięcie 30 lat wysługi. Sprzeczność oczywista. Ale w ustawie o SG jest jeszcze lepszy kwiatek- przesłanką fakultatywną do zwolnienia jest osiągniecie 55 lat przez szeregowego, podoficera i chorążego. To już jest mistrzostwo. Wstąpienie dziś w wieku 31 lat do służby w SG obarczone jest ryzykiem niedociągnięcia do najniższej emerytury.
Więc rząd wykazuje wyborcom, że walczy z przywilejami, odnosząc jednak sukcesy na jednym tylko froncie. Wyborcy popierają takie działania widząc w nas darmozjadów, a nasze uprawnienia uważając za produkt komuny, nieuzasadniony żadnymi względami. Mało tego, że niektóre z tych uprawnień zostały ustanowione w okresie II RP to żadną miarą nie można uznać, że nasza służba jest zwykłą pracą. Bo o ile mi wiadomo, tylko mundurowi są obowiązani do podejmowania na polecenie działań, które mogą zagrozić ich zdrowiu i życiu (vide roty ślubowania). Uchylanie się od tego obowiązku grozi postępowaniem karnym, co stoi w zupełnej opozycji do prawa pracy. Służba obarczona jest takim samym ryzykiem jak ubezpieczenia na życie i zdrowie. Nikogo nie oburza, że można 15 lat płacić składki i nigdy nic z tego nie mieć, a ubezpieczyciel zgarnie całą pulę. Ale emerytura po 15 latach służby jest solą w oku społeczeństwa, bo przecież aż tak niebezpiecznie nie jest. Społeczeństwo nie rozumie, że zagrożenie jest potencjonalne, a założenie munduru wiąże się z przyjęciem zobowiązań. Ale czy naprawdę trzeba sięgać po tak drastyczne zdarzenia jak śmierć czy kalectwo w wyniku służby, albo oglądanie denatów (koronny argument związków zawodowych)? Ja się zastanawiam co czuje posterunkowy w trakcie eksmisji komorniczej rodziny z małymi dziećmi...
Wszyscy znajomi którzy mieli okazję być w USA mówią, że Amerykanie są niesamowicie praktycznym narodem. Narzekają na brutalność policji, nadużycia władzy itd. Pomimo tego nikt nie kwestionuje prawa do emerytury po 20 latach służby bez kryterium wieku. 20 lat służby jest wspólne dla lokalnych departamentów policji i służb federalnych. Jak niebezpieczna jest służba w USA? W 2014 zginęło 122 funkcjonariuszy różnych służb z tego 49 w wyniku postrzału, 40 wypadku komunikacyjnego, 17 ataku serca itd. U nas oczywiście mniej jest postrzałów, bo na 100 obywateli przypada 1,3 sztuk broni palnej, a w Stanach to 89. W pozostałej części podejrzewam, że nie odbiegamy (proporcjonalnie) od średniej. Ale skoro Pan Stachańczyk powiedział, że w służbach mundurowych bardzo wielu funkcjonariuszy wykonuje zadania zwykłych urzędników to nie ma dyskusji. Na takie dictum brak odpowiedzi.
Pozdro!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 21:46
Post: #50
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
na Zbaraż!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 07:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 07:16 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #51
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Jeżeli lud był uciskany, to zawsze wybuchała rewolucja. Tyle że lud nie miał nic do stracenia. My jednak wciąż jeszcze mamy dużo do zabrania.
A gwoli ścisłości, to kto wydawał co rok całą mundurowke na mundury? Big Grin
Przecież wiadomym jest, że co najmniej w 2/3 szła na inne cele.
Ja dzięki niej mam np. wypasioną kamerę. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 10:37
Post: #52
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Podobno mundurowka po staremu w tym roku, przynajmniej tak wroble cwierkaja u mnie w pracy Smile
Czyzby to zasluga tych baboli wytknietych przez MF? Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 10:47
Post: #53
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Gdybyśmy zarabiali jak Grecy, Włosi czy inni Hiszpanie, którzy wychodzą na ulice, bo za mało zarabiają, to za mundurówkę kupowali byśmy mundury a nie kamery czy inne rzeczy na które nas normalnie nie stać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 11:21
Post: #54
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Proszę Cię, nie mów, że mało zarabiamy. Przy tym wysiłku energetycznym, co nie jeden z siebie wydaje w SG - co niektórzy powinni zarabiać 1500 złotych. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 11:42
Post: #55
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
O małych zarobkach zawsze krzycza Ci co to po szkole zaraz do SG wstapli nie zaznajac pracy fizycznej Smile
Pamietam jak to sie pracowalo w fabryce i zarabialo 592 zł netto miesiecznie, wtedy tyle najnizsza wynosila.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 12:38
Post: #56
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
(25-02-2015 11:21 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Proszę Cię, nie mów, że mało zarabiamy. Przy tym wysiłku energetycznym, co nie jeden z siebie wydaje w SG - co niektórzy powinni zarabiać 1500 złotych. Big Grin
I słusznie!!! jest okAngry zlikwidowac temat zarobków i to ciagłe marudzenieAngry jak to mówia SA TACY CO MAJA GORZEJ!

BRAAAAAWO!
NIE MA TO JA WŁASNA OPOZYCJASmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 12:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 12:50 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #57
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Patologią jest tylko to, że wszyscy powinni godnie zarabiać w RP. Poczynając od sprzątaczki.
Drugą patologią są zdecydowanie niższe zarobki niż np. funkcjonariuszy w RFN, przy tych samych cenach (poza usługami).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 21:51
Post: #58
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Jednak zatrudnianie idiotów w tej formacji się opłaciło - mamy posty jak widać wyżej. Ja zawsze myślę, aby równać w górę ale jak ktoś chce równać do najniższej krajowej to śmiało Smile Zauważyłem, że w tej formacji ludzie znają wartość pracy swoich kolegów, a może spójrzcie na swoją i swoje kwalifikacje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 06:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 06:46 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #59
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Ty pragniesz równać w górę, bo prawdopodobnie twoją intencją jest wyłącznie dymać system. Taka twoja wartość dodana w tej SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 07:33
Post: #60
RE: Obniżanie świadczeń f-szy SG - formy protestu
Skoro ministrowie których wybraliśmy w wolnych wyborach dymają system nie mam żadnych skrupułów żeby żeby robić to samo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS