Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w systemie emerytalnym
18-11-2011, 19:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 19:19 przez grzegorz.)
Post: #21
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Podpytuję bo dawno temu pisałem o tym, że to mógłby być taki następny myk. Emerytura jest dobra jak jest wysoka i nie trzeba do niej dorabiać. A jak nie można dorobić to co?
Pomijając już fakt odnośnie ostatnich publikacji dotyczących likwidacji sg - zwalniamy wszystkich zatrudniamy na nowo w policji granicznej - nie mówcie że się nie da bo to już było.
Dodatkowo tak jakoś pod skórą czuję, ze wielu kolegów byłoby bardziej usatysfakcjonowanych gdyby Premier potraktował służby mundurowe podobnie jak górników - ci co na produkcji stare emerytury reszta normalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 19:21
Post: #22
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Pewnie,że się da - jeśli chodzi o przemianowanie nas w wydział Policji Granicznej. Podobna sytuacja była przy przejściu z WOP do SG. Natomiast jeśli chodzi o zmianę naliczania czy likwidację pewnych zapisów ustawowych korzystnych dla nas to na mój chłopski rozum będzie czas na złożenie raportu. To nie jest tak, że likwidują w ciągu chwili zapis. Musi to przejść cały proces legislacyjny tak jak to opisano w linku poniżej:
http://www.senat.edu.pl/senat/proces-legislacyjny/Big Grin

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 19:28
Post: #23
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
No ale właśnie do tego zmierzam - sugerujesz, że ta emerytura to jednak takie kokosy, że nawet brak możliwości dorobienia do niej nie powstrzyma ludzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 19:35
Post: #24
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Pożyjemy zobaczymy - ja mam tyle, że i tak muszę siedzieć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 19:49
Post: #25
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
No tak ale jakie zasady naliczania emki, odprawy. Tutaj jest niewiadoma.

1 procent - niejeden uśmiech, oraz program do PIT 2012, szybko, łatwo wypełnisz PIT http://podarujusmiech.org
Jak połączyć swoją pasję z pracą http://www.emmu.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 19:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 19:57 przez grzegorz.)
Post: #26
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Mobilat zaniepokoiłem Cię?
Nie wiem po ilu latach na emkę poszedłeś, nie wiem ile masz emki bo to mnie guzik obchodzi. Ale domyślam się, że odezwałeś się bo byłoby inaczej, gdyby od 1 stycznia powiedzieli, że o emmu możesz zapomnieć lub wybrać emka albo emmu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 19:52
Post: #27
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Ja bym chciał zaznaczyć i poddać pod uwagę, że expose jest tylko przedstawieniem założeń rządu na najbliższe lata i ma służyć temu, aby sejm wyraził wotum zaufania. I to nie są żadne obietnice. Sytuacja na świecie zmienia się z tygodnia na tydzień. Ja pamiętam obiecanki sprzed 4 lat...sami wiecie, jak było i jest. Ustawy i rozporządzenia będą pisane w zaciszu kancelarii. Koalicja ma większość parlamentarną - i w Sejmie i w Senacie. Może nie zrobią tego w miesiąc, ale tempo na pewno będzie ekspresowe. Obyśmy mieli to na względzie i monitorowali ten proces.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 20:00
Post: #28
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(18-11-2011 19:52 )Jordan napisał(a):  Ustawy i rozporządzenia będą pisane w zaciszu kancelarii.
Oby ale wielu twierdzi, że już dawno są gotowe.
Tu chyba Planeta może się wypowiedzieć jakie ma wrażenia bo to on prowadził jako przedstawiciel rozmowy z Rządem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 20:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 20:48 przez Jordan.)
Post: #29
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(18-11-2011 19:21 )waldisg napisał(a):  Natomiast jeśli chodzi o zmianę naliczania czy likwidację pewnych zapisów ustawowych korzystnych dla nas to na mój chłopski rozum będzie czas na złożenie raportu. To nie jest tak, że likwidują w ciągu chwili zapis. Musi to przejść cały proces legislacyjny tak jak to opisano w linku poniżej:
http://www.senat.edu.pl/senat/proces-legislacyjny/Big Grin

Zapis z w/w linku:
Proces powstawania ustawy jest, jak widać, bardzo skomplikowany i z reguły długotrwały. Ponieważ w wielu sprawach decyzje trzeba podejmować bardzo szybko, do procedury uchwalania ustaw została wprowadzona instytucja pilnego projektu ustawy, tak zwana szybka ścieżka legislacyjna. Jej zadaniem jest przyspieszenie i ułatwienie procesu powstawania ustaw. Jeżeli rządowi zależy na szybkim uchwaleniu jego projektu ustawy, może skierować go do Sejmu z zastrzeżeniem, że jest to projekt pilny. Sejm ma obowiązek rozpatrzyć projekt pilny w pierwszej kolejności, Senat musi ustosunkować się do ustawy w ciągu 14 dni, a prezydent może zgłosić zastrzeżenia do ustawy w terminie 7 dni.
Grzegorz, wcale bym się nie zdziwił, jeżeli te ustawy i rozporządzenia byłyby gotowe. W takim przypadku będzie to superexpressDodgy

Ustawa wchodzi w życie po 14 dniach od jej opublikowania
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 21:22
Post: #30
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Po wystąpieniu Premiera w telewizji pierwsze komentarze były takie że najbardziej zadowolone mogą być służby mundurowe bo po raz kolejny zagwarantowano stary system będącym w służbie plus podwyżki 300 zł. Dla kogoś kto dostaje na rękę jakieś 1200 miesięcznie to w cholerę kasy - dlatego nie dziwię się, że jak wracałem do domu pksem to nasłuchałem się jaki to fatalny rząd bo nie powinno być żadnej ulgi tylko wszystkim darmozjadom zabrać. Najdelikatniejsze teksty to były propozycje żeby nowe emerytury objęły chociaż tych co od 2 lat są w służbie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 23:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 23:43 przez quasimodo1.)
Post: #31
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(18-11-2011 18:55 )grzegorz napisał(a):  Czy ktoś z was wie czy dostępne są gdzieś statystyki ilu emerytów mundurowych pracuje, prowadzi własną działalność lub też ma inne źródła dochodu?
Do pobierania świadczeń emerytalno-rentowych ZER MSWiA,WBE,BE MŚ, uprawnionych jest ok.300 tysięcy osób.W tej liczbie jest ponad 100 tysięcy osób których dodatkowe dochody nie są w zainteresowaniu w/w biur z powodu ich pełnej wysługi a co za tym idzie mogą sobie dorobić ile chcą.Gdzieś w necie czytałem dane za 2009 rok-dotyczy to osób w zainteresowaniu biur emerytalnych w związku z tym iż przekraczają stawkę którą mogą dorobić.Około 35 tysięcy prowadzi własną działalność gospodarczą , około 13 tysięcy emerytów i rencistów zatrudnionych było na etatach cywilnych w MONie,po około 500 w Policji,SG,SW i PSP. Do tego około 2 tysięcy w innych jednostkach administracji rządowej.No i jeszcze pozostaje szara strefa której nikt nie zliczy.
(18-11-2011 21:22 )grzegorz napisał(a):  Po wystąpieniu Premiera w telewizji pierwsze komentarze były takie że najbardziej zadowolone mogą być służby mundurowe bo po raz kolejny zagwarantowano stary system będącym w służbie plus podwyżki 300 zł. Dla kogoś kto dostaje na rękę jakieś 1200 miesięcznie to w cholerę kasy - dlatego nie dziwię się, że jak wracałem do domu pksem to nasłuchałem się jaki to fatalny rząd bo nie powinno być żadnej ulgi tylko wszystkim darmozjadom zabrać. Najdelikatniejsze teksty to były propozycje żeby nowe emerytury objęły chociaż tych co od 2 lat są w służbie.
Tyle że ci co są na etatach wykonawczych w przypadku SG grupy 01-04(czyli 60 % stanowisk w formacji ) to będą podwyżki przy średniej 300 zeta brutto w granicach 100-200 zlp brutto czyli 80-160 zlp na ręke.A następna w tych samych granicach pod koniec kadencji w 2015/16 roku,czyli wcale się nie wyśilili.Powielają szumnie ogłoszony przed wyborami program modernizacji służb na lata 2012-16 i do tego ma to iść w dodatki uznaniowe,czyli wiadomo jak.Jednym słowem marchewka i to w dodatku za mgłą aby im ludzie nie spie...... przed E12.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 23:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 23:57 przez grzegorz.)
Post: #32
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Dzięki quasimodo1 - to tylko potwierdza fakt że jest komu zabrać - hasło jest banalne walka z bezrobociem - emeryt ma z czego żyć jak pracuje zabiera miejsce pracy młodemu po studiach - ktoś na to wpadnie prędzej czy później i absolutnie nie chodzi o mundurowych. Zresztą jak ktoś ma emeryturę i swoją działalność to niby nic nikomu do tego. Ale taki emeryt z racji tego że ma z czego żyć może oferować ceny połowę mniejsze niż ten co startuje w biznesie. Wziąłeś emeryturę - znaczy masz dość roboty i odpoczywasz daj miejsce innym!!
(18-11-2011 23:35 )quasimodo1 napisał(a):  Tyle że ci co są na etatach wykonawczych w przypadku SG grupy 01-04(czyli 60 % stanowisk w formacji ) to będą podwyżki przy średniej 300 zeta brutto w granicach 100-200 zlp brutto czyli 80-160 zlp na ręke.A następna w tych samych granicach pod koniec kadencji w 2015/16 roku,czyli wcale się nie wyśilili.Powielają szumnie ogłoszony przed wyborami program modernizacji służb na lata 2012-16 i do tego ma to iść w dodatki uznaniowe,czyli wiadomo jak.Jednym słowem marchewka i to w dodatku za mgłą aby im ludzie nie spie...... przed E12.
To teraz idź to wytłumacz ludkom co stoją na dworcu PKS po 16 godzinach kładzenia tynku za 6 zł/h
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 00:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2011 01:03 przez quasimodo1.)
Post: #33
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Tyle tylko że zapomina się o tym że ci ludzie będąc na emkach i dodatkowo legalnie zarobkując opłacają dodatkowe składki emerytalno-rentowe z których zgodnie z ustawą emerytalną służb mundurowych nie będą mogli korzystać,jakby nie było oddają państwu część swojej emerytury

[/quote]
To teraz idź to wytłumacz ludkom co stoją na dworcu PKS po 16 godzinach kładzenia tynku za 6 zł/h


[/quote] I tutaj widzę pole do popisu mundurowych związków zawodowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 01:11
Post: #34
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
quasimodo słusznie gadasz jest ogromna presja społeczeństwa na tzw. przywileje a strasznie mała świadomość co jest obok - brak konkretów, wszędzie czary mary - tak naprawdę wszyscy domniemają ile mundurowy zarabia i ile ma emerytury ale wszyscy mnożą to razy dwa.
Potem się tworzą ludowe opowieści o kasie za dojazdy, za mundurówki, na święto SG, na swieto niepodległosci, na wakacje, trzynastki, dodatki, premie i inne bzdury.
Mogę się mylić być może te tajne liczby wynikają z dysproporcji które były kiedyś, może najskuteczniejszą metodą jest właśnie jawne pokazywanie jakie są to kwoty i nagle się stanie jasne, że te stawki są normalne a może nawet dużo mniejsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 07:42
Post: #35
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(18-11-2011 19:51 )grzegorz napisał(a):  Mobilat zaniepokoiłem Cię?
Nie wiem po ilu latach na emkę poszedłeś, nie wiem ile masz emki bo to mnie guzik obchodzi. Ale domyślam się, że odezwałeś się bo byłoby inaczej, gdyby od 1 stycznia powiedzieli, że o emmu możesz zapomnieć lub wybrać emka albo emmu.

Tutaj się nie boję. Możliwość do dorobienia zawsze będzie. Nikt byłym prominentnym politykom nie zabierze emki za to że wydali książkę. Na emce jestem niby od końca października. Ale.... no własnie to jest temat na inny wątek. Jak państwo dba o swoich f-szy. Lub jak państwo robi w c...a. Poczekamy zobaczymy sprawa już w WSA. Rozprawa wkrótce.

1 procent - niejeden uśmiech, oraz program do PIT 2012, szybko, łatwo wypełnisz PIT http://podarujusmiech.org
Jak połączyć swoją pasję z pracą http://www.emmu.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 12:28
Post: #36
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
mam pytanko czy mam pelna wysluga odchodzac na emke majac na liczniku 29,5 lat (75%)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 13:47
Post: #37
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(19-11-2011 12:28 )ajos napisał(a):  mam pytanko czy mam pelna wysluga odchodzac na emke majac na liczniku 29,5 lat (75%)
Tak,pełną masz po 28 latach i 6 miesiącach służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 14:48
Post: #38
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
dieki




jescze 63 dni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 15:14
Post: #39
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(19-11-2011 14:48 )ajos napisał(a):  jescze 63 dni
Raczej 64 - chyba nie chcesz rezygnować z jubileuszówki !
Zastanów się nad poczekaniem pół roku i odejściem na roczną pensję (chyba, że odchodzisz już na grupę). Sprawdź teź czy WOP-u nie policzą Ci po 0.7%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 09:07
Post: #40
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(18-11-2011 18:38 )Dante napisał(a):  Czyli projekty zmian już są. Ciekawe kiedy je upublicznią. Ja złożyłem kwit na 10.01. I tak się zastanawiam czy nie zmienić na końcówkę grudnia.Mają tylko 2 posiedzenia sejmu to dużo i mało.
Z tą zmianą daty w twoim przypadku nie spieszyłbym się zanadto.Zdążysz odejść na starych zasadach w pierwszym kwartale 2012 roku.Zmiany będą ale najszybciej dopiero od lipca 2012 roku.A i na procentową waloryzację emki też się załapiesz.Jeśli wierzyć prasie wszelkie zmiany zapowiedziane przez płemieła maja dopiero wchodzić dopiero w drugim półroczu 2012
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/a...tuska.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/a...-tusk.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS