Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w systemie emerytalnym
15-03-2017, 21:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2017 21:29 przez arek32.)
Post: #1181
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(15-03-2017 20:52 )Matarez napisał(a):  Czy to prawda, że p. Tyl "położył papiery" na emkę ? Ktoś potwierdzi/zaprzeczy ? Ma to związek z ww. sygnałami czy decyzja była już podjęta wcześniej ?

Powiem szczerze ...jezeli Pan Tyl bedzie uciekal to chyba nie on sam...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2017, 21:38
Post: #1182
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Orzecznictwo rentowe też prawdopodobnie do poprawki . MRPiPS rozmawiała o tym z ministrami SW i ON

http://fakty.interia.pl/polska/news-rafa...Id,2368977
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2017, 14:25
Post: #1183
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Po spotkaniu z wiceministrem Zielińskim:

http://www.nszzp.pl/aktualnoci/7517-po-s...-zieliskim
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2017, 22:21
Post: #1184
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(16-03-2017 14:25 )PlanetaX napisał(a):  Po spotkaniu z wiceministrem Zielińskim:

http://www.nszzp.pl/aktualnoci/7517-po-s...-zieliskim

Zlani ciepłym moczem i już mają NSZZ Solidarność POLICJI. Ze związkiem milicjantów już nikt nie będzie gadać.
Ciekawe kiedy Solidarność u nas? Myślę, że wszystko zależy od tego kto po TYLU.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2017, 10:04
Post: #1185
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Tak dla uspokojenia nastrojów.
http://www.nszzfsg.org/aktualnosci/komunikaty/611
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2017, 10:30
Post: #1186
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Santa Beata uspokaja nastroje funkcjonariuszy. Naszych kapelanów chyba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2017, 12:02
Post: #1187
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(17-03-2017 22:21 )zygmunt napisał(a):  
(16-03-2017 14:25 )PlanetaX napisał(a):  Po spotkaniu z wiceministrem Zielińskim:

http://www.nszzp.pl/aktualnoci/7517-po-s...-zieliskim

Zlani ciepłym moczem i już mają NSZZ Solidarność POLICJI. Ze związkiem milicjantów już nikt nie będzie gadać.
Ciekawe kiedy Solidarność u nas? Myślę, że wszystko zależy od tego kto po TYLU.


Niezle brzmi. NSZZ Solidarność SG. Nareszcie ktos z zewnatrz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2017, 13:04
Post: #1188
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Nareszcie ktos lojalny wladzy.
Wrecz doskonale...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2017, 15:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2017 15:44 przez ezech.)
Post: #1189
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Wiedźma I sekretarz Smile spoko tylko żart... na razie Smile
a tak naprawdę odzew na taką potencjalną inicjatywę władz pokazałby ile jest wart aktualny związek i ile ma szabel Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2017, 15:48
Post: #1190
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
W kazdej dziedzinie zycia zdrowa konkurencja to impuls do dzialania. A my jestesmy zabetonowani od lat tymi samymi pionkami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2017, 22:16
Post: #1191
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(18-03-2017 15:48 )wiedźma napisał(a):  W kazdej dziedzinie zycia zdrowa konkurencja to impuls do dzialania. A my jestesmy zabetonowani od lat tymi samymi pionkami.

No to już to widzę - przy podziale łupów - Tutsi i Hutu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2017, 10:09
Post: #1192
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(18-03-2017 15:48 )wiedźma napisał(a):  W kazdej dziedzinie zycia zdrowa konkurencja to impuls do dzialania. A my jestesmy zabetonowani od lat tymi samymi pionkami.

myślę, że sporo w tym racji; stąd przy opracowywaniu nowego statut ważnym zagadnieniem była kadencyjność władz (ilość dopuszczalnych kadencji) i dość ostre tarcia w tej materii;
ostatecznie ludzie pójdą za tym kto ich interesy będzie reprezentował
zdaje się że w PSP istnieje trzy związki, bodaj dwa strażaków i jeden pracowników cywilnych i chyba tragedii nie ma
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2017, 10:36
Post: #1193
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Zgadza się - zdrowa konkurencja - tak.
Ale nie ma co się oszukiwać - będą się napier.... po łbach.
Więcej przewodniczących i zastępców .
Podział majątku związkowego - mogę się mylić , ale czuję dym - bo np dotychczasowi związkowcy mogą zmienić barwy .
Zależy też jaka opcja jest przy władzy.
Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ Solidarność nie popiera wszystkich działań FZZSM .
To raczej jak za komuny - z jednej strony OPZZ a z drugiej Solidarność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2017, 15:06
Post: #1194
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
http://biznes.interia.pl/news/nie-bedzie...92847,1021
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2017, 11:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2017 11:01 przez quasimodo1.)
Post: #1195
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Temat wraca jak bumerang. Tym bardziej ,że o nim mówi gość z Centrum im.Adama Smitha - organizacji zbliżonej do PIS .
Emerytura obywatelska dla wszystkich

http://biznes.interia.pl/news/a-sadowski...07059,1021
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2017, 18:43
Post: #1196
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Wcale mnie nie zdziwi, jak lewaki wprowadza te komunistyczne rozwiazanie.

Czyli nie warto pracowac, skoro inzynier dostanie tyle samo co nigdy nie pracujace patole...

Trzeba zalatwiac zielona karte...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2017, 19:07
Post: #1197
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Wytłumaczcie mi jak to zrobią, bo kompletnie się na tym nie znam.

Z tego co wiem w Polsce wpływy do ZUS są od razu przekierowane do celów wypłat rent i emerytur. System teleinformatyczny ZUS liczy ubezpieczonym wirtualne pieniądze, których fizycznie nie ma bo już zostały wypłacone.
W jaki więc sposób wprowadzą emeryturą obywatelską w tym stanie rzeczy? Bo moim zdaniem są niewolnikami systemu tzw. "z łapy do papy", w którym emeryt i rencista nie korzysta z pieniędzy, które państwo w trakcie aktywności zawodowej odkładało na jego emerytalne konto, tylko natychmiast konsumowało.

Emerytura obywatelska jest fajnym rozwiązaniem dla dojrzałego systemu, który umożliwi zapewnienie emerytur i rent do czasu odejścia z tego świata wszystkim osobom, które płaciły składki ubezpieczeniowe na dotychczasowych zasadach. Czyli- wprowadzamy emeryturę obywatelską dla ludzi od jakiegoś rocznika, pobieramy od nich niskie ubezpieczenie i każemy im pomyśleć o swojej emeryturze już dziś. Natomiast emerytury i renty reszcie wypłacamy na dotychczasowych zasadach i budżet państwa to wytrzymuje. Będzie ciężko przez 30-40 lat, ale w końcu będziemy się cieszyć systemem, który jest obciążony tymi świadczeniami w sposób minimalny, niezależnie od koniunktury czy demografii.
Ale takie rozwiązanie nie jest możliwe u nas, bo dzisiejsi pracujący całkowicie utrzymują emerytów i rencistów.
Druga opcja wiąże się z koniecznością postawienia społeczeństwa przed faktem dokonanym i wprowadzenia od jakiegoś punktu w czasie emerytur obywatelskich dla wszystkich, niezależenie czy zakończyli, są przed, na początku, w środku, czy na końcu aktywności zawodowej. Takie rozwiązanie oznacza samobójstwo polityczne i wymazanie siły która to wprowadzi. Bo jest fair tylko wobec ludzi, którzy nie zaczęli lub dopiero rozpoczęli swoją aktywność zawodową. Cała reszta (dodajmy posiadająca czynne prawo wyborcze) jest oszukana. Bo jak można powiedzieć osobie 60-letniej żeby wzięła wysokość swojej emerytury we własne ręce i zaczęła oszczędzać póki pracuje? Ale w systemie "z łapy do papy" tylko takie rozwiązanie jest możliwe.
Chyba, że coś mi umyka i jest jakieś inne rozwiązanie?

(30-04-2017 11:00 )quasimodo1 napisał(a):  Temat wraca jak bumerang. Tym bardziej ,że o nim mówi gość z Centrum im.Adama Smitha - organizacji zbliżonej do PIS .
Emerytura obywatelska dla wszystkich

http://biznes.interia.pl/news/a-sadowski...07059,1021
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2017, 23:54
Post: #1198
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Witam serdecznie,
proszę o pomoc szanownych kolegów(i koleżanki). Może to niewłaściwy dział, ale chcę się przyjrzeć skali odejść z firmy w poszczególnych latach. Próbowałem znaleźć coś w zasobach internetu i nie znalazłem - czyżby utajnione dane? Interesuje mnie ilość odejść w poszczególnych latach albo ilość zatrudnienia funkcjonariuszy. Ktoś podpowie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2017, 10:34
Post: #1199
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(30-04-2017 23:54 )premeryt napisał(a):  Witam serdecznie,
proszę o pomoc szanownych kolegów(i koleżanki). Może to niewłaściwy dział, ale chcę się przyjrzeć skali odejść z firmy w poszczególnych latach. Próbowałem znaleźć coś w zasobach internetu i nie znalazłem - czyżby utajnione dane? Interesuje mnie ilość odejść w poszczególnych latach albo ilość zatrudnienia funkcjonariuszy. Ktoś podpowie?

W różnych tematach " forumsg" ,dane te przewijały się - czy to roczne czy za kilka lat . Niestety potrzeba do tego trochę wysiłku i czasu Wink .
Proszę kolegi dla zachęty Smile



https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/1311...yture.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2017, 10:41
Post: #1200
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Witam,
masz rację, to niewłaściwy dział. Właściwy dział nazywa się ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Proponuję korzystać z takich źródeł w pracy dziennikarskiej celem utrzymania odpowiedniego poziomu publikacji.
Mam nadzieję, że podpowiedziałem.
Pozdrawiam

(30-04-2017 23:54 )premeryt napisał(a):  Witam serdecznie,
proszę o pomoc szanownych kolegów(i koleżanki). Może to niewłaściwy dział, ale chcę się przyjrzeć skali odejść z firmy w poszczególnych latach. Próbowałem znaleźć coś w zasobach internetu i nie znalazłem - czyżby utajnione dane? Interesuje mnie ilość odejść w poszczególnych latach albo ilość zatrudnienia funkcjonariuszy. Ktoś podpowie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS