Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w systemie emerytalnym
01-05-2017, 10:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2017 10:44 przez quasimodo1.)
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(30-04-2017 19:07 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Wytłumaczcie mi jak to zrobią, bo kompletnie się na tym nie znam.

Państwo zaoszczędzi ,ponieważ wszystkich wezmą pod jedna miarę ( zaoszczędzi na tych ,którzy do tej pory maja więcej niż 1000 ).
Nazwą to sobie np danina starcza czy inaczej .
Kiedyś czytałem - i były to chyba dane z 2011 roku - wydawali wtedy coś na same emki (bez rent) 88 mld zeta - gdyby hipotetycznie emka obywatelska weszła wtedy w życie to budżet państwa zaoszczędziłby 28 mld zeta - ponieważ na te emki wydaliby tylko 60 mld.Były wtedy też projekty aby emkę obywatelską premiować za dzietność ( przelicznik dodatkowa kasa do emerytury obywatelskiej za każde dziecko ) - wtedy oszczędności mniejsze .
Pokłosiem tych pomysłów jest dzisiaj program 500+.

W jednym masz rację - to wszystko wirtualna kasa i hosztaplerka liczbami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2017, 11:50
GDZIE JEST ODPOWIEDŹ NA PISMO Z DNIA 15 MARCA DO PANI PREMIER W SPRAWIE ZMIAN EMERYTALNYCH? co dalej?
01-05-2017, 16:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2017 16:28 przez premeryt.)
(01-05-2017 10:41 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Witam,
masz rację, to niewłaściwy dział. Właściwy dział nazywa się ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Proponuję korzystać z takich źródeł w pracy dziennikarskiej celem utrzymania odpowiedniego poziomu publikacji.
Mam nadzieję, że podpowiedziałem.
Pozdrawiam

(30-04-2017 23:54 )premeryt napisał(a):  Witam serdecznie,
proszę o pomoc szanownych kolegów(i koleżanki). Może to niewłaściwy dział, ale chcę się przyjrzeć skali odejść z firmy w poszczególnych latach. Próbowałem znaleźć coś w zasobach internetu i nie znalazłem - czyżby utajnione dane? Interesuje mnie ilość odejść w poszczególnych latach albo ilość zatrudnienia funkcjonariuszy. Ktoś podpowie?

Jestem funkcjonariuszem z 25 stażem (rok za rok). Zaczynałem w PDSG w Świnoujściu w czasach, kiedy siedziało się na beczce po 5 dni (dowód dla innych, że jestem f-szem, dziennikarze nie wiedzą). Żal mnie ściska że kiedy proszę o pomoc to obraźliwie odsyła się do ustawy i porównuje do redaktorków. Panowie i Panie - kiedyś tak nie było. Był szacunek i chęć pomocy. Teraz wiem, że nie ma w SG już czego szukać, bo otrzymam obraźliwe porównania. Dzięki Pałacowy, pomagasz podjąć decyzję. Nawiasem-gdybym był dziennikarzem napisałbym do GUS-u albo MSWiA, a nie szukał wsparcia u kolegów, ale tych coraz miej......
01-05-2017, 21:32
Witam,
wybacz mój sceptycyzm, ale rejestrujesz się 01 maja 2017 r. i Twój pierwszy post dotyczy skali odejść funkcjonariuszy z formacji. Dodatkowy kontekst to szereg bieżących informacji prasowych o licznych odejściach z BOR, wojska (szczególnie GROM), policji itd. Piszesz też o jakichś utajnionych danych dotyczących zatrudnienia. Sprawa wydaje się mocno wątpliwa stąd moja reakcja.
Dziennikarze próbują takich zagrań celem wydobycia informacji z wewnątrz środowiska zamiast rozpocząć od analizy dostępnych danych. A dane nie są utajnione, wystarczy się o nie zwrócić i je opracować.

Natomiast nazywanie "obraźliwą" propozycję skorzystania z zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej, twierdzenie że dokonałem porównania Ciebie do "redaktorka" i dokonywanie na tej podstawie oceny całej formacji, ostentacyjne deklarowanie, że na skutek mojego posta podjąłeś decyzję (jaką?) tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że słusznie oceniłem kim jesteś.
Pozdrawiam

(01-05-2017 16:21 )premeryt napisał(a):  
(01-05-2017 10:41 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Witam,
masz rację, to niewłaściwy dział. Właściwy dział nazywa się ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Proponuję korzystać z takich źródeł w pracy dziennikarskiej celem utrzymania odpowiedniego poziomu publikacji.
Mam nadzieję, że podpowiedziałem.
Pozdrawiam

(30-04-2017 23:54 )premeryt napisał(a):  Witam serdecznie,
proszę o pomoc szanownych kolegów(i koleżanki). Może to niewłaściwy dział, ale chcę się przyjrzeć skali odejść z firmy w poszczególnych latach. Próbowałem znaleźć coś w zasobach internetu i nie znalazłem - czyżby utajnione dane? Interesuje mnie ilość odejść w poszczególnych latach albo ilość zatrudnienia funkcjonariuszy. Ktoś podpowie?

Jestem funkcjonariuszem z 25 stażem (rok za rok). Zaczynałem w PDSG w Świnoujściu w czasach, kiedy siedziało się na beczce po 5 dni (dowód dla innych, że jestem f-szem, dziennikarze nie wiedzą). Żal mnie ściska że kiedy proszę o pomoc to obraźliwie odsyła się do ustawy i porównuje do redaktorków. Panowie i Panie - kiedyś tak nie było. Był szacunek i chęć pomocy. Teraz wiem, że nie ma w SG już czego szukać, bo otrzymam obraźliwe porównania. Dzięki Pałacowy, pomagasz podjąć decyzję. Nawiasem-gdybym był dziennikarzem napisałbym do GUS-u albo MSWiA, a nie szukał wsparcia u kolegów, ale tych coraz miej......
08-05-2017, 10:49
No cóż.....nie udowodnię na forum, że jestem funkcjonariuszem. Nawet tego już nie chcę, zwrócę się do kadr o dane i powalczę. Chciałem tego uniknąć prosząc o zwykłą pomoc. Dane nie tak łatwo uzyskać z zasobów internetowych- nie ma ich, są tylko wzmianki typu "odeszło wielu", lub w "w roku tym odeszło...". Nic konkretnego. Z pewnością są osoby mające proste dane o które poprosiłem bez walki z wiatrakami. To nie są dane z klauzulą, po prostu: 2000 - odeszło tylu, 2001.......-bez źródeł (nie potrzebuję ich).
Jednak nie obrażając nikogo (nie mam takiego zamiaru) - zdecydowanie uważam, że czasy się zmieniły, nawet na forum SG wielka podejrzliwość. Pozdrawiam Cię Pałacowy i kolegów/koleżanki w służbie.
10-05-2017, 14:01
http://wyborcza.biz/biznes/7,147880,2178...e#MTstream
10-05-2017, 15:01
Tak trzymac !!!
10-05-2017, 20:44
(10-05-2017 14:01 )Bond napisał(a):  http://wyborcza.biz/biznes/7,147880,2178...e#MTstream

Uśmiechnięty Gregory przebił dzisiaj jednak wszystkich - zapowiedział po wygranych wyborach wprowadzenie " trzynastej " emerytury . Big Grin
22-05-2017, 14:03
Służba Celna ku drodze do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego służb mundurowych.
http://www.nszzfsg.org/attachments/artic...owy_30.pdf

I taka ciekawostka - wbrew temu co niektórzy na forum próbują wmówić ,że w formacji jest dużo "leśnych dziadków".
W uzasadnieniu projektu ustawy zaprezentowano tabelę z ilością funkcjonariuszy w służbie w wieku 50+.
W SG wg stanu na 01.01.2015 było ich - i tu uwaga 361 na ponad 14600 zatrudnionych.
22-05-2017, 15:07
A celnicy mają płatne nadgodziny nocki i swieta?
22-05-2017, 15:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2017 15:55 przez quasimodo1.)
(22-05-2017 15:07 )pogranicznik napisał(a):  A celnicy mają płatne nadgodziny nocki i swieta?

Mają coś takiego w rozporządzeniu płacowym jak dodatek za służbę w porze nocnej . Wynosi on 20% dodatkowo do każdej godziny nocnej . Czyli załóżmy mnożniki,dzielniki itp - wychodzi mu 12 zeta netto za godzinę normalnie . Dodatkiem będzie 2,40 zlp do każdej przepracowanej godziny nocnej w miesiącu. Czyli szału nie ma. Za święta już nie.
Płatne nadgodziny - taki sam problem jak w SG.

W uzupełnieniu - kodeks pracy mówi o godzinach nocnych 21.00 - 7.00 . Czyli jak rozpoczyna zmianę o 20.00 i kończy o 8.00 ,to ma płacone za 10 godzin. Chyba że godziny nocne są ustalone w regulaminie pracy zakładu pracy lub w układzie zbiorowym.

Zresztą ,niech nikt nie myśli ,że są to powalające sumy .
W cywilu wygląda to podobnie .
Zestawienie dla 2 tysi

http://www.pit.pl/dodatki-za-prace-w-god...ych-12892/
17-06-2017, 11:16
http://wyborcza.pl/7,155287,21967737,eme...rects=true
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS