Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w systemie emerytalnym
21-11-2011, 09:09
Post: #41
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Rząd zrobi reformy w pół roku
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ar..._roku.html
służby mundurowe praktycznie idą na pierwszy ogień

tvn 24 "kawa na ławę "
Adam Szajnfeld z po - " musimy zabrać WSZELKIE PRZYWILEJE MUNDUROWE " z pozostałych 5 posłów żaden się nie sprzeciwił.

Czy ktoś z kolegów służących w kompleksie z BOR może potwierdzić lub zanegować poniższe rewelacje jednego z jasnowidzów ???

"Panie i Panowie nie liczcie, że zmiany, które zostaną wprowadzone wcześniej niż większość z Was myśli będą dotyczyły tylko nowo przyjętych do służby. Jeśli ktoś z Was jeszcze tak myśli to moje gratulacje Wielu z Was pyta o źródło tych informacji. Ostatnio miałem przyjemność "odpocząć" parę dni w wspol i zasięgnąłem troszkę języka. W borze kto żyw kładzie raport o emkę nie mają kim robić jeden borowik robi za trzech, wykładowcy kładą raporty o emkę do końca lutego. Oprócz tego muszą się określić ilu ich odchodzi. Luty to ostatni miesiąc kiedy będzie waloryzacja emerytur o całe 5% a później lipa bo będą oszczędności. W przyszłym roku ostatnia 13. Z tego co ja wiem to emka ma być obliczana od podstawy a odprawy mają być zmniejszone do max 3. Zabierają mieszkaniówki, a te 300 zł podwyżki jeśli będzie to w zamian za tą trzynastkę. Oprócz tego przymierzają się do zabrania równoważnika za mundór. Ludzie będący na saswie piszą raporty o emkę. No i oczywiście zostanie wydłużony czas służby z 15 do 25 lat i wiek 55. Jak to powiedział znajomy komendant będzie to obowiązywało nowo wstępujących jak i obecnie służących i na koniec rozmowy dodał z przekąsem że On ma 3 miesiące na rozpatrzenie raportu Kowalskiego o emkę i da sobie odciąć rękę, że kilku w jego jednostce to i może odejdą po 15 czy 18 lub więcej latach służby ale już na nowych zasadach naliczania emerytur."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 10:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2011 10:07 przez quasimodo1.)
Post: #42
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Prasa podaje że droga legislacyjna nowych pomysłów odbędzie się w pierwszej połowie 2012 roku-coś w tym jest,tym bardziej że na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest wyrażnie napisane -nowe zasady emerytalne dla służb mundurowych od lipca 2012 roku. http://www.premier.gov.pl/centrum_prasow..._rza,8310/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2011, 10:57
Post: #43
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
http://jacekkosmaty.pl/?p=1212
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2011, 14:14
Post: #44
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(22-11-2011 10:57 )quasimodo1 napisał(a):  http://jacekkosmaty.pl/?p=1212

witam

A u nas cisza jak makiem zasiał.
Młodym taka sytuacja na rękę. Starzy zbierają się do ucieczki z firmy a młodzi...hop na miejsca starych.
Będzie się działo....Szkoda mi tylko tych f-szy, którym przynajmniej do 15 lat brakuje trochę.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2011, 15:53
Post: #45
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
U nas cisza bo związki jak zwykle koncentrują się nie na tym na czym powinny..

Exodus z Policji

Całe szczęście, że możemy się jeszcze podpiąć pod Policję robiąc przy tym dobrą minę do złej gry. W Ministerstwie to dopiero muszą sobie bekę kręcić z naszej formacji w tym i z organizacji związkowej, która zamiast nas jednoczyć we wszelaki możliwy sposób stara się nas ze sobą skłócić tworząc kompletnie niepotrzebne podziały.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2011, 16:20
Post: #46
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Planeta ale przecież nasi wzięli się do roboty. Na początku grudnia mają zlot ( nie mylić ze zjazdem) w MOSG. Grube ryby związkowe 3 dni balują, a te z terenu zaproszone są do stołów na 2 dni . Przecież trzeba najpierw w zaufanym gronie omówić wszystko , później rzucić ochłapy reszcie.

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2011, 18:27
Post: #47
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
A co z tymi co juz maja zmeczona watróbke???Smile szkodliwe powinni dostawac po ZLOTACHSmile))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2011, 11:17
Post: #48
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Jest fajna akcja zapoczątkowana przez f-usza Policji Jacka Kosmatego. Można się podłączyć.

http://jacekkosmaty.pl/?p=1212
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2011, 15:32
Post: #49
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Z Romanem Wierzbickim, szefem zarządu wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, o reformie emerytalnej służb mundurowych rozmawia Aldona Minorczyk-Cichy

Premier Donald Tusk w expose zapowiedział nie tylko podwyżki dla policjantów, ale też reformę systemu emerytalnego. Co pan sądzi o tych propozycjach?
Już trzykrotnie w różnych sytuacjach słyszeliśmy od premiera, że reforma emerytalna, czyli wydłużenie czasu pracy do co najmniej 25 lat, ma objąć tylko nowo przyjętych do służby.
a jednak premiera postrzegam jako polityka i niekoniecznie jego deklaracjom wierzę. Wolałbym je usłyszeć od ministra finansów, Jacka Rostowskiego. Gdy były szef MSWiA, Grzegorz Schetyna, powiedział, że rząd nie jest zainteresowany oszczędnościami za 25 czy 40 lat, ale tymi tu i teraz, zaczęła się fala odejść.

PREMIER O EMERYTURACH POLICYJNYCH - CZYTAJ CZARNO NA BIAŁYM

Dużo osób w najbliższym czasie wybierze emeryturę?
W jednej z jednostek, w której pracuje ponad 150 policjantów, od stycznia odejdzie prawie 25. W innych jednostkach odejdzie około 10 procent. Takie większe niż zwykle odejścia są zawsze wtedy, gdy policjanci czują się niepewnie.

Jaki to będzie miało wpływ na Euro 2012? Policja poradzi sobie z zabezpieczeniem tak dużej imprezy?
Oglądaliśmy niedawno obchody 11 listopada w Warszawie i widzieliśmy, co się działo i jak reagowali policjanci. A przecież tak naprawdę mieli do czynienia niemal z owieczkami. Zapewniam, że kibice na mistrzostwach tak łagodni nie będą. To będzie wielotysięczny tłum młodych ludzi, cieszących się wygraną lub rozgoryczonych porażką. Trzeba ogromnego doświadczenia i zaprawienia w bojach, by nad takim tłumem zapanować. Sam entuzjazm, którego bynajmniej młodym policjantom nie brakuje, nie wystarczy.

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosc...l?cookie=1
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2011, 19:56
Post: #50
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Pożyjemy zobaczymy...
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 11:33
Post: #51
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/57...nione.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 12:36
Post: #52
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(18-11-2011 13:43 )NOWY napisał(a):  Być może zmiany od 01.01.2012. !!! To teraz wszyscy co położyli raporty na termin odejścia po nowym roku mają niezłego stressaa Wink

Będzie 1 X 1,5 czy nie ? Będą dodatkowe % czy nie ??? No i jak będzie naliczana emka od nowego roku po staremu czy .... Smile

I teraz powinni się odezwać wszyscy którzy sądzili że ewakuacja w BOR to fluktuacja kadr i nic szybko nie zmienią. No chyba że Premier kłamał. Ale zapowiedź wprowadzenia zmian za 1,5 miesiąca przy niewyciągniętym projekcie ? Będzie ciekawie i jak wielokrotnie wspominałem za co byłem krytykowany schemat zmian pomostówek. A dlaczego ?? Skoro wszystko dla nowych to po co pośpiech i wyciągniecie projektu w ostatniej chwili ???

A nasi wspaniali związkowcy mogą być z siebie dumni. Przynajmniej mieli by tyle odwagi by przyznać oficjalnie że nikt się z nimi nie liczył. A tym którzy im zaufali współczuję.

Powodzenia w rozmyślaniach.

Kolega "psztros" chyba niewiele przesadził w pierwszym poście tego wątku Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 13:13
Post: #53
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Obecny rząd nie jest żebrakiem, który wyciąga łapę i prosi o datek! Rząd wie skąd można wziąć kasę - z emerytur i rent, zresztą już to zrobił w poprzedniej kadencji. Czy ktoś może jeszcze sądzić, że się zawaha na nas zaoszczędzić? Ja się nie łudzę! Pieniądze rządowi są potrzebne już, a nie w bliżej nieokreślonej przyszłości. Dramatem tej sytuacji jest nieobecność związku, który się zmarginalizował i sam wyciął z gry. Jego władze pozwoliły sobie zatkać usta i skrępować ręce, za naszym przyzwoleniem. Jak można było dopuścić do zachowania stanowisk związkowych przez tylu nieudaczników lub spryciarzy, którzy przez wiele lat kompletnie nie zrobili nic, poza pilnowaniem swoich spraw i stanowisk. Z tego co widać, większość działaczy posiada pełną wysługę, która pozwoli im się katapultować bezpiecznie w odpowiednim czasie. Nie uważam byśmy zostali przez nich ostrzeżeni o nadciągających zmianach, raczej będziemy zwodzeni do ostatniej chwili i jeszcze jeden dzień dłużej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 13:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2011 13:38 przez NOWY.)
Post: #54
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
TenOn tak sądzisz ? Prawda boli ? To poczytaj projekt ustawy w MON:

http://www.nfow.pl/pliki/ustawa_projekt_...stopad.pdf

Ciekawe czy zauważysz małe lecz istotne zmiany i to oooo dziwo dla wszystkich. Kilku dniowe konsultacje i vacatio legis w wymiarze 14 dni. Możesz wierzyć i bezgranicznie ufać Pinokiowi nadal. Tylko odpowiedz mi na jedno zasadnicze pytanie. Jak się mają poniższe słowa do proponowanych zmianach w ustawach MON ??? Pomijam 80% płatne chorobowe ale naliczanie już nawet nie z ostatnich 12 miesięcznych poborów a 12 miesięcy na danym etacie. Wierz nadal w zachowanie 1 za 1,5. To twoja sprawa. Ja im nie wierzę nawet za grosz.

"Chcę Was zapewnić, że w moim rządzie nie są i nie będą prowadzone żadne prace zmierzające do odebrania uprawnień emerytalnych osobom, które dziś pracują w służbach mundurowych..
warunki przechodzenia na emerytury ...... nie ulegną zmianie.."

Wiec zanim sobie ze mnie TenOn zakpisz to rusz szare komórki i pomyśl Wink Nikt nikogo z myślenia nie zwolnił. Myśl, analizuj, wyciągaj wnioski i podejmuj racjonalne decyzje. Myślenie ma przyszłość Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 19:27
Post: #55
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(03-12-2011 13:25 )NOWY napisał(a):  Ja im nie wierzę nawet za grosz.
Wiec zanim sobie ze mnie TenOn zakpisz to rusz szare komórki i pomyśl Wink Nikt nikogo z myślenia nie zwolnił. Myśl, analizuj, wyciągaj wnioski i podejmuj racjonalne decyzje. Myślenie ma przyszłość Smile
Nowy przecież Ty już od roku na emce, i od roku wszystkich namawiasz na emeryturę. Ci, którzy nie słuchali Twych słów w ciągu tego roku dostali 2.6% lub 3.9% do wysługi.
Z jednym zgadzam się - myślenie ma przyszłość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 20:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2011 20:50 przez NOWY.)
Post: #56
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Lenek nikogo do niczego nie namawiam. Gdzie ty to chłopie widzisz ???
Widzę że zwolennicy strony służbowej bardzo mnie nie lubią. Powiem wam iż z każdym dniem wzrasta liczba osób które mogą mnie pocałować w d... . Angel

I będę tu prezentował wszelkie nowinki i nowości zarówno prasowe jak i przemyślenia własne czy się to stronie służbowej podoba czy nie. To jest istota forum. Cenzura już była i skończyła się skasowaniem forum związkowego. Z tego co wiem otwartość tamtego forum była nie na rękę nie tylko stronie związkowej ale i służbowej. I widzę że i tu kilku osobom reprezentującym stronę służbową coś jest nie na rękę. Ja nikogo do odejścia nie namawiam. A kilka osób przypisuje mi to na siłę przedstawiając jak to dobrze zostać w SG. A zostańcie, odchodźcie lub odlatujcie mnie to frugo. Big Grin

"Ci, którzy nie słuchali Twych słów w ciągu tego roku dostali 2.6% lub 3.9% do wysługi."

Lenek a tak całkiem na serio to ci co mają już pełną np 20 lat na granicy to też dobiją sobie te 2,6% lub 3,9% ??? A ja głupi myślałem że odchodząc w lutym 2011 mogli dostać bonusa w postaci waloryzacji bodajże 3,1%. Choć przyznam Lenek że możesz mieć rację. Zakładając hipotetycznie kasację 1 za 1,5 faktycznie te % się im przydadzą. Tongue


I na zawsze zapamiętaj Lenek - myślenie a co zatem idzie wyrażanie swojej opinii na różne sprawy faktycznie ma przyszłość. Wink
Pozdrawiam.

Dobrej niedzieli dla wszystkich. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 20:51
Post: #57
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Na forum występuję jako osoba prywatna. Nie odpowiadam też służbowo za sprawy kadrowe. Ktoś kto ma pełną wysługę i jest w służbie musi mieć mocną motywację. Jaką to jego sprawa.
A jeżeli chodzi o namawianie to chyba nie jest to tylko moje zdanie:
(10-11-2011 20:50 )psztros napisał(a):  Mam nadzieję, że będą tu zamieszczane konkretne fakty, a nie słowa sfrustrowanych, wczesnych emerytów, którym puściły zwieracze i którzy podpieniali atmosferę ne forum typu ( był taki kolega o ksywie NOWY): uciekajcie - zabiorą nam 13, zabiorą dodatki, zabiorą wysługę, wszystko zabiorą, nie bedzie - NIC,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 20:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2011 21:01 przez NOWY.)
Post: #58
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Do słów psztosa odniosłem się poniżej jego postu. Jak jesteś taki konsekwentny to prezentuj całość a nie wybiórczo jedno zdanie jakiegoś NN. To co zacytowałeś to bezczelne kłamstwo a ty je powielasz. Nigdy nie wypowiedziałem takich słów. Chcesz się odgryźć a nie wiesz jak, brak ci argumentów że sięgasz do kłamstw psztrosa ?. To przykre bo miałem cie za przyzwoitą osobę. Undecided

Dla mnie to koniec tego tematu.

Dobranoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 22:16
Post: #59
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(03-12-2011 20:38 )NOWY napisał(a):  Lenek nikogo do niczego nie namawiam. Gdzie ty to chłopie widzisz ???
To są Twoje cytaty ze starego forum. To tyle w kwestii namawiania.
NOWY napisał(a):Tylko idiota uwierzy że podadzą na czas niekorzystne zapisy i pozwolą odejść połowie służb na emki.

NOWY napisał(a):Na przełomie kwietnia i maja gotowy projekt poszedłby do konsultacji społecznych, a następnie do Sejmu - tak aby przyjąć go jeszcze przed jesiennymi wyborami. - czyli szykuje się nam tempo OFE. A gajowy powie hohoho i klepnie bez vacatio legis bo przecież od ponad 2 lat się o tym mówi więc wszyscy powinni być na to przygotowani.

Czyli Panie i Panowie powiedzmy szczerze. Proponuję dokładnie poczytać przedstawiony projekt ustawy. Główne założenia ustawy mogą wejść w życie np od 01.01.2012r natomiast kilka przepisów może wejść w życie wcześniej. Np wykreślenie z ustawy o SG 1 za 1,5. Dobrze obliczcie czas ewentualnej ewakuacji bo będzie bobu.
Jeżeli chodzi o
(03-12-2011 20:38 )NOWY napisał(a):  A ja głupi myślałem że odchodząc w lutym 2011 mogli dostać bonusa w postaci waloryzacji bodajże 3,1%.
Zdradź słodką tajemnicę dlaczego tak martwisz się o innych funkcjonariuszy, skoro sam odszedłeś 20 kwietnia podejmując decyzję już w grudniu roku poprzedniego i zarazem rezygnując z tych 3.1%?.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 23:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2011 23:49 przez NOWY.)
Post: #60
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
No no Lenek zadziwiasz mnie. Strzelasz z kapiszona.

Po 1. Gdzie ty tu widzisz kłamliwie przypisywane mi m.in. przez ciebie słowa: "cyt: uciekajcie - zabiorą nam 13, zabiorą dodatki, zabiorą wysługę, wszystko zabiorą, nie bedzie - NIC"

Po 2. Skąd ty czerpiesz dane o dacie mojego odejścia ??? Zadziwiasz mnie Lenek. A jak ci zdradzę w wielkiej tajemnicy że odszedłem w grudniu 2010 to co ty na to ? I co to ma za znaczenie ?

Po 3. Po co jest forum ??? Pogadamy tu o gruszkach ? czy o tym co kto zjadł na obiad ? a może ... hm popiszemy kawały o blondynkach ? Lenek to temat emerytalny zerknij na tytuł nie irytuj mnie

Po 4. Widzę że prowadzisz jakieś archiwum starego forum. Ciekawe po co i dla kogo ??? zakładając oczywiście że te cytowane wypowiedzi są moimi bo ich nie kojarzę (wybacz upływ czasu). Wszystko masz sklonowane czy tylko moje posty zasłużyły na uznanie ? ciekawe dlaczego ??? Słowo za bardzo kogoś boli ??? A wczytaj się w ten cytowany tekst i odpowiedz sobie czy to co tam jest napisane zawiera nieprawdę ?? Wszystko jest tam w trybie przypuszczającym, mam nadzieję że wiesz co to za tryb. A może nie podoba ci się to aby dokładnie czytać projekty ustaw ? czy to że np 1 za 1,5 wytną z ustawy ? przecież sam doskonale zdajesz sobie sprawę że tak na 99% będzie, tak było w projekcie S i o tym jak pamiętam Planetę zawodziła strona rządowa na rozmowach. A zdanie o obliczeniu czasu ewentualnej ewakuacji jest wg ciebie nawoływaniem do niej ??? A odnośnie założenia iż kilka przepisów może wejść w życie szybciej też ? Abstrahując to co twierdzisz że tak nie będzie ??? W zaprezentowanym powyżej projekcie MON jak byk widać zarówno plan szybkich zmian niektórych przepisów przed zaprezentowaniem głównej ustawy emerytalnej określającej wiek i staż. 80% chorobowe to pikuś ale mamy tam naliczanie emki z etatu na którym trzeba siedzieć 12 miesięcy. I ma to dotyczyć wszystkich. Czyli rozmowy związków można sobie wsadzić wiesz gdzie. Kilkudniowe konsultacje społeczne w MON gdzie niektórzy nawet nie zobaczą tego projektu i 14 dniowe vacatio legis to wg ciebie norma ??? Lenek nie gniewaj się ale nic cię nie boli ?

A tak nawiasem to twój wpis z tego forum (nie prowadzę archiwum):

"Raczej 64 - chyba nie chcesz rezygnować z jubileuszówki !
Zastanów się nad poczekaniem pół roku i odejściem na roczną pensję (chyba, że odchodzisz już na grupę). Sprawdź teź czy WOP-u nie policzą Ci po 0.7%."

a to drugi:

"Na forum występuję jako osoba prywatna. Nie odpowiadam też służbowo za sprawy kadrowe. Ktoś kto ma pełną wysługę i jest w służbie musi mieć mocną motywację. Jaką to jego sprawa."


W pierwszym poście oferujesz gościowi aby przy max wysługi ryzykował pozostając jeszcze 6 miesięcy - a co powiesz temu człowiekowi jak mu (zakładając hipotetycznie) grzmotną 1 za 1,5 i inne. Po projekcie MON widać że zmieniają przynajmniej na razie u nich zasady naliczeń na 12 miesięcy na etacie a jakie masz gwarancje że za kilka dni nie pojawi się szybki twór u nas a gość od 2-4 miesięcy jest na wyższym U ?
A w drugim piszesz że ktoś kto ma pełną wysługę i jest w służbie ma mocną motywację. Ciekawe.

Nadal Lenek brak ci argumentów, ale jak cię obserwuję to zalejesz ten temat kolejnymi wyrwanymi z kontekstu fragmentami postów cholera wie czy moimi aby udowadniać swoją tezę. Czepiasz się bezzasadnie nie mając argumentów tak jak mały Jaś któremu zabrano cukierek. Będę nadal analizował sytuację i przedstawiał analizy poparte materiałem źródłowym czy ci się to podoba czy nie. Nie wystraszysz mnie Lenek. Czasy PRL-u się skończyły. A wolność słowa gwarantuje mi konstytucja więc .... . Pozdrawiam.

I teraz naprawdę koniec moich wypowiedzi w tej kwestii.
Jak znajdę kolejne jaskółki w sprawie emerytalnej odezwę się znowu to sobie znowu pogawędzimy. Waść jak zwykle będziesz stawał po stronie służbowej a ja zwykłego robotnika.

Dobranoc Lenek miłych snów. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS