Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Permanentna inwigilacja
17-02-2015, 21:47
Post: #1
Permanentna inwigilacja
Jedna z dużych placówek SG. Pomieszczenia grupy do spraw cudzoziemców. Siedzę przy służbowym kompie podpiętym pod intranet. Produkuje kwity z zatrzymania ciapatego. Akurat mam chwilę przerwy w robocie bo zatrzymany umiera i jest u lekarza ostatniego kontaktu. Patrzę na monitor a tu jak w jakim thrillerze szpiegowskim. Ktoś buszuje po kompie. Najpierw przegląda sobie protokół zatrzymania który był na pulpicie. Spokojnie przerzuca sobie strony. Od góry do dołu. Potem otwiera i przegląda sobie dokumenty worda zwinięte do paska - protokół klp, notatkę. Przez dłuższy czas patrzę zaciekawiony z otwartą gębą. W końcu dostrzegam, że podglądacz próbuje wbić się na mojego podpiętego pendriva. Nie wytrzymuję. Co jest k***a !!! Tego już za wiele !!! Wyrywam z kabelek od sieci z obudowy. Wskaźnik myszy zastyga w bezruchu.
Okazało się, że nie jest to odosobniony przypadek. Kumple też kilka razy zauważyli, że ktoś buszuje po komputerach i przegląda sobie zapisane dokumenty.

PERMANENTNA INWIGILACJA !!!

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2015, 21:58
Post: #2
RE: Permanentna inwigilacja
Niepokorny, dziwię się że jesteś zdziwiony Smile , młodego to jeszcze zrozumiem ,ale ty stary z zespołem karpia ? Zgodnie ze starą leninowską zasadą - ufać i sprawdzać . Kiedyś to przykładali ucho ,no ale czas i kawaleria idzie naprzód - cuda techniki Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2015, 22:37
Post: #3
RE: Permanentna inwigilacja
To o czym piszesz nosi znamiona włamania się na Twój/służbowy komputer. Żaden z szanujących się informatyków/hakerów nie użyje do inwigilacji najprostszych programów hakerskich, które można bezproblemowo ściągnąć za darmo z internetu. Wygląda mi to na zabawę jakiś dzieciaków z gimnazjum. Ze względu na poważny charakter wykonywanych przez Ciebie zadań zgłosiłbym to przełożonemu i napisał z tego notatkę (co pewnie uczyniłeś).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2015, 23:06
Post: #4
RE: Permanentna inwigilacja
Oni - dobrze prawisz. Napisz kwita - ktoś będzie musiał się z tego wytłumaczyć. Bądź co bądź, ktokolwiek to uczynił miał wgląd do danych tj. osobowe - a to już nie przelewki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2015, 23:06
Post: #5
RE: Permanentna inwigilacja
@niepokorny - komputer masz wpięty do AD?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2015, 23:07
Post: #6
RE: Permanentna inwigilacja
Do prawie wszystkich kompów będących w naszej sieci wewnętrznej jest dostęp zdalny, tak pracuje grupa wsparcia maximo a kto ma jeszcze tego się nie dowiemy ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2015, 23:32
Post: #7
RE: Permanentna inwigilacja
Pytanie - kto ma dostęp ? - Ci z Niepodległości 100 , czy Ci z Belwederskiej 49 a może gang kelnerów ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 00:05
Post: #8
RE: Permanentna inwigilacja
Proste - ten kto ma uprawnienia administratora (lub bardzo zbliżone). ServiceDesk nie powinien nic robić bez zlecenia (* zlecenie może wystawić właściciel komputera lub przełożony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 17:11
Post: #9
RE: Permanentna inwigilacja
Zdecydowanie jest tak jak pisze lenek - administrator sieci ma taką możliwość czyli w większości przypadków będzie to wasz placówkowy informatyk - obstawiam, że ustawiał tzw. zgodność w IE co by dało się dostać do służbowej pocztyWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 20:09
Post: #10
RE: Permanentna inwigilacja
Upsss, a co to jest AD?
Wiem, że Service Desk i informatycy mają zdalny dostęp do komputerów. Rzecz działa się ok. 16.00 - 17.00 więc raczej wykluczam działanie placówkowego informatyka. Tym bardziej, że ktoś ewidentnie czytał dokumenty a nie grzebał w systemie. Komputer to służbowy laptop z windows 7 podpięty kablem pod intranet. Z tego co wiem to z tego kompa nie ma dostępu do internetu. Nie wiem czy akurat do tego kompa jest zdalny dostęp - nigdzie nie widziałem numeru (nazwy) komputera który trzeba podać przy składaniu zlecenia na maximo. Nie przyszło mi do głowy sprawdzić czy przypadkiem wi-fi nie jest na nim odpalone ale sprawdzę. Do tej pory sądziłem, że to kogoś z Service Desku świerzbiły paluszki ale skoro piszecie, że oni bez zlecenia nie wbija się na komputery to może faktycznie powinienem z tego zdarzenia sklecić jakiś papier a przynajmniej narobić hałasu. Choć zdarzenie faktycznie miało miejsce to raczej traktuje to bardziej z uśmiechem niż na poważnie. Tym bardziej, że nie mam nic do ukrycia.
Tak sobie myślę, że akurat w tym lapku jest kamerka i mikrofon. Jeżeli ktoś ma do tego zdalny dostęp to ...Angry
Polska to jednak dziki kraj. Rolleyes

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2015, 21:27
Post: #11
RE: Permanentna inwigilacja
W nowym systemie jeżeli servicedesk/administrator wchodzi ze zdalną pomocą, to użytkownik musi ten fakt zaakceptować. Oczywiście istnieje możliwość rozwiązania siłowego, ale wtedy użytkownik wylatuje z sesji co od razu jest widoczne. Możliwości zdalnego pulpitu, pomocy i asysty są po to aby użytkownikowi pomagać, a nie sprawdzać jego pracę. Od tego są przełożeni.

W Twoim przypadku korzystasz z komputera niezarządzanego centralnie, więc ktoś o uprawnieniach admina doinstalował Ci pluskwę i ma zabawę. Do maja ilość komputerów niezarządzanych centralnie znacząco zmaleje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2015, 22:23
Post: #12
RE: Permanentna inwigilacja
(18-02-2015 20:09 )niepokorny napisał(a):  Rzecz działa się ok. 16.00 - 17.00 więc raczej wykluczam działanie placówkowego informatyka.

hmmmmm , gang sprzątaczek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2015, 18:45
Post: #13
RE: Permanentna inwigilacja
Zapomniałem odpisać w temacie. Okazało się, że na lapku karta wi-fi wyłączona, jakieś oprogramowanie antywirusowe działa więc raczej wykluczyłem włam przez przyjaciół pana Puchacza. Wziąłem więc grata pod pachę i zaciągnąłem go do placówkowych informatyków. Nie byli zbyt rozmowni. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to komputer mógł przeglądać bliżej nieokreślony "pan administrator". Zapuściłem żurawia i podejrzałem, że weszli w ustawienia karty sieciowej LAN i pozmieniali (dopisali) adresy IP. Stwierdzili, że teraz będzie spokój.
No i potwierdzili, że deska serwisowa może wbić się zdalnie na kompa ale tylko po wcześniejszej zgodzie użytkownika która pojawia się na ekranie monitora.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2015, 19:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2015 19:23 przez GOTTSU1983.)
Post: #14
RE: Permanentna inwigilacja
(17-02-2015 21:47 )niepokorny napisał(a):  Jedna z dużych placówek SG. Pomieszczenia grupy do spraw cudzoziemców. Siedzę przy służbowym kompie podpiętym pod intranet. Produkuje kwity z zatrzymania ciapatego. Akurat mam chwilę przerwy w robocie bo zatrzymany umiera i jest u lekarza ostatniego kontaktu. Patrzę na monitor a tu jak w jakim thrillerze szpiegowskim. Ktoś buszuje po kompie. Najpierw przegląda sobie protokół zatrzymania który był na pulpicie. Spokojnie przerzuca sobie strony. Od góry do dołu. Potem otwiera i przegląda sobie dokumenty worda zwinięte do paska - protokół klp, notatkę. Przez dłuższy czas patrzę zaciekawiony z otwartą gębą. W końcu dostrzegam, że podglądacz próbuje wbić się na mojego podpiętego pendriva. Nie wytrzymuję. Co jest k***a !!! Tego już za wiele !!! Wyrywam z kabelek od sieci z obudowy. Wskaźnik myszy zastyga w bezruchu.
Okazało się, że nie jest to odosobniony przypadek. Kumple też kilka razy zauważyli, że ktoś buszuje po komputerach i przegląda sobie zapisane dokumenty.

PERMANENTNA INWIGILACJA !!!

a czy nagrywanie fonii przez videorejestrator w pojezdzie to jest zgodne z prawem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS