Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emerytura a nowe mundury
02-03-2015, 10:42
Post: #1
Emerytura a nowe mundury
Witam szanownych kolegów. Mam pewną ciekawostkę, otóż odszedłem na emeryturę z dniem 27 lutego br.. Po wcześniejszym oczywiście rozliczeniu się z obiegówką. Przed odejściem i zdaniu obiegówki pobrałem nowe mundury. Gdy biegałem od pokoju do pokoju za podpisami do obiegówki, nikt nie kazał zwracać pobranych mundurów. Dzisiaj będąc już na emeryturze dzwoni do mnie pani z oddziału abym oddał pobrane umundurowanie, jeśli nie straszy mnie postępowaniem. Co wy na to.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 11:08
Post: #2
RE: Emerytura a nowe mundury
Jesteś cywil kolego i nie jesteś związany z SG . To tak jakby zadzwonili do mojej ciotki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 11:45
Post: #3
RE: Emerytura a nowe mundury
A jakim to postępowaniem grozi Ci ta pani bo chyba nie dyscyplinarnymBig Grin. Sprawa jest co najmniej dziwna bo wydali Ci mundury nie wiadomo na podstawie jakich przepisówHuh. Zaproponował bym tej pani, że mogę w tym roku nagród nie dostaćBig Grin. A tak na marginesie to ktoś podbił Tobie obiegówkę i stwierdził, że się rozliczyłeś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 11:53
Post: #4
RE: Emerytura a nowe mundury
Właśnie, wszyscy podbili. A jeśli chodzi o postępowanie to postępowanie szkodowe. To nie moja wina że ktoś nie dopełnił obowiązków. Poinformuję kolegów jaki będzie dalszy rozwój tematu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 12:04
Post: #5
RE: Emerytura a nowe mundury
(02-03-2015 11:53 )jacgoj napisał(a):  Właśnie, wszyscy podbili. A jeśli chodzi o postępowanie to postępowanie szkodowe. To nie moja wina że ktoś nie dopełnił obowiązków. Poinformuję kolegów jaki będzie dalszy rozwój tematu.

Postępowanie szkodowe niech zrobią temu co podbił obiegówkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 12:55
Post: #6
RE: Emerytura a nowe mundury
Żeby tylko nie przysłali komornika, który zabierze traktor sąsiadowi Smile. A tak na marginesie czy mają w tym względzie jakieś instrumenty prawne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 13:16
Post: #7
RE: Emerytura a nowe mundury
(02-03-2015 12:55 )jacgoj napisał(a):  Żeby tylko nie przysłali komornika, który zabierze traktor sąsiadowi Smile. A tak na marginesie czy mają w tym względzie jakieś instrumenty prawne?

Instrumenty prawne mają ale w postępowaniu szkodowym muszą się podeprzeć aktem prawnym, który wskaże okres używalności nowego munduru i podstawę prawną do jego zwrotu. W związku z tym, że wszystko wydawane było na "wariata" życzę im powodzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 14:19
Post: #8
RE: Emerytura a nowe mundury
Z ciekawości, po co brałeś nowy mundur jak odchodziłeś na emeryturę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 16:33
Post: #9
RE: Emerytura a nowe mundury
Na podstawie telefonu baby nic ci chyba nie grozi. Chociaz różnie to bywa w naszym pieknym kraju :-) Ja bym czekal na jakis oficjalny kwitek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 17:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2015 21:22 przez kerewa.)
Post: #10
RE: Emerytura a nowe mundury
odpowiedz dla Oni - na ryby przyda się Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 21:15
Post: #11
RE: Emerytura a nowe mundury
Tak to się kończy jak przepisów nie ma. Wszystko na wariackich papierach. Poleceniach ustnych. Tylko czekać jak jakiś cwaniak będzie się odwoływał, że go przebierańcy kontrolowali. Tylko czekać jak się media zainteresują nielegalnymi mundurami Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 22:22
Post: #12
RE: Emerytura a nowe mundury
Mogą Ciebie cmoknąć ..........
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 12:46
Post: #13
RE: Emerytura a nowe mundury
Zdałeś obiegówkę do kadr i jesteś rozliczony z SG. To co powinieneś oddać to już oddałeś. Jesteś cywilem i pani z mundurówki może Ci teraz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 12:18
Post: #14
RE: Emerytura a nowe mundury
nic nie musisz, ale może lepiej się poczujesz jak odniesiesz te na nic nie potrzebne Ci mundury i uratujesz Pani z mundurówki cztery litery i trochę kasy. Może poczujesz się w pełni emerytem przekraczając bramę oddziału jako wolny człowiek. pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2016, 08:49
Post: #15
RE: Emerytura a nowe mundury
Witam, wpadłem, żeby podziękować, bo miałem podobną sytuacje i szczerze mówiąc przestraszyłem się tego postępowania, ale potem trafiłem na ten temat i się ogarnąłem Big Grin Dlaczego nie mogą ładnie poprosić o zwrot, tylko od razu poszła informacja, że jak nie oddam to jakies postępowanie mnie czeka...

Na emeryturze SG od 3 miesięcy. Mam żonę (księgowa Jelenia Góra) i 2 synków (4 i 7 lat). "Praca, Praca" - Peon - Warcratf 3 Big Grin
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2016, 13:46
Post: #16
RE: Emerytura a nowe mundury
(09-09-2016 08:49 )haidalow napisał(a):  ...Dlaczego nie mogą ładnie poprosić o zwrot, tylko od razu poszła informacja, że jak nie oddam to jakies postępowanie mnie czeka...
1. dla zasady.
2. bo to SG.
3. bo zawsze grożą.
4. żeby dać przykład innym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2016, 20:24
Post: #17
RE: Emerytura a nowe mundury
Może oddział liczył na to, że trafił na frajera który się wystraszy i biegiem stawi się w magazynie z mundurami. I jeszcze będzie błagał na kolanach żeby nie robić mu postępowania.
Ładnych kilkanaście lat temu kumplowi wypłacili podwójne uposażenie. Jedno dostał do ręki a drugie poszło na konto. Księgowa osobiście przyjechała na placówkę, przyznała że popełniła błąd i grzecznie poprosiła czy mógłby zwrócić jedno uposażenie bo inaczej ona będzie musiała pokryć stratę z własnej kieszeni. Można? Można.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS