Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Art 18a ??????
09-05-2019, 16:01
Post: #1
Art 18a ??????
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie uprawnienia do emerytury czy na nowych zasadach czy na starych..
Otóż zamiast służby zasadniczej w MON służba kandydatka w Łużycki oddział SG maj 2003- czerwiec 2004r potem praca w cywilu i od września 2013 r zawodowa Służba Wojskowa i teraz pytanie czy łapię sie na stare zasady zgodnie z artykułem 18a ?????? Z góry dziękuję......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2019, 16:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2019 16:52 przez quasimodo1.)
Post: #2
RE: Art 18a ??????
(09-05-2019 16:01 )Danio223 napisał(a):  Witam wszystkich mam pytanie odnośnie uprawnienia do emerytury czy na nowych zasadach czy na starych..
Otóż zamiast służby zasadniczej w MON służba kandydatka w Łużycki oddział SG maj 2003- czerwiec 2004r potem praca w cywilu i od września 2013 r zawodowa Służba Wojskowa i teraz pytanie czy łapię sie na stare zasady zgodnie z artykułem 18a ?????? Z góry dziękuję......

Patrz art18.a.pkt2.ppkt2 - czyli jedziesz na zasadzie art15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych z 10.12.1993 roku- czyli pierwsze uprawnienia emerytalne po 15 latach słuzby bez naliczania lat z cywila do wysługi emerytalnej - nie obowiązuje Ciebie rygor 25 lat słuzby i ukonczony 55 rok życia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2019, 17:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2019 18:26 przez Danio223.)
Post: #3
RE: Art 18a ??????
Witam.Bo jak dzwoniłem do biura emerytalnego zapytać się w tej sprawie to nie byli w stanie mi odpowiedzieć....

Trochę to takie dziwne bo ludzie po zasadniczej służbie wojskowej nie mogą skorzystać z takiej opcji a mała garstka ludzi po służbie kandydackiej w SG czy policji już mogą...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2019, 21:29
Post: #4
RE: Art 18a ??????
(09-05-2019 17:44 )Danio223 napisał(a):  Witam.Bo jak dzwoniłem do biura emerytalnego zapytać się w tej sprawie to nie byli w stanie mi odpowiedzieć....

Trochę to takie dziwne bo ludzie po zasadniczej służbie wojskowej nie mogą skorzystać z takiej opcji a mała garstka ludzi po służbie kandydackiej w SG czy policji już mogą...

Slużba kandydacka w SG oraz OPP traktowana jest na równi jako służba zawodowa.
Zresztą na stronie ZER MSWiA jest wykładnia tego zagadnienia.
Piszesz ,że to takie dziwne ? Zadałeś pytanie na forumsg i uzyskałeś odpowiedź jak to wygląda w MSWiA.
Dzwoń dalej albo lepiej napisz do WBE MON. Zapis art18apkt2ppkt2 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żolnierzy zaw. jest jednoznaczny -służba w SG oraz Policji.Niech się drapią po głowie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2019, 05:01
Post: #5
RE: Art 18a ??????
Ok dziękuję tak zrobię napisze do WBE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS