Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
23-03-2015, 12:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 12:13 przez bastev.)
Post: #1
NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
Witam brać graniczną Blush

Co sądzicie o nowym naliczaniu dodatku za wysługę, które ma wejść niebawem?
Osobiście uważam, iż jest to ŻENUA
A dlaczego? Bo jest zrobione pod starych pryków. Wg mnie zyskują dopiero ci od 25 lat pracy wzywż..
Nie dość, że blokują etaty, mają podwyższany przez przełożonych dodatek ( z środków z byłego dodatku granicznego ) to jeszcze to rozporządzanie.Angry
MASAKRA !! Huh
A inni funkcjonariusze...pałujcie się...
I DLATEGO TAKIE PRYKI BEDĄ SIEDZIEĆ W SG..Gdzie im lepiej?
Kasiorka wyższa.Nikt im uwagi nie zwróci bo starzy itd..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 13:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 13:55 przez nettai.)
Post: #2
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
Bardzo pozytywnie sądzę o dodatku. Zmobilizowało to mnie do siedzenia na wysokiej grupie jeszcze 5 lat, do 35 lat rok za rok. A jak dobrze pójdzie to dostanę jeszcze wyższą grupę (tak ze 14 lub 15) i posiedzę 10 lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 14:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 14:31 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #3
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
Po sytuacji z projektem rozporządzenia mundurowego, mam przypuszczenie, że być może więcej będzie korzyści dla tych na wyższych stanowiskach. Weźmy chociażby rozporządzenie płacowe. Kiedyś każda grupa dodatku, to było 0,05 jakieś 70 zł brutto. Od chyba 19 grupy bylo było 0,15.Czyli stałe wartości dla każdego funkcjonariusza. A teraz? Ponieważ slyszalem o procederze pompowania dodatków na odejście do cywila, to wyobrażam sobie jaki będzie mieć kwotowo napompowany dodatek funkcjonariusz, któremu zwieksza go do powiedzmy 60 procent sumy uposażenia i dodatku za stopień, a będący na wysokim stołku, a jaki marny będzie mieć ten na stołku niskim? Różnice będą kosmiczne. Jak się mylę to czekam na ripostę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 20:42
Post: #4
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
(23-03-2015 14:26 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Po sytuacji z projektem rozporządzenia mundurowego, mam przypuszczenie, że być może więcej będzie korzyści dla tych na wyższych stanowiskach. Weźmy chociażby rozporządzenie płacowe. Kiedyś każda grupa dodatku, to było 0,05 jakieś 70 zł brutto. Od chyba 19 grupy bylo było 0,15.Czyli stałe wartości dla każdego funkcjonariusza. A teraz? Ponieważ slyszalem o procederze pompowania dodatków na odejście do cywila, to wyobrażam sobie jaki będzie mieć kwotowo napompowany dodatek funkcjonariusz, któremu zwieksza go do powiedzmy 60 procent sumy uposażenia i dodatku za stopień, a będący na wysokim stołku, a jaki marny będzie mieć ten na stołku niskim? Różnice będą kosmiczne. Jak się mylę to czekam na ripostę.
Niedługo zmienia naliczanie i bedzie po kłopocie z pompowaniemSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 21:03
Post: #5
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
co wy już z tym nowym naliczaniem wymyślacie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 21:26
Post: #6
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
(23-03-2015 14:26 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Różnice będą kosmiczne. Jak się mylę to czekam na ripostę.
Nie czekaj na ripostę tylko wrzuć dane z nowego i starego rozporządzenia i wyjdą Ci różnice. Mam nadzieję, że podzielisz się wynikami na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 22:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 22:53 przez quasimodo1.)
Post: #7
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
(23-03-2015 12:11 )bastev napisał(a):  A dlaczego? Bo jest zrobione pod starych pryków. Wg mnie zyskują dopiero ci od 25 lat pracy wzywż..

Jak sama nazwa rozporządzenia mówi - w sprawie dodatku za wysługę lat - to czego ty chcesz - im mniej służby - to większy dodatek ? - a może przypadek Benjamina Buttona ? . - i o co krzyk ? - nawet stary chorąży na 4 z wysługą 35 lat - to rzeczywiście zyska kokosy - policz sobie ile - niecałe dwie stówki brutto na pasku co miesiąc - no rzeczywiście jest czego zazdrościć .

(23-03-2015 12:11 )bastev napisał(a):  A inni funkcjonariusze...pałujcie się...
I DLATEGO TAKIE PRYKI BEDĄ SIEDZIEĆ W SG..Gdzie im lepiej?
Kasiorka wyższa.Nikt im uwagi nie zwróci bo starzy itd..

No niestety ,kolego wraz z reformą emerytalną sprzed ponad 2 lat , to niestety ci wiecznie młodzi co przyszli do służby po 2012 -a jest ich w SG już około 2 tysięcy na 14 tysi funków i z biegiem czasu będzie ich coraz więcej muszą służyć do 55 roku życia na niepełną emke - będą Ci blokować etaty Smile Ponadto kolego - na dzień dzisiejszy to w SG - 60 % funkcjonariuszy nie ma minimalnych praw emerytalnych czyli 15 lat służby , około 30 % jest w przedziale 15 -25 lat służby - a po masowych odejściach na emke funków SG w latach 2009- 2013 ( z rekordowym 2013 - 990 funkcjonariuszy) tych z wysługą 25+ pozostało 10 % formacji - no to q ...... 10% blokuje karierę 90% - umiesz liczyć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 05:36
Post: #8
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
(23-03-2015 21:26 )lenek napisał(a):  
(23-03-2015 14:26 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Różnice będą kosmiczne. Jak się mylę to czekam na ripostę.
Nie czekaj na ripostę tylko wrzuć dane z nowego i starego rozporządzenia i wyjdą Ci różnice. Mam nadzieję, że podzielisz się wynikami na forum.

Jakie dane? Chyba jest oczywistym to co napisałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 08:37
Post: #9
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
Finanse opierają się na liczbach, nie na sloganach.
W starym rozporządzeniu również można było pompować dodatki. Wystarczy porównać możliwości w starym i nowym, a dopiero później pisać...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 08:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2015 08:57 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #10
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
Ale ty prosty jesteś. Przecież wyraźnie napisałem, że kiedyś jedna grupa to były stałe wartości dla wszystkich. Określony mnożnik kwoty bazowej. A teraz jest to uzależnione od wysokości grupy uposażenia i dodatku za stopień. Im wyższe te wartości, tym np 10 procent proporcjonalnie większe na wyższym etacie niż na niższym! Czy narysować Ci wykres? Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 10:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2015 10:43 przez quasimodo1.)
Post: #11
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
(24-03-2015 08:56 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Ale ty prosty jesteś. Przecież wyraźnie napisałem, że kiedyś jedna grupa to były stałe wartości dla wszystkich. Określony mnożnik kwoty bazowej. A teraz jest to uzależnione od wysokości grupy uposażenia i dodatku za stopień. Im wyższe te wartości, tym np 10 procent proporcjonalnie większe na wyższym etacie niż na niższym! Czy narysować Ci wykres? Sad
Czy ja wiem kłykcin ? - na to samo wychodzi/ło - na zachodzie podczas reorganizacji ,główny pryncypał OSG aby się pozbyć jak największej liczby funków z reorganizowanych placówek - wprowadził podział na podoficerów,chorążych oraz oficerów . I tak podoficerowie i chorążowie mogli zyskać maks 4 grupy - czyli 3 stówy brutto na odejście ,natomiast oficerowie maks 6 grup - czyli 4 i pół stówy na odejście .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 16:54
Post: #12
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
Po niedawnych zmianach w naliczaniu dodatku służbowego w większości stracili najstarsi funkcjonariusze. Od paru lat nie zaobserwowałem by podnieśli komuś dodatek służbowy na stałe. Zwykle dźwigają na czas określony. Skoro dodatek jest liczony od etatu i stopnia to co ma powiedzieć najstarszy szarżą w korpusie chorążych lub podoficerów na etacie starego kontrolera? Młodsi służbą mają jeszcze szanse na zwiększenie dodatku służbowego w przypadku awansu na wyższy stopień lub etat. Może właśnie zmiana naliczania dodatku za wysługę powstała by niejako zrekompensować starym funkcjonariuszom brak możliwości zwiększania dodatku służbowego.
Podsumowując: jeżeli chodzi o te zmiany to, jak mawiał prezydent-elektryk, "są plusy dodatnie i plusy ujemne".

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 18:49
Post: #13
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
(24-03-2015 08:56 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Ale ty prosty jesteś.
Dzięki za komplement. Smile Smile Smile
(24-03-2015 08:56 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Przecież wyraźnie napisałem, że kiedyś jedna grupa to były stałe wartości dla wszystkich. Określony mnożnik kwoty bazowej. A teraz jest to uzależnione od wysokości grupy uposażenia i dodatku za stopień. Im wyższe te wartości, tym np 10 procent proporcjonalnie większe na wyższym etacie niż na niższym!
Pytanie dodatkowe -a od czego zależy wysokość grupy uposażenia i dodatku za stopień ?
Widzę, że kolega nigdy nie uczestniczył w procesie przydzielania dodatków. Zarówno wcześniej jak i teraz wartości szacunkowe ustalało się w pln. Dopiero później przekładało się to na grupy, a teraz na %. Kiedyś grupa dodatku wprost przekładała się na $, teraz % wymagają bardziej skomplikowanych obliczeń. Więc Komendant nie powie, że podniesiono Ci dodatek o 2 grupy tylko o 150 pln.
(24-03-2015 08:56 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Czy narysować Ci wykres? Sad
O to mi chodziło Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 18:55
Post: #14
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
Panowie, czy warto skakac sobie do gardeł o te marne grosze? Szanujcie sie.Ja wiem ze morale w tej firmie lezy na łopatkach ale nie ma co sobie wtykac ...tak mysle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 20:58
Post: #15
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
Spójrzmy na to z drugiej strony moi kochani bo spieramy się o to, że Ci w wyższym stopniem etc. będą mieli wyższy dodatek.
Spoko. Niech sobie mają. Tylko...
Niech ktoś mi powie dlaczego taki jeden z drugim co to stopnie ma od por. do mjr. nie ma adekwatnych obowiązków, odpowiedzialności etc. (nie dotyczy to wszystkich)?
Przecież zliczać słupki, statystyki może przysłowiowa "Pani z kantoru" a nie major, który siedzi na 9-tej grupie.
Dlaczego w tym zakresie nic się nie zmienia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2015 21:33 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #16
RE: NOWE ROZPORZADZENIE W SPRAWIE DODATKU ZA WYSŁUGE
(24-03-2015 18:49 )lenek napisał(a):  
(24-03-2015 08:56 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Ale ty prosty jesteś.
Dzięki za komplement. Smile Smile Smile

Lenek. Sorry.
Ostatnio mnie ponosi!
Czas już chyba udać się do felczera od czerepu! Big Grin

(24-03-2015 20:58 )wiedźma napisał(a):  Spójrzmy na to z drugiej strony moi kochani bo spieramy się o to, że Ci w wyższym stopniem etc. będą mieli wyższy dodatek.
Spoko. Niech sobie mają. Tylko...
Niech ktoś mi powie dlaczego taki jeden z drugim co to stopnie ma od por. do mjr. nie ma adekwatnych obowiązków, odpowiedzialności etc. (nie dotyczy to wszystkich)?
Przecież zliczać słupki, statystyki może przysłowiowa "Pani z kantoru" a nie major, który siedzi na 9-tej grupie.
Dlaczego w tym zakresie nic się nie zmienia?

W tej firmie naoglądałem się już tyle nieróbstwa, że jak żyję nie widziałem czegoś takiego. I za te nierobstwo co niektórzy potrafią wziąć ponad 3 tysiące miesięcznie. Lub więcej. Widziałem komórki w których tylko kilku chciało coś robic, a reszta była by być, typowi statyści. Nie widziałem jednak, żeby w SG zwolnili kogoś za nierobstwo. Rzadko widziałem też ukaranych dyscyplinarnie za nie robienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS