Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zostać przewodnikiem psa?
31-03-2015, 18:58
Post: #1
Jak zostać przewodnikiem psa?
Witam!
Właśnie złożyłem kwity do SG i chętne podejmę służbę na każdym stanowisku ale najbardziej chciałbym pracować z psami. W jaki sposób mogę zwiększyć swoje szanse na dostanie się na to stanowisko. Czy może ktoś ma namiar na jakiś kurs cywilny który podniesie moje notowania przy rekrutacji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2015, 21:24
Post: #2
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Jeżeli się dostaniesz, czego Ci życzę to musisz pójść na placówkę, gdzie posiadają wolny etat przewodnika psa służbowego i spełniać warunki tj. przynajmniej służba stała. Jeżeli chodzi o kwit to coś związanego z kynologią powinno Ci pomóc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 09:23
Post: #3
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
nie musisz mieć stałej.
u mnie kapral ma psa.

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 16:25
Post: #4
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Dziwne rzeczy się dzieją u Ciebie na placówce, że kapral tj.rok służby dostaje się na przewodnika. Przewodnik to 4 grupa uposażenia, a kapral na pewno nie spełnia warunków na 4 grupę tj. 4 lata służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 17:54
Post: #5
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
U mnie w PSG plutonowy jest przewodnikiem na 02 grupie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 18:59
Post: #6
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Co oddział to obyczaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2015, 19:12
Post: #7
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
z tego co mi wiadomo - etat przewodnika psa służbowego w strukturach etatowych placówek SG to 4 gr. uposażenia ze stopniem etatowym st.chor. sztab. Sytuacja, o której pisze @Pogranicznik może miec miejsce bezpośrednio po powrocie f-sza z psem ze szkolenia specjalistycznego. Nie zmienia to faktu, że przewodnik po ukończeniu szkolenia powinien byc mianowany na 4 gr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2015, 01:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2015 01:21 przez sierżant01.)
Post: #8
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Witam mam mały problem. Pytanie już zadawałem w dziale "Przeniesienie z Policji do SG" tzn. jakie mam szansę na przeniesienie służbowe do Straży Granicznej będąc przewodnikiem psa w Policji, jestem w tej chwili na 2 grupie. Podobno w SG potrzeba wyszkolonej kadry...sam z miłą chęcią zostałbym przewodnikiem w SG jeżeli byłaby taka możliwość...Czy znacie może przewodników w SG, którzy przed tem zajmowali się tym w Policji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2015, 22:45
Post: #9
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
jak chciałbyś przejsc ze swoim futrem tl moze byc problem bo to mienie Policji i najpierw beda szukać chętnego na przejęcie psiaka przez policjanta a jak nie znajdą to wycofaja go ze służby b oSG woli kuć nowego niz odkupić starego
jeżeli nie przejdzisz z psem a masz 2 to przejdzisz na 2 w SG i jak każdy inny bedzisz aplikowal na przewodnika, nikt z tytulu tego ze jestes przewodnikiem nie wrzuci cie na etat przewodnika czyli 4 bez szkolenia, przenosiny odbywają się zawsze na rownorzedna gr. zaszeregowania a to ze cie policja wydymala i na 2 pprzewodnikiem jesteś to juz SG nie obchodzi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2015, 11:20
Post: #10
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
No niestety...u nas od razu 4 grupy się nie dostaję. Znam takiego jednego mł. asp. który na nią czekał 15 lat - to skandal...ale podobno teraz jest lepiej i szybciej się dostaję ...czas pokaże, gdyż jestem świeżo upieczonym przewodnikiem ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2015, 09:21
Post: #11
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Czyli nie ma gwarancji, że po skończonym kursie przewodnika psa dostanę 4 grupę?
Czy mogę żądać na piśmie od przełożonego , że gwarantuje mi grupę po ukończeniu kursu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2015, 10:19
Post: #12
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Z dnia na dzień 4 grupy nie dostaniesz, ale z czasem na pewno. Żaden przełożony na piśmie Ci nie zagwarantuję, że dostaniesz 4 grupę - słownie owszem ... ale zazwyczaj od słowa do czynu do długa droga Wink
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2018, 13:41
Post: #13
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Powiedzcie jak to jest z teraz z zostaniem przewodnikiem psa służbowego. Łatwo się wkręcić czy to raczej wyższa sztuka ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2018, 18:15
Post: #14
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Teraz jest o wiele latwiej, bo zniknęły benefity wynikajace z faktu posiadania psa.
Powiem wiecej - u mnie był problem ze znalezieniem chętnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2018, 18:19
Post: #15
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Jakimś wybitnym stażem w formacji trzeba się wykazać na to stanowisko czy służba przygotowawcza też jest brana pod uwagę ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2019, 10:28
Post: #16
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Odświeżam temat. Czy fakt posiadania uprawnień łowieckich (w zakresie których jest się egzaminowanym również z kynologii myśliwskiej) może być w jakimś stopniu pomocny żeby zostać przewodnikiem ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2019, 12:35
Post: #17
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Podbijam pytanie. Dodatkowo czy dużo może pomóc wykształcenie wyższe - 5 lat i praca - 5 lat bezpośrednio ze zwierzętami (w nauce i w praktyce) plus 2 lata tech. wet. ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2019, 17:57
Post: #18
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Jeżeli nie ma wolnego etatu to nic nie da Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2019, 14:27
Post: #19
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Uprawnienia łowieckie na niewiele się zdadzą, ale praca że zwierzakami i technik weterynarii to dobre argumenty. Niestety nic nie zrobisz jak nie ma etatu. Najważniejsze są chęci i przyjemność czerpana z pracy z psem .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2020, 16:27
Post: #20
RE: Jak zostać przewodnikiem psa?
Cytat:Ujawniono dane osobowe pierwszej piątki kursantów. Oprócz stopnia służbowego, także imię i nazwisko, imię psa i jego numer ewidencyjny. Na dokładkę wstawiono fotografię z wizerunkami funkcjonariuszy.

Link - Szkoła SG w Lubaniu - strefa wolna od RODO

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS