Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wezwanie do sądu / prokuratury
07-04-2015, 11:50
Post: #1
wezwanie do sądu / prokuratury
Witam,
jak jest liczone wezwanie do sądu lub prokuratury w dniu kiedy miałem zaplanowaną służbę? chodzi mi o godziny - służba była wpisana na 12h.

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2015, 12:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2015 12:51 przez krissg.)
Post: #2
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
(07-04-2015 11:50 )mlody kot napisał(a):  Witam,
jak jest liczone wezwanie do sądu lub prokuratury w dniu kiedy miałem zaplanowaną służbę? chodzi mi o godziny - służba była wpisana na 12h.

Rozumiem, że wezwanie jest w sprawie służbowej. Liczy się jak podróż służbową.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 10 czerwca 2009 r. w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy Straży Granicznej
§ 21. 1. Czas odbytej przez funkcjonariusza podróży służbowej, która trwała nie dłużej niż dzień, ewidencjonuje się w listach obecności w następujący sposób:
1) jeżeli podróż odbywała się w dniu, który zgodnie z obowiązującym funkcjonariusza rozkładem czasu służby był dla niego dniem służby, a:
a) czas dojazdu do miejsca wykonywania czynności służbowych, czas wykonywania czynności oraz czas powrotu nie przekraczał obowiązujących w tym dniu liczby godzin służby lub wymiaru czasu służby — jako czas służby ewidencjonowany jest cały czas podróży służbowej.
b) czas dojazdu do miejsca wykonywania czynności służbowych i czas ich wykonywania nie przekraczał obowiązujących w tym dniu liczby godzin służby lub wymiaru czasu służby, a czas powrotu przekraczał w całości albo w części godziny służby lub wymiaru czasu służby — jako czas służby ewidencjonowany jest czas równy różnicy obowiązującego w tym dniu wymiaru czasu służby i czasu służby pełnionej w tym dniu w stałym miejscu pełnienia służby,
c) czas dojazdu do miejsca wykonywania czynności służbowych i czas ich wykonywania przekraczał obowiązujące w tym dniu liczby godzin służby lub wymiaru czasu służby — jako czas służby ewidencjonowany jest czas od chwili wyjazdu w podróż służbową do chwili zakończenia wykonywania zadań służbowych, bez względu na długość czasu powrotu;

W razie wątpliwości proponuje poczytać poniższy link.
http://www.zonadwislanski.pl/2012-10-02-...granicznej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2015, 13:10
Post: #3
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
a jak zostanie udokumentowany czas?

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2015, 13:12
Post: #4
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
Dokumentem potwierdzającym fakt jest wezwanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2015, 13:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2015 13:14 przez mlody kot.)
Post: #5
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
tak dokładnie.chodzi mi o to jak udokumentują ile trwały czynności + dojazd w obie strony.
na pewno nie przekroczy 12h

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2015, 13:21
Post: #6
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
(07-04-2015 13:14 )mlody kot napisał(a):  tak dokładnie.chodzi mi o to jak udokumentują ile trwały czynności + dojazd w obie strony.
na pewno nie przekroczy 12h

Będą musieli uwierzyć Tobie na słowo.Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2015, 20:50
Post: #7
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
Ale na wezwanie do sądu jest zzs a nie ps Undecided
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2015, 22:02
Post: #8
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
(07-04-2015 20:50 )pchor_1 napisał(a):  Ale na wezwanie do sądu jest zzs a nie ps Undecided

Może u Ciebie na placówce. U mnie w ten dzień zaznaczają PS i liczą godziny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 17:39
Post: #9
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
Przepraszam, że się wtrącę - a ta Twoja PSG to jest w Polsce czy gdzie ? Nie obowiązują ich jednolite zasady udzielania zwolnień z zajęć służbowych ?? Co ta za jakieś "widzimisię" ?

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 14 czerwca 2002 r. w sprawie zakresu obowiązków oraz podstaw, zakresu i trybu udzielania zwolnień od zajęć służbowych funkcjonariuszom Straży Granicznej.
(Dz. U. z dnia 2 lipca 2002 r.)

"§ 11. Funkcjonariuszowi przysługuje zwolnienie od zajęć służbowych w przypadku wezwania
do stawienia się w charakterze strony lub świadka przed organem właściwym w sprawach
powszechnego obowiązku obrony, organem prowadzącym postępowanie administracyjne,
karne przygotowawcze, sądowe lub w sprawie o wykroczenie"

I koniec dyskusji...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 18:50
Post: #10
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
(08-04-2015 17:39 )Matarez napisał(a):  Przepraszam, że się wtrącę - a ta Twoja PSG to jest w Polsce czy gdzie ? Nie obowiązują ich jednolite zasady udzielania zwolnień z zajęć służbowych ?? Co ta za jakieś "widzimisię" ?

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 14 czerwca 2002 r. w sprawie zakresu obowiązków oraz podstaw, zakresu i trybu udzielania zwolnień od zajęć służbowych funkcjonariuszom Straży Granicznej.
(Dz. U. z dnia 2 lipca 2002 r.)

"§ 11. Funkcjonariuszowi przysługuje zwolnienie od zajęć służbowych w przypadku wezwania
do stawienia się w charakterze strony lub świadka przed organem właściwym w sprawach
powszechnego obowiązku obrony, organem prowadzącym postępowanie administracyjne,
karne przygotowawcze, sądowe lub w sprawie o wykroczenie"

I koniec dyskusji...

Tylko należy rozróżnić sprawę prywatną i służbową.
Według mnie ten artykuł ma zastosowanie do spraw nie mających związku ze służbą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 21:58
Post: #11
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
Przepis wydaje się być czytelny.
ZZS i nie ma rozróżnienia sprawa prywatna czy dotycząca służby.
W PS przysługuje zwrot kosztów ze strony SG, a przy wezwaniu
koszty zwraca sąd, więc PS moim zdaniem nie wchodzi w grę.

Kwestia liczenia godzin zzs nie wynika z rozporządzenia, ale gdzieś
taką opinię czytałem, że zzs powinno uwzględniać tylko godziny potrzebne na dojazd
udział w rozprawie i powrót.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 22:05
Post: #12
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
(08-04-2015 21:58 )chomop1 napisał(a):  Przepis wydaje się być czytelny.
ZZS i nie ma rozróżnienia sprawa prywatna czy dotycząca służby.
W PS przysługuje zwrot kosztów ze strony SG, a przy wezwaniu
koszty zwraca sąd, więc PS moim zdaniem nie wchodzi w grę.

Kwestia liczenia godzin zzs nie wynika z rozporządzenia, ale gdzieś
taką opinię czytałem, że zzs powinno uwzględniać tylko godziny potrzebne na dojazd
udział w rozprawie i powrót.

Czyli według Ciebie jak dostane wezwanie na sprawę rozwodową i dostanę zzs to w SG policzą mi godziny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2015, 12:23
Post: #13
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
ok załatwiliśmy kwestię wezwania do sądu w dzień kiedy mamy zaplanowaną służbę.a taka sama sytuacja w dzień wolny?

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2015, 06:28
Post: #14
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
(10-04-2015 12:23 )mlody kot napisał(a):  ok załatwiliśmy kwestię wezwania do sądu w dzień kiedy mamy zaplanowaną służbę.a taka sama sytuacja w dzień wolny?

U mnie nie ma tego problemu gdyż przełożeni wiedzą, iż wezwanie do Sądu w sprawie służbowej jest wykonywaniem czynności służbowych i planują w ten dzień 8 godzin i liczą godziny. Tutaj dużo zależy od dobrej woli przełożonych bo żaden przepis nie precyzuje co w dniu wolnym i jak się ktoś uprze to jest to walka z wiatrakami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2015, 09:06
Post: #15
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
W Służbie Celnej jak pojedziesz na dniu wolnym to liczą 8 godzin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2015, 21:33
Post: #16
RE: wezwanie do sądu / prokuratury
u Mnie zawsze liczą 8 godzin wystarcza, że masz wezwanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS