Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jest mi źle - Jest mi dobrze
07-12-2016, 19:16
Post: #81
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Panie i Panowie trzymajcie się z dala od szamba polityki.
Tym bardziej , że wśród Tych co chcą pisać na nowo historię jest hipokryta - towarzysz egzekutywy partyjnej PZPR Prokuratury Rejonowej , oskarżający działaczy opozycji w okresie PRL .
Z drugiej strony na demonstrację wychodzą w dniu 13.12.2016 roku w obronie "demokracji" kolejni towarzysze - choćby taki jak towarzysz pułkownik MazgułaSmile
Takie czasy - sami bohaterowie SmileSmileSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 19:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2016 19:38 przez TRUTH.)
Post: #82
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(07-12-2016 18:28 )wiedźma napisał(a):  150 tys. kobiet zrezygnowalo z pracy ktora niejednokrotnie jest ponad sily, i za glodowe pensje.
To jest wlasnie patologia. Niech pracodawcy zaczna placic godziwie wowczas kobiety nie beda rezygnowac z pracy.
Ojjj, cos czuje, ze wiatr zmian tknal co poniektorych i swe flustracje na wladze wy!ewaja pod plaszczykiem negacji ustawy deubekizacyjnej.

A do tych co obrazaja mlodych "dzinksow" powiem tak: troszke szacunku i pokory bo ta mlodziez do 55 roku zycia bedzie na swoich "mocnych dwojkach" harowac na wasze tluste emerytury.

Hallo,witam i pozdrawiam!
Oj Wiedźma czy Ty nie jesteś od łukaszenki...? Tyle byków w jednym poście...nie macie tam w centrali polskich znaków...?He he emocje...
Co do FRUSTRACJI:kobiety zrezygnowały fakt,wypłaty głodowe-fakt,tylko przez te lata zero zusów itp. I jaka przyszłość...?Emerytura...?Pod tymi (jak i poprzednimi) rządami niewiadoma.Jak bez składek to nici.W stosunku do nas-służb mundurowych można iść dalej.Bo kto zaręczy czy za kilka lat do władzy nie dojdą anty lub alter globaliści,którzy określą nas-jako tych którzy z nimi nie współpracowali(kolejki na granicach,odmowy wjazdu,rewizje etc.) i zabiorą wszystko.Bo suweren nas wybrał.
Idąc dalej dzinks zwykły zawsze zaczynał na dwójce.Jak wszędzie. Co tu szukać spisków.I ja pracując 34 lata w tej firmie nie spotkałem funka co by był na rzeczonej dwójce od początku do końca pozostał.
I ostatnie pytanie for all:
jak jeden blondyn zrobił czyn naganny to będziemy je..ać wszystkich blondynów?(równouprawnienie :-) ),lub inaczej jak jeden samochód marki Ford spowoduje wypadek to wszystkie Fordy do kasacji?Tak?Nie? To dlaczego władza dana przez suwerena teraz tak postępuje...? Prokuratorzy są cacy,byli członkowie różnych gremium(POP,KC PZPR,wojewódzcy itp.) ?Kuźwa gdzie ta sprawiedliwość? A prawo?
A ci co z ucha spuszczali komunistycznej władzy...?Różnej profesji i o wiele więcej szkód poczynili co zwykły stempel na GPK WOP?Uderzcie w dzwony pisiory:oto Prawo i Sprawiedliwość!!!!
Uff,rzekłem,Howgh!!
Zapomniałem:Rebe wróć!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 19:40
Post: #83
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(07-12-2016 17:38 )Grubcio napisał(a):  Kto tu mówi o wrzucaniu wszystkich do jednego worka Smile niki nazywając ludzi biorących 500+ nierobami no ładnie i jeszcze obrażając ludzi z polskich wsi no po prostu wstyd i hańba Smile według mnie nie masz pojęcia o czym piszesz to po raz, a po dwa taki program już dawno powinien istnieć w naszym społeczeństwie Smile Smile do tego znając życie i realia to pewnie żal du...sze ściska bo kumpel z roboty dostaje 500+ a ta osoba nie Wink

Ech, mieszkam na wsi i wiem kto dostaje 500+, wiem kto zmienił samochody (z trupa na innego trupa) lub pokupował dzieciakom skutery. Wydaje mi się że wiem o czym piszę bo pieniądze w tych przypadkach będą najzwyczajniej przejedzone a nie zainwestowane w dzieciaki aby miały lepszy start.
Znam przypadki że kobitki rzucają robotę bo robić za 1200 na rękę i dojeżdżać 30km w jedną stronę swoim autem przy dwójce dzieci którymi ktoś musi się zająć po prostu im się nie opłaca bo mają tysiaka i siedzą w domu.
Ten program to patologia wg mnie.
Ostatnio jechałem do pracy i przysłuchiwałem się w radio na temat rynku pracy i rynku pracownika, pamiętam że było 3 gości z czego jeden z BCC. Mówili o tym że przechodzimy do społeczeństwa z lepszym socjalem w którym niestety nie opłaca się mieć działalności gospodarczej i przez to gospodarka będzie tracić. Poza tym było o rynku pracownika którego nie ma (mowa o wykształconym z fachem w rękach) a nie robolu który nic nie umie i żąda wypłaty (pierwsze pytanie na rozmowie to nie jaki będzie mój zakres obowiązków czy zakres godzinowy pracy ale ile zarobię).
Ogólnie temat rzeka ale wg mnie nie wiem kto będzie pracował na te 500+ i inne obietnice wyborcze bo wątpię aby dało się dużo więcej wycisnąć z przedsiębiorców, ze sprzedaży majątku państwowego itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 20:13
Post: #84
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Niki - wypisz wymaluj poglady zwiazku pracodawcow polskich zrzeszonych w Lewiatanie. Wczesniej cos tam wspominales o prowadzeniu wlasnej DG ale nie podejrzewalam ze z Ciebie az taki kapitalista Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 20:22
Post: #85
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Słuchajcie, można nie lubić Kaczyńskiego, ale naprawdę ciężko jest zaprzeczyć temu, że jest to obecnie najinteligentniejszy lider na polskiej scenie politycznej. Musi mieć wykalkulowane poparcie ze strony służb na wypadek różnych zdarzeń. Emeryta można będzie teraz bezkarnie poniżyć, ale nie funkcjonariusza w czynnej służbie, szczególnie tego co ma jeszcze kilka-naście/dziesiąt lat służby przed sobą. Także ogołocenie nas z uposażeń i perspektyw uważam za mało prawdopodobne.

500+ nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo lepiej jest zmniejszyć podatki - czytaj nie zabierać ludziom 500zł niż ściągać podatki i zatrudniać armię urzędników by to wypłacali - co sprawia, że te 500zł kosztuje już pewnie ze 2 tysiące... No ale tego socjaliści nie zrozumieją. Niemniej jednak obrażanie się na kobiety, że wolą dostać 500 czy 1000zł za opiekę nad dziećmi i siedzieć w domu zamiast pracować za 1500zł i oddawać je opiekunce do dzieci jest co najmniej śmieszne. A co do ich składek emerytalnych to tak jak powiedział quasimodo - przecież i tak za kilka dekad będą albo emerytury obywatelskie po 1000zł albo wcale. Tertium non datur.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 20:44
Post: #86
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Niki nazywasz moją żonę , dwójkę dzieci i mnie patologią!!!!!! Ogarnij się człowieku. Dla mnie te pieniądze to będzie lepszy start dla moich dzieciaków bo im je odkładam i kiedyś będzie im lżej. Więc przestan pier....ć!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 21:16
Post: #87
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(07-12-2016 20:13 )wiedźma napisał(a):  Niki - wypisz wymaluj poglady zwiazku pracodawcow polskich zrzeszonych w Lewiatanie. Wczesniej cos tam wspominales o prowadzeniu wlasnej DG ale nie podejrzewalam ze z Ciebie az taki kapitalista Big Grin

Big Grin
jednak stara dobra szkoła.
Angel Bедзьма
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 22:48
Post: #88
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Zaczynam sie bac.
Naliczylem na poprzedniej stronie trzech socjalistow.
Niewazne co umieja, ale "trza im dac po rowno"
Noz kurwa, ponoc system spolecznej (nie)sprawiedliwosci juz minal!
Dlaczego mam placic na typa co nic nie potrafi i nawet zawodowki nie skonczyl 5 stow co miesiac?!
Kto mu zabrania zostac np. elektrykiem/hydraulikiem/projektantem, zalozyc DG i zarabiac 5kpln? Co, nie da rady? A co mnie to obchodzi? Ja moge, to kazdy moze. A jak nie potrafi to trudno, w przyrodzie slabsze geny musza zostac wyeliminowane.

Prawie mamy 2017 rok a tylu komunistow wokol - przerazajace.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 23:09
Post: #89
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
keyser dalej swoje czekaj mam coś dla ciebie hmm oo masz maść na ból du... Smile taką samą maść dla niki trzeba dać Smile boruc nie ma co się denerwować niektórzy nie wiedzą co piszą bo za toczeniem piany z ust świata i realiów nie widzą Smile mają tylko jedno spojrzenie te ala opozycjne szkoda słów. Toczcie piane jeszcze proszęSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2016, 06:31
Post: #90
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Jak tak uwielbiacie komunizm to proponuje wyjechac do Korei Pln.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2016, 07:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2016 09:24 przez wiedźma.)
Post: #91
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
A to Ci historia. Od komunistow mnie wyzywaja. Hehe. I za co? Za to ze otrzymuje świadczenie 500+? Przecież na zachodzie demokratycznej Europy takie świadczenie to norma od dekad.
Pozdrawiam - Czerwona Wiedźma Smile

Keyser, a 5 stow to nie jest wypłacane na "jakiegoś typa" co nie skończył zawodowki.
Program 500 plus obejmuje drugie i kolejne dziecko.
Swoimi wypowiedziami obrażasz sporą część kolegów którym to świadczenie słusznie sie należy.

Ja jestem zadowolona ze swoich pociech. Przynajmniej na starość ktoś mi szklankę herbaty poda. A 500 + to tylko taki bonusik aby łatwiej mi bylo zapewnić dziecku jak najlepszy start w dorosłe życie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2016, 12:15
Post: #92
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Ja nie przeczę, że część osób wyda te 500+ prawidłowo, ale sam fakt rozdawania czegokolwiek za darmo jest demoralizujacy i jest to działanie stricte socjalistyczne.
Dawać trzeba wędkę a nie rybę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2016, 13:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2016 13:36 przez wiedźma.)
Post: #93
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(08-12-2016 12:15 )keyser soze napisał(a):  Ja nie przeczę, że część osób wyda te 500+ prawidłowo, ale sam fakt rozdawania czegokolwiek za darmo jest demoralizujacy i jest to działanie stricte socjalistyczne.
Dawać trzeba wędkę a nie rybę.


Lubie Cię więc wytłumaczę. Wlasnie ten program jest swego rodzaju wędką. To ja decyduje czy dziecko pośle na dodatkowe zajęcia z muzyki, jezyka obcego,matematyki, fizyki czy tańce. Nie chcę aby państwo narzucalo mi w jakim kierunku moje dziecko ma rozwijać swoje zainterwsowania.
A jeżeli zdarzają sie patologie typu, ze środki te przeznaczane są przez opiekunów w niewłaściwy sposób to są odpowiednie organa które na pewno zareagują na każde zawiadomienie. Więc jeżeli masz takie podejrzenia zawiadom kogo trzeba.

Na koniec dodam, ze osoby które tu lamentuja o niewrzucaniu do wspólnego sbeckiego worka wszystkich funkow z taką łatwością generalizuja beneficjentów programu 500+ jako patologie.

P.S. "za darmo" to nawet po mordzie nie idzie dostać Wink a rym bardziej 500 zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2016, 15:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2016 15:54 przez krissg.)
Post: #94
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(08-12-2016 12:15 )keyser soze napisał(a):  Ja nie przeczę, że część osób wyda te 500+ prawidłowo, ale sam fakt rozdawania czegokolwiek za darmo jest demoralizujacy i jest to działanie stricte socjalistyczne.
Dawać trzeba wędkę a nie rybę.

Rozumiem, że dodatków takich jak brak kwatery, malowanie, urlopowe , dojazdy też nie bierzesz bo są socjalistyczne.

(08-12-2016 06:31 )keyser soze napisał(a):  Jak tak uwielbiacie komunizm to proponuje wyjechac do Korei Pln.

W Korei to za darmo można dostać tylko wpier... albo kulkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2016, 17:38
Post: #95
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(07-12-2016 20:13 )wiedźma napisał(a):  Niki - wypisz wymaluj poglady zwiazku pracodawcow polskich zrzeszonych w Lewiatanie. Wczesniej cos tam wspominales o prowadzeniu wlasnej DG ale nie podejrzewalam ze z Ciebie az taki kapitalista Big Grin
Ja nie jestem kapitalistą, DG którą się zajmuje od wstąpienia do UE jest kierowana przez polityków jak w socjalizmie, przynajmniej takie mam odczucia.


(07-12-2016 20:44 )Boruc79 napisał(a):  Niki nazywasz moją żonę , dwójkę dzieci i mnie patologią!!!!!! Ogarnij się człowieku. Dla mnie te pieniądze to będzie lepszy start dla moich dzieciaków bo im je odkładam i kiedyś będzie im lżej. Więc przestan pier....ć!!!
hmm, oceniam to co widzę u siebie. Jak wykształcisz dzieciaki że będą pracować w tym kraju na Twoją emkę, chwała Tobie. Niestety u mnie rośnie odsetek rodzin gdzie ojciec może pracuje (często dorywczo) a matce co 2 latka przybywa dzieciaczek, GOPS, 500+ itp. Oczywiście oboje rodziców bez papierosa nie widziałem (stać ich na fajki).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2016, 19:41
Post: #96
RE: Jest mi źle - Jest mi dobrze
Nie mam dzieci i nie korzystam z 500+ i nie chcę się na niego dla Was składać. Też nie chcę płacić 23%vatu bo ludzie wyłudzają pieniądze ze skarbu państwa, a ja później się na to składam. Chciałbym, żeby nie było żadnych programów socjalnych i oddawać państwu tylko 10% na bezpieczeństwo, szkoły i służbę medyczną. Ale niestety wokół słychać tylko roszczenia, wincyj i wyncyj niech da państwo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2016, 21:35
Post: #97
RE: Jest mi źle - Jest mi dobrze
(08-12-2016 19:41 )Oni napisał(a):  Nie mam dzieci i nie korzystam z 500+ i nie chcę się na niego dla Was składać. Też nie chcę płacić 23%vatu bo ludzie wyłudzają pieniądze ze skarbu państwa, a ja później się na to składam. Chciałbym, żeby nie było żadnych programów socjalnych i oddawać państwu tylko 10% na bezpieczeństwo, szkoły i służbę medyczną. Ale niestety wokół słychać tylko roszczenia, wincyj i wyncyj niech da państwo.
A kto się będzie składał na twoją emeryturę jak już na nią odejdziesz. Czy może emerytów i rencistów należy usypiać no bo przecież mało kto dobrowolnie będzie na nich płacić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2016, 22:46
Post: #98
RE: Jest mi źle - Jest mi dobrze
(08-12-2016 12:15 )keyser soze napisał(a):  Ja nie przeczę, że część osób wyda te 500+ prawidłowo, ale sam fakt rozdawania czegokolwiek za darmo jest demoralizujacy i jest to działanie stricte socjalistyczne.
Dawać trzeba wędkę a nie rybę.

Zaznaczę, że nie jestem jeszcze w SG, czekam na przyjęcie i obecnie pracuję w Urzędzie Gminy. Wczoraj kierownik GOPS poprosiła mnie o pomoc w wydawaniu darów żywnościowych. Przyszła jedna z pań i jak to na wsi zobaczyła nową osobę i zaczęła opowiadać historię swojego życia i mówi: "córka na mnie krzyczy że tylko biegam po tych opiekach, ale gówniara się jeszcze życia nauczy..." po czym spakowała 40 słoików powideł śliwkowych i 70 paczek makaronu bo tyle dostała na 10 osobową rodzinę. Później ktoś inny powiedział mi, że ta pani otwarcie przyznaje się do tego że dzieci to dla niej dochód...A mówiła też że kupiła dwa samochody a po dary przyjechała nowym rowerem bo sama nie ma prawka.

Dlatego doskonale rozumiem słowa keyser soze. Niektórzy dobrze spożytkują środki z 500+ i faktycznie przeznaczą je na rozwój dziecka, a dla niektórych nie będą żadną wędką tylko gotową, usmażoną rybką podaną prosto na stół... Bo takie rodziny jak ta przytoczona przeze mnie wyżej z dzieci zrobi biznes a kobieta samotnie wychowująca dziecko, ciężko pracująca na jego utrzymanie musi zostać bez pomocy. Program jest dobry ale mocno niedopracowany a poza tym i tak niedługo się skończy bo już brakuje środków chyba że reszcie społeczeństwa wszystko zabiorą a podatki podniosą do co najmniej 50%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2016, 00:15
Post: #99
RE: Jest mi źle - Jest mi dobrze
(08-12-2016 22:46 )Ave89 napisał(a):  
(08-12-2016 12:15 )keyser soze napisał(a):  Ja nie przeczę, że część osób wyda te 500+ prawidłowo, ale sam fakt rozdawania czegokolwiek za darmo jest demoralizujacy i jest to działanie stricte socjalistyczne.
Dawać trzeba wędkę a nie rybę.

Zaznaczę, że nie jestem jeszcze w SG, czekam na przyjęcie i obecnie pracuję w Urzędzie Gminy. Wczoraj kierownik GOPS poprosiła mnie o pomoc w wydawaniu darów żywnościowych. Przyszła jedna z pań i jak to na wsi zobaczyła nową osobę i zaczęła opowiadać historię swojego życia i mówi: "córka na mnie krzyczy że tylko biegam po tych opiekach, ale gówniara się jeszcze życia nauczy..." po czym spakowała 40 słoików powideł śliwkowych i 70 paczek makaronu bo tyle dostała na 10 osobową rodzinę. Później ktoś inny powiedział mi, że ta pani otwarcie przyznaje się do tego że dzieci to dla niej dochód...A mówiła też że kupiła dwa samochody a po dary przyjechała nowym rowerem bo sama nie ma prawka.

Dlatego doskonale rozumiem słowa keyser soze. Niektórzy dobrze spożytkują środki z 500+ i faktycznie przeznaczą je na rozwój dziecka, a dla niektórych nie będą żadną wędką tylko gotową, usmażoną rybką podaną prosto na stół... Bo takie rodziny jak ta przytoczona przeze mnie wyżej z dzieci zrobi biznes a kobieta samotnie wychowująca dziecko, ciężko pracująca na jego utrzymanie musi zostać bez pomocy. Program jest dobry ale mocno niedopracowany a poza tym i tak niedługo się skończy bo już brakuje środków chyba że reszcie społeczeństwa wszystko zabiorą a podatki podniosą do co najmniej 50%.

Ja tam w temacie 500 plus nie siedzę .
Patrzę na to raczej z boku.
Ale wytłumacz mi , jako że pracujesz w UG - przecież ustawa mówi ,że zamiast gotówki , "podejrzanym rodzinom " - gmina może wypłacać bony do zrealizowania w konkretnym celu za które nie można kupować używek (kawy ,papierosów,tytoniu ) oraz alkoholu .Ponadto gmina aby dzieci z takich rodzin nie były poszkodowane może w ramach programu 500plus opłacać usługi.
Więc w czym problem - raczej w urzędniczym tumiwisizm - od razu zaznaczam ,że są także urzędnicy którzy wykonują swoje obowiązki wzorowo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2016, 06:29
Post: #100
RE: Jest mi źle - Jest mi dobrze
U mnie socjal (bez 500+) jest wydawany w postaci gotowych wyrobow - kasza, makarony, konserwy itp. I co to daje? Ano to, ze co miesiac przez kilka dni przed MOPSem organizuje sie maly ryneczek - co ludzie pobiora, to od razu sprzedaja za trzecia, czwarta czesc ich wartosci.
W poblizu znajomy ma monopolowy - dni w ktorych wydawany jest socjal oznaczaja dla niego dni zwiekszonych zyskow - fakt, oprocz wodki, piwa czy winiakow idzie tez sporo kawy i fajek.

Ktos, kto nie widzi co sie dzieje teraz na terenach popegeerowskich, nigdy nie zrozumie dlaczego 500+ to blad...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS