Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postepowanie dyscyplinarne
07-09-2015, 09:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2015 12:42 przez kabanos.)
Post: #1
Postepowanie dyscyplinarne
Witam. Mam takie pytanie, w sprawie kar dyscyplinujacych w tym roku mialem juz 3 rozmowy dyscyplinujace w zwiazku z nie odprawieniem mrg skonczły sie na szczescie notatkami, Komendant poki co narazie nie kara, ostatnio sie dowiedzialem ze na sasiednim przejsciu wylapali moj nieodprawiony paszport pasazera. Przyszly pozdrowienia z tamtejszej placowki. Dodam ze jestem na sluzbie przygotowawczej w Listopadzie przechodze na stała. Czego moge sie teraz spodziewac upomnienia, nagany, mam byc przygotowany na najgorsze? Na sluzbie w ciagu zmiany potrafi sie odprawic nawet 200 pojazdow i ponad 600 osob, wiec czasem czlowiek sie pomyli, szczegolnie o 4 rano. Ps przepraszam za brak polskich znakow pisze na tel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2015, 19:24
Post: #2
RE: Postepowanie dyscyplinarne
miałeś rozmowę dyscyplinująca na rok czasu do akt?
czy zwykła rozmowę z bezpośrednim przełożonym?

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2015, 16:50
Post: #3
RE: Postepowanie dyscyplinarne
Zwykłą rozmowę z przełożonym udokumentowaną notatką. Miałem je 3.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2015, 20:30
Post: #4
RE: Postepowanie dyscyplinarne
bajka.
zabiorą dodatek pewnie.
czas zacząć się przyzwyczajać.

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2015, 15:43
Post: #5
RE: Postepowanie dyscyplinarne
Na jaki okres mogą zabrać? Całość czy jakiś %
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2015, 20:20
Post: #6
RE: Postepowanie dyscyplinarne
dodatek słuzb w całosci..z reguły 1-3 miesiące.

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2015, 13:22
Post: #7
RE: Postepowanie dyscyplinarne
(12-09-2015 20:20 )mlody kot napisał(a):  dodatek słuzb w całosci..z reguły 1-3 miesiące.
Możesz podać podstawę prawną na podstawie której zabiorą dodatek w całości.
Bo moim zdaniem dodatek służbowy może zostać obniżony na czas określony do wysokości nie niższej niż 10% podstawy naliczenia tego dodatku. Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra SW w sprawie uposażeń... (ze zmianami) § 8 ust. 6.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2015, 14:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2015 14:01 przez krissg.)
Post: #8
RE: Postepowanie dyscyplinarne
(12-09-2015 15:43 )kabanos napisał(a):  Na jaki okres mogą zabrać? Całość czy jakiś %

Poczytaj sobie
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie przeprowadzania postępowania dyscyplinarnego wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 8 lutego 2008 r. w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej
Dodatek służbowy
3) zostaje obniżony na czas określony w przypadku niewywiązywania się przez funkcjonariusza z obowiązków służbowych na zajmowanym stanowisku służbowym, stwierdzonego w ostatecznej opinii służbowej, albo naruszenia przez funkcjonariusza dyscypliny służbowej lub nieprzestrzegania zasad etyki zawodowej, jeżeli prawomocnym orzeczeniem dyscyplinarnym został on ukarany karą dyscyplinarną.
Kiedyś był zapis § 7 ust. 5 pkt 2 powołanego rozporządzenia, dodatek służbowy może być obniżony na czas określony, nie więcej niż do najniższej kategorii dodatku, którą można przyznać funkcjonariuszowi na danym stanowisku służbowym
Obecnie nie ma tego zapisu ale jest:
Dodatek służbowy przyznaje się funkcjonariuszowi w wysokości wynoszącej miesięcznie powyżej 10% i nie więcej niż 50% podstawy naliczenia, określając jego wartość z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Więc wydaje mi się że obniżyć mogą do minimalnej wysokości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2015, 16:34
Post: #9
RE: Postepowanie dyscyplinarne
Oczywiscie, ze nie mozna go zabrac, tylko obnizyc do 10%.
A biorac pod uwage, ze wiekszosc plebsu ma niewiele wyzszy, wiec wiele sie nie traci Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2015, 17:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2015 17:14 przez mlody kot.)
Post: #10
RE: Postepowanie dyscyplinarne
niepokorny racja jest po twojej stronie !

z kolei ja spytam o zapis, który jest "proponowany" w notatkach karnych - "zgadzam się na ukaranie dysc. bez przeprowadzenia postępowania"

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2015, 17:21
Post: #11
RE: Postepowanie dyscyplinarne
(13-09-2015 17:13 )mlody kot napisał(a):  niepokorny racja jest po twojej stronie !

z kolei ja spytam o zapis, który jest "proponowany" w notatkach karnych - "zgadzam się na ukaranie dysc. bez przeprowadzenia postępowania"

Jest to nic innego jak dobrowolne poddanie się karze, stwierdzisz , że przyznajesz się do winy a w zamian przełożony zaproponuje Ci niską karę. Nie daj się wsadzić na minę i jak chcesz się dobrowolnie poddać każe to musisz wiedzieć jak ona jest dotkliwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS