Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana kategori Placowki
11-09-2015, 07:32
Post: #1
Zmiana kategori Placowki
Witam. Chciałbym zapytać szanownych kolegów ile stracę finansowo na zmianie kategorii PSG z II na III, podobno po ostatnich zmianach w przepisach finansowo stracą wszyscy włącznie od starszego kontrolera wzwyż.... Czy mógłby mi ktoś pomóż..??? Obecnie jestem 4 na 6...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2015, 08:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2015 08:54 przez quasimodo1.)
Post: #2
RE: Zmiana kategori Placowki
(11-09-2015 07:32 )spartanix napisał(a):  Witam. Chciałbym zapytać szanownych kolegów ile stracę finansowo na zmianie kategorii PSG z II na III, podobno po ostatnich zmianach w przepisach finansowo stracą wszyscy włącznie od starszego kontrolera wzwyż.... Czy mógłby mi ktoś pomóż..??? Obecnie jestem 4 na 6...

Bzdury. Do 7 bez zmian. Stracą Ci którzy są na etacie kierownika grupy wzwyż -chyba że im zrobią zachowanie do najbliższej podwyżki http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0140001233
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2015, 10:05
Post: #3
RE: Zmiana kategori Placowki
Gienierał mówił, że nie będzie zachowań uposażeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2015, 16:33
Post: #4
RE: Zmiana kategori Placowki
(11-09-2015 10:05 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Gienierał mówił, że nie będzie zachowań uposażeń.

Generał może mówić. Na tą chwilę Ustawa o SG mówi wyraźnie:
Art. 107. 1. Funkcjonariusz przeniesiony na stanowisko służbowe zaszeregowane do niższej grupy uposażenia zasadniczego zachowuje prawo do uposażenia zasadniczego pobieranego na poprzednio zajmowanym stanowisku, do czasu uzyskania wyższego uposażenia według zajmowanego stanowiska służbowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2015, 16:45
Post: #5
RE: Zmiana kategori Placowki
Ale to, że stracą wszyscy jest również bardzo możliwe. Niższa kategoria oznacza mniej kasy do podziału na dodatki, nagrody, itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2015, 17:31
Post: #6
RE: Zmiana kategori Placowki
(13-09-2015 16:45 )pchor_1 napisał(a):  Ale to, że stracą wszyscy jest również bardzo możliwe. Niższa kategoria oznacza mniej kasy do podziału na dodatki, nagrody, itp.

Wszyscy nie stracą na pewno. Obawiać się mogą Ci co są na wysokich grupach i w nowej strukturze nie ma ich etatów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2015, 09:47
Post: #7
RE: Zmiana kategori Placowki
Specjalistą w tym temacie to nie jestem, ale z tego co się orientuje przy zmianie kategorii przejscia zmiany w uposażeniu mia tylko kadra kierownicza... pozostali bez zmian.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2015, 14:13
Post: #8
RE: Zmiana kategori Placowki
przy spadku z II na III zmiana gr uposażenia dotyczy k-ta zastępców i kierownikow grup pr6 spadku z I na II odczuwają wszyscy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2015, 14:49
Post: #9
RE: Zmiana kategori Placowki
Pamiętajcie, że gienierał kiedyś prawdopodobnie mówił, że placówki będą się różniły, w zależności od kategoryzacji, wysokością dodatków służbowych i funkcyjnych. Ma być tak,że np. funkcjonariusz na 04 grupie w placówce II kategorii ma mieć więcej procent dodatku niż ten w III. Dlatego nie mówmy, że straci tylko traci kadra kierownicza. Oni z urzędu. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2015, 17:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2015 17:50 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #10
RE: Zmiana kategori Placowki
(14-09-2015 14:49 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Pamiętajcie, że gienierał kiedyś prawdopodobnie mówił, że placówki będą się różniły, w zależności od kategoryzacji, wysokością dodatków służbowych i funkcyjnych. Ma być tak,że np. funkcjonariusz na 04 grupie w placówce II kategorii ma mieć więcej procent dodatku niż ten w III. Dlatego nie mówmy, że straci tylko traci kadra kierownicza. Oni z urzędu. Smile

Słyszę to już od ponad roku i niezmiennie mnie to bawi. Zastanów się jakim to sposobem osiągnąć, bo według mojej wiedzy jedynie poprzez windowanie dodatków służbowych i funkcyjnych w placówkach wyższych kategorii. Przykład- starszy kontroler na PSG II kategorii ma 15,00% dodatku służbowego, a na PSG III kategorii jego odpowiednik ma 17,00%. Żeby ta wizja się spełniła trzeba podnieść dodatek temu z PSG II kategorii do minimum 17,01%, bo temu z III kategorii nie obniżą. Dlatego jest to utopia, nie ma pieniędzy na podwyższanie, a obniżyć nie tak łatwo. Zmiana kategorii PSG nie stanowi istotnej zmiany warunków służby powodującej zmniejszenie zakresu obowiązków. Jest jedynie zmianą o charakterze organizacyjnym, funkcjonariusze wykonują te same zadania i ich zakresy obowiązków nie ulegają zmianie. Każda inna interpretacja padnie w WSA, skoro są wyroki, że zamiana stanowiska z kierownika zespołu na starszego specjalistę (stanowiska równorzędne pod względem zaszeregowania, przysługującego stopnia etatowego) przy zachowaniu identycznego uposażenia jest w swojej istocie niedopuszczalnym przeniesieniem na niższe stanowisko służbowe, gdyż prestiż stanowiska jest niższy. Wystarczy, że sąd sięgnie po wewnętrzny podział zadań oraz zakres obowiązków z przed i po zmianie i po zawodach. Zmiana kategorii i etatu PSG, będąca władczą decyzją Komendanta Głównego SG, nie wpływa na zmniejszenie zakresu obowiązków.
Ktoś rzucił pomysł, plotka krąży, realizacja to mrzonka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS