Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
droga służbowa
02-12-2015, 17:48
Post: #1
droga służbowa
Mam pytanie.
Jak to u Was jest w Placówkach, tj. kiedy chcecie posłać np. kwita do 01 Oddziału (Komendy Głównej) - oczywiście drogą służbową - to czy:
1) wpierw go rejestrujecie w kancelarii - potem jest dostarczany na biurko Waszego 01 Placówki;
2) wpierw dostarczacie ten kwit do 01 Placówki a dopiero potem jest rejestrowany.

Proszę o merytoryczne odpowiedzi - bez pyskówek i obrażania.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 18:33
Post: #2
RE: droga służbowa
Na piśmie winno być ujęte "drogą służbową". Rejestrujesz w kancelarii i pisemko juz samo wędruje sobie po przełożonych.

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 18:42
Post: #3
RE: droga służbowa
A co w przypadku, gdy niesę pismo do kancelarii a Pani (zatrwożona) mówi mi : "nieś do 01, bo może on tego nie zaakceptuje". Co wówczas?
Bezpośrednio do KG (art.63 p. 3 ust. o SG)? Przecież to kobitka z Kancelarii (cywil - nie ma mowy o rozkazie) nie chce mi zarejestrować - bo boi się Komendanta.
Sama nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 19:03
Post: #4
RE: droga służbowa
(02-12-2015 18:42 )wiedźma napisał(a):  A co w przypadku, gdy niesę pismo do kancelarii a Pani (zatrwożona) mówi mi : "nieś do 01, bo może on tego nie zaakceptuje". Co wówczas?
Bezpośrednio do KG (art.63 p. 3 ust. o SG)? Przecież to kobitka z Kancelarii (cywil - nie ma mowy o rozkazie) nie chce mi zarejestrować - bo boi się Komendanta.
Sama nie wiem.

01 ma obowiązek się z pismem zapoznać i je zaopiniować bo nie on jest jego adresatem. Co do pań z kancelarii to jak to w SG co kraj to obyczaj i część z nich może się bać. U mnie wygląda to tak , że Pani z kancelarii rejestruje pismo w mojej obecności ja na kopi wpisuję sobie datę, godzinę i numer pod jakim pismo zostało zarejestrowane i po sprawie. Przy problemach zawsze można pismo zarejestrować w kancelarii w oddziale lub wysłać poleconym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 19:25
Post: #5
RE: droga służbowa
Właśnie, miałam taki problem. I widzę, że jedynym rozwiązaniem jest (chyba) wysłanie pisma poleconego. Bo-:
Babka w kancelarii obsrana, może i pismo dostarczy..ale kiedy zostanie zarejestrowane i czy zostanie zarejestrowane - licho wie. A tak - mając potwierdzenie doręczenia przesyłki (listu) to inna sprawa.
Do czego to doszło....ehhh.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 20:01
Post: #6
RE: droga służbowa
Wydaje mi się również, że KPA też ma tu zastosowanie.
Art. 63. § 1. Podania (żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia) mogą być wnoszone pisemnie, telegraficznie, za pomocą telefaksu lub ustnie do protokołu, a także za pomocą innych środków komunikacji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu administracji publicznej utworzoną na podstawie ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
§ 4. Organ administracji publicznej jest obowiązany potwierdzić wniesienie podania, jeżeli wnoszący tego zażąda. W przypadku wniesienia podania w formie dokumentu elektronicznego organ jest obowiązany potwierdzić wniesienie podania przez doręczenie urzędowego poświadczenia odbioru na wskazany przez wnoszącego adres elektroniczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 20:05
Post: #7
RE: droga służbowa
no tak...ale wiadomo - komendant może się "obrazić" jak mu @ albo pocztą prześlę pismo Wink

krissg - masz u mnie soga Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 20:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2015 20:20 przez quasimodo1.)
Post: #8
RE: droga służbowa
Wiedźma ,tak jak napisał krissg - podstawa kpa - przerabiane na własnej skórze - niemiła pani z kancelarii ,po rzuceniu podstawy prawnej z kpa - rejestruje bez zbędnych fochów - jedynie tylko z pretensją w oczach. I tego się trzymaj plus kopia z pieczątką i podpisem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 20:21
Post: #9
RE: droga służbowa
(02-12-2015 20:05 )wiedźma napisał(a):  no tak...ale wiadomo - komendant może się "obrazić" jak mu @ albo pocztą prześlę pismo Wink

krissg - masz u mnie soga Wink

Dzięki i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 20:26
Post: #10
RE: droga służbowa
To forum ma pozytywny oddźwięk.
Brawo TY!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 21:14
Post: #11
RE: droga służbowa
Moje kwity rejestrował mój kierownik grupy. Ale już podanie o przeniesienie zarejestrowałem osobiście :-) Oczywiście informując wcześniej kiero o przedmiotowym zdarzeniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS