Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
23-02-2012, 12:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2012 12:26 przez quasimodo1.)
Post: #21
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
A tutaj ciekawostka zaczerpnięta ze strony NSZZFSG http://www.nowiny.pl/81293-degradacja-tr...dobna.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2012, 21:34
Post: #22
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
wypowiedź z 2009 roku czyli dosyć dawno ale polecam
Podsekretarz stanu w MSWiA Piotr Stachańczyk:

Jeśli chodzi o to, o co pytał na początku pan poseł Woda, to pragnę powiedzieć, że to jest przemyślana koncepcja, z którą jak najbardziej zgadza się również Policja. Nie ukrywam, że rozpatrywaliśmy też inną koncepcję, a mianowicie utrzymania Straży Granicznej wyłącznie na zewnętrznej granicy, likwidacji reszty placówek i włączenia ludzi do struktur komend wojewódzkich Policji. Z punktu widzenia ekonomii tak, być może, powinno się zrobić. Wskażę, że po wejściu do Schengen niektóre kraje, jak Węgry, w ogóle zlikwidowały straż graniczną i wszystko włączyły do policji. Minister spraw wewnętrznych Węgier twierdził, że mają z tego tytułu ogromne oszczędności, ale to jest inna kwestia. Myśmy to rozpatrywali, konsultowali, zarówno z Komendantem Głównym Straży Granicznej, jak i z Komendantem Głównym Policji. Uznaliśmy jednak, że charakter zadań, jakie będzie miała po przeobrażeniu Straż Graniczna – bo są to, oczywiście, zadania, które już dzisiaj Straż Graniczna wykonuje, ale nie boję się powiedzieć, że w roku 2015 akcenty tych zadań będą położone zdecydowanie inaczej – sprawia, iż powinny one być jednak wykonywane przez wyspecjalizowaną formację. Ogromnie przyrastające w tej chwili ustawodawstwo unijne, a w konsekwencji tego – ustawodawstwo krajowe, dotyczące cudzoziemców, musi być znane funkcjonariuszom wykonującym tego typu zadania, co wymaga specjalistycznego procesu szkolenia i przygotowania. To powoduje, że w kraju, który jest krajem granicznym i ma duży ruch cudzoziemców, powinna istnieć specjalistyczna formacja i taką rolę powinna wypełniać Straż Graniczna.

Pełny tekst informacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat założeń wieloletniej koncepcji funkcjonowania Straży Granicznej w latach 2009-2015. http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/3...enDocument
_________________
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2012, 21:39
Post: #23
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
No i ta wypowiedż którą zamieścił maluch powinna być podsumowaniem dla wszystkich którzy rozwiązują sami swoją formację.Na pewno wszyscy służący doczekają się jeszcze jej 30 - lecia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2012, 13:51
Post: #24
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Racibórz http://www.raciborz.com.pl/art23435.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2012, 23:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2012 00:00 przez quasimodo1.)
Post: #25
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Zachód - chyba od 2013 z 10 PSG pozostanie 5-6 PSG - Szczecin 1 PSG, Gorzów Wlkp 1 PSG ( przeniesiona z Kostrzyna /O - ciekawe co będzie z PSG Świecko ) , PSG Zielona Góra-Babimost ,PSG Poznań- Ławica ,PSG Kalisz ,i nie wiadomo co z PSG Zgorzelec.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2012, 19:43
Post: #26
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
a tu ciekawy link z bigosu co do zlowieszczych/radosnych powtarzajacych sie plotek o wcieleniu do policji - nie ma tu ani slowa o wcielaniu etc - ale o głownej tendencji do spcejalizacji: krg na wschodzie, a na pozostałym terenie zagadnienie "imigracja"; wiem wiem ameryki nie odkrylem ale warto na to spojrzec

http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.p...ozenia.pdf

być może kiedyś zespolenie z policja nastąpi ale nieprędko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2012, 19:52
Post: #27
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(20-04-2012 19:43 )ezech napisał(a):  a tu ciekawy link z bigosu co do zlowieszczych/radosnych powtarzajacych sie plotek o wcieleniu do policji - nie ma tu ani slowa o wcielaniu etc - ale o głownej tendencji do spcejalizacji: krg na wschodzie, a na pozostałym terenie zagadnienie "imigracja"; wiem wiem ameryki nie odkrylem ale warto na to spojrzec

http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.p...ozenia.pdf

być może kiedyś zespolenie z policja nastąpi ale nieprędko
Bo nie będzie żadnej likwidacji formacji jak pisałem wcześniej . Co najwyżej reorganizacja/redukcja. Redukcja etatowa KG SG , 5- 6 PSG po Nadodrzańskim pod Nadwiślankę , może zostanie 1 OSG z 3 OSG na południu i likwidacja co najmniej 1 Ośrodka Szkolenia SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2012, 18:30
Post: #28
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(20-04-2012 19:52 )quasimodo1 napisał(a):  
(20-04-2012 19:43 )ezech napisał(a):  a tu ciekawy link z bigosu co do zlowieszczych/radosnych powtarzajacych sie plotek o wcieleniu do policji - nie ma tu ani slowa o wcielaniu etc - ale o głownej tendencji do spcejalizacji: krg na wschodzie, a na pozostałym terenie zagadnienie "imigracja"; wiem wiem ameryki nie odkrylem ale warto na to spojrzec

http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.p...ozenia.pdf

być może kiedyś zespolenie z policja nastąpi ale nieprędko
Bo nie będzie żadnej likwidacji formacji jak pisałem wcześniej . Co najwyżej reorganizacja/redukcja. Redukcja etatowa KG SG , 5- 6 PSG po Nadodrzańskim pod Nadwiślankę , może zostanie 1 OSG z 3 OSG na południu i likwidacja co najmniej 1 Ośrodka Szkolenia SG.

quasi a skąd Ty takie informacje wyciągasz powiedz mi - czy to kolejne ploteczki tylko ;?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-04-2012, 23:18
Post: #29
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(23-04-2012 18:30 )passengerLPG napisał(a):  
(20-04-2012 19:52 )quasimodo1 napisał(a):  
(20-04-2012 19:43 )ezech napisał(a):  a tu ciekawy link z bigosu co do zlowieszczych/radosnych powtarzajacych sie plotek o wcieleniu do policji - nie ma tu ani slowa o wcielaniu etc - ale o głownej tendencji do spcejalizacji: krg na wschodzie, a na pozostałym terenie zagadnienie "imigracja"; wiem wiem ameryki nie odkrylem ale warto na to spojrzec

http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.p...ozenia.pdf

być może kiedyś zespolenie z policja nastąpi ale nieprędko
Bo nie będzie żadnej likwidacji formacji jak pisałem wcześniej . Co najwyżej reorganizacja/redukcja. Redukcja etatowa KG SG , 5- 6 PSG po Nadodrzańskim pod Nadwiślankę , może zostanie 1 OSG z 3 OSG na południu i likwidacja co najmniej 1 Ośrodka Szkolenia SG.

quasi a skąd Ty takie informacje wyciągasz powiedz mi - czy to kolejne ploteczki tylko ;?
Zespoły do prac prawie powołane http://www.nszzfsg.org/pisma-wychodzace/...ta-gownego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2012, 12:05
Post: #30
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
15.05 koniec prac zespołu . Ciekawe co urodzą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2012, 20:52
Post: #31
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
czekamy na przecieki lol
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2012, 18:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2012 18:21 przez rafi.)
Post: #32
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(29-02-2012 23:17 )quasimodo1 napisał(a):  Zachód - chyba od 2013 z 10 PSG pozostanie 5-6 PSG - Szczecin 1 PSG, Gorzów Wlkp 1 PSG ( przeniesiona z Kostrzyna /O - ciekawe co będzie z PSG Świecko ) , PSG Zielona Góra-Babimost ,PSG Poznań- Ławica ,PSG Kalisz ,i nie wiadomo co z PSG Zgorzelec.

lotniska Goleniów i Ławica, Szczecin Port, itd.
a w PSG Szczecin Port wszystko się zgadza Smile

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article.../120519828
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2012, 10:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2012 10:26 przez quasimodo1.)
Post: #33
Wink RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Pierwsze pierdnięcie info do prasy.Dotyczy Nadbużańskiego OSG i "różowej " przyszłości SG http://www.slowopodlasia.pl/index.php?a=1&id=28507
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2012, 11:24
Post: #34
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(15-05-2012 10:24 )quasimodo1 napisał(a):  Pierwsze pierdnięcie info do prasy.Dotyczy Nadbużańskiego OSG i "różowej " przyszłości SG http://www.slowopodlasia.pl/index.php?a=1&id=28507

Nie rozumiem, co w takim układzie z pozostałymi Strzeżonymi Ośrodkami ? Czy wszystkie będą funkcjonowac jako Placówka II kat.
Myślę, że Pani rzecznik wie co mówi do prasy ! Więc podejrzewam, że jest to taki pomysł na zmniejszenie biurokracji (liczby stołków w oddziałach). Wypychamy je na papierze z oddziałów do Strzeżonych Ośrodków (Placówek) i CUD. Mamy mniej biurokracji Big Grin .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2012, 11:33
Post: #35
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(16-05-2012 11:24 )Seneka napisał(a):  
(15-05-2012 10:24 )quasimodo1 napisał(a):  Pierwsze pierdnięcie info do prasy.Dotyczy Nadbużańskiego OSG i "różowej " przyszłości SG http://www.slowopodlasia.pl/index.php?a=1&id=28507

Nie rozumiem, co w takim układzie z pozostałymi Strzeżonymi Ośrodkami ? Czy wszystkie będą funkcjonowac jako Placówka II kat.
Myślę, że Pani rzecznik wie co mówi do prasy ! Więc podejrzewam, że jest to taki pomysł na zmniejszenie biurokracji (liczby stołków w oddziałach). Wypychamy je na papierze z oddziałów do Strzeżonych Ośrodków (Placówek) i CUD. Mamy mniej biurokracji Big Grin .
Niedawno tak było jak W-wa zażyczyła sobie oddać z co niektórych OSG "puste " nieobsadzone, lub zwolnione przez emerytów etaty . Wymieciono etaty z PSG nie ruszając etatów oddziałowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2012, 19:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2012 19:34 przez Seneka.)
Post: #36
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
"Niedawno tak było jak W-wa zażyczyła sobie oddać z co niektórych OSG "puste " nieobsadzone, lub zwolnione przez emerytów etaty . Wymieciono etaty z PSG nie ruszając etatów oddziałowych".


Tak ale teraz mamy ruch w drugą stronę, może jest to działanie pod ten zespół z MSW. Skoro się mówi, że w SG 3/4 funkcjonariuszy organizuje pracę 1/4 - to taki ruch trochę zmienił by te proporcje. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2012, 09:24
Post: #37
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Oczekujemy na przecieki z prac komisji Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2012, 11:24
Post: #38
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
proszę bardzo:
- do grudnia 2012 przekształcenie Ośrodka w Białej Podlaksiej w PSG
- likwidacja PSG Zgorzelec i przekształcenie w gr. zam. PSG Legnica ze zmianą zasięgu OSG
- połacznie 3 PSG w Szczecinie w jedną PSG

do 30 czerwca 2014:
-utworzenie PSG Olsztyn
- likwidacja PSG Sejny, Rutka Tartak, Piwniczna Zdrój, Tupolice
- utworzenie PSG Lublin w lotniczym w Świdniku z włączeniem grupy z Zamościa,
- likwidacja PSG Żywiec ze zmianą zasięgu OSG oraz PSG Ceiszyn i utworzeniem PSG w Bielsku - Białej
- likwidacja PSG Racibórz (jeśli zostanie OSG)
- likwidacja PSG Kostrzyn n.Odrą i utworzenie w to miejsce PSG GorzówWlkp.
- utworzenie gr. zam. w Radomiu w ramach PSG Kielce
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2012, 11:27
Post: #39
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
serdeczne dzięki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2012, 11:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2012 11:34 przez quasimodo1.)
Post: #40
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(20-06-2012 11:24 )laik napisał(a):  proszę bardzo:

- likwidacja PSG Zgorzelec i przekształcenie w gr. zam. PSG Legnica ze zmianą zasięgu OSG

Pozostawienie do 20 funków na Ludwigsdorfie w ramach Międzynarodowej Placówki.
(20-06-2012 11:24 )laik napisał(a):  - połacznie 3 PSG w Szczecinie w jedną PSG

Pozostanie 1 placówka dot. PSG Szczecin Miasto - reorganizacja do końca pierwszego pólrocza 2013
(20-06-2012 11:24 )laik napisał(a):  - likwidacja PSG Tupolice

od przyszłego roku grupa zamiejscowa PSG Zielona Góra - Babimost .
Ni i jeszcze wielka niewiadoma z OSG na południu .Może pozostanie jeden lub dwa ( zgodnie z koncepcją jeden OSG na odcinek granicy jednego państwa )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS