Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
22-06-2012, 16:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2012 16:30 przez Alzheimer.)
Post: #61
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Z punktu ewentualnych oszczednosci, to jest to moze i zasadne . Dla ludzi bedzie przykre.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2012, 16:36
Post: #62
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
CIEKAWE kiedy bedzie publikacja efektow pracy Stachanczyka na kwicie, dzwonilem do znajomka ze Szczecina mowil, ze tam nikt forum sie nie przejmuje bo ich lacza od czasow zamkniecia pomorskiego i ciagle gadaja o laczeniu 2 placowek fizycznie z miasta Szczecina nic dotychczas nie zrobiono w strukturach dwuch psg szn. Teraz ludzie z Goleniowa pewnie maja niezla zawieche jak dowiaduja sie ze i oni do woreczka wrzuceni zostana. Heheh sg.gov.pl poprostu Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2012, 18:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2012 18:44 przez Alzheimer.)
Post: #63
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Gadają, to połączą. U nas procesy zachodzą wolno, ale jednak. A Pan Stachańczyk, z całym szacunkiem dla wiedzy i doświadczenia, bardziej forsuje dla nas cywilne zadania. Coś na .kształt urzędu do spraw cudzoziemców. A my jesteśmy formacją umundurowaną i uzbrojoną. Zapoznałem się z jego proweniencją. Dla nas nie będzie zrozumienia. Szkoda.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2012, 21:51
Post: #64
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
kolega ma niestety rację. Pamiętam czasy realnej granicy a teraz co - wskaźniki mierniki plantacje truskawek szkoda gadać formacja mundurowa siedząca w krzakach czająca Ukraińca czy zerwie tą truskawkę czy nie - żałosny pomysł na formację mundurową
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2012, 22:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2012 22:07 przez Alzheimer.)
Post: #65
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Kolega to ma dopiero rację.
Świetnie to ujął.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2012, 22:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2012 22:28 przez quasimodo1.)
Post: #66
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(22-06-2012 16:36 )passengerLPG napisał(a):  CIEKAWE kiedy bedzie publikacja efektow pracy Stachanczyka na kwicie, dzwonilem do znajomka ze Szczecina mowil, ze tam nikt forum sie nie przejmuje bo ich lacza od czasow zamkniecia pomorskiego i ciagle gadaja o laczeniu 2 placowek fizycznie z miasta Szczecina nic dotychczas nie zrobiono w strukturach dwuch psg szn. Teraz ludzie z Goleniowa pewnie maja niezla zawieche jak dowiaduja sie ze i oni do woreczka wrzuceni zostana. Heheh sg.gov.pl poprostu Wink
I dlatego między innymi wymieniono wiosną 01 SG. Gdy został mianowany nowy 01 - to pierwsze zdanie jakie padło z ust ministra Cichockiego mówiło iż zmiana ta ma bardziej zdynamizować działania reorganizacyjne w SG. Mineły dwa miesiące i jest już nowy plan reorganizacji SG - praktycznie prawie to samo z wyjątkami ( więcej likwidowanych/reorganizowanych PSG na wewnętrznej ) jak poprzedni z 2009 roku - tyle że cały ten plan został przyspieszony prawie dwa lata - zakończenie z końca 2015 na początek 2014. A zadania praktycznie te same - wewnętrzna ma się skoncentrować na legalności pobytu cudzoziemców ,natomiast zewnętrzna to samo co od kilkudziesięciu lat. Praktycznie to wg planu - po mojemu z prawie 1400 obecnych funków na zachodniej granicy redukcje dotkną ok 200 funków i 1 setki pracowników cywilnych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2012, 22:45
Post: #67
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
tak aby mnie dobrze zrozumieć nie mam nic przeciwko KLP ale teraz to czysta farsa np teoretyzując: mam firmę zatrudniam 5 Ukraińców płace im głodowe stawki lub lepiej nie płace po zakończeniu pracy daje cynk że tam a tam pracują sępy z SG się zlatują a że obecnie się liczą skuteczne wydalenia to kto się będzie przejmował czy dostali kase czy nie. W ostatecznym rozrachunku dostane kare rzadko te 3 tysiaki i tak się opłaca. Ktoś powie, że możemy wymóc aby cudz. otrzymał kase pytam się jak w realu to tylko teoria.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2012, 22:53
Post: #68
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Na wewnętrznej tylko cudzoziemcy: kontrola legalności pobytu + kontrola legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, powierzania pracy cudzoziemcom, prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 08:12
Post: #69
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 08:50
Post: #70
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

Luda co wy z tymi dojazdami.Przecież jak się przyjmowaliście do SG to było wiadomo że trzeba dojechać. No chyba że każdy liczył na ssanie cyca przy komendzie OSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 08:55
Post: #71
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

To byloby chyba najrozsadniejsze na wewnetrznej.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 09:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2012 09:18 przez quasimodo1.)
Post: #72
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(23-06-2012 08:55 )Alzheimer napisał(a):  
(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

To byloby chyba najrozsadniejsze na wewnetrznej.

Co się tak czepiliście wewnętrznej. Przecież i tak na wewnętrznej pozostało raptem 25-30 % całej formacji. Zewnętrzna pozostaje bez zmian a jest tego około 9-10 tysięcy funka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 10:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2012 10:29 przez morski48.)
Post: #73
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(23-06-2012 08:50 )quasimodo1 napisał(a):  
(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

Luda co wy z tymi dojazdami.Przecież jak się przyjmowaliście do SG to było wiadomo że trzeba dojechać. No chyba że każdy liczył na ssanie cyca przy komendzie OSG.

Pamiętaj kolego, że ludziom się w życiu zmienia. Ja przyjmując się do roboty miałem rzut beretem do PSG. Życie tak rozdało karty, że teraz mam do roboty 130km! I podejrzewam, że takich osób jest sporo więc podzielam zdanie kolegi na temat włączenia nas do policji; nawet miejscowościach ok 5 tys. są małe posterunki (co prawda mają być redukcje), zresztą w najgorszym wypadku większość pewnie miałaby do roboty nie więcej niż 20km - tyle co przez większe miasto przejechać lub do innej miejscowości.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 11:51
Post: #74
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(23-06-2012 09:06 )quasimodo1 napisał(a):  
(23-06-2012 08:55 )Alzheimer napisał(a):  
(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

To byloby chyba najrozsadniejsze na wewnetrznej.

Co się tak czepiliście wewnętrznej. Przecież i tak na wewnętrznej pozostało raptem 25-30 % całej formacji. Zewnętrzna pozostaje bez zmian a jest tego około 9-10 tysięcy funka.

Te 20/30 procent tez chce miec stabilizacje, jak koledzy ze wschodnich rubiezy.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 16:30
Post: #75
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(23-06-2012 11:51 )Alzheimer napisał(a):  
(23-06-2012 09:06 )quasimodo1 napisał(a):  
(23-06-2012 08:55 )Alzheimer napisał(a):  
(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

To byloby chyba najrozsadniejsze na wewnetrznej.

Co się tak czepiliście wewnętrznej. Przecież i tak na wewnętrznej pozostało raptem 25-30 % całej formacji. Zewnętrzna pozostaje bez zmian a jest tego około 9-10 tysięcy funka.

Te 20/30 procent tez chce miec stabilizacje, jak koledzy ze wschodnich rubiezy.

Prawdę mówiąc to o reorganizacji SG na zachodzie i południu było wiadomo od grudnia 2007.W 2008 opublikowano plan reorganizacji SG na lata 2009-2015 . Kto mógł i chciał to przeniósł się/ przenieśli po rozmowie kadrowej do innych PSG/komend OSG na wewnętrznej lub na zewnętrzną. Można było przenieść się także do innych służb MSWiA ( i był to najlepszy czas na przeniesienia - ze względu na posiadane kwalifikacje można było się zaczepić na porządny etat w policji, która wtedy cierpiała na braki kadrowe. ) O wszystkim było wiadomo wcześniej - reorganizacja po prostu została przyspieszona o 1,5 - 2 lata. Założę się że po E-12 wszyscy którzy chcą się przenieść za porozumieniem stron z SG do Policji otrzymają te zgody do 6 miesięcy. Najgorzej na tej reorganizacji wyjdą tylko pracownicy cywilni - im SG nic nie zaproponuje.I to będą najwięksi przegrani tych zmian.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 18:46
Post: #76
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
i to jest ważne funk i cywil z funkami nie będzie problemu bo zawsze to jakoś się ułoży część do POL część na emki a resztę się upcha a z cywilem co często mieszkają w miejscach z dużym bezrob.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 21:17
Post: #77
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
"Założę się że po E-12 wszyscy którzy chcą się przenieść za porozumieniem stron z SG do Policji otrzymają te zgody do 6 miesięcy" - quasimodo1 jeśli to się sprawdzi to chyba umówimy się na flaszkę Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 22:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2012 22:48 przez quasimodo1.)
Post: #78
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(23-06-2012 21:17 )morski48 napisał(a):  "Założę się że po E-12 wszyscy którzy chcą się przenieść za porozumieniem stron z SG do Policji otrzymają te zgody do 6 miesięcy" - quasimodo1 jeśli to się sprawdzi to chyba umówimy się na flaszkę Wink

Tongue
Kłodzko czy Racibórz ? - coś mi się obiło o uszy że to pierwsze .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2012, 15:00
Post: #79
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
A co z oficerami?
Gdzie mają się przeniesc?
Kto ich zechce?

:-)

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2012, 16:16
Post: #80
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(24-06-2012 15:00 )Alzheimer napisał(a):  A co z oficerami?
Gdzie mają się przeniesc?
Kto ich zechce?

:-)

Mają na pagonie to niech myślą Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS