Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
24-06-2012, 18:34
Post: #81
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
ja bym nie przesadzał z tymi przeniesieniami do policji większość z nas ma wypracowane w większości co najmniej 10 lat w SG przechodząc traci się korzystny przelicznik czy warto każdy sobie sam odpowie ale osobiście myślę że kto miał odejść to już to zrobił
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2012, 19:21
Post: #82
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Na 02 i 04 grupach, to jeszcze można się przenieść. Wyższe grupy nie mają co w policji szukać. No i rzeczywiście, rok za półtora się traci.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2012, 20:42
Post: #83
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(24-06-2012 18:34 )artart100 napisał(a):  ... przechodząc traci się korzystny przelicznik ...
Czy aby na pewno? Zgodnie z najnowszymi zmianami przelicznik rok za półtora został wykreślony z UoSG a został wpisany do ustawy emerytalnej. Więc interpretacja ZER, że przelicznik nie przysługuje bo funkcjonariusz odchodzi z UoPolicji a nie z UoSG jest bezpodstawna. Sęk w tym, że te zmiany wchodzą w życie 1 stycznia 2013 więc trzeba się nieco wstrzymać z przenosinami.
Hmmm... Tak mi się przynajmniej wydaje.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2012, 20:44
Post: #84
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Niby masz racje ale sam się nad tym zastanawiałem jak to ma niby być po 01-13 ale myślę że zostaje po staremu bo art. zaczyna się od zwrotu funkcjonariuszom straży granicznej ......itd więc to chyba wyjaśnia o kogo chodzi nie pisze funkcjonariusz tylko konkretny funk sg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2012, 09:11
Post: #85
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(24-06-2012 20:44 )artart100 napisał(a):  Niby masz racje ale sam się nad tym zastanawiałem jak to ma niby być po 01-13 ale myślę że zostaje po staremu bo art. zaczyna się od zwrotu funkcjonariuszom straży granicznej ......itd więc to chyba wyjaśnia o kogo chodzi nie pisze funkcjonariusz tylko konkretny funk sg

Racja. Jest konkretne odniesienie do funkcjonariuszy Straży Granicznej. A jak pojdziesz do policji to już jestes funkcjonariuszem Policji.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2012, 09:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2012 09:53 przez quasimodo1.)
Post: #86
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(25-06-2012 09:11 )Alzheimer napisał(a):  
(24-06-2012 20:44 )artart100 napisał(a):  Niby masz racje ale sam się nad tym zastanawiałem jak to ma niby być po 01-13 ale myślę że zostaje po staremu bo art. zaczyna się od zwrotu funkcjonariuszom straży granicznej ......itd więc to chyba wyjaśnia o kogo chodzi nie pisze funkcjonariusz tylko konkretny funk sg

Racja. Jest konkretne odniesienie do funkcjonariuszy Straży Granicznej. A jak pojdziesz do policji to już jestes funkcjonariuszem Policji.

Jak słyszałem z ust kolegi emerytowanego policjanta a wcześniej strażnika granicznego to dotychczas dyrektor ZER MSWiA/MSW nie doliczał policjantom - byłym straznikom granicznym korzystnego przelicznika za lata na granicy , tłumacząc to że odchodzili na emke z UoPolicji ,gdzie nie było zapisu o tym przeliczniku.Teraz po reformie wszyscy funkcjonariusze służb mundurowych MSW będą odchodzić na emke z jednej ustawy. Ale może macie rację - wszystko się obija o sformułowanie - " funkcjonariusze Straży Granicznej". Z czasem wyjdzie w praniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2012, 17:03
Post: #87
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(23-06-2012 22:46 )quasimodo1 napisał(a):  
(23-06-2012 21:17 )morski48 napisał(a):  "Założę się że po E-12 wszyscy którzy chcą się przenieść za porozumieniem stron z SG do Policji otrzymają te zgody do 6 miesięcy" - quasimodo1 jeśli to się sprawdzi to chyba umówimy się na flaszkę Wink

Tongue
Kłodzko czy Racibórz ? - coś mi się obiło o uszy że to pierwsze .

i ja sie podepne i przytargam jakas "łyche" heheeheh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 10:43
Post: #88
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Jakies echa odprawy w Warszawie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 15:12
Post: #89
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(10-07-2012 10:43 )passengerLPG napisał(a):  Jakies echa odprawy w Warszawie ?

Nowy zastępca 01 .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 19:22
Post: #90
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(10-07-2012 15:12 )quasimodo1 napisał(a):  
(10-07-2012 10:43 )passengerLPG napisał(a):  Jakies echa odprawy w Warszawie ?

Nowy zastępca 01 .


Płk Pilaszkiewicz nowym zastępcą 01 za płk. Pesta (który jest w dyspozycji - ciekawe do czego go "przeznaczą" - może jakaś zmiana na szczycie w jednym z OSG gdzieś na północy kraju?!)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 19:32
Post: #91
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(10-07-2012 19:22 )morski48 napisał(a):  
(10-07-2012 15:12 )quasimodo1 napisał(a):  
(10-07-2012 10:43 )passengerLPG napisał(a):  Jakies echa odprawy w Warszawie ?

Nowy zastępca 01 .


Płk Pilaszkiewicz nowym zastępcą 01 za płk. Pesta (który jest w dyspozycji - ciekawe do czego go "przeznaczą" - może jakaś zmiana na szczycie w jednym z OSG gdzieś na północy kraju?!)

Oficer łącznikowy lub attache kulturalny w Ułan-Bator
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 20:33
Post: #92
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Będzie ta straż przygraniczna, czy nie będzie?
A jak nie będzie, to co będzie?
Kiedy wiadomo będzie, że nic nie będzie?

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 21:37
Post: #93
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Ściana zachodnia i południowa - od września gwałtowne przyspieszenie w reorganizacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 21:53
Post: #94
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Zachodnia już była reorganizowana, to jeszcze będzie? :-)

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 22:03
Post: #95
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(21-07-2012 21:53 )Alzheimer napisał(a):  Zachodnia już była reorganizowana, to jeszcze będzie? :-)

Przynajmniej 3 PSG pod młotek , redukcja komendy OSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2012, 08:22
Post: #96
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Rany boskie, to w MON-ie jest juz chyba stabilniej.
Jeszcze chwila i praca w SG nie będzie rożnić sie od cywilnego etatu, z ciągłą obawą o stanowisko.
Obiektywnie rzecz biorąc, to jednak w Policji jest chyba stabilniej.
Mimo że też likwidują posterunki, to jednak jest pewniejsza praca.
Co do jej komfortu, to można dyskutować. :O

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2012, 15:00
Post: #97
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
"Przynajmniej 3 PSG pod młotek , redukcja komendy OSG. "

Powinni zacząć od redukcji KGSG. Tam to jest dopiero zbieranina talentów.

Kiedyś na starym forum dość sporo było wpisów o niejakim panu płk W., który zarządzał w Warmińsko-Mazurskim OSG logistyką. Zasłynął wieloma pomysłami nadającymi się na miano "złota pała w Policji".
Szkoda, że w SG nie stworzono podobnej platformy.

Otóż ten pan od jakiegoś czasu zarządza Biurem Nadzoru i Kontroli SG. To dopiero heca. Widocznie przełożeni nie wiedzą co z tym panem zrobić (a sam pewnie trzyma się stołka, że hej).
Na pewno jeszcze usłyszymy o tym panu. Doradzał też chyba w MSWiA przed objęciem tej fuchy.

Całe szczęście, że z nim ani z jego ludkami nie będę miał żadnego do czynienia.

To jest właśnie szukanie oszczędności. Zamiast podziękować mistrzowi to wrzuca się na stołek dyrektorski i niech dalej uprawia radosną twórczość.

Prośba do Planetax aby może założył wątek na przykład " Złoty stempel SG" i tam wkleić archiwum oraz z życia wzięte pomysły naszych przełożonych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2012, 19:22
Post: #98
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
Pamiętam tego Pana,
"złota pała" to za mało. Sam się zastanawiałem czy to ten sam agent pracuje w KGSG - jak widać jest to prawda Smile.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2012, 19:45
Post: #99
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
(10-07-2012 19:32 )quasimodo1 napisał(a):  
(10-07-2012 19:22 )morski48 napisał(a):  
(10-07-2012 15:12 )quasimodo1 napisał(a):  
(10-07-2012 10:43 )passengerLPG napisał(a):  Jakies echa odprawy w Warszawie ?

Nowy zastępca 01 .


Płk Pilaszkiewicz nowym zastępcą 01 za płk. Pesta (który jest w dyspozycji - ciekawe do czego go "przeznaczą" - może jakaś zmiana na szczycie w jednym z OSG gdzieś na północy kraju?!)

Oficer łącznikowy lub attache kulturalny w Ułan-Bator

ma być nowym 01 w grodzie Neptuna
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2012, 19:48
Post: #100
RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys?
ma być nowym 01 w grodzie Neptuna

Ale jaja.
Czyżby 01 KGSG miał pomroczność jasną?????????????????? wyznaczając tego gościa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS