Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
16-10-2015, 20:05
Post: #1
Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Witam wszystkich. Mam pytanie jak w temacie i może ktoś mi będzie w stanie odp. na moją niewiedzę. Ale do celu. Należę do "ekipy" co wyjeżdża najprawdopodobniej na dniach na Węgry w celu ochrony zewn. granicy. No i moje pytanie rodzi się takie : będzie delegowanie z urzędu tj. art 40 itd. ust o SG. Według zmian w ustawie funek co jest delegowany po za granice kraju podlega dietom europejskim. Czy może ktoś wie gdzie mogę znaleźć jakie diety to są. Bo będąc w puli EGBT we Frontexie na starych zasadach np. na Grecję było 45 euro i jeśli korzystałem ze śniadań w hotelu to finansówka odejmowała mi jeszcze od diety 15 %. Jak to teraz wygląda po zmianie ustawy?

Najlepsze forum mundurowe w Polsce.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2015, 06:23
Post: #2
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Ja ci niestety nie pomogę i widzę, że uczestnicy Frontex'u nie zaglądają tu chyba wcale Confused
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2015, 08:31
Post: #3
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ 1) z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej
Rozdział 3. Podróż zagraniczna
Kwotę diety zmniejsza się o koszt zapewnionego bezpłatnego wyżywienia, przyjmując, że każdy posiłek stanowi odpowiednio:

1) śniadanie — 15% diety;

2) obiad — 30% diety;

3) kolacja — 30% diety.

Załącznik 1
LP 105 Węgry dieta 44 Euro, limit na noclegi 130 euro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2015, 12:26
Post: #4
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Dziękuje bardzo Krissg, odnośnie diet to jest właśnie to rozporządzenie. Jednak aktualnie po zmianach w ustawie o SG, było napisane że funkcjonariusze odbywający podróż zagraniczną są rozliczani według diet europejskich. Może coś wiesz na ten temat? Orientuje się, że zostało to zmienione po niezadowoleniach f-szy na wyjazdach Frontexu. Dlaczego np. w Grecji Polak dostawał 45 euro, np. Austriak 90 euro, gdzie wykonywali tą samą pracę.

Najlepsze forum mundurowe w Polsce.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2015, 13:27
Post: #5
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Nic mi nie wiadomo na temat ewentualnych zmian lub zapisu w ustawie. A może chodzi Ci o delegowania w ramach Kontyngentu SG? Wtedy przysługują różne dodatki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2015, 14:01
Post: #6
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Panowie a znacie jakies wieksze szczegoly wyjazdu na Wegry? Termin? Kasa? Okres? U nas kierownik szuka chetnych na oko i landka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2015, 14:44
Post: #7
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Niestety nie widziałem faxu opisującego powyższy wyjazd więc opieram się tylko na artykułach prasowych, m.in.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata...86235.html
oraz
http://www.strazgraniczna.pl/wps/portal/...j+granicy.
W powyższych artykułach nie ma informacji odnośnie koordynacji tego wyjazdu przez FRONTEX, a decyzja o wsparciu została podjęta podczas spotkania Grupy Wyszehradzkiej. Zatem jeżeli nie występują okoliczności o których nie wiem to podstawą wypłaty diet będzie rozporządzenie zacytowane przez krissg. Czyli w przypadku zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia przez stronę węgierską dieta dzienna będzie wynosić 11 euro (czyli 25% diety z załącznika dla Węgier 0,25 x 44 = 11).

Co do zmian w ustawie o SG (Dz.U. 2015 poz. 1336 USTAWA z dnia 9 lipca 2015 r.
o zmianie ustawy o Straży Granicznej oraz niektórych innych ustaw) które dotyczą m.in. diet to rzeczywiście taka zmiana weszła w życie 10.10.2015 (czyli miesiąc po opublikowaniu jej w dzienniku ustaw z wyjątkiem regulacji dotyczących mundurówki):
w art. 117a:
a) dotychczasową treść oznacza się jako ust. 1,
b) dodaje się ust. 2–4 w brzmieniu:
„2. W przypadku zagranicznych podróży służbowych odbywanych przez funkcjonariuszy w ramach pro-gramów i projektów realizowanych przez Straż Graniczną z wykorzystaniem środków finansowych pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub innych źródeł zagranicznych niepodlegających zwrotowi stosuje się odpowiednio rozwiązania obowiązujące dla tych programów i projektów.
3. Do zagranicznych podróży służbowych odbywanych przez funkcjonariuszy w ramach działań przeprowadzanych przez Europejską Agencję Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej, zwaną dalej „Agencją Frontex”, zgodnie z rozporządzeniem Rady (WE) nr 2007/2004 z dnia 26 października 2004 r. ustanawiającym Europejską Agencję Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej (Dz. Urz. UE L 349 z 25.11.2004, str. 1, z późn. zm.), zwanym dalej „rozporządzeniem nr 2007/2004”, stosuje się wysokość stawek diet dziennych określonych w przepisach Unii Europejskiej, odpowiadających pełnej wysokości diet dziennych przewidzianych w przypadku podróży służbowych urzędników i innych pracowników Wspólnot Europejskich w państwach członkowskich, w przypadku zapewnienia ich finansowania przez Agencję Frontex.

W tym przypadku prawdopodobnie podstawą jest Regulamin Pracowniczy Urzędników Unii Europejskiej (załącznik VII, Sekcja 3 F Artykuł 13). Dlaczego prawdopodobnie, ponieważ ze względu na niedawną zmianę przepisów nie ma w SG osoby która rozliczyła podróż po zmianie ustawy o SG. Smile

Pozdrawiam i życzę powodzenia na Węgrzech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2015, 20:52
Post: #8
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Pawlak zastanawiają mnie twoje obliczenia i że będzie to 11 euro. Jak bywałem w Grecji to było to zawsze 45 euro-15 % za śniadania i wychodziło na czysto około 38 euro za dzień i tak się rozliczaliśmy. Zakładam że tutaj będzie kwotą bazową 44 euro i na tym pozostanie, kwestia wyżywienia tam na miejscu, ale to okaże się na wyjeździe. Te działania koordynuje SG a nie Frontex więc delegacje będą z urzędu. Pora pakować ciepłe ciuchy bo według ustawy można być oddelegowanym do 6 miesięcy. Dodgy
Hubertg - niestety nie wiadomo nic na temat kiedy, na ile co i jak. Ja wiem osobiście czym jadę i z kim i jaki sprzęt biorę ze sobą ... to tyle.

Najlepsze forum mundurowe w Polsce.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2015, 22:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2015 22:46 przez quasimodo1.)
Post: #9
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
(17-10-2015 20:52 )killerbees1982 napisał(a):  Pawlak zastanawiają mnie twoje obliczenia i że będzie to 11 euro. Jak bywałem w Grecji to było to zawsze 45 euro-15 % za śniadania i wychodziło na czysto około 38 euro za dzień i tak się rozliczaliśmy. Zakładam że tutaj będzie kwotą bazową 44 euro i na tym pozostanie, kwestia wyżywienia tam na miejscu, ale to okaże się na wyjeździe. Te działania koordynuje SG a nie Frontex więc delegacje będą z urzędu. Pora pakować ciepłe ciuchy bo według ustawy można być oddelegowanym do 6 miesięcy. Dodgy
Hubertg - niestety nie wiadomo nic na temat kiedy, na ile co i jak. Ja wiem osobiście czym jadę i z kim i jaki sprzęt biorę ze sobą ... to tyle.

Jak byłeś w Grecji - to było to koordynowane przez Frontex i diety ich. Na Węgrzech jest także grupa lotnicza SG 10 funków z KANIĄ ( do 9.11) ( jeszcze trzy rundy- łącznie w ramach Frontexu 40 funków)) ,ale oni są koordynowani przez Frontex . Natomiast "pospolite ruszenie" w składzie kilkudziesięciu funkcjonariuszy SG ze sprzętem obserwacyjnym i transportowym(70 funków na podstawie międzyrządowej pomocy) wraz z kontyngentami w podobnych ilościach funków z Czech i Słowacji ma być wysłana w ramach ustaleń przy stole Grupy Wyszechradzkiej. Nie ma to nic wspólnego z Frontexem . Michę 3 x dziennie plus zakwaterowanie zapewniają ze swojego budżetu Węgry - ale może się to zmienić ,resztę ze swoich budżetów kraje wysyłające funkcjonariuszy. Zresztą po czwartkowych ustaleniach w Brukseli ,gdzie Orban wypunktował Makrelę z przepisów Schengen ,reszta Europy ma w dupie pilnowania zagrożonych odcinków zewnętrznej granicy eurosojuzu.

Aha ,życzę Tobie powodzenia ,nie chlej za dużo Tokaju - bo to ciężkie g.... ., nie licz na kosmiczne diety ,najważniejsze aby powiększył się Twój bagaż doświadczenia zawodowego - może kiedyś się przyda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2015, 10:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2015 10:51 przez Hubertg.)
Post: #10
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
quasimodo1 dawaj znaka jak bedziesz mial jakies info odnosnie wyjazdu.. z gory wielkie dzieki!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2015, 13:55
Post: #11
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Z uwagi, że jest to delegowanie z urzędu najprawdopodobniej nie będą wypłacane żadne diety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2015, 14:13
Post: #12
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Pałacowy - oddelegowanie z urzędu? A co to takiego?
Bo ja bym chciała (w okresie zimowym) oddelegować się "na wniosek" na Melediwy. Jak myślisz będzie szansa, że dostanę dietę?

Aha i jeszcze jedno. "Prawdopodobnie" to Elvis nie żyje. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2015, 17:21
Post: #13
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Delegowanie z urzędu tzn. Art.40.1 ustawy o SG. Odnośnie tych diet to zastanawia mnie ta sprawa,gdzie przepisy jasno regulują kiedy i jaką kwotę na jakie państwo się dostaje. Odnośnie michy 3 razy dziennje i zero diety z tego to nie bardzo to mi pasuje. Przecież tam się jedzie pełnić służby,a nie śmigać o stałych porach na posiłek. Jedyne logiczne rozwiązanie to wypłata diety i niech funek się martwi o swoje zaprowiantowanie. Chyba że ktoś ma inne pomysły?

Najlepsze forum mundurowe w Polsce.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2015, 17:53
Post: #14
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
(18-10-2015 17:21 )killerbees1982 napisał(a):  Delegowanie z urzędu tzn. Art.40.1 ustawy o SG. Odnośnie tych diet to zastanawia mnie ta sprawa,gdzie przepisy jasno regulują kiedy i jaką kwotę na jakie państwo się dostaje. Odnośnie michy 3 razy dziennje i zero diety z tego to nie bardzo to mi pasuje. Przecież tam się jedzie pełnić służby,a nie śmigać o stałych porach na posiłek. Jedyne logiczne rozwiązanie to wypłata diety i niech funek się martwi o swoje zaprowiantowanie. Chyba że ktoś ma inne pomysły?

Kolego w 3 poście podałem rozporządzenie poczytaj i będziesz wiedział, że w przypadku zapewnienia wyżywienia zostaje jeszcze 25% diety. Co do wysokości w poszczególnych państwach to masz to w załączniku 1 tego rozporządzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2015, 16:30
Post: #15
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Jakie trzeba spełniać kryteria aby brać udział w działaniach w ramach Frontexu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2015, 12:00
Post: #16
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Z tego co się dowiedzialem to wyjazd na Węgry jest charytatywny. Nie ma zadnych diet, żadnego rozłąkowego itp. Węgrzy dają michę i spanie i tyle starczy. Wiec dla zastanawiających się nad wyjazdem w kolejnej turze bo takie mają być pozostawię to bez komentarza.

Najlepsze forum mundurowe w Polsce.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2015, 12:48
Post: #17
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Już niedługo wszystko się wyjaśni. Pierwsza tura jedzie na początku Listopada. Skończą się domysły i plotki a zaczną spływać fakty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2015, 13:58
Post: #18
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Panie kpr. Akurat jestem w tej turze i wyjezdzam tam więc dowiaduje się na bieżąco. Wyjazd jest ku chwale. Jedyne plny o jakie można sie starać to te z delegacji krajowej za dojazd i powrót.

Najlepsze forum mundurowe w Polsce.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2015, 17:08
Post: #19
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
(28-10-2015 13:58 )killerbees1982 napisał(a):  Panie kpr. Akurat jestem w tej turze i wyjezdzam tam więc dowiaduje się na bieżąco. Wyjazd jest ku chwale. Jedyne plny o jakie można sie starać to te z delegacji krajowej za dojazd i powrót.

To pewnie wybrali samych ochotników. Bo jeżeli delegują z urzędu to będą musieli trzymać się obowiązujących przepisów i przy zapewnieniu miechy i spania zostaje 25% diety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 21:09
Post: #20
RE: Delegowanie za granicę kraju przez SG, a przysługująca dieta
Jadą http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polscy-po...gry/ffszs3 http://www.strazgraniczna.pl/wps/portal/...cji+wegier
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS