Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ubezpieczenie od szkód w mieniu
27-05-2012, 10:39
Post: #1
ubezpieczenie od szkód w mieniu
Witam.
Jakie jest waszym zdaniem najlepsze ubezpieczenie od szkód w mieniu w SG? I Dlaczego właśnie te.
Miałem do niedawna w Hestii, ale po ostatniej szkodzie w mojej placówce chcieli się "wypiąć" z wypłątą odszkodowania. Okazało się że są jakieś załączniki do umowy, które określają za jaki sprzęt bedą tylko płacić (oczywiście załączniki były niedostępne wcześniej, bo jakże by inaczej).

Proszę tylko o rzeczowe odpowiedzi, trollom dziękuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2012, 11:12
Post: #2
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
Mam od początku służby w Alianz. 15zł miesięcznie i za to pokrywają szkody do 12 tyś złotych zarówno szkody w służbie jak i życiu prywatnym.Nawet te które zrobią dzieciaki. Wszystkie warunki umowy jasne i proste. Co prawda nie musiałem jak do tej pory z tego korzystać (i obym nie musiał) ale sen mam spokojnySmile Osoby na mojej placówce korzystały i nie było żadnych problemów-zarówno za sprzet uszkodzony jak i zagubiony.

Mam tez w Alianz ubezpiecznie na życie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2012, 12:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2012 12:07 przez morski48.)
Post: #3
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
(27-05-2012 10:39 )alfonso napisał(a):  Witam.
Jakie jest waszym zdaniem najlepsze ubezpieczenie od szkód w mieniu w SG? I Dlaczego właśnie te.
Miałem do niedawna w Hestii, ale po ostatniej szkodzie w mojej placówce chcieli się "wypiąć" z wypłątą odszkodowania. Okazało się że są jakieś załączniki do umowy, które określają za jaki sprzęt bedą tylko płacić (oczywiście załączniki były niedostępne wcześniej, bo jakże by inaczej).

Proszę tylko o rzeczowe odpowiedzi, trollom dziękuje.

Ja również mam ubezpieczenie w Allianz - i OC i na życie.
Miałem 4 szkody w służbie - 3 załatwione bez problemów. Niestety jedna szkoda była wyliczona na kwotę ok 130 zł a umowa OC ma taki mały kruczek - SZKODY POKRYWANE SĄ OD 50 EURO. Jakby nie liczyć to 130zl nie będzie równe 50 euro. No i musiałem pokryć z własnej kieszeni :/
Mimo tego jednego przypadku i tak polecam (również opierając się na opiniach kolegów).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2012, 12:22
Post: #4
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
tyle że Allianz w MOSG'u ( nie wiem jak w innych oddziałach) z koncem czerwca wypowiada wszystkie umowy ubezpieczenia OC od szkod na mieniu i trzeba sie gdzie indziej zaczepić wiec polecanie go w tej materii nie jest juz aktualne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2012, 13:13
Post: #5
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
(27-05-2012 12:22 )uznamczyk napisał(a):  tyle że Allianz w MOSG'u ( nie wiem jak w innych oddziałach) z koncem czerwca wypowiada wszystkie umowy ubezpieczenia OC od szkod na mieniu i trzeba sie gdzie indziej zaczepić wiec polecanie go w tej materii nie jest juz aktualne

bzdura,bzdura i jeszcze raz bzdura!!!!! kolego nie pisz farmazonów jesłi nie masz dokładnych informacji.

Z końcem czerwca kończy sie umowa z alianzem ale o 1 lipca jest przedłuzona z automatu bo konieczny był nowy przetarg który alianz takze wygrał. Osoby które miały do tej pory ubezpieczenie w alianz i chca je miec dalej musza tylko wypisać deklaracje o kontynuacji. Nowe osoby które chca przystąpić lub przejsc do alianz musza wypełnic deklarcje przystąpienia.

Polecam dwa razy się upewnić zanim coś sie rzuci na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2012, 13:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2012 13:20 przez morski48.)
Post: #6
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
(27-05-2012 12:22 )uznamczyk napisał(a):  tyle że Allianz w MOSG'u ( nie wiem jak w innych oddziałach) z koncem czerwca wypowiada wszystkie umowy ubezpieczenia OC od szkod na mieniu i trzeba sie gdzie indziej zaczepić wiec polecanie go w tej materii nie jest juz aktualne

Widzę kolego, że nie jesteś na bieżąco. Właśnie w MOSG-u zakończył się "przetarg" na nową firmę i znowu wygrał ALLIANZ. I mało tego: jak zapewne wiesz PZU proponowało stawkę 17-18zł. Do tej pory Allianz pobierał 13zł a teraz niespodzianka - 12 zł!!!
Ja już złożyłem deklarację w 2 egz.
Te informacje miałem od pani z finansów. Poczekałem aż ten przetarg zostanie rozstrzygnięty no i w d... z PZU - cwaniaczki z 17-18zł wyskoczyli.

(27-05-2012 13:13 )Abes napisał(a):  
(27-05-2012 12:22 )uznamczyk napisał(a):  tyle że Allianz w MOSG'u ( nie wiem jak w innych oddziałach) z koncem czerwca wypowiada wszystkie umowy ubezpieczenia OC od szkod na mieniu i trzeba sie gdzie indziej zaczepić wiec polecanie go w tej materii nie jest juz aktualne

bzdura,bzdura i jeszcze raz bzdura!!!!! kolego nie pisz farmazonów jesłi nie masz dokładnych informacji.

Z końcem czerwca kończy sie umowa z alianzem ale o 1 lipca jest przedłuzona z automatu bo konieczny był nowy przetarg który alianz takze wygrał. Osoby które miały do tej pory ubezpieczenie w alianz i chca je miec dalej musza tylko wypisać deklaracje o kontynuacji. Nowe osoby które chca przystąpić lub przejsc do alianz musza wypełnic deklarcje przystąpienia.

Polecam dwa razy się upewnić zanim coś sie rzuci na forum.

Widzę Abes [ sebA Wink ], że dokładne info mamy Smile
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2012, 13:59
Post: #7
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
No wszystko możliwe że nie jestem na bieżąco co dziś kończę dłuższy urlop stąd zapewne moje braki hehehe jeszcze raz sorki za wprowadzenie kogoś w błąd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2012, 14:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2012 14:45 przez Abes.)
Post: #8
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
Kolego morski48 ty także wprowadzasz ludzi w błąd! czy tak trudno się najpierw upewnic za nim się coś napisze?

Do tej pory alianz pobierał 10zł skłądki na ubezpieczenie OC w zyciu prywatnym i zawodowym oraz 3zł ochrony prawnej- co dawało 13zł. suma ubezpieczneia to 10tys.

Teraz po nowemu bedzie to 12zł za OC + 3zł ochrona prawna= 15zł ale suma gwarantowana wyniesie 12tys...



info dokładne bo jesli płacę komuś za coś to lubie wiedzieć za co,komu i ileSmile pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2012, 17:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2012 17:33 przez morski48.)
Post: #9
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
(27-05-2012 14:44 )Abes napisał(a):  Kolego morski48 ty także wprowadzasz ludzi w błąd! czy tak trudno się najpierw upewnic za nim się coś napisze?

Do tej pory alianz pobierał 10zł skłądki na ubezpieczenie OC w zyciu prywatnym i zawodowym oraz 3zł ochrony prawnej- co dawało 13zł. suma ubezpieczneia to 10tys.

Teraz po nowemu bedzie to 12zł za OC + 3zł ochrona prawna= 15zł ale suma gwarantowana wyniesie 12tys...



info dokładne bo jesli płacę komuś za coś to lubie wiedzieć za co,komu i ileSmile pozdrawiam.


No ja podpisywałem deklarację we wtorek i było napisane, że 12zł za OC i ochronę prawną. Nie było żadnego 12 zł + 3zł. Zobaczymy jak ściągną z konta Wink
pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 09:26
Post: #10
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
Składka w Allianz w SOSG wynosi 15 zł ( wcześniej błędnie podano 12 zł ) , osobom zainteresowanym mogę podać namiary . Jak jest w innych oddziałach , tego nie wiem , ale mogę zasięgnąć informacji u źródła ( Allianz ) czy była by możliwość np. ubezpieczenia się osób z oddziałów które nie skorzystały z oferty Allianz .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 09:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2012 09:53 przez morski48.)
Post: #11
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
(29-05-2012 09:26 )piotr pasiak napisał(a):  Składka w Allianz w SOSG wynosi 15 zł ( wcześniej błędnie podano 12 zł ) , osobom zainteresowanym mogę podać namiary . Jak jest w innych oddziałach , tego nie wiem , ale mogę zasięgnąć informacji u źródła ( Allianz ) czy była by możliwość np. ubezpieczenia się osób z oddziałów które nie skorzystały z oferty Allianz .

Dzięki za info. Tak jak napisałem wcześniej - na deklaracji było napisane 12 ziko za OC i ochronę prawną.
Zresztą 15 w allianz to nie 17 - 18 w pzu Wink
Za różnicę mogę nieźle zaszaleć w tych kolorowych czasach Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2014, 17:12
Post: #12
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
Przepraszam że odgrzebuję wątek - jest stary, ale interesuje mnie temat ubezpieczeń w SG/WMOSG.
Patrząc po pasku wypłaty mam jeszcze PZU56,29=56,29zł i HESTIAOC=16zł (pasek z grudnia 2013).

Gdzie mogę (poza oddziałem) poczytać o ofercie ubezpieczeniowej dla f-szy SG? W oddziale będę pewnie ze 2 tygodnie to się też dopytam.
Z PZU nie zamierzam rezygnować - spisali się przy wypadku podczas powrotu ze służby.
Tylko nie wiem czy nie zmienić tej HESTII na coś lepszego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2014, 21:35
Post: #13
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
(09-05-2014 17:12 )niki napisał(a):  Przepraszam że odgrzebuję wątek - jest stary, ale interesuje mnie temat ubezpieczeń w SG/WMOSG.
Patrząc po pasku wypłaty mam jeszcze PZU56,29=56,29zł i HESTIAOC=16zł (pasek z grudnia 2013).

Gdzie mogę (poza oddziałem) poczytać o ofercie ubezpieczeniowej dla f-szy SG? W oddziale będę pewnie ze 2 tygodnie to się też dopytam.
Z PZU nie zamierzam rezygnować - spisali się przy wypadku podczas powrotu ze służby.
Tylko nie wiem czy nie zmienić tej HESTII na coś lepszego.

Ważne aby suma ubezpieczenia przekroczyła 3 pensje i warto poczytać od jakiej kwoty zaczyna się szkoda. Kiedyś miałem takie ubezpieczenie w którym szkoda się rozpoczynała od 500zł i oczywiście dowiedziałem się o tym jak chciałem z tego ubezpieczenia skorzystać bo przy zawieraniu umowy nikt nawet słowem o tym nie wspomniał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2017, 16:38
Post: #14
RE: ubezpieczenie od szkód w mieniu
Podbijam temat, wątek jest "stary", a ubezpieczenie potrzebne.
Dostałem się do służby z tym naborem, gdzie proponujecie się ubezpieczyć (OC)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS