Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwrot za dojazdy
19-12-2015, 22:23
Post: #1
Zwrot za dojazdy
Witam,
ubiegałam się o przyjęcie do służby, zdałam II etap, obecnie robię badania. Mam do Was pytania, które mnie nurtują i bardzo proszę o odpowiedź.
Pyt. 1 Wiem, że na szkółce dostaje się ok 1500 zł netto. Jakie jest wynagrodzenie zaraz po szkoleniu?
Pyt. 2 Podejmując służbę w SG muszę liczyć się z dojazdami ok. 70 km pociągiem. Czy dostanę jakiś zwrot kosztów za dojazd?

Obecnie pracuję w miejscu zamieszkania i zarabiam 2000 zł do ręki.

Będę wdzięczna za odpowiedzi!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2015, 22:47
Post: #2
RE: Zwrot za dojazdy
Poczekaj, aż zostaniesz przyjęta. Byli już tacy co powypowiadali umowy, a na ostatnich badaniach odpali za wadę zgryzu lub nadciśnienie.
Jak dostaniesz rozkaz to w oddziale wszystko Ci dokładnie opowiedzą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2015, 23:54
Post: #3
RE: Zwrot za dojazdy
Pyt. 2 - nie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2015, 11:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2015 11:03 przez mlody kot.)
Post: #4
RE: Zwrot za dojazdy
na szkole masz 1750 zł.
po 2200zł.

(19-12-2015 22:47 )kpr. Jan napisał(a):  Poczekaj, aż zostaniesz przyjęta. Byli już tacy co powypowiadali umowy, a na ostatnich badaniach odpali za wadę zgryzu lub nadciśnienie.
Jak dostaniesz rozkaz to w oddziale wszystko Ci dokładnie opowiedzą.

jaka wadę zgryzu ? może warto poczytać przepisy zamiast pisać pierdoły !

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2015, 12:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2015 12:12 przez quasimodo1.)
Post: #5
RE: Zwrot za dojazdy
(20-12-2015 11:02 )mlody kot napisał(a):  na szkole masz 1750 zł.
po 2200zł.

(19-12-2015 22:47 )kpr. Jan napisał(a):  Poczekaj, aż zostaniesz przyjęta. Byli już tacy co powypowiadali umowy, a na ostatnich badaniach odpali za wadę zgryzu lub nadciśnienie.
Jak dostaniesz rozkaz to w oddziale wszystko Ci dokładnie opowiedzą.

jaka wadę zgryzu ? może warto poczytać przepisy zamiast pisać pierdoły !

Jednak kpr.Jan ma rację - wszystko zależy jaka to wada i jak podejdzie do tematu komisja lekarska patrz- dział VI par.23 oraz par.26
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0140001898
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2015, 13:26
Post: #6
RE: Zwrot za dojazdy
Pociągiem na służbe??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2015, 16:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2015 16:28 przez kpr. Jan.)
Post: #7
RE: Zwrot za dojazdy
(20-12-2015 11:02 )mlody kot napisał(a):  jaka wadę zgryzu ? może warto poczytać przepisy zamiast pisać pierdoły !

... najpierw Ty sobie poczytaj a później pouczaj. Na chwile obecną sam piszesz pierdoły. Na osobny watek zasługiwałyby niuanse, za które nie przyjęto kandydata do służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2015, 20:02
Post: #8
RE: Zwrot za dojazdy
Bardzo dziękuję za odpowiedzi mk7547 i mlody kot. Teraz wiem mniej więcej czego mogę się spodziewać.

A co w tym dziwnego, że pociągiem? Nie mieszkam w Warszawie.

Zdziwiło mnie, że nie dostanę zwrotu za dojazdy, byłam przekonana, że coś takiego istnieje.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2015, 20:17
Post: #9
RE: Zwrot za dojazdy
(20-12-2015 20:02 )Estelle napisał(a):  Zdziwiło mnie, że nie dostanę zwrotu za dojazdy, byłam przekonana, że coś takiego istnieje.

Zwrot za dojazdy istnieje ale przysługuje osobie, która dojeżdża do pracy z miejscowości pobliskiej (30 km od granic administracyjnych). Więc masz za daleko aby dostać za dojazdy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2015, 20:26
Post: #10
RE: Zwrot za dojazdy
Dzięki krissg! Przyznam szczerze, że nie jest to motywujące przy początkujących zarobkach. Wiem, że się tak szczegółowo o pieniądze dopytuję, ale wiecie pasja pasją, a z czegoś trzeba kredyt mieszkaniowy spłacać. Szczerze mówiąc myślałam, że polepszą się chociaż trochę moje zarobki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2015, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2015 21:02 przez krissg.)
Post: #11
RE: Zwrot za dojazdy
(20-12-2015 20:26 )Estelle napisał(a):  Dzięki krissg! Przyznam szczerze, że nie jest to motywujące przy początkujących zarobkach. Wiem, że się tak szczegółowo o pieniądze dopytuję, ale wiecie pasja pasją, a z czegoś trzeba kredyt mieszkaniowy spłacać. Szczerze mówiąc myślałam, że polepszą się chociaż trochę moje zarobki.

Nie wiem ile dokładnie obecnie zarabia osoba zaraz po szkółce, ale jak przyjdzie Ci dojeżdżać 70km to raczej nie zostanie więcej jak w cywilu.

Jak chcesz się chwile pobawić tu masz rozporządzenie
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 8 lutego 2008 r. w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej z pózn. zmianami.
Kwota bazowa z tego co pamiętam 1523zł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2015, 22:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2015 22:40 przez mk7547.)
Post: #12
RE: Zwrot za dojazdy
Ciekawe czy pociągi będą dobrze skomunikowane ze służbami nocnymi Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2015, 09:19
Post: #13
RE: Zwrot za dojazdy
Podstawowa zasada to kto utwierdził Cię w przekonaniu, że będziesz miała 70 a nie 170 km. do służby? Informacja o przydziale jest podawana po powrocie z cyklu szkoleń, czyli po 7 miesiącach. Wstępnie możesz być przypisana do placówki oddalonej od miejsca zamieszkania o 70 km, ale to tylko na czas szkolenia i praktyki. Potrzeby służby mogą się diametralnie zmienić, choćby z uwagi na zagrożenie migracją z południa i Komendant Główny SG, korzystając z przysługujących uprawnień może Cię przenieść np. do Medyki lub Sącza. Zgodę na takie działanie podpisałaś w kwestionariuszu w trakcie składania dokumentów do służby. Zgadza się? Co do zwrotu za dojazdy, będąc funkcjonariuszem służby przygotowawczej, możesz jedynie zwiększyć koszty uzyskania przychodu, składając stosowne oświadczenie w Pionie Głównego Księgowego lub rozliczyć się z fiskusem. Pamiętaj też o tym, że z Twoich okolic ludzie także dojeżdżają do służby i w taki oto właśnie sposób możesz zaoszczędzić na dojazdach wychodząc na swoje, a także pamiętając o obiecanej podwyżce od 1 stycznia 2016 r.

P.S. Nie licz na to, że kolej podstawi Ci specjalne pociągi, aby jak najmniej czasu stracić na dojazdy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2015, 10:14
Post: #14
RE: Zwrot za dojazdy
(21-12-2015 09:19 )Pomocnik napisał(a):  Co do zwrotu za dojazdy, będąc funkcjonariuszem służby przygotowawczej, możesz jedynie zwiększyć koszty uzyskania przychodu, składając stosowne oświadczenie w Pionie Głównego Księgowego lub rozliczyć się z fiskusem.

Zwrot za dojazdy przysługuje również w służbie przygotowawczej.

USTAWA z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej.
Art. 97. 1. Funkcjonariuszowi, który zajmuje lokal mieszkalny w miejscowości pobliskiej miejsca pełnienia służby, przysługuje zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby w wysokości ceny biletów za przejazd koleją lub autobusami.
2. 180) Zwrot kosztów, o których mowa w ust. 1, nie przysługuje w roku kalendarzowym, w którym wykupiono uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego, na podstawie odrębnych przepisów.
3. Miejscowością pobliską, o której mowa w ust. 1, jest miejscowość, od której granic administracyjnych najkrótsza odległość drogą publiczną do granic administracyjnych miejscowości pełnienia służby nie przekracza 30 km.
oraz
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1)
z dnia 19 września 2005 r. w sprawie warunków, trybu oraz terminów zwrotu funkcjonariuszowi Straży Granicznej kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2015, 10:46
Post: #15
RE: Zwrot za dojazdy
Jeżeli służba będzie na 3:00 to jak się dostać pociągiem? O 20 już jechać na placówkę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2015, 10:50
Post: #16
RE: Zwrot za dojazdy
Krissg czytaj w moich myślach, tj. w służbie przygotowawczej jak i stałej zwroty za dojazdy powyżej trzydziestu kilometrów się nie należą, natomiast w stałej za brak kwatery jak najbardziej.
Prosiła o wyjaśnienie swojej sytuacji a nie ogółu.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2015, 12:16
Post: #17
RE: Zwrot za dojazdy
(21-12-2015 10:50 )Pomocnik napisał(a):  Krissg czytaj w moich myślach, tj. w służbie przygotowawczej jak i stałej zwroty za dojazdy powyżej trzydziestu kilometrów się nie należą, natomiast w stałej za brak kwatery jak najbardziej.
Prosiła o wyjaśnienie swojej sytuacji a nie ogółu.

Pozdrawiam.

Czyli wszystko jasne. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2015, 23:09
Post: #18
RE: Zwrot za dojazdy
Witam serdecznie, dziękuję za odpowiedzi. Teraz wiem na czym stoję. Jasno napisałam co mnie interesuję i dostałam od niektórych osób bardzo pomocne informacje. Natomiast nie pytałam, czy jest możliwość podstawienia pociągu przez PKP specjalnie dla mnie o 3 rano. Proszę czytać ze zrozumieniem. Pociąg to dla mnie jedna z możliwości.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS