Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
24-01-2016, 13:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2016 13:15 przez smalczyk.)
Post: #1
Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
Witam serdecznie. Jak to jest z wykształceniem podczas składania dokumentów w Wojewódzkim oddziale Straży Granicznej. Czy wykształcenie średnie bez matury się liczy? W tym tygodniu zostanie otwarty nabór do SG i chcę spróbować dostać się. Oczywiście w tym roku mam zamiar przystąpić do egzaminu poprawkowego z matury ponieważ muszę poprawić tylko jeden przedmiot. I powiedzcie mi czy dodatkowe papiery typu prawo jazdy kat. B i A, kurs instruktora sportów walki, kurs ratownika medycznego się liczą. Dodam że jestem dość aktywnym człowiekiem który trzyma się z dala od jakichkolwiek używek. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2016, 14:45
Post: #2
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
W teorii jest tak, że jednym z wymogów jest wykształcenie co najmniej średnie a o maturze nikt nic nie napisał, jeśli więc szkołę ukończyłeś to jak najbardziej możesz się starać i odsyłam do linku: http://strazgraniczna.pl/pl/straz-granic...luzby.html . Jeśli chodzi o kategorie prawa jazdy oraz kursy to masz jak najbardziej przydatne w służbie i na pewno będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Warto zadzwonić też do kadr lub przejść się i zapytać w kadrach w oddziale w którym będziesz starał się o przyjęcie do służby. Życzę powodzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2016, 15:28
Post: #3
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
Wielkie dzięki. Czy aktualnie pełnisz służbę w SG? Czy ktoś kto przechodził rekrutację mógł by powiedzieć coś na ten temat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2016, 16:51
Post: #4
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
Admin - proponuje zalozyc watek/dzial dot. naboru do sluzby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2016, 16:55
Post: #5
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
W SG nie ma sztywnego systemu punktowego za określone kwalifikacje (jak jest w Policji). Ukończone kursy o których piszesz powinny być wzięte pod uwagę na rozmowie kwalifikacyjnej, a to tylko początek całego procesu naboru.
Matura nie stanowi formalnej przeszkody, no ale trzeba komisję przekonać, że to był "wypadek przy pracy", a nie "alergia na naukę";)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2016, 21:16
Post: #6
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
(24-01-2016 13:14 )smalczyk napisał(a):  ... kurs ratownika medycznego...
Myślałem, że na ratownika medycznego to trzeba skończyć 2 lub 3 letnią szkołę. A tu proszę wystarczy zwykły "kurs".

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2016, 21:31
Post: #7
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
(24-01-2016 21:16 )niepokorny napisał(a):  
(24-01-2016 13:14 )smalczyk napisał(a):  ... kurs ratownika medycznego...
Myślałem, że na ratownika medycznego to trzeba skończyć 2 lub 3 letnią szkołę. A tu proszę wystarczy zwykły "kurs".
Nie czepiaj się, każdy zrozumiał o co chodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2016, 23:09
Post: #8
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
(24-01-2016 21:16 )niepokorny napisał(a):  
(24-01-2016 13:14 )smalczyk napisał(a):  ... kurs ratownika medycznego...
Myślałem, że na ratownika medycznego to trzeba skończyć 2 lub 3 letnią szkołę. A tu proszę wystarczy zwykły "kurs".

To chyba chodzi o Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy - no bo rzeczywiście na ratownika medycznego trzeba ukończyć 2-3 letnią szkołę .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2016, 22:30
Post: #9
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
Ratownik medyczny to wykształcenie wyższe. Możesz składać bez matury, tutaj służą ludzie po studiach, a czasem się zastanawiam jak maturę napisali. Teoretycznie, im więcej kursów tym więcej plusów dla Ciebie. Chyba żaden z oddziałów nie jest wojewódzki - to nie policja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2016, 11:24
Post: #10
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
Wmosg odpowiada nazwa i zasiegiem dla wojewodztwa wm.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2016, 20:20
Post: #11
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
Doczytaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2016, 10:43
Post: #12
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
Doczytalem.
I co?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2016, 22:35
Post: #13
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
Dostałem termin spotkania na 5.04 więc pytanie do was. Jakie kursy, papierki mogę porobić. Aktualnie posiadam kurs trenera boksu, prawo jazdy kategorii B. Chcę zrobić prawo jazdy kat. A, B1 i kurs pierwszej pomocy (sorry że pomyliłem to z ratownictwem medycznym). Oczywiście mam zamiar w Maju poprawić maturę.

I jeszcze jedno pytanie. Jakich pytań mogę spodziewać się od komisji. Czy będzie interesował ich fakt że jednak będę chciał poprawić maturę bo z tego co wiem w trakcie rekrutacji można donosić dokumenty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2016, 23:03
Post: #14
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
To masz Ty ten kurs pierwszej pomocy czy nie w końcu? jeśli nie to rób i nie pytaj, rób ile się da. Pomyśl sam logicznie jakie kursy mogą się przydać w służbie mundurowej. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2016, 23:21
Post: #15
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
Kurs zaczyna się już 5 Lutego więc jutro muszę tylko wpłacić pieniądze. Ogólnie myślałem że bardziej sprecyzujesz swoją wypowiedz. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2016, 23:44
Post: #16
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
Przeczytaj wcześniejsze odpowiedzi. Tam są wyjaśnienia twoich wątpliwości.Confused
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2016, 07:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2016 07:39 przez Oni.)
Post: #17
RE: Wykształcenie średnie i dodatkowe kursy podczas przyjecia do SG
(28-01-2016 10:43 )keyser soze napisał(a):  Doczytalem.
I co?

To nie musisz dziękować, że wyprowadziłem Cię z błędu.

(28-01-2016 22:35 )smalczyk napisał(a):  Dostałem termin spotkania na 5.04 więc pytanie do was. Jakie kursy, papierki mogę porobić. Aktualnie posiadam kurs trenera boksu, prawo jazdy kategorii B. Chcę zrobić prawo jazdy kat. A, B1 i kurs pierwszej pomocy (sorry że pomyliłem to z ratownictwem medycznym). Oczywiście mam zamiar w Maju poprawić maturę.

I jeszcze jedno pytanie. Jakich pytań mogę spodziewać się od komisji. Czy będzie interesował ich fakt że jednak będę chciał poprawić maturę bo z tego co wiem w trakcie rekrutacji można donosić dokumenty.

Naucz się państw UE, Schengen, poczytaj konstytucje i ustawę o SG. Przygotuj wypowiedź o sobie. Ogólnie fakt Twojego wykształcenia średnio będzie ich interesował, mając wykształcenie średnie jesteś mniej roszczeniowy dla przełożonego tj. ,,dałbym Ci 4 grupę ale nie mam czym podeprzeć, jakbyś miał wyższe to by było łatwiej" (wiem, że wykształcenie nie ma znaczenia przy 4 grupie ale daje przykład jak można spławić funkaBig Grin). No chyba, żebyś był tłumaczem arabskiego itp. wtedy stanowiłoby to jakąś wartość. Daj sobie już spokój z tymi kursami, oprócz prawa jazdy bo to Ci się w życiu może przydać. Jak się odezwali to zainteresowałeś ich swoją osobą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS