Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
25-01-2016, 12:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2016 13:00 przez bastev.)
Post: #1
POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Witam
Mam pytanie
Kilka lat temu moja zona dostała kawalerkę 44 m2.Był to akt notarialny-Darowizna (W akcie jest napisane że dopiero po śmierci babci będzie mogła zamieszkać.
Po tym fakcie wysłałem pismo do komórki mieszkaniowej.
Nadal pobieram dodatek mieszkaniowy.
Obecnie dostałem w formie darowizny mieszkanie 2 pokojowe około 43m2.Czeka mnie oczywiście napisanie znów pisma do w/w komórki.
I teraz najważniejsze pytania:

1.Czy zostanie mi odebrany dodatek mieszkaniowy?
2.Jeżeli zostanie mi odebrany dodatek mieszkaniowy mogę napisać o jednorazową pomoc finansową (tam było chyba ok 4 tys na jedną osobę)
Acha moja rodzina liczy 5 osób.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam brać graniczną
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2016, 13:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2016 13:19 przez wiedźma.)
Post: #2
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Wg mnie żadne z mieszkań nie spełnia norm metrażu mieszkaniowego. Na 5 osób przypadać musiałoby ok. 35 m. powierzchni mieszkalnej. Powtarzam mieszkalnej - tj. po odliczeniu powierzchni kuchni, ciągów komunikacyjnych etc.
Oczywiście poinformuj przełożonego, że dostałeś w darowiźnie mieszkanie niespełniające norm zaludnienia - dołączając odpowiednie kwity.
Dodatek nie zostanie Ci zabrany.
Pozdrawiam Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2016, 14:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2016 14:30 przez bastev.)
Post: #3
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(25-01-2016 13:19 )wiedźma napisał(a):  Wg mnie żadne z mieszkań nie spełnia norm metrażu mieszkaniowego. Na 5 osób przypadać musiałoby ok. 35 m. powierzchni mieszkalnej. Powtarzam mieszkalnej - tj. po odliczeniu powierzchni kuchni, ciągów komunikacyjnych etc.
Oczywiście poinformuj przełożonego, że dostałeś w darowiźnie mieszkanie niespełniające norm zaludnienia - dołączając odpowiednie kwity.
Dodatek nie zostanie Ci zabrany.
Pozdrawiam Wink
Dzięki za info.
Jeszcze spytam jeżeli kawalerka ma 21m2 pow.mieszkalnej a drugie mieszkanie 24m2 to łapie się w normach? Wtedy sumuje się powierzchnie mieszkalne z dwóch mieszkań?

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2016, 15:47
Post: #4
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Nie sumują się metraże dwóch lub więcej mieszkań. Możesz mieć spokojną głowę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2016, 20:22
Post: #5
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(25-01-2016 12:59 )bastev napisał(a):  jednorazową pomoc finansową (tam było chyba ok 4 tys na jedną osobę)
Acha moja rodzina liczy 5 osób.

Naliczane sa 3 normy (za 3 osoby) i wiecej nie dostaniesz. Z tego co pamietam jest to ok 10 200 zl na reke max.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2016, 21:09
Post: #6
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(25-01-2016 20:22 )straznik123 napisał(a):  
(25-01-2016 12:59 )bastev napisał(a):  jednorazową pomoc finansową (tam było chyba ok 4 tys na jedną osobę)
Acha moja rodzina liczy 5 osób.

Naliczane sa 3 normy (za 3 osoby) i wiecej nie dostaniesz. Z tego co pamietam jest to ok 10 200 zl na reke max.

Norma przysługuje na każdego członka rodziny więc według mnie koledze przysługuje 5 norm.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 21 czerwca 2002 r. w sprawie przydziału, opróżniania lokali mieszkalnych i tymczasowych kwater przeznaczonych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz norm zaludnienia lokali mieszkalnych.

3. Funkcjonariuszom w służbie stałej przysługują następujące normy zaludnienia:
1) posiadającemu członków rodziny, o których mowa w art. 93 ustawy – po jednej normie zaludnienia dla funkcjonariusza i każdego członka jego rodziny

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 23 maja 2008 r. w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej
§ 4. 1. Wysokość pomocy finansowej oblicza się, mnożąc liczbę norm zaludnienia lokalu mieszkalnego przysługującego funkcjonariuszowi oraz każdemu członkowi jego rodziny, według uprawnień przysługujących na dzień złożenia wniosku, przez kwotę 4 158 zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2016, 22:15
Post: #7
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Ja jak kupowalem mieszkanie bylem tylko z zona, a policzyli 3 normy i powiedzieli mi w mieszkaniowce, ze zawsze licza 3 normy. Czy nie podobnie jest czasem z brakiem kwatery, ze jest kwota na osobe, ale bodajze 3 osoby osiagaja maksimum jakie mozna dostac?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2016, 22:29
Post: #8
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Nie. Żona =3 normy. 1 dziecko+żona=3 normy, 2 dzieci+żona=4 normy, 3 dzieci + żona =5 norm;
dodatkowa norma za etat/stopień oraz z innych ustaw (np. dziecko niepełnosprawne)
Za brak kwatery są dwie stawki - osoba samotna (50%) i niesamotna (100%)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2016, 22:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2016 22:37 przez krissg.)
Post: #9
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(25-01-2016 22:15 )straznik123 napisał(a):  Ja jak kupowalem mieszkanie bylem tylko z zona, a policzyli 3 normy i powiedzieli mi w mieszkaniowce, ze zawsze licza 3 normy. Czy nie podobnie jest czasem z brakiem kwatery, ze jest kwota na osobe, ale bodajze 3 osoby osiagaja maksimum jakie mozna dostac?

Brak kwatery płacą maksymalnie na dwie osoby.

A co do tego, że dostałeś 3 normy to proszę.
3) pozostającemu w związku małżeńskim, bezdzietnemu – dodatkowo jedna norma zaludnienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2016, 12:51
Post: #10
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Witam

Chciałbym jeszcze zapytać:
Czyli jak mam kawalerkę i 2pokoje to te normy się nie sumują i dalej pobieram dodatek za brak kwatery, następnie po tym mogę zrezygnować z pobierania tego dodatku i dostanę ok 4 tys x 5=20 tys ??

Czy żeby zrezygnować i dostać tą jednorazową pomoc trzeba spełnić jakieś warunki?

Pozdrawiam brać graniczną
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2016, 12:58
Post: #11
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Żeby dostać pomoc to musisz zakupić mieszkanie które spełnia normy, rezygnacja z dodatku nic Ci nie da. Jeżeli zakupisz odpowiedni lokal to dostaniesz jednorazową pomoc na zakup tejże kwatery a wtedy stracisz dodatek za brak kwatery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2016, 13:11
Post: #12
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Czyli w mojej sytuacji musiałbym np. sprzedać kawalerkę i kupić np. 3 pokojowy i wtedy mogę uzyskać jednorazową pomoc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2016, 14:21
Post: #13
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Tak to wygląda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2016, 14:28
Post: #14
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Tylko pamiętaj, że powierzchnia pokoi nie może być mniejsza jak 35m.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2016, 15:17
Post: #15
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(29-01-2016 14:28 )krissg napisał(a):  Tylko pamiętaj, że powierzchnia pokoi nie może być mniejsza jak 35m.
No i nowe mieszkanko powinno znajdować się w miejscowości pobliskiej.
Wniosek o ile pamiętam też należy złożyć przed zakupem, a nie po zakupie. Dodatek przysługuje na zakup mieszkania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2016, 15:27
Post: #16
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(29-01-2016 15:17 )chomop1 napisał(a):  
(29-01-2016 14:28 )krissg napisał(a):  Tylko pamiętaj, że powierzchnia pokoi nie może być mniejsza jak 35m.
No i nowe mieszkanko powinno znajdować się w miejscowości pobliskiej.
Wniosek o ile pamiętam też należy złożyć przed zakupem, a nie po zakupie. Dodatek przysługuje na zakup mieszkania.

Wniosek można złożyć do 3 lat po zakupie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2016, 11:43
Post: #17
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Dodatkowo do wniosku trzeba dolaczyc akt notarialny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2016, 19:20
Post: #18
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Możecie przytoczyć przepis mówiący, że żeby dostać pomoc finansową trzeba kupić lokal spełniający normy. Moim zdaniem w przepisach jest mowa tylko o lokalu/domu w miejscowości w której funk pełni służbę lub miejscowości pobliskiej. Nie znalazłem nic, że lokal/dom musi spełniać normy.
Było już o tym: http://forumsg.pl/showthread.php?tid=115...33#pid8433 i patrz kolejne posty.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 10:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2016 10:01 przez marcell.)
Post: #19
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Niepokorny, nie ma żadnego przepisu o normach w kontekście jednorazowej pomocy finansowej. Ani w art. 98 ustawy o SG ani w dedykowanym rozporządzeniu.

Mam lepszy casusik. Mój kolega nie korzystał z żadnej pomocy finansowej odnośnie mieszkania. Pokpil sprawę. Po latach kupuje drugie mieszkanie. I chciałby teraz złożyć wniosek o pomoc finansową. I co Wy na to? Ww akty prawne nie odnoszą się do takiej sytuacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 10:52
Post: #20
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Sam sobie odpowiedz na pytanie. Posiada już lokal mieszkalny w miejscowości pobliskiej? W jakim przypadku przysługuje? Za gapowe zapłacił, czyli nie uzyskał dofinansowania przy pierwszym lokalu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS