Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
01-02-2016, 13:06
Post: #21
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Nadal czekam na odpowiedź <arek32> i <kirssg> którzy twierdzą, że należy kupić lokal spełniający normy żeby dostać pomoc finansową. Być może to ja jestem w błędzie i istnieje jakiś przepis którego nie zauważyłem.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 13:31
Post: #22
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Ja też czekam co Panowie naskrobia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 18:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2016 18:47 przez arek32.)
Post: #23
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(31-01-2016 19:20 )niepokorny napisał(a):  Możecie przytoczyć przepis mówiący, że żeby dostać pomoc finansową trzeba kupić lokal spełniający normy. Moim zdaniem w przepisach jest mowa tylko o lokalu/domu w miejscowości w której funk pełni służbę lub miejscowości pobliskiej. Nie znalazłem nic, że lokal/dom musi spełniać normy.
Było już o tym: http://forumsg.pl/showthread.php?tid=115...33#pid8433 i patrz kolejne posty.

W pkt 4.1 jest mowa o normach zaludnienia .za jedną normę dostaniesz 4 tys z groszami .a jedną norma wg innego rozporządzenia to 7-10 m powierzchni mieszkalnej czyli jeżeli są 4 osoby to musisz mieć 28 m powierzchni mieszkalnej a wtedy dostaniesz 4 normy.Przynajmniej ja tak to rozumie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 20:50
Post: #24
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Czyli jak mi przysługują cztery normy a lokal ma powierzchnię odpowiadającą trzem normom to dostanę pomoc tylko za trzy normy a nie za cztery? To dopiero ciekawa interpretacja.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 21:08
Post: #25
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Nic tak nie naswietli istoty sprawy jak złożenie wniosku, nastepnie rozstrzygniecie ...i ewentualne odwołanie :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 21:57
Post: #26
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Mam pytanie czy jezeli mam już 6 lat mieszkanie a nie wziąłem tego dodatku to czy mogę jeszcze złożyć papiery i czy wogóle jest szansa że teraz go dostanę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 22:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2016 22:08 przez krissg.)
Post: #27
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(01-02-2016 20:50 )niepokorny napisał(a):  Czyli jak mi przysługują cztery normy a lokal ma powierzchnię odpowiadającą trzem normom to dostanę pomoc tylko za trzy normy a nie za cztery? To dopiero ciekawa interpretacja.

Według mnie dostaniesz tyle norm ile Ci przysługuje a w przepisach nie ma zapisu mówiącego wprost, że lokal kupowany musi spełniać normy. Znając jednak kreatywność ludzi rozpatrujacych wnioski to co oddział to inne podejście do tematu.

(01-02-2016 21:57 )funek napisał(a):  Mam pytanie czy jezeli mam już 6 lat mieszkanie a nie wziąłem tego dodatku to czy mogę jeszcze złożyć papiery i czy wogóle jest szansa że teraz go dostanę

Z tego co się orientuję to możemy domagać się należności za 3 lata wstecz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 22:10
Post: #28
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(01-02-2016 20:50 )niepokorny napisał(a):  Czyli jak mi przysługują cztery normy a lokal ma powierzchnię odpowiadającą trzem normom to dostanę pomoc tylko za trzy normy a nie za cztery? To dopiero ciekawa interpretacja.

Kupujesz 3 norny a chcesz za cztery? ....Wg mnie trzeba ustalić definicje ,,norma ,,po drugie jeżeli we wniosku trzeba wpisać. .a trzeba. ..ilość izb mieszkaLynch i i ich powierzchnie ,wiec uważam ze czemuś to służy. Ale racje ma Marcel, niech złoży wniosek i się dowiemy jak jest naprawdę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 08:50
Post: #29
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Arek23, złożenie wniosku przeciągnie się w czasie gdyż wnioskodawca czeka na jeszcze jedną normę :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 19:27
Post: #30
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Znam przypadek osoby, która straciła brak kwatery gdyż miała mieszkanie które spełniało normy po tym jak przeniosła się do miejscowosci pobliskiej. Jak f-szowi powiększyła się rodzina złożył wniosek o dofinansowanie pomimo, że mieszkanie już nie spełniało norm. Mieszkaniówka po konsultacji z radcą prawnym przyznała dofinansowanie gdyż w innym przypadku f-szowi przyslugiwał by brak kwatery.
Było to ok 6 lat temu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-12-2017, 14:22
Post: #31
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Witam
Mam pytanie. Czy mieszkając 45km od miejsca pełnienia służby, tj. poza miejscowością pobliską należy mi się dodatek mieszkaniowy ? mimo iż posiadam własne m4 ?
I drugie pytanie. W jaki sposób SG określa czy ktoś mieszka w miejscowości pobliskiej ? za pomocą jakich urządzeń, aplikacji , itp ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2017, 07:23
Post: #32
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(22-12-2017 14:22 )kubakuba napisał(a):  Witam
Mam pytanie. Czy mieszkając 45km od miejsca pełnienia służby, tj. poza miejscowością pobliską należy mi się dodatek mieszkaniowy ? mimo iż posiadam własne m4 ?
I drugie pytanie. W jaki sposób SG określa czy ktoś mieszka w miejscowości pobliskiej ? za pomocą jakich urządzeń, aplikacji , itp ?

Nam wczoraj tłumaczono że dopłacają od 0-30km. Ci co mają 31 km nic im się nie należy. Co najważniejsze odległość mierzona jest do granicy miejscowości w której mieszkasz a nie do miejsca w którym mieszkasz. Podam przykład mam na granicę z domu 10km a wracają mi tylko za 1km gdyż mieszkam na samym końcu miejscowości a z drugiej strony miejscowości do granicy rp jest 1 km
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2017, 08:53
Post: #33
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
AD 1

§ 1.
Równoważnik pieniężny za brak lokalu mieszkalnego przyznaje się funkcjonariuszowi Straży Granicznej w służbie stałej, zwanemu dalej „funkcjonariuszem", jeżeli w miejscu pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej on sam lub członek jego rodziny nie posiada:
1) lokalu mieszkalnego przydzielonego na podstawie decyzji administracyjnej o przydziale lokalu,
2) spółdzielczego lokalu mieszkalnego,
3) lokalu mieszkalnego wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu gminy lub innych jednostek samorządu terytorialnego oraz stanowiącego własność Skarbu Państwa lub państwowych osób prawnych,
4) domu jednorodzinnego, domu mieszkalno-pensjonatowego lub lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość,
5) lokalu mieszkalnego wchodzącego w skład zasobów towarzystwa budownictwa społecznego,
6) tymczasowej kwatery.
§ 2.
Równoważnik pieniężny za brak lokalu mieszkalnego przyznaje się funkcjonariuszowi pod warunkiem, że:
1) nie utracił lub nie zrzekł się prawa do zajmowanego dotychczas lokalu mieszkalnego lub domu, o których mowa w § 1 pkt 1—5,
2) nie otrzymał pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu, o którym mowa w § 1 pkt 2 i 4, ze środków budżetu państwa, z wyjątkiem funkcjonariusza przeniesionego do służby w miejscowości innej niż pobliska,
3) jego małżonek nie otrzymał pomocy, o której mowa w pkt 2,
4) nie odmówił bezzasadnie przyjęcia lokalu mieszkalnego, który odpowiadał przysługującym mu normom zaludnienia oraz znajdował się w należytym stanie technicznym i sanitarnym.


AD. 2

Odległość liczona jest od granic administracyjnych miejscowości zamieszkania/pełnienia służby w najkrótszym odcinku dlatego często występuje wartość 0 km ale należność za dojazdy jest wypłacana. Powinno się to wyliczać z mapy wydziału geodezji i kartografii ewentualnie we współpracy z nimi. A znając życie....

Oczywiście w przypadku 31 km można to weryfikować w wydziale geodezji ewentualnie brać za brak kwatery.

I nie ma znaczenia gdzie się w danej miejscowości mieszka. W Gdańsku można mieszkać (np. wyspa Sobieszewska) czyli ponad 30 km (w linii prostej) od miejsca pełnienia służby a i tak zaliczą to jako wykonywanie obowiązków w miejscowości pełnienia służby czyli za dojazdy się nie należy. A można mieszkać w Baninie 1 km w linii prostej od miejsca pełnienia służby i już ci przysługuje kasa za dojazdy gdyż mieszkasz w miejscowości pobliskiej.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2017, 10:51
Post: #34
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
U Was odległość liczy się w linii prostej? U mnie liczona jest po najkrótszej publicznej drodze - zgodnie z przepisem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2017, 11:57
Post: #35
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(23-12-2017 10:51 )keyser soze napisał(a):  U Was odległość liczy się w linii prostej? U mnie liczona jest po najkrótszej publicznej drodze - zgodnie z przepisem.

Komuś tak kiedyś tłumaczono (być może u nas jest dość promieniste rozejście głównych dróg że są liniami prostymi). Moim zdaniem każda taka decyzja powinna być oficjalnie potwierdzana przez miejscowy wydział geodezji i kartografii (podana z dokładnością do 1 metra). Nie można mierzyć tego za pomocą aplikacji ani innych metod na okoWink Generalnie od wszystkiego można się odwoływać powołując się na niewłaściwe metody pomiaru ..oczywiście w zależności od indywidualnych potrzeb bo czasami decyzja może być na korzyść f-sza choć w rzeczywistości by tego świadczenia nie dostał bo w realu wyjdzie pomiar 30 km i 1 m a SG zalicza, że jest 30Wink

Art. 92. 3. Miejscowość pobliską, o której mowa w ust. 1, jest miejscowość, od której granic administracyjnych najkrótsza odległość drogą publiczną do granic administracyjnych miejscowości pełnienia służby nie przekracza 30 km.

Tu jest cały wywód na ten temat.

http://prawnakancelaria.eu/teksty/kpa/Mi...bliska.pdf
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2017, 13:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2017 13:31 przez keyser soze.)
Post: #36
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
U mnie Wydział Kar i Szkodzenia korzysta z danych Zarządu Dróg - przynajmniej w tym przypadku nie oszukują.

Ale ale... naszła mnie pewna wątpliwość...

Przykład:
Mamy placówkę SG w Zadupiu Górnym, która obsługuje dpg w Zadupiu Dolnym. I teraz pytanie - funki pełniący służbę w dpg powinni liczyć odległość od m. zamieszkania do siedziby placowki, czy dp miejsca pełnienia służby, czyli dpg?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2017, 14:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2017 14:23 przez krissg.)
Post: #37
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(23-12-2017 13:27 )keyser soze napisał(a):  U mnie Wydział Kar i Szkodzenia korzysta z danych Zarządu Dróg - przynajmniej w tym przypadku nie oszukują.

Ale ale... naszła mnie pewna wątpliwość...

Przykład:
Mamy placówkę SG w Zadupiu Górnym, która obsługuje dpg w Zadupiu Dolnym. I teraz pytanie - funki pełniący służbę w dpg powinni liczyć odległość od m. zamieszkania do siedziby placowki, czy dp miejsca pełnienia służby, czyli dpg?

Do miejsca pełnienia służby. Chyba, że odprawe ma w siedzibie placówki a następnie do dpg jedzie samochodem służbowym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2017, 12:25
Post: #38
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Tam gdzie pobiera akordeon do służby.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2018, 11:17
Post: #39
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
Witam, jestem w sluzbie stalej i posiadam wlasne mieszkanie oddalone od PSG o ponad 30km. Placówka nie ma posiada mieszkan sluzbowy. Czy oprocz zwrotu za remontowe moge liczyc jeszcze na jakis dodatek?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2018, 14:18
Post: #40
RE: POMOC-DODATEK MIESZKANIOWY
(02-01-2018 11:17 )Sgmarcin napisał(a):  Witam, jestem w sluzbie stalej i posiadam wlasne mieszkanie oddalone od PSG o ponad 30km. Placówka nie ma posiada mieszkan sluzbowy. Czy oprocz zwrotu za remontowe moge liczyc jeszcze na jakis dodatek?

Dodatek za brak kwatery. O ile mieszkanie nie leży w miejscowości pobliskiej miejsca pełnienia służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS