Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezygnacja z pracy w SG
28-02-2016, 15:42
Post: #61
RE: Rezygnacja z pracy w SG
Poczytaj komentarze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 15:43
Post: #62
RE: Rezygnacja z pracy w SG
(28-02-2016 12:29 )wiedźma napisał(a):  No, nieźle. Co prawda na mojej PSG ,"młodzi" nie odchodzą ale to chyba kwestia usytuowania na mapie Polski i związanym z tym wysokim bezrobociem.
Jestem przekonana, że na przełomie 2020 r. posypie się ryza raportów o odejście wśród chorazych którzy odbebnia 15tke.

Większość z tych osób ma 200-300 tyś. kredyty. Do tego niewolniczy system bankowy zmusza ich do aktywności zawodowej przez najbliższe 25-30 lat. Z 50% emeryturą za bardzo nie poszaleją. W realnym świecie trzeba się mocno napocić aby cokolwiek zarobić. Dla osób 40-50 letnich bez jakichkolwiek kwalifikacji rynkowych odejście na emeryturę będzie zawodowym harakiri.

A jak jeszcze na co dzień widzę jak się wszyscy wręcz zabijają aby tylko móc cokolwiek zrobić .............hihiWink

Być może będzie kilka odejść "emocjonalnych" ..w zależności od indywidualnej tolerancji na "idiotów" tudzież ich "idiotycznych idiotyzmów".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 16:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2016 16:13 przez quasimodo1.)
Post: #63
RE: Rezygnacja z pracy w SG
(28-02-2016 15:34 )motoluka napisał(a):  Jak mi przykro

http://ktk24.pl/szok-nie-ma-chetnych-do-...ranicznej/

Motoluka - i jak sądzisz ? Formacja się "przewróci " z tego powodu. Tak samo było na początku lat 90 tych czy w pierwszych latach 2000ych . Faktem jest że po zmianie ustawy emerytalnej perspektywa nabycia praw emerytalnych po 25 latach służby i progu wiekowego 55 jest dla świeżo wstępującego "kosmosem" co powoduje początki "na dziś" zatykania się formacji i blokady etatów . No ale politycy i tak mają na to sposób - marchewę w postaci podwyżek w ramach pakietu modernizacji służb mundurowych na lata 2017- 2019. Proponuje zaciągnąć opinie w MON-ie ,gdzie zapowiedź zniesienia progu służby 12 lat wywołało euforię w korpusie szeregowych zawodowych.Jak sądzisz z czego oni się tak cieszą - perspektywa 20 letniej lub dłuższej służby jako szeregowy zawodowy - jest szczytem ich marzeń - bo perspektywa zostania podoficerem jest kosmosem , bo i z czasem etaty tak jak w MSW będą blokowane przez wiecznie młodych czekających do 55 roku na emke.Wiele dla nich robi stabilizacja w postaci 2,5 koła co miesiąc plus dodatki w roku. W jednym masz rację - lepiej zwolnić się na początku - po później to Ty się męczysz lub twój przełożony.A oczekiwania i tak weryfikuje życie - z perspektywy czasu możesz czegoś żałować lub nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 16:09
Post: #64
RE: Rezygnacja z pracy w SG
Planeta, o tym wlasnie mowie, ze w okolicach 2020 r. prawa emerytalne nabeda osoby, ktore pryjmujac sie do formacji mialy nadzieje, na sciezke awansu i rozwoju. Z racji tego, ze takowe nie nastapily, osoby te po prostu chca te kilka lat dosluzyc bo szkoda im tych paru zlotych emki i innych przywilejow z nia zwiazanych.
Odejda osoby, w wieku ponizej 40 roku zycia ktore sa kreatywne i chcialyby w swoim zyciu cos osiagnac, spelniac sie itp.
Nie musze juz tlumaczyc kto zostanie...ja zostane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 16:39
Post: #65
RE: Rezygnacja z pracy w SG
Najlepszy komentarz do wyzej wklejonego artykulu:

"żona funkcjonariusza | 26 lutego 2016, 10:41 |
Ludzie pier… lą narażać się na utratę zdrowia, życia lub godności za psie pieniądze. Każdy może go traktować, cię jak śmiecia, a on się musi kulturalnie i opanowanie zachowywać, choć ma ochotę jebnąć menela w globus. Menel składa skargę i się zaczyna!!! wyjaśnienia, udowadnianie itp, że się nie jest wielbłądem. Stres, że wysiada się psychicznie i rodzina ma koszmara!!- alkohol, przemoc, itp… Rodzina go nie widzi ( kilka dni poza domem), a nie raz wigilia w domu jest o 09.00 rano, bo służba. Żadnej prywatności! bo służba! Na deser BSW zniszczy cię psychicznie, moralnie i rozpierdoli rodzinę, posadzi do pierdla, by się wykazać w papierach dla jakiś kutasów z dystynkcjami wyżej. Walcie się!! Niech synkowie i córki posłów idą po znajomości i pracują. Kiedyś tylko była to praca dla tzw. co mają garba (znajomości). Wile mogę tu napisać, ale mojej córce powiedziałam: renta lub mundurówka! wybieraj….. Pozdrawiam wszystkich chętnych do służby Smile"

true, true...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 16:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2016 16:54 przez quasimodo1.)
Post: #66
RE: Rezygnacja z pracy w SG
(28-02-2016 16:39 )keyser soze napisał(a):  Najlepszy komentarz do wyzej wklejonego artykulu:

"żona funkcjonariusza | 26 lutego 2016, 10:41 |
Ludzie pier… lą narażać się na utratę zdrowia, życia lub godności za psie pieniądze. Każdy może go traktować, cię jak śmiecia, a on się musi kulturalnie i opanowanie zachowywać, choć ma ochotę jebnąć menela w globus. Menel składa skargę i się zaczyna!!! wyjaśnienia, udowadnianie itp, że się nie jest wielbłądem. Stres, że wysiada się psychicznie i rodzina ma koszmara!!- alkohol, przemoc, itp… Rodzina go nie widzi ( kilka dni poza domem), a nie raz wigilia w domu jest o 09.00 rano, bo służba. Żadnej prywatności! bo służba! Na deser BSW zniszczy cię psychicznie, moralnie i rozpierdoli rodzinę, posadzi do pierdla, by się wykazać w papierach dla jakiś kutasów z dystynkcjami wyżej. Walcie się!! Niech synkowie i córki posłów idą po znajomości i pracują. Kiedyś tylko była to praca dla tzw. co mają garba (znajomości). Wile mogę tu napisać, ale mojej córce powiedziałam: renta lub mundurówka! wybieraj….. Pozdrawiam wszystkich chętnych do służby Smile"

true, true...


Wielu pierd..... jak to jest źle.Wychodzi na to ,że w RP jest 300 tysięcy mundurowych ,którzy na własne życzenie codziennie uprawiają masochizm.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 18:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2016 18:39 przez motoluka.)
Post: #67
RE: Rezygnacja z pracy w SG
Nie, nic się nie rozleci teraz wreszcie jestem wolnym człowiekiem, mam więc czas i dyskutuję na forum Wink Co do emerytur to bym się nie przywiązywał mimo wszystko, biorąc pod uwagę kraj na glinianych nogach...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 18:43
Post: #68
RE: Rezygnacja z pracy w SG
(28-02-2016 18:38 )motoluka napisał(a):  Nie, nic się nie rozleci teraz wreszcie jestem wolnym człowiekiem, mam więc czas i dyskutuję na forum Wink Co do emerytur to bym się nie przywiązywał mimo wszystko, biorąc pod uwagę kraj na glinianych nogach...
To ja na Twoim miejscu nie wytapiałbym czasu - i natychmiast wraz z całą rodziną ewakuował się z kraju całą rodziną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 18:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2016 18:56 przez motoluka.)
Post: #69
RE: Rezygnacja z pracy w SG
Nie jestem w kraju Smile Dziękuję za radę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 20:59
Post: #70
RE: Rezygnacja z pracy w SG
Szybko Cię zwolnili
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 21:17
Post: #71
RE: Rezygnacja z pracy w SG
Jedno im wyszło Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 22:09
Post: #72
RE: Rezygnacja z pracy w SG
(28-02-2016 21:17 )motoluka napisał(a):  Jedno im wyszło Smile

Ile miałeś służby, a ile wysługi jak się zwalniałeś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 23:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2016 23:37 przez motoluka.)
Post: #73
RE: Rezygnacja z pracy w SG
3,5 roku służby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 06:20
Post: #74
RE: Rezygnacja z pracy w SG
Dobrze zrobiles. Trzeba sie ratowac poki czas. U mnie jeszcze chwila, 15tka i tez bilet na polnoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 08:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-02-2016 08:28 przez Wiki.)
Post: #75
RE: Rezygnacja z pracy w SG
Ciekawe ile w tym prawdy a ile propagandy. W nosg na brak kandydatow raczej nie narzekajo mimo wielu negatywnych opinii o sluzbie.
Jak dawali i bylo 15 lat to bylo dobrze malo ktory chcial isc na emke a to oznacza ze jednak tak go praca nie rujnowala a jak zabierajo i podwyzszajo wiek to juz krzyk bo zaden nie wytrzyma 25 lat. Dodatek za dojazdy wypoczynek mieszkaniowy 13 bo jeszcze w tym roku jest.
Nie dogodzi sie ludziom.

Ale jak ktos sklada kilka razy papiery i go odrzucajo juz na wstepie bo plecaki majo pierwszenstwo to sie nie ma co dziwic ze brakuje ludzi. Bo plecakow jest mniej niz pozostalych.

Ale jak ktos sklada kilka razy papiery i go odrzucajo juz na wstepie bo plecaki majo pierwszenstwo to sie nie ma co dziwic ze brakuje ludzi. Bo plecakow jest mniej niz pozostalych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 10:09
Post: #76
RE: Rezygnacja z pracy w SG
(29-02-2016 08:21 )Wiki napisał(a):  Ciekawe ile w tym prawdy a ile propagandy. W nosg na brak kandydatow raczej nie narzekajo mimo wielu negatywnych opinii o sluzbie.
Jak dawali i bylo 15 lat to bylo dobrze malo ktory chcial isc na emke a to oznacza ze jednak tak go praca nie rujnowala a jak zabierajo i podwyzszajo wiek to juz krzyk bo zaden nie wytrzyma 25 lat. Dodatek za dojazdy wypoczynek mieszkaniowy 13 bo jeszcze w tym roku jest.
Nie dogodzi sie ludziom.

Ale jak ktos sklada kilka razy papiery i go odrzucajo juz na wstepie bo plecaki majo pierwszenstwo to sie nie ma co dziwic ze brakuje ludzi. Bo plecakow jest mniej niz pozostalych.

Ale jak ktos sklada kilka razy papiery i go odrzucajo juz na wstepie bo plecaki majo pierwszenstwo to sie nie ma co dziwic ze brakuje ludzi. Bo plecakow jest mniej niz pozostalych.
Proszę, czytaj co piszesz !
Oczy bolą gdy to się czyta Angry

Najlepsza emerytura - dać pod ziemię nura Angel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 10:22
Post: #77
RE: Rezygnacja z pracy w SG
(26-02-2016 12:26 )Bond napisał(a):  
(26-02-2016 11:26 )mateusz napisał(a):  W tym sęk ,że większość tu pracujących ( czy służących) nie dodaje 13, czy mundurówki, czy nagród, czy oszczędności mundurowych itd itp. patrzą tylko na gołą pensje.
Choć to co pisze o zarobkach Planetax może zdarza się w Morskim czy Nadwislańskim, ale już na pewno nie w Nadbużańskim, gdzie dochodzi do paranoi gdy na pomocniku KZ siedzi gość na dwójce mimo 7 letniego stażu i żadnych skuch po drodze.
Koniec końców powtórzy sie sytuacja która miała miejsce między 2007 a 2009 kiedy kadrowcy jeździli na targi pracy by kogoś zachęcić.
Nie grzesz..ja znam ludzi będących na dwójkach a mający 25 lat stażu
I siedzą na pomocniku ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 10:31
Post: #78
RE: Rezygnacja z pracy w SG
Wojak
Jesli jestes inteligentny to latwo sie domyslec co napisalam. Jak oczy Cie bola to moze trzeba udac sie do okulisty lub przejsc na spoczynek. Wzrok chyba trzeba miec sprawny w sluzbie.
Pisalam z tel .
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 10:41
Post: #79
RE: Rezygnacja z pracy w SG
"Wymagania jak na komandosa, a warunki finansowe jak na stanowisko sprzątaczki. Żenada. I ten proces rekrutacji to jakieś żarty. Bardzo dobrze, że ludzie zaczynają cenić siebie i swój potencjał, nie łapiąc się byle czego za byle wynagrodzenie. Praca ludzka kosztuje droga Strażo Graniczna Wink"
Dobre
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 11:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-02-2016 11:23 przez keyser soze.)
Post: #80
RE: Rezygnacja z pracy w SG
(29-02-2016 10:31 )Wiki napisał(a):  Wojak
Jesli jestes inteligentny to latwo sie domyslec co napisalam. Jak oczy Cie bola to moze trzeba udac sie do okulisty lub przejsc na spoczynek. Wzrok chyba trzeba miec sprawny w sluzbie.
Pisalam z tel .
Pozdrawiam

Telefon nie zwalnia z zasad ortografii...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS