Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwolnienie ze sluzby
23-02-2016, 17:41
Post: #1
Zwolnienie ze sluzby
Witam czy jest ktoś na tym forum kto zrezygnował ze służby w sg w okresie przygotowawczym ? Interesuje mnie na jakiej zasadzie się to wszystko odbywa jakie dokumenty przygotować itp
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2016, 23:03
Post: #2
RE: Zwolnienie ze sluzby
(23-02-2016 17:41 )badi napisał(a):  Witam czy jest ktoś na tym forum kto zrezygnował ze służby w sg w okresie przygotowawczym ? Interesuje mnie na jakiej zasadzie się to wszystko odbywa jakie dokumenty przygotować itp
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Procedura jest krótka:
1. Piszesz prośbę do K-nta Oddziału o zwolnienie ze służby (wskazując datę zwolnienia), oczywiście zachowując drogę służbową.
2. Otrzymujesz odpowiedź w postaci rozkazu w którym jest data zwolnienia Ciebie ze służby.
3. Otrzymujesz obiegówkę (rozliczasz się z placówką, oddziałem, tj. oddajesz broń, legitymację, blachę, referentkę i co tam jeszcze pobrałeś)
4. Oddajesz mundury oczywiście te z metkami, za te które nie mają metek (używane już przez Ciebie) oddajesz kasę lub kasa jest potrącana z ostatniego uposażenia...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 08:52
Post: #3
RE: Zwolnienie ze sluzby
W raporcie pisze powód dlaczego chce się zwolnić ? I jaki termin podaje zwolnienia taki jaki min pasuje czy tak mniej więcej dać jakieś dwa tygodnie dla nich ? A mundury z tego co słyszałem zostają dla mnie i się nie oddaje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 13:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2016 13:18 przez nettai.)
Post: #4
RE: Zwolnienie ze sluzby
Funkcjonariusza zwalnia się ze służby w terminie do 3 miesięcy od dnia pisemnego zgłoszenia przez niego wystąpienia ze służby.
Czy osoby które zadają takie pytania wiedzą, że istnieje ustawa o SG?
Twoje mundury chyba nie mają odpowiedniego okres używalności. Najkrótszy to chyba 3 lata. Tak więc będziesz musiał oddać wszystkie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 16:44
Post: #5
RE: Zwolnienie ze sluzby
(24-02-2016 08:52 )badi napisał(a):  W raporcie pisze powód dlaczego chce się zwolnić ? I jaki termin podaje zwolnienia taki jaki min pasuje czy tak mniej więcej dać jakieś dwa tygodnie dla nich ?

Nie musisz podawać powodu, to jest Twoja decyzja. Jak już chcesz swój raport umotywować to możesz napisać "z powodów osobistych". Jak napisał przedmówca to zgodnie z art. 45 ust. 3 UoSG "Funkcjonariusza zwalnia się ze służby w terminie do 3 miesięcy od dnia pisemnego zgłoszenia przez niego wystąpienia ze służby".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2018, 16:59
Post: #6
RE: Zwolnienie ze sluzby
A w przypadku zagubienia legendarnej referentki? Potrącają z kasy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2018, 17:24
Post: #7
RE: Zwolnienie ze sluzby
W służbie przygotowawczej obowiązuje 1 miesięczny okres wypowiedzenia. Jak już złożysz podanie o zwolnienie to ewentualnie będziesz musiał napisać oświadczenie czy idziesz do innej służby mundurowej czy do cywila.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2018, 17:54
Post: #8
RE: Zwolnienie ze sluzby
(17-05-2018 17:24 )manassess napisał(a):  W służbie przygotowawczej obowiązuje 1 miesięczny okres wypowiedzenia.

a gdzieś to wyczytał Big Grin - zapoznaj się z ustawą o SG .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2018, 20:33
Post: #9
RE: Zwolnienie ze sluzby
Wiem to z własnego doświadczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-05-2018, 00:51
Post: #10
RE: Zwolnienie ze sluzby
(18-05-2018 20:33 )manassess napisał(a):  Wiem to z własnego doświadczenia.

SG obowiązują zawarte w UoSG przepisy a nie Twoje doświadczenie .
To , że zwolniono Ciebie lub twojego znajomego w służbie przygotowawczej w ciągu miesiąca to chwała SG - bo ona ma prawo zwolnić ze służby na własną prośbę funkcjonariusza do 3 miesięcy i niezależnie w jakiej jest on służbie - w przygotowawczej czy w stałej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-05-2018, 22:05
Post: #11
RE: Zwolnienie ze sluzby
Jeśli pytam i mój przełożony po konsultacji z kadrami mówi, że w służbie przygotowawczej jest jednomiesięczny okres wypowiedzenia to chyba sobie nie wziął tego z nieba?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-05-2018, 22:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2018 22:47 przez quasimodo1.)
Post: #12
RE: Zwolnienie ze sluzby
(19-05-2018 22:05 )manassess napisał(a):  Jeśli pytam i mój przełożony po konsultacji z kadrami mówi, że w służbie przygotowawczej jest jednomiesięczny okres wypowiedzenia to chyba sobie nie wziął tego z nieba?

nie ma takiego przepisu - wg Twoich słów w służbie przygotowawczej obowiązuje 1 miesięczny okres wypowiedzenia Big Grin
no chyba ,że Panie lub Panowie z kadr w Twoim macierzystym OSG napisali sobie od nowa UoSG
Odsyłam Ciebie do wnikliwego zapoznania się z art 45.3 UoSG - jeśli możesz wskaż mi konkretny artykuł ustawy który mówi o 1 miesięcznym okresie zwolnienia funkcjonariusza w służbie przygotowawczej.
To ,że kadry zwolniły funkcjonariusza w ciągu 1 miesiąca to chwała im za to ( tak jak pisałem wcześniej ) - żadne przepisy ich do tego nie obligują - znam przypadki funkcjonariuszy w korpusie podoficerów i chorążych których kadry zdążyły obrobić ze zwolnieniem w ciągu 14 dni - ale żadne przepisy ich do tego nie obligowały ale tylko dobra wola.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2018, 09:41
Post: #13
RE: Zwolnienie ze sluzby
W UoSG jest napisane, że funkcjonariusza zwalnia się w terminie do 3 miesięcy od dnia złożenia wypowiedzenia. A więc mogą to być pełne 3 miesiące a może to być jeden dzień.
Wydaje mi się, że termin 3 miesiące daje się raczej funkcjonariuszom na kierowniczych stołkach - bo trzeba znaleźć następcę, bo trzeba mu przekazać obowiązki, sprawy, ludzi, sprzęt...
Zwykłe "mięso armatnie" na dwójce teoretycznie można zwolnić nawet w jeden dzień (lub miesiąc jak w opisywanym przypadku). Jego braku nikt nie odczuje. To tylko cyferka w zestawieniach statystycznych.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2018, 11:13
Post: #14
RE: Zwolnienie ze sluzby
Obecnie w najgorszym oddziale SG 01 wydłuża odchodzącym na maxa. Tłumaczy to tym, iż chce ich wykorzystać jak najdłużej w służbie. Sensu to nie ma żadnego, bo oni i tak przeważnie siedzą na L4. Z niewolnika nie ma pracownika. Ludzie odchodzą lawinowo. Komendant twierdzi, że nie ma co rozpaczać bo i tak ich już nic nie zatrzyma. Nie ma problemu. Można i tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2018, 13:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2018 13:56 przez szpec_tom.)
Post: #15
RE: Zwolnienie ze sluzby
jest jeden sposob ze Cie zwolnia z dnia na dzien....zapisz sie do jakiejś parti politycznej!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2018, 17:13
Post: #16
RE: Zwolnienie ze sluzby
@FSZ - rozkaz o zwolnieniu jest decyzją administracyjną i jako taki podlega kontroli. Jeżeli ktoś przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim to bardzo trudno jest wykazać interes strony służbowej i obronić przedłużenie terminu zwolnienia w WSA. Wystarczy więc się poskarżyć ...


@szpec_tom - idealny pomysł jak wydłużyć sobie czas zwolnienia. Zostanie wszczęte postepowanie dyscyplinarne, a zwolnienie przedłużone do jego zakończenia. Złota malina.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2018, 17:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2018 17:18 przez quasimodo1.)
Post: #17
RE: Zwolnienie ze sluzby
(20-05-2018 17:13 )lenek napisał(a):  @szpec_tom - idealny pomysł jak wydłużyć sobie czas zwolnienia. Zostanie wszczęte postepowanie dyscyplinarne, a zwolnienie przedłużone do jego zakończenia. Złota malina.

plus na bank zwolnienie dyscyplinarne a co wiążę się z obcięciem 50% odprawy plus obsrane świadectwo służby - i to wszystko w pakiecie pt " zrobię na złość przełożonemu" - przyłaczam się do zdania @lenka Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2018, 15:05
Post: #18
RE: Zwolnienie ze sluzby
A czy ktoś się może orientuje ile czasu tak potrzeba żeby obrobić się z tą całą obiegówką, mundurami przy odejściu ze służby w przygotowawczej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2018, 19:35
Post: #19
RE: Zwolnienie ze sluzby
(21-06-2018 15:05 )GriszaTor napisał(a):  A czy ktoś się może orientuje ile czasu tak potrzeba żeby obrobić się z tą całą obiegówką, mundurami przy odejściu ze służby w przygotowawczej?

Jeden dzień - chociaż "obiegówkę" mozna sobie darować. Najważniejsze abyś sie rozliczył z bronią ,kwitami , legitymacją i ewentualnie dodatkowym sprzętem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 15:16
Post: #20
RE: Zwolnienie ze sluzby
Witajcie, z początkiem września złożyłem raport o zwolnienie ze służby z prośbą o miesięczny okres wypowiedzenia ( z dniem 01.10.2018 r. ). Na dniach odbyłem rozmowę z Komendantem Oddziału, który nie zważając na żadne argumenty poinformował mnie, iż dostanę rozkaz o zwolnieniu z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Oczywiście mogę się odwołać do organu wyżej. Czy ktoś pisał takie odwołanie albo ma pojęcie co w nim zawrzeć żeby jednak skończyło się na jednomiesięcznym okresie wypowiedzenia? Inna formacja czeka.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS