Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kredyt w służbie przygotowawczej
19-03-2016, 23:23
Post: #1
Kredyt w służbie przygotowawczej
Witam, tak jak w temacie. Chciałbym się zapytać czy ktoś z tutaj obecnych dostał kredyt będąc w służbie przygotowawczej? Czy jest to możliwe (chodzi mi o kwotę ok 200 tys zł). Nie wiecie jak banki oceniają naszą zdolność kredytową? Z góry dziękuje za poświęcony czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2016, 23:35
Post: #2
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Nie powinno być problemu z przyznaniem kredytu a jeśli chodzi o kwotę kredytu to wszystko jest zależne od banku , musisz pochodzić po bankach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 07:46
Post: #3
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Jeżeli spełnisz kryteria dochodowe to nie powinno być problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 08:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2016 08:17 przez premieros.)
Post: #4
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
biorąc zaświadczenie z oddziału o zatrudnieniu masz wpisane, że jesteś zatrudniony na czas nieokreślony i to dla banku wystarczy. Kwestia tylko odpowiedniego poziomu wynagrodzenia. Najlepiej pójść do banku z pitem, zarobki wyglądają wtedy o wiele lepiej Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 11:48
Post: #5
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
(19-03-2016 23:23 )kapral napisał(a):  Witam, tak jak w temacie. Chciałbym się zapytać czy ktoś z tutaj obecnych dostał kredyt będąc w służbie przygotowawczej? Czy jest to możliwe (chodzi mi o kwotę ok 200 tys zł). Nie wiecie jak banki oceniają naszą zdolność kredytową? Z góry dziękuje za poświęcony czas.

Jeżeli bank uzna, że nie masz wystarczającej zdolności kredytowej, to możesz wziąć sobie dodatkowych kredytobiorców np. żona, rodzice. Wtedy dostaniecie kredyt, a spłacać i tak będziesz TyWink pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 12:09
Post: #6
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Tak, tylko żony nie mam a rodzice sami mają do spłacenia jeszcze ponad 150 tysięcy. Z tym PITem też lipa bo tylko pół roku otrzymywałem pełne wynagrodzenie, ponieważ pierwsze pół roku to wynagrodzenie kursanta Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 15:21
Post: #7
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Wszystko zależy od banku - to ich indywidualna decyzja. Jeżeli bank będzie miał taki kaprys to przyzna olbrzymi kredyt bezdomnemu, bezrobotnemu, figurującemu w BIK i nieposiadającemu żadnego zabezpieczenia obywatelowi Karkozji. Problemem jest tylko znalezienie takiego banku.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 18:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2016 18:40 przez realista.)
Post: #8
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
(19-03-2016 23:23 )kapral napisał(a):  Witam, tak jak w temacie. Chciałbym się zapytać czy ktoś z tutaj obecnych dostał kredyt będąc w służbie przygotowawczej? Czy jest to możliwe (chodzi mi o kwotę ok 200 tys zł). Nie wiecie jak banki oceniają naszą zdolność kredytową? Z góry dziękuje za poświęcony czas.

Możesz policzyć swoją zdolność kredytową:
https://www.hiponet.pl/zdolnosc-kredytowa

Każdy bank indywidualnie podejdzie do Twojej osoby. Tak samo każda osoba ma inną historie BIK. Ba nawet w jednym banku możesz trafić na różnych doradców. Są też różne firmy pośredniczące w kredytach. Myślę, że jak chcesz wybadać rynek i swoje zdolności to warto zacząć właśnie od jakiejś firmy pośredniczącej - zobaczysz oferty wielu banków bez poświęcania na to zbyt wiele czasu.

kapral napisał(a):Tak, tylko żony nie mam a rodzice sami mają do spłacenia jeszcze ponad 150 tysięcy. Z tym PITem też lipa bo tylko pół roku otrzymywałem pełne wynagrodzenie, ponieważ pierwsze pół roku to wynagrodzenie kursanta Big Grin

Banki najczęściej żądają zaświadczenia z kadr z zarobkami za ostatnie 3 miesiące lub 6 miesięcy. Oraz wyciągi z Twojego konta z ostatnich 3 miesięcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 21:10
Post: #9
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Jeżeli to kredyt, żeby skarbówka się nie przyczepiła do zakupu za gotówkę z "nieopodatkowanego" dochodu to w miarę dobry pomysł Smile)), ale jeżeli nie, to zastanów się 4 razy zanim zwiążesz się na taką kwotę z bankiem.
Z jednej pensji strażnika, to zobowiązanie na bardzo długo, może i do końca zawodowej kariery. Teraz stopy procentowe są na niskim poziomie, ale za jakiś czas to się może zmienić...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 06:35
Post: #10
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Zastanów się 500 razy, popatrz co mówią eksperci na temat kredytów i dowiedź się jak to wszystko działa. Przez 30 lat spłacisz z 0,5 mln złotych..., a dostaniesz 200 tys. Jesteś na 2 grupie, przypuszczam, że zarabiasz około 2400 na rękę. Kredyt to około 1 tyś. zł. A gdzie czynsz, jedzenie, rachunki i reszta?Big Grin Ogólnie nie polecam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 13:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2016 13:04 przez straznik123.)
Post: #11
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Jezeli mieszka w wiekszym miescie to za wynajem kawalerki zaplaci wiecej jak rata kredytu. Moze na wschodzie sie oplaca wynajmowac, ale w duzych miastach (szczegolnie wojewodzkich) juz niebardzo. Sam wynajmowalem wiele lat i placilem srednio 1000-1500 za wynajem mieszkania 30-40 m2 + czynsz i oplaty. Teraz majac swoje mieszkanie (ok 70 m2) place 700 zl rate kredytu i 400-600 zl czynsz z oplatami. Takze, nie mozna mowic, ze nie oplaca sie kupowac na kredyt bo jezeli ktos nie ma mieszkania po rodzicach to gdzie ma mieszkac? Z rodzicami, dziadkami pod jednym dachem do konca zycia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 13:15
Post: #12
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Wynajem to koszt 1500zł całości, ewentualnie 2 tys w Wawie. Kupiłeś 70m2 i masz ratę 700zł? To metr musiał Cię kosztować 2 tysiące Big Grin, czyli gdzieś na zadupiu. Kredyt jest ryzykiem, a gość będąc sam chce wziąć 200 tysięcy czyli nie zdaje sobie sprawy z kosztów życia, utrzymania... Polecam coś mniejszego na początek, chyba, że mówimy o kawalerce w Warszawie. Wtedy polecam się przenieść lub zmienić pracęBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 13:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2016 13:58 przez kapral.)
Post: #13
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Nie chcę do końca życia mieszkać z rodzicami, nie jestem sam tylko po prostu nie mam żony. Wynajem mieszkania nie jest żadnym wyjściem, ponieważ w takiej sytuacji to ja spłacam komuś kredyt. Kwota kredytu jest taka a nie inna dlatego, że bez sensu jest kupować kawalerkę mając w planach założenie rodziny, więc myślałem o ok 60 m2. Opłaty swoją drogą lecz szukam mieszkania bez czynszowego. Nie chce się za kilka lat obudzić z ręką w nocniku i uświadomić sobie, że tak naprawdę nic nie mam. Dzieci chyba by mi nie wybaczyły jakbym całe życie wynajmował mieszkanie spłacił komuś innemu kredyt i zostawił ich z niczym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 14:42
Post: #14
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Radzę Ci poczekać do służby stałej, zobaczysz jak się rozkładają koszty i dostaniesz dofinansowanie do zakupu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 15:06
Post: #15
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
To dofinansowanie w ogóle się nie opłaca.. Sg daje jednorazowo chyba max 15 tys. zł i jednocześnie zrzekasz się pobierania dodatku za brak kwatery. Proste wyliczenie - brak kwatery ponad 400 zł dla małżeństwa x 12 miesięcy to prawie 5 tys zł rocznie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 15:22
Post: #16
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
(21-03-2016 13:15 )Oni napisał(a):  Wynajem to koszt 1500zł całości, ewentualnie 2 tys w Wawie. Kupiłeś 70m2 i masz ratę 700zł? To metr musiał Cię kosztować 2 tysiące Big Grin, czyli gdzieś na zadupiu. Kredyt jest ryzykiem, a gość będąc sam chce wziąć 200 tysięcy czyli nie zdaje sobie sprawy z kosztów życia, utrzymania... Polecam coś mniejszego na początek, chyba, że mówimy o kawalerce w Warszawie. Wtedy polecam się przenieść lub zmienić pracęBig Grin

Wynajmowalem 5 mieszkan w dwoch duzych miastach w roznych czesciach kraju. Najmniej placilem 1000 zl najem + ok 500 czynsz z oplatami za kawalerke, ktora nie bylo specjalnie w centrum miasta. Najwiecej placilem 1600 najem + 700 czynsz i oplaty za mieszkanie 40 m2 ale w dosc fajnym standardzie i prawie w samym centrum. Teraz mieszkam jakies 10 km od scislego centrum miasta wojewodzkiego wiec nie jest to jakies zadupie jak piszesz. do pracy mam 15 km i jade sobie spokojnie 20-40 minut w zaleznosci jaki jest ruch. Za metr placilem 4100, ale kredytu ni ebralem na calosc bo mialem troche oszczednosci wiec bralem niecale 220 tys z banku. Rate mam 700 bo kupilem w programie RnS, jak sie skoncza doplaty rata wyniesie mnie ok 1100 zl. Takze nie pisz glupot skoro pojecia nie masz. Za 2 tys od metra to chyba nawet przy samym pasie granicznym nei znajdziesz mieszkania. w malych miejscowosciach ceny sa w przedziale 2500-3500 zl/m2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 16:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2016 16:44 przez marcell.)
Post: #17
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Nie na sensu się ograniczać przy wyborze mieszkania, np do bezczynszu, bo to często ściema. Dla mnie przy wyborze najważniejszy jest:
- stan budynku, klatki, żeby nie była rudera,
- stan mieszkania,
- Lokalizacja,
- kto zarządza blokiem, i jak wysoki jest czynsz.
- czy mieszkanie to własność odrębna a nie np. użytkowanie wieczyste,
- czy uregulowana własność.
Myslenie że kupić większe mieszkanie jest błędne. Kupujemy takie mieszkanie na jakie nas obecnie stać. Mierząc siły na zamiary (duże mieszkanie - duży, remont, czynsz). Ale niech to będzie porządne mieszkanie, takie w którym się będziesz dobrze czuł lub które będziesz mógł bez problemu sprzedać.
O kredyt warto się starać w conajmniej dwóch bankach, śmiało negocjujac marzę i prowizje. Chodzi o to abyś to Ty był panem sytuacji, gdyby w tak zwanym miedzyczasie zdarzyly sie jakieś komplikacje z kredytem. Warto najpierw pochodzić po bankach badając parametry kredytu, lub wspomoc się pośrednikiem - tylko ostrożnie z podpisywaniem umów. Powodzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2024, 14:19
Post: #18
RE: Kredyt w służbie przygotowawczej
Starając się o kredyt hipoteczny druki o dochodach z banku wypełniaja kadry z oddziału ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS