Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szkolenie podstawowe
28-05-2018, 09:18
Post: #41
RE: szkolenie podstawowe
Faktycznie jest. Przepraszam za zamieszanie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2018, 22:55
Post: #42
RE: szkolenie podstawowe
Witam,

Nigdzie nie zauważyłem odpowiedzi na podobny problem dlatego napiszę go tutaj.

Jeśli ktoś został przyjęty, za kilka dni logowanie i początek szkolenia, a okazało sie, że uszkodził więzadła w kolanie to jak wtedy z aspektem fizycznym na takim szkoleniu? Nie można nic co obciąża kolano, żadnych skrętów, skoków czy przede wszystkim zeskoków z wysokości itp.

Bardzo proszę o radę i czy taki uraz nie dyskwalifikuje ze szkolenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2018, 13:43
Post: #43
RE: szkolenie podstawowe
WF na szkoleniu jest, więc masz odpowiedź
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2018, 16:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2018 16:55 przez Pawel3.)
Post: #44
RE: szkolenie podstawowe
(09-06-2018 13:43 )mk7547 napisał(a):  WF na szkoleniu jest, więc masz odpowiedź

Nie ma takiej możliwości, aby to na szkoleniu zgłosić, że mam uraz i coś jak w szkole zwolnienie albo chociaż zwolnienie z części zagrażającej choremu kolanu? Nie chciałbym, aby to zaprzepaściło moje starania tym bardziej będąc już przyjętym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2018, 17:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2018 17:41 przez Oni.)
Post: #45
RE: szkolenie podstawowe
Idziesz na kurs, bierzesz zaświadczenie, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach WF/technik interwencji przez jakiś okres ze względu na mikrouraz kolana(czy coś w tym stylu). W międzyczasie się rehabilitujesz, po czym jak najszybciej nadrabiasz zaległości, przystępujesz do ewentualnych zaliczeń, które się odbyły.


Jeżeli uraz kolana jest na tyle poważny, że nie możesz chodzić to wtedy długotrwałe zwolnienie lekarskie i zaczniesz z kolejnym kursem swoją przygodę, nowe prawa emerytalne - masz jeszcze na wszystko czas Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2018, 19:28
Post: #46
RE: szkolenie podstawowe
(09-06-2018 17:39 )Oni napisał(a):  Idziesz na kurs, bierzesz zaświadczenie, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach WF/technik interwencji przez jakiś okres ze względu na mikrouraz kolana(czy coś w tym stylu). W międzyczasie się rehabilitujesz, po czym jak najszybciej nadrabiasz zaległości, przystępujesz do ewentualnych zaliczeń, które się odbyły.


Jeżeli uraz kolana jest na tyle poważny, że nie możesz chodzić to wtedy długotrwałe zwolnienie lekarskie i zaczniesz z kolejnym kursem swoją przygodę, nowe prawa emerytalne - masz jeszcze na wszystko czas Smile

Uraz jest poważny, bo będę musiał przejść prędzej czy później operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego, ale chodzić normalnie mogę i biegać po równym terenie też. Jedynie nie mogę biegać po złym terenie, żadne zeskoki i przede wszystkim żadnych kopert jak na 2 etapie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-06-2018, 20:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2018 20:25 przez plemie101.)
Post: #47
RE: szkolenie podstawowe
Dbaj o kolano... I jak masz zerwane wiazadla to radze nie biegac itd... bo pozniej bedzie bieda;D W-F nie zaliczysz z takim kolanem itd.. wychodzi na to ze musisz zaczac na kurs w pozniejszym terminie lecz po rekonstrukcji nie bedziesz w pelni sil pewnie pol roku lub wiecej a nie wiadomo ile bedziesz czekal na artroskopie.. (u dobrego specjalisty x czasu).. ale masz tez druga opcje(dosc ryzykowne moim zdaniem) idziesz podpisujesz rozkaz itd i pozniej dopiero pokazujesz ze jest cos nie tak z kolanem.. i wtedy za ten czas beda Ci placic.. tylko nei wiem czy jak dowiedza sie ze wiedzialem ze masz rozwalone kolano i tak zrobiles pozniej Cie nie wywala;D

Sam nie wiem co bym zrobil... Bo rekonstrukcja wiazadel to powazna kontuzje(patrz Reprezentant Polski Arkadiusz Milik) nie mialrekonstrucji u Pana Gienia tylko u jakiegos mega specjalisty a ile czasu nie gral w pilke itd

Dodam, że jeśli minie jakiś czas pewnie bedziesz musial powtarzac wariograf, psychologa itd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-06-2018, 21:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2018 21:58 przez Pawel3.)
Post: #48
RE: szkolenie podstawowe
(10-06-2018 20:25 )plemie101 napisał(a):  Dbaj o kolano... I jak masz zerwane wiazadla to radze nie biegac itd... bo pozniej bedzie bieda;D W-F nie zaliczysz z takim kolanem itd.. wychodzi na to ze musisz zaczac na kurs w pozniejszym terminie lecz po rekonstrukcji nie bedziesz w pelni sil pewnie pol roku lub wiecej a nie wiadomo ile bedziesz czekal na artroskopie.. (u dobrego specjalisty x czasu).. ale masz tez druga opcje(dosc ryzykowne moim zdaniem) idziesz podpisujesz rozkaz itd i pozniej dopiero pokazujesz ze jest cos nie tak z kolanem.. i wtedy za ten czas beda Ci placic.. tylko nei wiem czy jak dowiedza sie ze wiedzialem ze masz rozwalone kolano i tak zrobiles pozniej Cie nie wywala;D

Sam nie wiem co bym zrobil... Bo rekonstrukcja wiazadel to powazna kontuzje(patrz Reprezentant Polski Arkadiusz Milik) nie mialrekonstrucji u Pana Gienia tylko u jakiegos mega specjalisty a ile czasu nie gral w pilke itd

Dodam, że jeśli minie jakiś czas pewnie bedziesz musial powtarzac wariograf, psychologa itd

Rekonstrukcję na to kolano już miałem 9 lat temu, a teraz druga czeka mnie według terminu marzec-kwiecień 2019 także idealnie jakbym skończył szkolenie, a nawet miesiąc po kursie.

Słyszałem, że podobno można zgłosić uraz i oni podchodzą ulgowo jak ktoś ma problem, a nie od razu skreślają. Urazu nabawiłem się na drugim etapie na kopercie tak w ogóle, ale udało się dokończyć konkurencje bardziej fizyczne, gdzie nogi nie są używane.

Nie mam wyjścia muszę zaryzykować i iść, bo dużo poświęciłem oraz podporządkowałem pod tą służbę.

Co jest na w-f co mogłoby mi zagrażać? Najlepiej prosiłbym o cały wykaz zajęć w-f.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 06:49
Post: #49
RE: szkolenie podstawowe
wszystkiego po trochu jest ale juz dokladnie nie pamietam co jest na zaliczenie.. NIe wiem co powiedza, ale probuj bo jak teraz nie pojdziesz to masz jakies 2 lata w plecy.. jak za okolo rok masz miec rekonstrukcjie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 07:05
Post: #50
RE: szkolenie podstawowe
Paweł

Jak kolano Ci nie ucieka i masz dobrze wyćwiczony czworogłowy to śmiało możesz uczestniczyć w WFie. Uważać musisz na gry zespołowe i na techniki interwencji ( bardziej tym bym się przejmował ) tam gdzie masz najwięcej ruchów skrętnych. Wzmacniaj nogę i bedzie dobrze, szybciej wrócisz po samej operacji !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 08:57
Post: #51
RE: szkolenie podstawowe
Tak czy tak będę ryzykował i pójdę, bo tak jak wspomniałem nie mogę teraz odpuścić. Na miejscu będę się martwił i coś kombinował.

Czworogłowy mam mocny jak inz resztą całe nogi, bo ćwiczę regularnie na siłowni, lecz z doświadczenia wiem, że tutaj nie ma pewności czy nie ucieknie. Większe szanse są na skręcenie stawu. Zastanawiam się poważnie nad jakimś lepszym stabilizatorem z elastycznymi szynami, które podobno działa w taki sposób, że chroni kolano przed skrętem. Oczywiście nie mówię tutaj o tych tanich byle jakich tylko o tych droższych, na które można dostać dofinansowanie od ortopedy.
Teraz najważniejsze pytanie czy można z takim czymś ćwiczyć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 10:18
Post: #52
RE: szkolenie podstawowe
Paweł nawet nie myśl o stabilizatorze to zło i dobry fizjo czy ortopeda powie Ci że stabilizator nigdy nie chroni w 100%.. Jak masz silne nogi to same mięśnie stabilizują staw. Z zerwanym/naderwanym więzadłem da się żyć i uprawiać sport, wiadomo nie zawodowo... Tu niczym nie ryzykujesz. Bardziej jest to w twojej głowie...

Swoją drogą tylko ACL czy doszła łękotka ? Niestabilność przednia tylko czy przednia z rotacyjną ?

Sam jestem po drugiej rekonstrukcji Wink właśnie się rehabilituję Wink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 18:00
Post: #53
RE: szkolenie podstawowe
(11-06-2018 10:18 )Medo napisał(a):  Paweł nawet nie myśl o stabilizatorze to zło i dobry fizjo czy ortopeda powie Ci że stabilizator nigdy nie chroni w 100%.. Jak masz silne nogi to same mięśnie stabilizują staw. Z zerwanym/naderwanym więzadłem da się żyć i uprawiać sport, wiadomo nie zawodowo... Tu niczym nie ryzykujesz. Bardziej jest to w twojej głowie...

Swoją drogą tylko ACL czy doszła łękotka ? Niestabilność przednia tylko czy przednia z rotacyjną ?

Sam jestem po drugiej rekonstrukcji Wink właśnie się rehabilituję Wink.

Jeśli chodzi o stabilizator to zgadzam się są one złem, ale renomowani rehabilitanci polecają kilka stabilizatorów, które bardzo zwiększają szansę na utrzymanie kolana, aby nie uciekało w bok.

Niestety u mnie mięśnie nie utrzymają wykręcenia się kolana. Dla przykładu kiedyś zapomniałem się podczas schodzenia z drabiny i z wysokości jak są umiejscowione biodra człowieka zszedłem na chorą nogę i się zachwiała aż mi się słabo zrobiło że strachu. Na szczęście tylko się zatelepała w stawie.

Kiedyś miałem zerwane samo ACL bez innych urazów czy naruszeń i teraz na rezonansie wyszło niby tak samo czyli puścił przeszczep i tyle. Wydaje mi się, zeyto będzie niestabilność przednio-rotacyjna skoro kolano może ucieć nawet przy takim czymś jak schodzenie z drabiny.

Co do uprawiania sportów tylko dla siebie to nie wyobrażam sobie niczego innego poza siłownią i spokojnym bieganiem. Każdego innego sportu nawet nie mam szans uprawiać, bo wiem do czego jest kolano zdolne. Nie ufam kolanu ani w 1%.

Powodzenia w leczeniu i udanej rehabilitacji, bo ona jest kluczem do przyszłej kondycji kolanaWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2018, 16:35
Post: #54
RE: szkolenie podstawowe
Mam pytanie: Czy faktycznie są obowiązkowe czarne plecaki bez loga na kursie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2018, 20:17
Post: #55
RE: szkolenie podstawowe
Faktycznie wystarczy, że plecak jest ciemny lub ciemnozielony, moro. Logo też nikogo tu nie razi, byle było w miarę dyskretne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2018, 23:04
Post: #56
RE: szkolenie podstawowe
(21-06-2018 20:17 )Soy3r napisał(a):  Faktycznie wystarczy, że plecak jest ciemny lub ciemnozielony, moro. Logo też nikogo tu nie razi, byle było w miarę dyskretne.
O quźwa #Soy3r# dawno mnie nikt tak nie rozbawił. Szacun w pozytywnym tego słowa brzmieniu Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2018, 08:48
Post: #57
RE: szkolenie podstawowe
(21-06-2018 23:04 )Nemo napisał(a):  
(21-06-2018 20:17 )Soy3r napisał(a):  Faktycznie wystarczy, że plecak jest ciemny lub ciemnozielony, moro. Logo też nikogo tu nie razi, byle było w miarę dyskretne.
O quźwa #Soy3r# dawno mnie nikt tak nie rozbawił. Szacun w pozytywnym tego słowa brzmieniu Big Grin

Nie rozumie co ja tam takiego śmiesznego napisałam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2018, 08:52
Post: #58
RE: szkolenie podstawowe
Chwile przed kursem podstawowym złamałem ręke. Napisałem podanie do komendanta oddzialu o przeniesienie na nastepny kurs. Obyło sie bez problemów i konsekwencji. Radze tak zrobić bo zdrowie jest jedno a i tak potem bedziesz miał dużo wf do zaliczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2018, 11:00
Post: #59
RE: szkolenie podstawowe
Forumowicze jeśli jestesmy przyjęci do służby 29.10 a szkółka rozpoczyna sie dwa tygodnie później to co robi sie w tym czasie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2018, 13:25
Post: #60
RE: szkolenie podstawowe
(01-10-2018 11:00 )Shira napisał(a):  Forumowicze jeśli jestesmy przyjęci do służby 29.10 a szkółka rozpoczyna sie dwa tygodnie później to co robi sie w tym czasie?

Witam.
Informacji powinien udzielić Wydział Kadr i Szkolenia bo do zakończenia szkolenia podlegasz pod ten wydział. Musisz mieć czas na pobranie mundurów, ślubowanie itp. W niektórych przypadkach osoby były kierowane na ten okres do jednostek do których mają tzw "przydział". Poza tym przypada jeszcze święto. Najlepiej przedzwoń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS