Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
07-05-2016, 13:29
Post: #1
InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
Witam, podczas pełnienia służby naciągnąłem ścięgno. Od razu po służbie udałem się do lekarza. Wskutek tego urazu przebywałem 2 tygodnie na L4. Uraz zgłosiłem jako wypadek w pracy. Dostałem negatywną odpowiedź. Następnie zgłosiłem uraz do InterRisk gdyż płacę dodatkowe ubezpieczenie od L4. Tam również dostałem negatywną odpowiedź a w uzasadnieniu napisano mi: Niezdolność do pracy jest następstwem zaburzeń korzeni nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych, tj. chorób zaklasyfikowanych jako G54. Myślałem, że płacę dodatkowe ubezpieczenie po to aby InterRisk wypłacał mi te 20%, nie wiedziałem, że są jakieś warunki odnośnie przyczyny niezdolności do pracy. Czy można coś z tym zrobić? Jakoś się odwołać'? Może ktoś przerabiał podobny przypadek?
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2016, 14:29
Post: #2
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
(07-05-2016 13:29 )SamKerrest napisał(a):  Witam, podczas pełnienia służby naciągnąłem ścięgno. Od razu po służbie udałem się do lekarza. Wskutek tego urazu przebywałem 2 tygodnie na L4. Uraz zgłosiłem jako wypadek w pracy. Dostałem negatywną odpowiedź. Następnie zgłosiłem uraz do InterRisk gdyż płacę dodatkowe ubezpieczenie od L4. Tam również dostałem negatywną odpowiedź a w uzasadnieniu napisano mi: Niezdolność do pracy jest następstwem zaburzeń korzeni nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych, tj. chorób zaklasyfikowanych jako G54. Myślałem, że płacę dodatkowe ubezpieczenie po to aby InterRisk wypłacał mi te 20%, nie wiedziałem, że są jakieś warunki odnośnie przyczyny niezdolności do pracy. Czy można coś z tym zrobić? Jakoś się odwołać'? Może ktoś przerabiał podobny przypadek?
Według mnie ciężko będzie coś zrobić.
Problemem jest wpisany kod choroby psychiatra i neurolog są w wyłaczenach odpowiedzialności przez Inter Disk.
Kody chorób po urazach zaczynają się na S. Pewnie komisja powypadkowa na tej samej podstawie odmówiła uznania związku choroby ze służbą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2016, 14:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2016 14:50 przez wiedźma.)
Post: #3
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
Po jakim czasie zglosiles wypadek w sluzbie od momentu zaistnienia zdarzenia? Czy w dokumentacji medycznej jest wpis, ze stalo to Co sie w trakcie sluzby? Czy masz swiadka zdarzenia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2016, 21:17
Post: #4
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
Może nie do końca na temat ale ku przestrodze. Ubezpieczyciele oferując swoje produkty stosują "chyt marketingowy" polegający na tym, że roztaczają przed klientem wizję o tym kiedy wypłacą odszkodowanie unikając jednocześnie udzielania informacji o wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela. Dlatego warto dokładnie przeczytać OWU a nie opierać się wyłącznie na nawijaniu makaronu na uszy przez ubezpieczyciela.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2016, 21:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2016 05:34 przez krissg.)
Post: #5
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
(07-05-2016 21:17 )niepokorny napisał(a):  Może nie do końca na temat ale ku przestrodze. Ubezpieczyciele oferując swoje produkty stosują "chyt marketingowy" polegający na tym, że roztaczają przed klientem wizję o tym kiedy wypłacą odszkodowanie unikając jednocześnie udzielania informacji o wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela. Dlatego warto dokładnie przeczytać OWU a nie opierać się wyłącznie na nawijaniu makaronu na uszy przez ubezpieczyciela.

W 100% się z tobą zgadzam. Ja nauczony doświadczeniem czytam każdą umowę. Jeśli chodzi o polisę Inter risk to dokladnie przeczytalem wyłączenia odpowiedzialnosci gdyż nie w każdym przypadku zwrócą 20%
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2016, 10:47
Post: #6
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
Wypadek zgłosiłem od razu po zdarzeniu, jeszcze na służbie. Mam świadka, kolega z patrolu. Natomiast w dokumentacji medycznej nie ma wpisu o tym, że do urazu doszło na służbie.
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2016, 12:43
Post: #7
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
(09-05-2016 10:47 )SamKerrest napisał(a):  Wypadek zgłosiłem od razu po zdarzeniu, jeszcze na służbie. Mam świadka, kolega z patrolu. Natomiast w dokumentacji medycznej nie ma wpisu o tym, że do urazu doszło na służbie.

I na tym polega cały problem. Lekarz źle wpisał kod choroby a komisja orzeka na podstawie przedstawionych dokumentów. Udaj się do lekarza i niech poprawi to co zepsuł bo inaczej nic nie wywalczysz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2016, 15:02
Post: #8
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
Myślisz, że lekarz teraz to poprawi? Jaki w takim razie będzie właściwy kod żeby InterRisk to zakwalifikowało?
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2016, 15:30
Post: #9
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
(12-05-2016 15:02 )SamKerrest napisał(a):  Myślisz, że lekarz teraz to poprawi? Jaki w takim razie będzie właściwy kod żeby InterRisk to zakwalifikowało?

Nie wiem czy poprawi ale inaczej nic nie uzyskasz. Wszystko zależy od tego co powiedziałeś podczas wizyty oraz co lekarz wpisał w karcie. Jak napiszesz jakie ścięgno naciągnałeś to podam Ci kod choroby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2016, 16:26
Post: #10
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
Kris alias Znachor.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2016, 19:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2016 19:30 przez krissg.)
Post: #11
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
(13-05-2016 16:26 )wiedźma napisał(a):  Kris alias Znachor.

Przerabiałem na własnej skórze "tok myślenia komisji powypadkowej" co skłoniło mnie do zapoznania się z ustawą oraz kodami choroby ICD-10 . Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że taki ze mnie znachor jak z małpy, którą nauczysz czytać i dasz jej Międzynarodową Klasyfikację Chorób ICD-10.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2016, 11:03
Post: #12
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
Nie mam pojęcia jak nazywa się to ścięgno. W karcie informacyjnej też nie mogę się rozczytać - pismo lekarza. Było to ścięgno z przodu w okolicach biodra, tylko od strony frontowej, jakby na wysokości kieszeni w spodniach, 5-10 cm poniżej pasa. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...uscles.jpg
Szukałem jakiegoś obrazka żeby znaleźć, tu są mięśnie, ale uszkodzone ścięgno jest na wysokości strzałki sartorius.
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2016, 11:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2016 11:39 przez krissg.)
Post: #13
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
(14-05-2016 11:03 )SamKerrest napisał(a):  Nie mam pojęcia jak nazywa się to ścięgno. W karcie informacyjnej też nie mogę się rozczytać - pismo lekarza. Było to ścięgno z przodu w okolicach biodra, tylko od strony frontowej, jakby na wysokości kieszeni w spodniach, 5-10 cm poniżej pasa. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...uscles.jpg
Szukałem jakiegoś obrazka żeby znaleźć, tu są mięśnie, ale uszkodzone ścięgno jest na wysokości strzałki sartorius.

Na pewno kod choroby powinien się zaczynać od S bo są to kody urazowe

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Międzyna...rób_ICD-10
http://lista.icd10.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2016, 13:47
Post: #14
RE: InterRisk nie chce wypłacić 20% za L4.
Lekarz niestety nie zechciał już zmienić kodu choroby.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS