Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
potracenia w zwiazku z kwarantanna
17-12-2020, 15:11
Post: #1
potracenia w zwiazku z kwarantanna
Szanowni forumowicze, chcialem zapytac osob ktore przebywaly na kwarantannie i mialy ja nalozona z data wsteczna, a przed momentem otrzymania informacji o przebywaniu na kwarantannie pelnili sluzbe - jak zostalo potracone wam uposazenie.
Z rozmowy z kilkoma znajomymi zostala pozyskana informacja, ze za dni ktore pelnili sluzbe a nie wiedzieli jeszcze o kwarantannie, zostalo potracone im uposazenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2021, 17:46
Post: #2
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
Zasadniczo to zależy od tego co do finansów napisze kierownik. U nas na Placówce do Wydziału Finansów szła informacja, że pomimo nałożonej kwarantanny funkcjonariusz tego dnia pełnił służbę 12 godzin i kasy mu nie potrącili.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2021, 22:01
Post: #3
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
(15-01-2021 17:46 )DoKońca napisał(a):  Zasadniczo to zależy od tego co do finansów napisze kierownik. U nas na Placówce do Wydziału Finansów szła informacja, że pomimo nałożonej kwarantanny funkcjonariusz tego dnia pełnił służbę 12 godzin i kasy mu nie potrącili.

GruuuboUndecided
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2021, 22:30
Post: #4
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
Nic nie grubo. Potwierdzam. Tak też było w moim skromnym przypadku. W poniedziałek służba 12 godzin, w środę służba 12 godzin i Cię zdejmują bo od poniedziałku ponoć nasz kwarantanne ?. Kasa na koncie sie zgadza w tym przypadku. Ale pewnie @PlanecieX w takim przypadku uwalili ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2021, 17:25
Post: #5
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
Mi policzyli wszystkie 10 dni po 80%, choć kwarantannę nałożyli na mnie na ostatnie 3 dni jej trwania i to akurat wtedy, gdy nie miałam planowanych służb. Trochę zachodu z wyjaśnianiem było, ale na tym druczku z informacją o kwarantannie, na drugiej stronie, opisałam całą historię mojego przypadku z prośbą o zwrot niesłusznie potrąconej części uposażenia, poszło do finansów, ale póki co nic jeszcze nie dostałam. Kwarantannę miałam w październiku.

NwOSG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2021, 14:48
Post: #6
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
Niestety fakt jest taki, ze wiele f-szy nie wie o tym ze zostalo im potracone za kwarantanne albo nie potrafia wyliczyc ile za jeden dzien zwolnienia jest im potracane. Fakt jest taki, ze finanse wyplacaja w oparciu o dane zawarte w ZUS bez weryfikacji tego z ksiazka sluzby do ktorej ma dostep
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2021, 21:24
Post: #7
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
(21-01-2021 14:48 )arkemarke napisał(a):  Fakt jest taki, ze finanse wyplacaja w oparciu o dane zawarte w ZUS bez weryfikacji tego z ksiazka sluzby do ktorej ma dostep
?????? A skąd takie twierdzenie ???? I co masz na myśli pisząc o danych zawartych w ZUS?????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2021, 17:52
Post: #8
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
(21-01-2021 14:48 )arkemarke napisał(a):  Niestety fakt jest taki, ze wiele f-szy nie wie o tym ze zostalo im potracone za kwarantanne albo nie potrafia wyliczyc ile za jeden dzien zwolnienia jest im potracane. Fakt jest taki, ze finanse wyplacaja w oparciu o dane zawarte w ZUS bez weryfikacji tego z ksiazka sluzby do ktorej ma dostep
WTF jaki zus?licza to dziwnie ale zabieraja duzo.wiecej niz 20%.to tez jest jakis wał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2021, 19:25
Post: #9
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
Stąd ZUS bo wszystkie wpisy o kwarantannie wlasnie tam ida. Wiem ze nie nalezymy pod Zus (f-sze).
Powyzsze nie jest twierdzeniem tylko rzeczywistoscia, u mnie w finansach wprost powiedzieli, ze potracaja uposazenie w oparciu o dane z systemu ZUS i sie grupo zdziwili jak sie ludzie dopatrzyli, ze cos nie gra i zaczeli soe upominac o swoje.
Dlatego to pisze zebyscie mieli na uwadze, ze pracodawca (nawet taki porzadny i zaufany jak SG) moze robic takie rzeczy celowo lub nie, a nie oszukujmy sie, glownym celem dla ktorego przychodzy do pracy to wynagrodzenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2021, 11:19
Post: #10
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
Rozumiem, że u Ciebie w finansach powiedzieli, że korzystają z danych ZUS-u informujących o nałożonych kwarantannach przez sanepid, tak?
Jeżeli tak to faktycznie może dochodzić do nieścisłości, sanepid nakłada kwarantannę od dnia kontaktu ale do dnia podjęcia decyzji może minąć kilka dni i funk w tym czasie był w służbie a nie na kwarantannie. No cóż chcieli ułatwić sobie sprawę a wyszło jak widać. Podstawą do ewentualnego potrącenia 20% z wynagrodzenia może być zwolnienie lekarskie L-4 lub decyzja z Sanepidu o nałożeniu kwarantanny. Do wyjaśnienia jeszcze pozostaje sprawa jak w ostatnich przepisach określili prawo do 100% wynagrodzenia za czas kwarantanny (nie czytałem tych przepisów więc nie chcę pisać niesprawdzonych informacji) czy tylko dotyczy to zachorowań powstałych w służbie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2021, 13:46
Post: #11
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
U mnie wyglądało to tak, że jak nałożyli na mnie kwarantannę to wynagrodzenie faktycznie dostałem po 80%, po powrocie napisałem oświadczenie, że na kwarantannę poszedłem w związku z kontaktem z zakażonym funkcjonariuszem na służbie, dołączyłem decyzję sanepidu i wyrównali mi wszystko przy następnej wypłacie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2021, 07:52
Post: #12
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
U mnie to samo, jak bylo skierowanie na kwarantanne bo ktos mial stycznosc na sluzbie z osoba potwierdzona, to wyplacali 100% po zlozeniu odpowiedniego wniosku. Problemem byl czas oczekiwania 2m-ce. A co do pelnienia sluzby na kwarantannie w zwiazku z jej wstecznym nalozeniem ludzie czekaja juz 3 miesiac na zwrot potracenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2021, 20:01
Post: #13
RE: potracenia w zwiazku z kwarantanna
Bardzo ciekawe informacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS