Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program modernizacji 2017-2020
27-12-2016, 19:20
Post: #81
RE: Program modernizacji 2017-2020
... tylko, że wtedy nie da się po równo ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2016, 20:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2016 20:39 przez marcell.)
Post: #82
RE: Program modernizacji 2017-2020
Nie będzie po równo bo przy wliczaniu do podstawy zyskają ci, którzy dłużej pracuja - przy podstawie wzrasta dodatek stażowy. Ot i cała tajemnica. Bzdet. Ale akurat w tym temacie najbardziej waleczne sa związki :-) bezradne w poważnych sprawach. Ma się niezła bekę czytając o jakiejs niewidzialnej rece, która przywlaszcy należny nam hajs ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2016, 22:12
Post: #83
RE: Program modernizacji 2017-2020
Trzeba patrzeć przyszłościowo.
.... uposażenie zasadnicze plus dodatki o charakterze stałym...

Jestem za włączeniem podwyżki do uposażenia zasadniczego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 10:25
Post: #84
RE: Program modernizacji 2017-2020
(27-12-2016 22:12 )chomop1 napisał(a):  Trzeba patrzeć przyszłościowo.
.... uposażenie zasadnicze plus dodatki o charakterze stałym...

Jestem za włączeniem podwyżki do uposażenia zasadniczego.
OK tylko wtedy przerosło by to koszty przeznaczone na wzrost uposażeń ponieważ za podwyższeniem podstawy idzie również podwyższenie innych równoważników Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 13:19
Post: #85
RE: Program modernizacji 2017-2020
Od razu widać, kto jest na lepszym etacie.....Oczywiście, jak nie będzie "od stopnia" niższe etaty stracą. Nie ma przeciwko temu argumentu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 17:53
Post: #86
RE: Program modernizacji 2017-2020
Rozdysponowanie środków podwyżkowych....

http://www.nszzfsg.pl/attachments/articl...202017.pdf

...uprzejmie informuję, że wiem ale bardziej to nie wiem a już na pewno nie powiemWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 17:58
Post: #87
RE: Program modernizacji 2017-2020
Sadze, ze bedzie tak jak w Policji - na 60% kwoty podwyzki moga liczyc wszyscy, zas reszta przeznaczona jest w formie "motywacyjnej" dla znajomych krolika lub lepszego sortu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 18:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2016 18:01 przez arek32.)
Post: #88
RE: Program modernizacji 2017-2020
(28-12-2016 17:53 )PlanetaX napisał(a):  Rozdysponowanie środków podwyżkowych....

http://www.nszzfsg.pl/attachments/articl...202017.pdf

...uprzejmie informuję, że wiem ale bardziej to nie wiem a już na pewno nie powiemWink

Ta odpowiedź Komendanta to chyba jakiś żart sylwestrowo-świąteczny...to oni jeszcze zespołu nie powołali???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 20:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2016 20:15 przez marcell.)
Post: #89
RE: Program modernizacji 2017-2020
Teraz napisze, kto jakie wyciągnął wnioski po piśmie KGSG:
Ja: napisali że nic jeszcze nie wiedza. Jak będą wiedzieli, to powiedzą.
PlanetaX: wiedza ale nie powiedzą
Związki: Patrzcie toczymy o tą sprawę walkę na śmierć i życie
Arek32: Gdzie jest zespol???
Boruc: Kłamstwo!!!
FoxMulder: the truth is out there
Morfeusz: this is the Matrix
Jarek: potrzymaj mi kota to Ci powiem
;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 21:14
Post: #90
RE: Program modernizacji 2017-2020
W piśmie Dyrektora Departamentu Budżetu MSWiA jest mowa o podwyższeniu dodatków funkcyjnych i służbowych. Podwyższenie ma charakter czasowy, to nie przyznanie nowej kwoty dodatku- odsyłam do rozporządzenia:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0140001233
Czyli mowa o tzw. kwartalniku. Komendanci Oddziałów dostaną większą kwotę na ten cel, a grono beneficjentów będzie całkowicie zależało od ich decyzji. Dodatkowo Komendanci w jednym roku mogą dostać pieniądze na ten cel, a w następnym już nie, wszystko zależy od budżetu państwa.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2016, 10:37
Post: #91
RE: Program modernizacji 2017-2020
jakie 60%?zwiazki nie powinny godzic sie na takie rozwiazanie bo to porazka. jest przewidziana kwota 253 zl na etat i tak powinno byc.inaczej beda tylko jakies szmugle komu dac reszte a komu nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2016, 12:03
Post: #92
RE: Program modernizacji 2017-2020
Nie mają czasu "Walczą".
Ten system rozdzielania środków z budżetu oczywiście powiela wcześniejsze, które poprzez wiele lat forsowało PO a mianowicie pozwala na podporządkowanie czyt "korumpowanie" rzeszy funkcjonariuszy przez elitę trzymającą władzę w SG. Dzielenie ludzi na swoich i resztę tworzy z funkcjonariusza niewolnika, bezkrytycznego naśladowcę, który zanim wyrazi swoje zdanie porządnie się zastanowi. Daje też niezwykłe pole do popisu ludziom bez kręgosłupa moralnego dla których wazyliniarstwo czy donosicielstwo są chlebem powszednim. Widać to było podczas dzielenia pieniążków na święta, gdzie tego rodzaju podział skrzywdził wielu dobrych funkcjonariuszy.

A miało być tak pięknie. Uczciwie miało być. Dla mnie najgorsze jest to, że pomimo ze czasy się zmieniają, na moim podwórku kasą rządzą ci sami ludzie. I nie są to dobrzy ludzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2016, 12:14
Post: #93
RE: Program modernizacji 2017-2020
A ja myślę, że będzie dla wszystkich po równo tak jak poszło w eter. W innym przypadku rząd znów da paliwo dla wszelkiej maści "przychylnych" im dziennikarzy i polityków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2016, 12:16
Post: #94
RE: Program modernizacji 2017-2020
Czyli raczej bez szans abyśmy dostali po 253 zł ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2016, 13:06
Post: #95
RE: Program modernizacji 2017-2020
(29-12-2016 12:14 )krissg napisał(a):  A ja myślę, że będzie dla wszystkich po równo tak jak poszło w eter. W innym przypadku rząd znów da paliwo dla wszelkiej maści "przychylnych" im dziennikarzy i polityków.

Będzie po równo ale po 60% z kwoty 253 a reszta wedle uznania przełożonych. Obym się mylił
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2016, 14:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2016 15:18 przez chorazynowy.)
Post: #96
RE: Program modernizacji 2017-2020
chyba trzeba będzie do Wojska przejść, my dostaniemy po 120 zł na rękę a tam od 200 na rękę dla szeregowca do 500, resort MSW to kpina, ciągle w balona nas robią, te 40 procent to pójdzie dla przydupasów w tej formacji, a ci co uczciwie pracują nic nie dostana, mieliśmy dostać po 200 zł a nie około 120 zł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2016, 17:14
Post: #97
RE: Program modernizacji 2017-2020
Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski spotkał się w dniu wczorajszym z Sekretarzem Stanu w MSWiA Jarosławem Zielińskim.

http://www.nszzp.pl/aktualnoci/7227-prze...-zieliskim

Cyt. "Nieco inaczej było w sprawie przyszłorocznych podwyżek. Chociaż poglądy na temat charakteru regulacji różniły się w sposób zasadniczy, ostateczną decyzję minister uzależnił od uzgodnień służbowo-związkowych.
Uzasadniając stanowisko Krajowego Zjazdu Delegatów, Rafał Jankowski usiłował przekonać ministra, że kwota przyszłorocznych regulacji jest zbyt niska, aby miała wpływ na „poprawę motywacyjnego systemu uposażeń”, o którym mówi świeżo uchwalony program modernizacji. Podwyżka równa dla wszystkich policjantów byłaby rozwiązaniem bardziej sprawiedliwym ze względu na wieloletni brak waloryzacji uposażeń, które przez ten czas straciły na wartości w stopniu równym dla wszystkich.
Minister Zieliński zachęcał natomiast do spojrzenia na program modernizacji w sposób bardziej kompleksowy, w kontekście wszystkich trzech zaplanowanych tam regulacji. Jego zdaniem, zsumowane środki są wystarczające, aby „motywacyjny system uposażeń” uległ poprawie. Rafał Jankowski nie zgodził się z tym poglądem z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, o wzmocnieniu „motywacyjnego systemu uposażeń” rozmawiałoby się dużo łatwiej, gdyby wszystkie trzy regulacje połączyć w jedną, przyszłoroczną, a po drugie, element subiektywnej oceny przełożonych (wzrost dodatków funkcyjnych i służbowych) należałoby oprzeć na składnikach uposażenia zasadniczego. "

-----------------------------------------------------------------------

Rusza wart ponad 9 mld zł program modernizacji służb mundurowych

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rusza-wa...36312.html

Cyt. Ponad 1,2 mld zł trafi do Straży Granicznej, która planuje budowę i rozbudowę obiektów w jednostkach SG, budowę strzelnic oraz przebudowę aresztów w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

W ramach programu ma zostać kupionych kilkaset pojazdów, w tym głównie samochody patrolowe i terenowe, mikrobusy, ambulanse medyczne oraz motocykle i skutery śnieżne. SG planuje też zakup lekkiego śmigłowca jednosilnikowego, turbinowego z nowoczesnym systemem obserwacji średniego zasięgu oraz morskie jednostki interwencyjno-pościgowe. Do pograniczników mają trafić także nowe pistolety, karabinki i pistolety maszynowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 15:02
Post: #98
RE: Program modernizacji 2017-2020
I co z tą hucznie zapowiadaną podwyżką? Na kontach 0 złotych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 15:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 15:28 przez quasimodo1.)
Post: #99
RE: Program modernizacji 2017-2020
(02-01-2017 15:02 )frontiera napisał(a):  I co z tą hucznie zapowiadaną podwyżką? Na kontach 0 złotych.

A czy jako funkcjonariusz SG znasz proces legislacyjny ustaw ?
Ustawą budżetową ma jeszcze się zająć w połowie stycznia Senat. Gdy ją zatwierdzi, musi jeszcze się pod nią podpisać PAD - który ma wątpliwości nad jej głosowaniem w Sejmie. Gdy ją podpisze , musi być ona jeszcze opublikowana. Dopiero wtedy ruszy proces naliczania ewentualnych podwyżek dla funkcjonariuszy.
Może wypłacą w lutym lub marcu z wyrównanie od 01.01.2017 roku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 16:34
Post: #100
RE: Program modernizacji 2017-2020
W tamtym roku wypłacili w maju lub czerwcu, więc nie ma co się spieszyć. Do tego nie wiedzą jak podzielić pieniądze Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS