Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program modernizacji 2017-2020
02-02-2017, 18:44
Post: #221
RE: Program modernizacji 2017-2020
http://m.interia.pl/praca/news,nId,2347061
Wydaje mi się, że u nas będzie tak jak w Policji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2017, 19:29
Post: #222
RE: Program modernizacji 2017-2020
(02-02-2017 17:29 )Gryf napisał(a):  
(02-02-2017 17:21 )Boruc79 napisał(a):  Masz na stronie związkowej pismo do sekretarza stanu w sprawie podwyżek, tj związki zgadzają się na 90% z sumy 253zł do stopnia i 10% do dodatku motywacyjnego i służbowego.

Nie od stopnia tylko od zasadniczej, a to jest duża różnica /

Bardzo dziękuję szanownym Kolegom za odpowiedź. Teraz wiem, że w sformułowaniu "uposażenie zasadnicze" kryje się dodatek za stopień i od tego planuje się te 90%. Oczywiście macie rację, że to może mieć wpływ na emeryturę w przyszłości, jednak jeżeli ktoś ma jeszcze "kosmos" to nie myśli o tym tylko pragnie, żeby było sprawiedliwie po równo. Pozdrawiam wszystkich aktywnych na forum....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2017, 21:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2017 21:03 przez Nemo.)
Post: #223
RE: Program modernizacji 2017-2020
(02-02-2017 16:36 )wiedźma napisał(a):  A po co zakladac oddzielny watek odnosnie "zwiazkow"? Przeciez bedzie tam posucha z postami albo bicie piany przez aparatczykow jacy to oni sa potrzebni dla formacji i ze to dzieki nim wogole cokolwiek mamy co miesiac na pasku.

Jedyna recepta na "zwiazki" to jedna kadencja i wypad na granice tudziez poprzedniego miejsca sluzby i mozliwosc startu w kolejnych wyborach po kadencyjnej pauzie.

Co to za funkcjonariusz gdzie na 16 - 18 lat sluzby przez 12 lat organizuje " zawody sportowe, pikniki integracyjne".
W glowkach sie przewraca i zapomina skad przyszlo na salony.
ty "czarownica" jak masz menopauzę to nie to forum sobie znalazłaś na swoje słabości...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2017, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2017 21:18 przez Bond.)
Post: #224
RE: Program modernizacji 2017-2020
(02-02-2017 21:00 )Nemo napisał(a):  
(02-02-2017 16:36 )wiedźma napisał(a):  A po co zakladac oddzielny watek odnosnie "zwiazkow"? Przeciez bedzie tam posucha z postami albo bicie piany przez aparatczykow jacy to oni sa potrzebni dla formacji i ze to dzieki nim wogole cokolwiek mamy co miesiac na pasku.

Jedyna recepta na "zwiazki" to jedna kadencja i wypad na granice tudziez poprzedniego miejsca sluzby i mozliwosc startu w kolejnych wyborach po kadencyjnej pauzie.

Co to za funkcjonariusz gdzie na 16 - 18 lat sluzby przez 12 lat organizuje " zawody sportowe, pikniki integracyjne".
W glowkach sie przewraca i zapomina skad przyszlo na salony.

ty "czarownica" jak masz menopauzę to nie to forum sobie znalazłaś na swoje słabości...


No i masz przechlapane nie dotrzymałeś regulaminu forum i licz sie z najwyższym wyrokiem reki sprawiedliwościSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2017, 22:38
Post: #225
RE: Program modernizacji 2017-2020
Właśnie Gryf------Boruc dobrze napisał. Już to wspominałem: na stronie Policji jest konkretnie-od stopnia. Za to u nas zawsze kurde inaczej - widnieje zapis cyt."polegającą na przeznaczeniu 90% kwoty podwyżki na podwyższenie uposażania zasadniczego a pozostałe 10% na podwyższenie uznaniowych". I tutaj ja i moi koledzy musimy się niepokoić, domyślać.......czy uposażenie zasadnicze to stopień czy podstawa?
DLACZEGO U NAS JEST ZAWSZE INACZEJ I NIEJASNO? Już przeżyłem z moimi kolegami pretensje od Policji: dlaczego mundurówka tak? Dzisiaj wy, a jutro my na wasz wzór. Obrazili się.....
Teraz podwyżka: Policja konkretnie-od stopnia. U nas na stronie nszzfsg-od up.zas. Aż mi się chce dokończyć to zas.......ne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2017, 22:53
Post: #226
RE: Program modernizacji 2017-2020
W naszym G-esie zawsze inaczej było, oby jak najwięcej zagmatwać i przytulić do swojej kieszeni. I nasi zawsze bíedni oficerowie !!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2017, 23:32
Post: #227
RE: Program modernizacji 2017-2020
(02-02-2017 09:39 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a):  Uwielbiam te Wasze dywagacje i wymyślane hipotezy. A może będzie dla dołu? A może będzie dla góry? I oczywiście standardowa wstawka, że Związki g...o robią. 80% tej formacji nawet nie ma zielonego pojęcia jak wyglądają mechanizmy finansowe w ich własnej firmie. Jedyne na czym bazują to rubryka na pasku - PRZELEW. Zapraszam do współpracy. Zobaczycie na czym polega praca w Związkach. I wtedy będziemy mogli porozmawiać i wymienić poglądy jak wygląda rzeczywistość, a nie wszechobecne plotkarstwo. Odsyłam Was też do własnej wyobraźni - co by było gdyby tych Związków nie było. Kto by się upominał o prawa pracowników? Kto udzielałby pomocy dla osób , którym przydarzyła się tragedia życiowa? Kto organizowałby jakiekolwiek turnieje, zawody sportowe , pikniki integracyjne, itd. Łatwo jest kogoś oceniać nie robiąc nic samemu. No ale to już chyba nasza szara, polska , wiecznie narzekająca rzeczywistość. Pozdrawiam. S.D.

Namieszaliście ludziom w głowach i tyle. Każda podwyżka powinna iść do podstawy. Każda. Forsowany przez lata przez was pomysł wkładania podwyżek do stopnia nie tworzy żadnej wartości dodanej oprócz tego że każdy ma idealnie po równo.

Oto prosta kalkulacja w excelu, ilustrująca cały ten „mechanizm finansowy”. Porównałem oba warianty. Forsowany przez związki i taki gdzie podwyżki są w podstawie. Do kalkulacji wziąłem podwyżki od 2012r., czyli od roku gdzie po raz pierwszy pojawiła się idea podwyżki do stopnia.
Niech sobie każdy wyciągnie takie wnioski jakie chce. Ja wole podwyżki w podstawie. Mam motywację, żeby pracować dłużej.

.xlsx  Zeszyt.xlsx (Rozmiar: 10.25 KB / Pobrań: 54)

Można też sobie zrobić taki syf jak policjanci. Gdyby policjanci wpadli na pomysł nagradzania ekstra po 35zł grup 2-5 już w 2012r., łatwo odgadnąć że dziś lub w 2019r ten z 5 grupą miałby większe uposażenie niż ten z 6 grupą. Broń Boże nikomu nie żałuje, bo sam 8 lat spędziłem na grupach 3-4 w krg, ale dla mnie jest to zwykły idiotyzm. Nie jest to żadne rozwiązanie systemowe, które można by naśladować w przyszłości tylko zwykłe rzucenie ochłapów gawiedzi, żeby wreszcie zamknęła usta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 00:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2017 00:03 przez quasimodo1.)
Post: #228
RE: Program modernizacji 2017-2020
(02-02-2017 23:32 )marcell napisał(a):  Namieszaliście ludziom w głowach i tyle. Każda podwyżka powinna iść do podstawy. Każda. Forsowany przez lata przez was pomysł wkładania podwyżek do stopnia nie tworzy żadnej wartości dodanej oprócz tego że każdy ma idealnie po równo.

Oto prosta kalkulacja w excelu, ilustrująca cały ten „mechanizm finansowy”. Porównałem oba warianty. Forsowany przez związki i taki gdzie podwyżki są w podstawie. Do kalkulacji wziąłem podwyżki od 2012r., czyli od roku gdzie po raz pierwszy pojawiła się idea podwyżki do stopnia.
Niech sobie każdy wyciągnie takie wnioski jakie chce. Ja wole podwyżki w podstawie. Mam motywację, żeby pracować dłużej.


Można też sobie zrobić taki syf jak policjanci. Gdyby policjanci wpadli na pomysł nagradzania ekstra po 35zł grup 2-5 już w 2012r., łatwo odgadnąć że dziś lub w 2019r ten z 5 grupą miałby większe uposażenie niż ten z 6 grupą. Broń Boże nikomu nie żałuje, bo sam 8 lat spędziłem na grupach 3-4 w krg, ale dla mnie jest to zwykły idiotyzm. Nie jest to żadne rozwiązanie systemowe, które można by naśladować w przyszłości tylko zwykłe rzucenie ochłapów gawiedzi, żeby wreszcie zamknęła usta.

Nareszcie rozsądny głos .
Ale i @Dobrowolski ma rację - w tej sytuacji po równo do stopnia - bo innej możliwości prawnej nie ma.
Przeznaczyli ileś tam mln zeta w programie modernizacyjnym na uposażenia funków i tej sumy nie mogą przekroczyć - dlatego wszystkim po bolszewicku - po równo . I żeby nie było - ja tylko szary robotnik graniczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 08:36
Post: #229
RE: Program modernizacji 2017-2020
Błaszczak o podwyżkach dla policji: wyższe otrzymają policjanci liniowi

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/blaszczak...wi/w5gm4v0
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 08:45
Post: #230
RE: Program modernizacji 2017-2020
"Sebastian DOBROWOLSKI napisał:
Uwielbiam te Wasze dywagacje i wymyślane hipotezy... 80% tej formacji nawet nie ma zielonego pojęcia jak wyglądają mechanizmy finansowe w ich własnej firmie..."


oj...Panie Sebastianie wiedzą...wiedzą...

"Jedyne na czym bazują to rubryka na pasku - PRZELEW."...

tak, bo taki jest sens pracy...to nie misja!jakby Pan popracował w jakiejś konkretnej korporacji zmieniłby Pan zdanie...

"...wszechobecne plotkarstwo..."

ot...domena naszej pracy...na każdym szczeblu...!


"...Kto organizowałby jakiekolwiek turnieje, zawody sportowe , pikniki integracyjne, itd..."

niech Pan uwierzy 95% f-szy nie jest zainteresowana taką działalnością...no oczywiście oprócz "zawodników"...


"...Łatwo jest kogoś oceniać nie robiąc nic samemu..."


tak, bo związki są do oceny przez f-szy...!!! bo SG to nie fundacja...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 10:08
Post: #231
RE: Program modernizacji 2017-2020
(03-02-2017 08:45 )pienia napisał(a):  "Sebastian DOBROWOLSKI napisał:
Uwielbiam te Wasze dywagacje i wymyślane hipotezy... 80% tej formacji nawet nie ma zielonego pojęcia jak wyglądają mechanizmy finansowe w ich własnej firmie..."


oj...Panie Sebastianie wiedzą...wiedzą...

"Jedyne na czym bazują to rubryka na pasku - PRZELEW."...

tak, bo taki jest sens pracy...to nie misja!jakby Pan popracował w jakiejś konkretnej korporacji zmieniłby Pan zdanie...

"...wszechobecne plotkarstwo..."

ot...domena naszej pracy...na każdym szczeblu...!


"...Kto organizowałby jakiekolwiek turnieje, zawody sportowe , pikniki integracyjne, itd..."

niech Pan uwierzy 95% f-szy nie jest zainteresowana taką działalnością...no oczywiście oprócz "zawodników"...


"...Łatwo jest kogoś oceniać nie robiąc nic samemu..."


tak, bo związki są do oceny przez f-szy...!!! bo SG to nie fundacja...


,,związki są do oceny przez fu-uszy!bo SG to nie fundacja"????? Możesz rozwinąć, bo wydaje mi się akurat że związkowcy działają charytatywnie więc trochę wspólnego z fundacją mają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 10:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2017 10:54 przez endrju.)
Post: #232
RE: Program modernizacji 2017-2020
Ja rozumiem to w ten sposób. Związki utrzymują się z ''darowizny'' (nawet te 10zł) funkcjonariuszy więc i normalną rzeczą jest że f-sze mają prawo oceniać pracę związków, tak jak pracodawca ma prawo oceniać pracę swoich podwładnych bo to on im płaci. Prawdą jest że związki w SG nie są dobrze oceniane w odróżnieniu od związków Policji.

Zawody sportowe? Przez f-szy postrzegane są tak że z każdej PSG jest 2 zawodników którzy danego dnia jadą na zawody, nieraz zawody wypadają im zamiast służby, ktoś tą służbę za nich dostanie no i tu jest problem bo tak: Trzeba organizować opiekę nad dzieckiem bo służba wypada na naszym DW, a współmałżonek wtedy pracuje Wzięli byśmy opiekę ale już się jej pozbyliśmy podczas innych turniejów (bo przecież dyscyplin jest wiele)Dodgy i tak koło się zamyka Wink Ja osobiście nie mam nic przeciwko. Sam w cywilu byłem zawodnikiem i rozumiem ideę organizowania takich zawodów. Prawda jest taka: kto nigdy nie grał w jakąś dyscyplinę tak ''bardziej poważnie'' - nie zrozumie.

Kwestia imprez okolicznościowych organizowanych przez związki też według mnie jest nie do końca kolorowa. Jaki sens jest płacenia składek 10zł miesięcznie co w skali roku daje 120zł jak podczas organizowanej imprezy ''mikołajkowej'' muszę zapłacić 20zł za wstęp z której to kwoty zostanie również sfinansowana paczka dla mojego dziecka. Pytam się co się podziało z moimi 120zł? Dodam tyle że f-sz nie będący w związkach musi za tą imprezę zapłacić 40zł i ma wszystko to co ja, którego ta impreza kosztowała łacznie 120zł + 20zł = 140zł.
Pytam gdzie tu sens gdzie logika? Big Grin

Podwyżki? Wiadome jest że NSZZFSG nie zgodzi się na podział tzw. ''policyjny''. Pokażcie mi związkowca siedzącego przy korycie będącego na grupie 2-5? Jak jemu się to opłaca. Szkoda bo idea związków w tym momencie jest zatracona. Kiedyś były związkowiec jednej z kopalni powiedział mi definicję związków zawodowych która utkwiła mi do dzisiaj. Powiedział tak: ''widzisz synek, związki to coś takiego że mała grupa ludzi walczy o dobro dla ogółu, nawet dla tego pod ziemią z kilofem - on też ma prawo do tego co dostanie ten w biurze''

Pisanie słów: "...Łatwo jest kogoś oceniać nie robiąc nic samemu..." . jest troszkę nie w porządku Panie Sebastianie. Po to powołuje się jakiś zarząd związków na dany okręg żeby to oni walczyli w imieniu ogółu. Po co? Po to żeby zwykły kpr. Kowalski nie musiał dymać po 12h nocy na spotkanie do Warszawy nie mając zielonego pojęcia o różnego rodzaju procesach administracyjnych. Od tego jesteście wy, ''kierownictwo'' związków, a ten Kowalski po wywalczonej podwyżce również ma być z siebie dumny bo ma pomyśleć że te 10zł wpłacane co miesiąc na konto związków nie poszło na marne. Mało tego on również ma prawo do nazywania się ''związkowcem''.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 11:17
Post: #233
RE: Program modernizacji 2017-2020
(03-02-2017 10:50 )endrju napisał(a):  Ja rozumiem to w ten sposób. Związki utrzymują się z ''darowizny'' (nawet te 10zł) funkcjonariuszy więc i normalną rzeczą jest że f-sze mają prawo oceniać pracę związków, tak jak pracodawca ma prawo oceniać pracę swoich podwładnych bo to on im płaci. Prawdą jest że związki w SG nie są dobrze oceniane w odróżnieniu od związków Policji.

Pozdrawiam.

Chyba mylisz pojęcia ...funkcjonariusze otrzymują wynagrodzenia za służbę więc siłą rzeczy komendant rozlicza ich z wyników a związkowcy nie otrzymują nic. Jeżeli myślisz ze coś biorą z tych 10 zeta to się mylisz. Ja płace składkę po to by ktoś mógł nas reprezentować, rozmawiać , negocjować i uważam , że związki to robią , raz lepiej a raz gorzej a nie żeby paczkę dostać na dziecko lub w inny sposób odzyskać swoje 10 zł. Związki są otwarte na propozycje i jeżeli ktoś ma coś ciekawego do zaprezentowania na forum nie odmawiają . A tu na forum pieniaczy i dyskutantów wielu, więc niech przyjdą zaproponują swoje pomysły, pomogą innym jeżeli uważają ze Ci co do tej pory to robią są fe! A najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy nie płacą składek, a wiecznie marudzą i szlochają na związki .. miało być 60 do 40 wielki płacz ..teraz może byc 90-do 10.. płacz wcale nie gorszy...podejrzewam że jak by wszyscy dostali po równo też będzie źle...wiecznie źle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 11:29
Post: #234
RE: Program modernizacji 2017-2020
I wszystko jasne.

https://bip.mswia.gov.pl/bip/projekty-ak...acego.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 11:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2017 11:42 przez endrju.)
Post: #235
RE: Program modernizacji 2017-2020
(03-02-2017 11:17 )arek32 napisał(a):  
(03-02-2017 10:50 )endrju napisał(a):  Ja rozumiem to w ten sposób. Związki utrzymują się z ''darowizny'' (nawet te 10zł) funkcjonariuszy więc i normalną rzeczą jest że f-sze mają prawo oceniać pracę związków, tak jak pracodawca ma prawo oceniać pracę swoich podwładnych bo to on im płaci. Prawdą jest że związki w SG nie są dobrze oceniane w odróżnieniu od związków Policji.

Pozdrawiam.

Chyba mylisz pojęcia ...funkcjonariusze otrzymują wynagrodzenia za służbę więc siłą rzeczy komendant rozlicza ich z wyników a związkowcy nie otrzymują nic. Jeżeli myślisz ze coś biorą z tych 10 zeta to się mylisz. Ja płace składkę po to by ktoś mógł nas reprezentować, rozmawiać , negocjować i uważam , że związki to robią , raz lepiej a raz gorzej a nie żeby paczkę dostać na dziecko lub w inny sposób odzyskać swoje 10 zł. Związki są otwarte na propozycje i jeżeli ktoś ma coś ciekawego do zaprezentowania na forum nie odmawiają . A tu na forum pieniaczy i dyskutantów wielu, więc niech przyjdą zaproponują swoje pomysły, pomogą innym jeżeli uważają ze Ci co do tej pory to robią są fe! A najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy nie płacą składek, a wiecznie marudzą i szlochają na związki .. miało być 60 do 40 wielki płacz ..teraz może byc 90-do 10.. płacz wcale nie gorszy...podejrzewam że jak by wszyscy dostali po równo też będzie źle...wiecznie źle.


Przepraszam, źle sformułowałem myśl. Nie chodziło mi o to że związkowcy biorą coś z tych 10z. Chodziło mi o to że te 10zł zasila konto związkowe czyt. całej organizacji z czego finansowane są ich wyjazdy żeby nas reprezentować, rozmawiać , negocjować. Ale i zawody sportowe, trofea, odznaczenia - słowem ogólna działalność związków. Więc normalną rzeczą jest że każdy kto płaci będzie oceniał ich pracę. Ale tu masz rację że najwięcej psioczą i narzekają ci na których pasku nie widnieje pozycja - składka NSZZFSG. Tak czy siak związki są potrzebne bo gdyby nie związki całkiem by nas okroili z każdej strony i nie mieli byśmy nic do powiedzenia.

P.S.
Czas zakończyć dyskusję nt. związków bo robi się offtopic. Temat związany jest z podwyżkami i modernizacją.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 11:41
Post: #236
RE: Program modernizacji 2017-2020
(03-02-2017 11:29 )zygmunt napisał(a):  I wszystko jasne.

https://bip.mswia.gov.pl/bip/projekty-ak...acego.html

Czyli nasza podwyżka to 200 pn brutto do podstawy plus nasza wysługa (liczba lat x 2 pln) plus ewentualne zwiększenie dodatku służbowego o 23 pln. Im więcej mamy służby tym wyższą podwyżkę dostaniemy. Moim zdaniem opcja do podstawy jest opcją lepszą. Choć nie będzie dla każdego "idealnie" po równo to jednak z czasem i tak się wyrównaSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 11:53
Post: #237
RE: Program modernizacji 2017-2020
Myślę ,że wyszło dobrze.Ja tam zadowolony.Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 11:56
Post: #238
RE: Program modernizacji 2017-2020
Ja również nie zgłaszam sprzeciwu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 12:33
Post: #239
RE: Program modernizacji 2017-2020
Ha! Miałem rację. Inaczej niż u Policjantów czy "Strażaków". Dlaczego inaczej? Dlatego że.............dopowiedzcie Panowie i Panie na niższych grupach....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 13:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2017 13:26 przez Boruc79.)
Post: #240
RE: Program modernizacji 2017-2020
(03-02-2017 11:41 )PlanetaX napisał(a):  
(03-02-2017 11:29 )zygmunt napisał(a):  I wszystko jasne.

https://bip.mswia.gov.pl/bip/projekty-ak...acego.html

Czyli nasza podwyżka to 200 pn brutto do podstawy plus nasza wysługa (liczba lat x 2 pln) plus ewentualne zwiększenie dodatku służbowego o 23 pln. Im więcej mamy służby tym wyższą podwyżkę dostaniemy. Moim zdaniem opcja do podstawy jest opcją lepszą. Choć nie będzie dla każdego "idealnie" po równo to jednak z czasem i tak się wyrównaSmile

Tylko nigdzie nie widzę żeby gdzieś było napisane liczba lat x 2 zł

(03-02-2017 12:33 )gural napisał(a):  Ha! Miałem rację. Inaczej niż u Policjantów czy "Strażaków". Dlaczego inaczej? Dlatego że.............dopowiedzcie Panowie i Panie na niższych grupach....

Od początku było to wiadome, związkowcy z SG krzywdy sobie nie zrobią
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS