Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
13-02-2015, 09:07
Post: #41
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Tu jest wprost książkowy przykład znaczenia związku zawodowego w formacjach mundurowych...

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.../140219627

cyt. "– Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia z tego wydziału. Póki nie będzie formalnego sygnału nie zamierzam nic robić w tej sprawie – mówi Mariusz Jaworski, przewodniczący NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego. – W tym wydziale nie ma komórki związkowej, choć wielokrotnie prosiłem policjantów o zrzeszenie się. Poza tym brudy trzeba prać we własnym domu, a nie wychodzić z nimi do mediów. Zawsze byśmy ich wysłuchali i pomogli, choć nie są członkami naszego związku."

Typowo PRL-owska postawa związkowa pt. choć jest problem to moją misją jest udawać, że problemu nie ma ..gdyż jedynym możliwym rozwiązaniem było potajemne zamiecenie sprawy pod dywan. Później się PRL-owski misiu dziwi, że nikt tam nie chce mieć do czynienia z tzw. "związkami" Big Grin Wszelkie analogie do adekwatnej "jakości" w innych formacjach mundurowych jest jak najbardziej zamierzone...

Oczywiście optymistycznie obstawiam, że tego typu postawa przynosi owemu działaczowi wymierne korzyści czy to w postaci wielu odznaczeń za tzw. "zasługi" czy to w postaci nagród finansowych za tzw. "skuteczność w działaniu".

Z partyjnym zamieceniem ..przepraszam pozdrowieniemSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2015, 11:18
Post: #42
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
To proste - jak chcesz mieć związki po swojej stronie, awansuj przewodniczącego i będzie tańczył jak mu zagrasz. Zazwyczaj związki mają coś do powiedzenia dopóki nie zamkną twarzy przewodniczącemu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2015, 11:08
Post: #43
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
(11-02-2015 18:54 )sierżant napisał(a):  Pierwszym krokiem aby uzdrowić ten Związek musi być wybranie na Przewodniczącego emeryta SG - jemu już nic nie naobiecują

(12-02-2015 00:05 )waldisg napisał(a):  Przekonaliście mnie Smile - mogę kandydować !!!!!!

Też mi się wydaje, że jest to najlepsze możliwe rozwiązanie - czyli wprowadzenie do zarządu związku osób, które są już na emeryturze a mają jeszcze chęci do walki. Obecny system związkowy kompletnie się nie sprawdza w praktyce czyli dopóki związkowiec jest zależny finansowo od grupy z którą formalnie ma walczyć dopóty nie ma szans na jego sprawne działanie gdyż koncentruje się on tylko i wyłącznie na zaspokojeniu własnych potrzeb tudzież na kreowaniu propagandy sukcesu, którego najzwyczajniej w świecie nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 10:10
Post: #44
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Ktoś kto odchodzi na emeryturę zapewne ma dosyć, wszystkiego służby, przełożonych i formacji odchodzi żeby mieć święty spokój a nie dalej kopać się z systemem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2015, 13:28
Post: #45
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Kto i kiedy chciał odwołać z funkcji Przewodniczącego KKW NSZZ FSG Mariusza Tyla:

http://www.zonadwislanski.pl/122-mity-i-...iusza-tyla

Szczerze przyznam, że mnie to rozbawiłoSmile Agencja pośrednictwa ubezpieczeniowego się chwieje...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2015, 12:35
Post: #46
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
strasznie, ale bardziej śmiesznie Smile

aż mi się ciśnie na usta "i Ty Brutusie przeciwko mnie!"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2015, 14:32
Post: #47
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
PANOWIE PRZEWODNICZĄCY z tzw.,,waszego,, ZESPOŁU ds.WYJAŚNIEŃ I ANALIZ OBECNEJ SYTUACJI,,
PROPONUJE BRAĆ SIĘ DO ROBOTY W SWOICH ODDZIAŁACH I NIE SZUKAĆ PROBLEMU TAM GDZIE GO NIE MA, BO U WAS W ODDZIAŁACH WRESZCIE ZNAJDZIE SIĘ ,,KTOŚ,, KTO POWOŁA PODOBNY ZESPÓŁ I BĘDZIE WYJAŚNIAŁ I ANALIZOWAŁ WASZA PRACĘ NA RZECZ ZWIĄZKÓW.ZE ZWIĄZKOWYM POZDROWIENIEM- GRZONDINIO.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2015, 15:49
Post: #48
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Kolego Grzondinio, co - zaczyna się palić koło d...?
To się właśnie nazywa demokracja - każdy może podnosić swe rację.
I jeszcze jedno: nie wrzeszcz na tym forum! Krzyczeć to możesz na swoich przydupasow.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2015, 18:22
Post: #49
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Związek Zawodowy to ludzie, którzy go tworzą. Wystarczy zapytać jak działają Związki w Nadwiślance a szczególnie w Łodzi na lotnisku. Jakich wybieracie działaczy tak macie. Jest wiele sytuacji kiedy strona służbowa nagina przepisy ale jak to mówią "kropla drąży skałę". Jak ktoś dorwał się do władzy w TOZ dla swojej wygody to można go szybciutko wyprostować i wybrać takich co będą walczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2015, 18:51
Post: #50
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Kolego czy koleżanko ,, wiedźma,, nie obrażaj mnie na forum bo ja tego nie robię. Jak tu kolega,, znający_życie ,, mądrze napisał, że Związki Zawodowe to ludzie,którzy go tworzą, czyli ty i ja.W 2017 roku będziesz miał okazję się wykazać, wybory tuż tuż!!!!A teraz ciesz się z tego co KKW w ostatnim czasie wywalczyła. Aha bym zapomniał,, przydupasy,, są wszędzie i u mnie i u Ciebie.........
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2015, 22:07
Post: #51
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Panie Grzondinio czy, jak już pan wskazał Wiedźmie że ma być wdzięczna KKW za to co wywalczyła to czy byłby pan tak miły i wymienił jeszcze te rzeczy? Większość funkcjonariuszy jakoś (nie wiem dlaczego Wink ) jakoś tych osiągnięć nie dostrzega a wręcz przeciwnie, uważa że Związek nie działa na rzecz funkcjonariuszy. Przynajmniej tych spoza zarządu! Tongue
A co do przydupasów to faktycznie zdarzają się wszędzie ale dziwnym trafem im wyżej tym częstszą przypadłością stają się "brązowe języki"! Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2015, 08:28
Post: #52
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Żeby nie było wątpliwości - z ramienia KKW zapraszam do dyskusji na wszelkie tematy dotyczące funkcjonowania NSZZFSG. Odpowiem na wszelkie Wasze zapytania ( oczywiście w miarę posiadanych przeze mnie wiadomości). Nie mam zamiaru chować się pod żadnym Nickiem bo nie jest mi to do niczego potrzebne. Wbrew wielu przekonaniom ( jak i wpisom na tym forum) Związek działa dla funkcjonariuszy, a nie dla KKW, którego nota bene jestem członkiem. A przy okazji pozdrawiam PlanetaXa i Rebelianta. Do zobaczenia w wersji Live!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2015, 09:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2015 09:30 przez marcell.)
Post: #53
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
No dobrze. To ja mam takie pytanie:
Dlaczego oslawiona podwyżka wg projektu rozporzadzenia została tak rozparcelowana po dodatkach? Chodzi mi konkretnie o dodatek za stopień. Dodatek służbowy i za wysługę lat to jeszcze zrozumiem - likwidacja skutku podwyżki. Ale ladować kasę w stopień? Wg. mnie najkorzystniej dla funkcjusza jest gdy mu podwyższają uposażenie w grupie uposażenia zasadniczego. Gdyż to od uposażenia zasadniczego zależy pozniej np. wysokość dodatku za wysługę lat.
Czy Związek podnosił ten temat, czy jest to dla Związku obojętne?
Ps
Przy okazji gratuluje wczorajszego wynegocjowania dodatkowych milionów na podwyzki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2015, 09:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2015 10:40 przez Sebastian DOBROWOLSKI.)
Post: #54
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Jak dobrze pamiętam to jeszcze we wrześniu informacja od Pani minister Piotrowskiej o planowanych podwyżkach została przekazana do konsultacji społecznych, a później ukazał się pierwszy projekt rozporządzenia przystosowanego do określonych kwot. Wszyscy funkcjonariusze ( bez względu na to czy Związkowcy czy niezrzeszeni) mieli okazję się z nim zapoznać i wyrazić swoją opinię poprzez Przewodniczących poszczególnych Zarządów oddziałowych. jedni to zrobili , a drudzy nie. Jak zwykle. Nic nowego. Jeżeli chodzi o rozparcelowanie kwoty podwyżki to jak wiesz - marcell - dodatek za stopień jest również częścią składową naliczania ewentualnych świadczeń emerytalnych. Jeżeli rozdzieliłbyś to w podstawie przy mnożnikach jakie ludzie mają na różnych stanowiskach to o sprawiedliwości i równości mógłbyś zapomnieć w rozpiętości kwotowej o wiele większej niż ta, która była w poprzednich tabelkach. Weź sobie podstawę i mnożnik w grupie 17 i porównaj go z grupą 2 lub 3. Dodaj do tego sobie kwotę równą ( dodaną do stopnia) i podlicz ile w poszczególnych grupach dostaliby funkcjonariusze. Czysta matematyka!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2015, 10:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2015 11:03 przez marcell.)
Post: #55
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Może zostałem źle zrozumiany przez Ciebie.
Da się zmienić tabele z grupami uposażenia zasadniczego żeby wszyscy mieli po równo. Zostało to zrobione. Jest o tym w uzasadnieniu do projektu rozp. płacowego.
Mnie chodzi o coś innego. W uzasadnieniu m.in napisane jest ze 110 zł.wedruje do uposażenia zasadniczego po rowno, a 32,62 zł na wzrost dodatku za stopień po rowno. Nie widzę sensu rozdzielania tych kwot. Brakuje mi tu logiki. A np. Funcjusz z 30 letnim stażem służby traci na tym zabiegu ok. 10 zł. (32,62 x 30%)

Podwyżka Tuska została w całości wladowana w stopień żeby nie powodować dodatkowych skutków finansowych. Bo tak jest najprościej. Musimy pilnować tego zeby kolejne podwyzki, o ile takie beda, szły w uposażenie zasadnicze, a nie w dodatki. I nieprawda jest że wtedy będzie niesprawiedliwie. Kazdy kto ma kalkulator moze to sobie udowodnić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2016, 08:38
Post: #56
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Dla nas teraz priorytetem będzie wejście w odpowiedniej formie ustawy modernizacyjnej dla służb mundurowych. Bo to w przeciągu lat ( plany na 2017-19) daje realne podwyżki i odmrożenie waloryzacji. Podobnie było w latach 2006-09 ( z rocznym poślizgiem - tzw. dziura budżetowa). Najgorsze dla mnie jest marcell to, że tak jak w niektórych postach na tym forum jak i w realu coraz więcej jest ludzi , którzy jedyne na co patrzą to tylko na podwyżki i to w wydaniu - nie że są ( obojętnie w jakiej kwocie) - tylko Dlaczego tak Mało?!. Większość z nich zapomniała , że co miesiąc bierze PENSJĘ! ( ale chyba w wydaniu - " czy się siedzi, czy się leży...... itd.) . Oczywiście nie wrzucając wszystkich do jednego worka. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2016, 16:41
Post: #57
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Nie ma się co zloscic. Taka postawa w budżetowce jest raczej norma. Może kiedyś się zmienia priorytety, ale narazie jako społeczeństwo jesteśmy na dorobku.
Zadalem Ci pytanie, poniewaz w glebiu duszy chciałbym żeby system naszych wynagrodzeń był jasny i klarowny. A taki nie jest. Dla mnie podwyżka to podwyżka. I powinna być dawana do podstawy uposazenia, a ta podstawą jest etat.
Dzieki za informacje, pozdrawiam i życzę owocnej pracy w związkach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2016, 14:33
Post: #58
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Ale ludzie się niestety złoszczą! Tutaj trwa dyskusja czy będzie np. 147 czy może aż 149 złotych na łapę.Tymczasem większość tej tzw. podwyżki będzie finansowane z zabranego nam bezczelnie dodatku granicznego.Zamiast niego miał być zwiększony dodatek służbowy a tymczasem jest on systematycznie wygaszany i coraz większa grupa ludzi w kolejnych okresach mniej zarabia.Jeżeli ktoś stracił dodatek to tej podwyżki będzie miał faktycznie połowę mniej. Ale cicho sza bo tracą przecież głównie Ci na samym dole którzy ciężko pracują na tą całą formacje a nie zasłużona brać kancelaryjna. Pamiętam jeszcze doskonale zapewnienia byłego już Komendanta i po nim przewodniczącego p. Tyla że po kwietniu 2015 żaden f-usz nie będzie mniej zarabiał. I zapytam po żołniersku : No i k.... Co? Ile warte były te zapewnienia. I o to mam duże pretensje do władz związku ze sprawę olali i nic z nią nie robią , może ludzie zapomną. A teraz będzie wielka feta bo załatwili podwyżkę z 4,75 na 5 %.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2016, 13:26
Post: #59
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Masz rację kolego Yogin - ale na pewne rzeczy nawet KKW nie ma i nie miało wpływu. Jeżeli wola rządzących w porozumieniu ze stroną służbową była taka , a nie inna to praktycznie zostaje tylko spór zbiorowy. Ale na mechanizmach nowego rozporządzenia płacowego nie wyklucza to możliwości zwiększania dodatków poszczególnym funkcjonariuszom. Nawet na czas nieokreślony. Ja nigdy nie byłem i nie będę zwolennikiem zwiększania uposażenia wszystkim po równo z uwagi na to , że wszyscy też " na równi" nie pracują ( służą). Są funkcjonariusze zaangażowani w służbę i są też dyletanci, lenie i kombinatorzy. Więc w imię czego mają dostać po równo? Tutaj duża rola jest w rękach ( włącznie z mechanizmami) przełożonych ( przeważnie Komendantów GJO, którzy decyzje cedują na poszczególnych Kierowników Grup lub Sekcji) . Ale tutaj rzeczywistość zweryfikowała ich podejście. Więc pretensje nie należy kierować do Związków Zawodowych tylko do przełożonych. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2016, 09:00
Post: #60
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Czy ktos wie na jakim etapie jest poniższe wystapienie?
http://www.nszzfsg.org/aktualnosci/pisma...go-sg.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS