Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WSO
17-01-2017, 19:31
Post: #1
WSO
Witam ! Chciałbym sie dowiedzieć czy znacie osoby w Waszej formacji, ktore ukonczyly Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych we Wrocławiu i przeniosły się do Straży Granicznej ? Interesuje mnie czy jest taka mozliwosc, jesli tak to czym oficer po zmechu moglby sie zajmowac, do jakiego wydzialu jest przydzielony ? Z góry dziękuję za odpowiedz !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2017, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2017 21:16 przez quasimodo1.)
Post: #2
RE: WSO
Bezpośrednio po ukończeniu nauki i promocji na stopień ppor WP ?
Ale chyba obowiązuje rozporządzenie ,że naukę w szkole musisz odsłużyć w jednostkach organizacyjnych MON 8 - 10 lat ?
No chyba,że rozwiązują Tobie jednostkę organizacyjną i nie mają propozycji dla Ciebie w MON-ie albo zwrócisz armii koszty nauki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2017, 22:22
Post: #3
RE: WSO
jeżeli nie masz mgr nie będziesz miał zachowanego stopnia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2017, 23:04
Post: #4
RE: WSO
(17-01-2017 22:22 )passengerLPG napisał(a):  jeżeli nie masz mgr nie będziesz miał zachowanego stopnia

Po pierwsze kończąc zmech
- możesz zostać promowany na ppor WP - i mieć tytuł zawodowy licencjata - 5 letnie studia kierunek dowodzenie ( 6 semestrów na licencjata plus 4 semestry na wojskowe kształcenie zawodowe )
lub
- 5 letnie -kierunek inżynieria wojskowa - tytuł zawodowy inżyniera po 7 semestrach plus 3 semestry na mgr i promocja na ppor WP
W związku z czym nijak ma się to do zachowania stopnia ppor WP

@roxor333 napisał ,że jest /będzie oficerem WP.
W SG także możesz być oficerem bez tytułu mgr - tyle tylko ,że nie na wszystkich stanowiskach kierowniczych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 07:45
Post: #5
RE: WSO
Dodam tylko od siebie, że generalnie w SG "sztywne pręty" mają problem z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 09:28
Post: #6
RE: WSO
(18-01-2017 07:45 )keyser soze napisał(a):  Dodam tylko od siebie, że generalnie w SG "sztywne pręty" mają problem z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości...

Masz rację keyser, monowscy oficerowie ciężko odnajdują się w MSW, niech lepiej zostaną sobie w WP. Tam i honory będą na co dzień mieli oddawane przez niższych stopniem a i defilady od czasu do czasu i inne bardzo ważne dla obronności rzeczy które nijak się mają do rzeczywistości a już na pewno nie wpływają na bezpieczeństwo RP. Tak jak określił to kiedyś wykładowca jednej ze szkół Policji - Wojsko to jest zabawa starych ch.................... ? (chłopów) w indian. PZDR
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 17:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017 17:10 przez roxor333.)
Post: #7
RE: WSO
Zgadzam się fuszsg, ze w wojsku skupia sie na rzeczach, ktore nie maja nic wspolnego z realnym dazeniem do wzmacniania obronnosci kraju, stad moje pytanie, na ktore niestety nie otrzymalem jeszcze odpowiedzi..
Chce sie przeniesc poniewaz widze , ze praca w armii nie jest dla mnie. Nie interesuje mnie oddawanie honorow, prawidlowe skladanie meldunkow, rowny przemarsz czy setki innych pierdol, na ktore w w wojsku niestety zwraca sie duza uwage. Chce po prostu robic dobra, pozyteczna robote, ktora ma odzwierciedlenie w rzeczywistosci , sadze ze Straz Graniczna jest taka formacja, jesli jeszcze moglbym sluzyc tu jako podporucznik ..

Zdołałem się dowiedziec tylko iż, po ukonczeniu WSOWL jest mozliwosc napisania wniosku do Ministra Obrony Narodowej z prośba o przeniesienie do innego resortu bez zwracania kosztow nauki. Nie wiem ile jest prawdy w tejze informacji. Jesli ktos z Państwa zna taka osobe, bylbym bardzo wdzieczny o udzielenie mi odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 17:46
Post: #8
RE: WSO
Kiedys na pewno byla taka mozliwosc, ba, pamietam jak zmechole przenosili sie do nas, a po dwoch dniach uciekali do cywila - w ten sposob unikali zwracania kosztow. Niestety nie wiem jak jest teraz - zadzwon albo lepiej przejdz sie do najblizszego oddzialu, do wydzialu kar i szkodzenia (yyy znaczy sie wydzialu kadr i szkoleniaSmile i sie zapytaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 20:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017 20:07 przez Jajko_pawiana.)
Post: #9
RE: WSO
Nie ma możliwości przeniesienia się z MON do MSWiA z zachowaniem ciągłości służby. Jako żołnierz zawodowy musisz przejść całą rekrutację do SG. Dopiero po przyjęciu będziesz mógł się ubiegać o uznanie stopnia - znam podkomisarza z miesięcznym stażem w Policji, który szlifuje krawężniki na pierwszej grupie - uznali mu stopień właśnie z WSO. Podobnie w drugą stronę - jeżeli ktoś ma ochotę się "przenieść" do MON - nie ma czegoś takiego jak bezpośrednie przeniesienie. Należy zdać egzaminy sprawnościowe. I jeszcze jedna kwestia - zachowanie stopnia ... przy przejściu do MON stopień z MSWiA zostanie zachowany jedynie, gdy funkcjonariusz miał wcześniej przeszkolenie wojskowe, czyli odbytą ZWS albo szkołę podoficerską (na przykład po studiach) - czyli złożył przysięgę w MON. W innym wypadku - jeżeli osoba została przeniesiona do rezerwy bez odbycia służby wojskowej (tak jest w moim przypadku), po przyjęciu się do MON będzie zaczynać od stopnia szeregowego i nie będzie miała możliwości ubiegać się o uznanie stopnia. Chociaż kapitan ŻW z którym rozmawiałem bardzo mnie namawiał do złożenia papierów - obiecywał nawet etat chorążacki w przeciągu pół roku ... ale każdy wie jak z tymi obiecankami jest Smile jeszcze jedna kwestia - jeżeli stosunek służby nie pozostaje rozwiązany dłużej niż 30 dni, zachowana zostaje ciągłość służby oraz stare zasady służby - tak jest przy przeprowadzce MSWiA->MON. Pozdro

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 21:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017 21:34 przez quasimodo1.)
Post: #10
RE: WSO
(18-01-2017 20:04 )Jajko_pawiana napisał(a):  I jeszcze jedna kwestia - zachowanie stopnia ... przy przejściu do MON stopień z MSWiA zostanie zachowany jedynie, gdy funkcjonariusz miał wcześniej przeszkolenie wojskowe, czyli odbytą ZWS albo szkołę podoficerską (na przykład po studiach) - czyli złożył przysięgę w MON. W innym wypadku - jeżeli osoba została przeniesiona do rezerwy bez odbycia służby wojskowej (tak jest w moim przypadku), po przyjęciu się do MON będzie zaczynać od stopnia szeregowego i nie będzie miała możliwości ubiegać się o uznanie stopnia.


przy przejściu z innych formacji do MON. Zachowujesz stopień z formacji z której odchodzisz .Jeśli wcześniej nie odbyłeś służby wojskowej , nie posiadasz stopnia wojskowego - składasz przysięgę oraz możesz być poddany szkoleniu wojskowemu.
Osobę posiadającą stopień z formacji mundurowych MSWiA powołaną do zawodowej służby wojskowej mianuje się na stopień równorzędny z dniem objęcia stanowiska służbowego
Patrz ustawa o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych art17a pkt1,2,3,4
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0140001414

plus potrzeby MON , zakres wykształcenia lub specjalizacji - no i dobra wola MON-u
Wpierw wycieczka do najbliższego WKU - zorientowanie się w wolnych wakatach wojskowych.
Przenosiny na pałę nie wskazane .
Najszybciej znajdziesz robotę w MON-ie w korpusie szeregowych zawodowych - reszta zależy od potrzeb specjalistycznych armii w danym czasie i wolnych etatach w armii.

(18-01-2017 20:04 )Jajko_pawiana napisał(a):  Dopiero po przyjęciu będziesz mógł się ubiegać o uznanie stopnia - znam podkomisarza z miesięcznym stażem w Policji, który szlifuje krawężniki na pierwszej grupie - uznali mu stopień właśnie z WSO. przeprowadzce MSWiA->MON. Pozdro

Zrobił to " na pałę " - sens przenosin polega na tym aby trafić na odpowiedni etat zgodnie ze zdobytą specjalizacją w poprzedniej formacji - wskazani chemicy - cbkrym , informatycy , specoperatorzy itd.
Jeśli nie posiadasz ich pozostaje zaczynanie od "szlifowania bruków" - niezależnie jaki posiadasz stopień.
Przenosiny dla samych przenosin nic nie zmieniają w samym bycie w formacji.

(18-01-2017 17:03 )roxor333 napisał(a):  
Zdołałem się dowiedziec tylko iż, po ukonczeniu WSOWL jest mozliwosc napisania wniosku do Ministra Obrony Narodowej z prośba o przeniesienie do innego resortu bez zwracania kosztow nauki. Nie wiem ile jest prawdy w tejze informacji. Jesli ktos z Państwa zna taka osobe, bylbym bardzo wdzieczny o udzielenie mi odpowiedzi.

Jeśli druga strona będzie o to silnie zabiegać .Czyli poparcie KGSG. Czyli musisz znależć odpowiedni etat w OSG.
Najlepiej posiadać kwalifikacje z MON ,które akurat będą potrzebne w SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 22:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017 23:24 przez niepokorny.)
Post: #11
RE: WSO
(18-01-2017 20:04 )Jajko_pawiana napisał(a):  jeżeli stosunek służby nie pozostaje rozwiązany dłużej niż 30 dni, zachowana zostaje ciągłość służby oraz stare zasady służby - tak jest przy przeprowadzce MSWiA->MON.
Domyślam się, że chodzi o zasady przejścia na emkę. Możesz podać konkretny przepis. Albo napisz skąd czerpiesz takie informacje.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 22:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017 23:12 przez quasimodo1.)
Post: #12
RE: WSO
(18-01-2017 22:31 )niepokorny napisał(a):  
(18-01-2017 20:04 )Jajko_pawiana napisał(a):  jeżeli stosunek służby nie pozostaje rozwiązany dłużej niż 30 dni, zachowana zostaje ciągłość służby oraz stare zasady służby - tak jest przy przeprowadzce MSWiA->MON.
Domyślam się, że chodzi o zasady przejścia na emkę. Możesz podać konkretny przepis. Albo napisz skąd czerpiesz takie informacje.

Jeśli chodzi o emke - obowiązują te same zasady - niezależnie jaka będzie przerwa w ciągłości służby w poszczególnych formacjach poszczególnych ministerstw np - jeśli byłeś żołnierzem zawodowym w latach 2000 -20010 - miałeś przerwę w służbie np do 2013 i przyjąłeś się do służb mundurowych w 2013 roku - to obowiązuje Ciebie art 15a ustawy emerytalnej służb mundurowych - czyli emka po 15 latach bez lat z cywila - i na odwrót tak samo. Pomimo przerwy w służbie- nie jesteś traktowany wg ustawy jako osoba która po raz pierwszy rozpoczęła służbę w mundurze po 31.12.2012 - czyli nie obowiązuje Ciebie próg nabycia praw emerytalnych 25 lat służby i ukończony 55 rok życia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 23:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017 23:29 przez niepokorny.)
Post: #13
RE: WSO
quasimodo ja wiem, że jest tak jak napisałeś. Ale skoro jajko pawiana pisze, że jest inaczej to niech to udowodni podając konkretny przepis. Tongue
Edit: Doprecyzuję, że chodzi mi o 30 dni "rozwiązania stosunku służbowego". Skąd te 30 dni? Z jakiego przepisu? Bo moim zdaniem, tak jak napisał quasimodo, można sobie zrobić przerwę nawet 3 lata a ciągłość służby i stare zasady emerytalne i tak zostają zachowane.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 23:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017 23:41 przez quasimodo1.)
Post: #14
RE: WSO
(18-01-2017 23:21 )niepokorny napisał(a):  quasimodo ja wiem, że jest tak jak napisałeś. Ale skoro jajko pawiana pisze, że jest inaczej to niech to udowodni podając konkretny przepis. Tongue

Prawdopodobnie @jajku pawiana chodziło o różnicę uprawnień funkcjonariusza w służbie przygotowawczej/stałej.
Jeśli bez porozumienia stron przenosiny i więcej niż 30 dni - to zaczynasz w Policji ,SG ,BOR jako funkcjonariusz służby przygotowawczej a nie stałej - co wiąże się z wiadomymi skutkami finansowymi.
Chociaż w przypadku przenosin na linii formacja MON - formacje MSWiA - zaczynasz od służby przygotowawczej - Komendanci i Szefowie poszczególnych formacji mogą ją skrócić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2017, 13:45
Post: #15
RE: WSO
@quasimodo1 dokładnie o to mi chodziło, ale źle się wyraziłem. Informacje natomiast brałem z ... WKU - najwyraźniej w natłoku informacji pogmatwałem wyjaśnienie. Pozdro Smile

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2017, 21:29
Post: #16
RE: WSO
Pogubiłem się jeszcze bardziej. Jajko pawiana skoro piszesz, że chodziło ci o to o czym napisał quasimodo to po co na końcu zdania napisałeś:
Jajko_pawiana napisał(a):tak jest przy przeprowadzce MSWiA->MON
chyba powinno być MON -> MSWiA.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 08:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017 08:31 przez nettai.)
Post: #17
RE: WSO
Ciężko się przenieść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS