Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
05-07-2016, 12:15
Post: #1
Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Witam wszystkich serdecznie

Chciałbym się dowiedzieć więcej na temat pracy jako strażnik na jednostce pływającej. Jak to wszystko wygląda. Mam nadzieje że koledzy pracujący w ten sposób podzielą się swoją wiedzą.
Pracuję jako oficer(mechanik) na statkach w sektorze offshore, natomiast od pewnego czasu SG oddział morski poszukuje osób do pełnienia służby na morzu, z certyfikatem motorzysty lub ukończona AM. Ja posiadam ukończoną AM oraz dyplom mechanika wachtowego oraz doświadczenie na morzu natomiast jako cywil i tu rodzi się pytanie jakie szanse i perspektywy mam w SG ?
Chciałbym się dowiedzieć również jakie zarobki osiągają strażnicy na morzu, jakie są dodatki i czy jest szansa na jakiś awans po kilku latach czy raczej nie ma szans.
Bardzo proszę o pomoc tych którzy posiadają jakieś informacje.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2016, 13:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2016 13:08 przez maciej_pk.)
Post: #2
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Witam!
Jeśli pracujesz na offshorach to pewnie masz krótkie kontrakty i dobrą kasę (chyba, że się mylę), więc pewnie nie jest źle. Radzę sobie odpuścić starania przyjęcia tutaj. Kasa dużo, dużo, dużo, dużo mniejsza. Jeśli chodzi o etaty to w tej chwili "silne dwójki". Co do awansu/drogi kariery to też marne szanse. W SG jest dużo osób po WSMkach, które czekają na awans/rozwój i się doczekać nie mogą. No chyba, że satysfakcjonuje Cię bycie motorzystą na 10cio metrowym pontonie.
Pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2016, 15:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2016 15:08 przez keyser soze.)
Post: #3
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Jeśli jesteś po AM to pewnie pływasz jako młodszy oficer - wtedy różnica w zarobkach będzie conajmniej dziesięciokrotna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2016, 15:50
Post: #4
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Wiem wiem, że zarobki są dużo niższe ale chciałem się dowiedzieć ile mniej więcej one mogą wynosić. Ale też nie tylko zarobki mnie interesują ale sama praca jako strażnik na morzu jak to wygląda.
PS. Gdyby chodziło tylko o pieniążki to nie interesowałbym się taką pracą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2016, 16:45
Post: #5
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Jeśli trafisz na etat mechanika (co wcale nie jest oczywiste nawet mając takie wyksztalcenie) to robota wygląda podobnie jak w cywilu. Oczywiście w dużo mniejszej skali. Jesteś odpowiedzialny za utrzymanie w ruchu i eksploatację mechanizmów na jednostkach, plus gospodarka MPS i cała papierologia z tym związana. Do tego dochodzi wszystko co jest związane z byciem funkcjonariuszem SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2016, 09:26
Post: #6
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Niskie zarobki to nie jest koło 5 tysięcy, a rozchodzi się o kwotę 2 tys. złotych z lekkim hakiem na początku. Uderz do jednego z dwóch dywizjonów na rozmowę. Naobiecują Ci dużo, a rzeczywistość jest inna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2016, 11:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2016 11:32 przez motór.)
Post: #7
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
(06-07-2016 09:26 )Oni napisał(a):  Niskie zarobki to nie jest koło 5 tysięcy, a rozchodzi się o kwotę 2 tys. złotych z lekkim hakiem na początku. Uderz do jednego z dwóch dywizjonów na rozmowę. Naobiecują Ci dużo, a rzeczywistość jest inna.

Witam ,w kotłowni kariery nie zrobisz etaty niskie albo nawet bardzo niskie na cały dywizjon 2 etaty oficerskie reszta szkoda gadać , o ścieżce kariery zapomnij ,pan admirał i reszta(nawet związki nie widzą potrzeby zmian) zapomniała o mechanikach.no i te 25 lat naprawdę się zastanów.pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2016, 14:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2016 14:55 przez Gentleman.)
Post: #8
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
A powiedzcie jesli podczas przeszkolenia wojskowego w AM otrzymalem stopień Mata czy po przyjęciu się do służby też takowy otrzymam czy wręcz przeciwnie ? Ale jako strażnik z papierami oficerskimi do jakiego stopnia można dojść oczywiście rozumiem że nie ma co mierzyć wysoko. Czy poważnie tak mało jest oficerów mechaników? Czy jeśli na początku dla strażnika wynagrodzenie wynosi 2 tys. z kawałeczkiem to po jakim czasie można zacząć zarabiać troszke więcej? Czy raczej cala kariera to motorzysta na pontonie jak kolega wyżej napisał?

I jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy w oddziale straży udzielą mi jakiś konkretnych informacji czy raczej nie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2016, 16:13
Post: #9
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Witam!
Kiedyś tak było, że uznawali stopień ze studium wojskowego jak jest teraz nie wiem. Może wypowie się ktoś kto niedawno tu trafił. To, że masz papiery oficera wachtowego o niczym nie przesądza. Wszystko zależy od etatu na jakim wylądujesz i czy będą w późniejszym czasie wakaty na wyższych stanowiskach. Etatów oficerskich (będąc na tym etacie możesz mieć stopień oficerski, aktualnie kapitański) są po dwa w każdym dywizjonie. Są to etaty zastępców (mechanicznych) dowódców jednostek I kategorii. Reszta etatów mechanicznych to chorążackie i podoficerskie. Za wskazaniem na te ostatnie bo reszta jest zapchana. Najlepiej zasięgnąć informacji w Gdańsku na ul. Oliwskiej w Kadrach, ewentualnie zadzwonić.
PS. Nie wierz we wszystko co Ci powiedzą i naobiecują Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2016, 18:04
Post: #10
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Realnie po trzech latach (czyli w sluzbie stalej) prawdopodobnie bedzie to jakies 2,5kPLN na reke.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2016, 09:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2016 09:39 przez marine.)
Post: #11
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Mata będziesz miał z automatu po szkółce więc o swój stopień możesz być spokojny, jest to praktycznie najniższy stopień w służbie Smile

W oddziale jak wyłożysz papiery to obiecają ci złote góry, ja drugi raz bym im nie zaufał Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2016, 09:52
Post: #12
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Tylko wiecie panowie o co chodzi w cywilu jak plywasz mimo ze masz rotacje 6/6 tyg. lub 8/8 to wychodzi ze ok. pół roku nie ma cie w domu i dlatego też zainteresowałem się SG. Wiecie co mam na myśli. Ale powiedzcie czy poważnie nie warto się interesować taką pracą jak uważacie ? Czy jest naprawdę tak źle ? Przecież jako strażnicy posiadacie różne dodatki ( nie wiem jaka jest ich poprawna nazwa) jak mieszkaniówka czy 13 czy mundurówka prawda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2016, 10:06
Post: #13
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
O mieszkaniówce zapomnij, przez pierwsze 3 lata napewno bo dopiero w służbie stałej coś wydębisz. Dodatki są, to fakt ale jak rozłożysz to na 12mc to okazuje się że i tak nie dostajesz dużo kasy a odpowiedzialność jest spora. Każdą wtopę cywile są w stanie wykorzystać przeciw tobie z ogromną brutalnością (multum filmików na yt) a nasze prawo jest niestety tak nieprecyzyjne że czasem człowiek staje miedzy młotem a kowadłem i zastanawia się czy lepiej wziąć na klatę działe czy ryzykować prokuratora.
W tej robocie jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo że w domu też nie będzie cię 50% czasu w ciągu roku Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2016, 15:25
Post: #14
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Dzentelmen - lepiej pochwal sie jaka wyplate obecnie przynosisz co miesiac do domu.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2016, 15:36
Post: #15
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Rozumiem wszystko tylko w kazdej pracy podejmujemy jakieś ryzyko jak i ciąży na nas odpowiedzialność za nasze decyzje. Tylko dziwi mnie to że w momencie gdy szukałem informacji na temat pracy jako strażnik na morzu trafiałem tylko na złe opinie. I właśnie tu dziwna sprawa bo na jedno miejsce jest bardzo dużo chętnych. Więc dziwie się dlaczego pomimo tych wszystkich minusów tej pracy każdy chce wstąpić do SG. I tu rodzi się pytanie dlaczego ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2016, 20:58
Post: #16
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Ponieważ sa ludzie ktorym SG ratuje życie, sa w stanie poswiecic czas, rodzine, czesto dotychczasowy tryb zycia zeby tylko wydebic troche kasy. Gubi ich tez propaganda, obiecane zlote gory itd.
Skladaj papiery, nie ma co gdybac, przejdziesz rekrutacje, testy psycho, wariograf, testy fizyczne, zdasz egzaminy na szkółce i sam sie przekonasz co oferuje SG i czego bedzie od ciebie wymagać.
Jesli mieszkasz dalego od gdanska, kolobrzegu, swinoujscia to odrazu wez pod uwage przeprowadzke. Poza KdSG nie ogarniesz dojazdowego trybu sluzby i bedziesz albo mieszkal z rodzina w poblizu dywizjonu albo marnowal kase na dodatkowy wynajem kwatery, jedzenie, dojazdy, za darmo nikt tu nic nie dostaje.
Ludzie wala na dywizjony bo na zielonej jest jeszcze gorzej.

Napisz co Tobie obiecano a moze uda sie to przyrównać do rzeczywistości, moze bo pamietaj ze to forum publiczne i wszystkiego nie mozna tu pisac.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2016, 07:15
Post: #17
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Kolego Marine trochę przesadzasz malując wszystko w tak "ciemnych" barwach. Z tymi dojazdami nie jest tak źle (i to nie tylko w KdSG) bo chłopaki (przepraszam również dziewczyny) dojeżdżają do roboty i to po 100, 200 i więcej kilometrów. Jeśli wpadniesz w system dyżurowy jest to do ogarnięcia. Z ilością czasu spędzonego w pracy tez nie jest tak źle. Wiadomo, że w sezonie letnim, urlopowym bije się nadgodziny ale później wszystko odbierasz w naturze. Zresztą w tej chwili jest tak wysokie ukompletowanie kadrowe, że nie ma takiego problemu z nadgodzinami. Kolego Gentelmen chodzi o to, iż mając papiery mechanika wachtowego i praktykę w cywilu (pewnie fajne zarobki) możesz się rozczarować tym co zaoferuje Ci SG. Tak jak pisałem wcześniej wolne etaty to motorzysta na 10 metrowym pontonie. Ale jeśli Cię to nie zraża i lubisz pracę na morzu to składaj papiery.
Pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2016, 07:56
Post: #18
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Pozostanę jednak przy swoim zdaniu, szczegolnie jesli chodzi o gumiflote. Wiele osób u mnie dojezdza do pracy ponad 300km ale muszą miec baze na miejscu bo nieraz w robocie sie siedzi ponad tydzien i wcale nie pisze o swietym gralu sluzby na dywizjonie, a to mnoży koszty. Nieraz sa sytuacje ze jedziesz do domu ~300km a nastepnego dnia telefon... Jutro widzimy sie w pracy. Czesto to wszystko poprostu spływa goryczą, dla sluzby nie masz rodziny i życia.
Wiele zalezy od tego gdzie sie trafi i skad sie jest.
Trzeba zderzyć sie z rzeczywistością i samemu zdecydować czy sie zostaje czy szuka szczęścia w cywilu.
Tu poprostu wiele zalezy od zbyt wielu czynników zeby polecać albo odradzać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 10:26
Post: #19
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Dziękuje wszystkim za rady i przybliżenie tematu pracy jako strażnik. Ja powiem od siebie jeszcze że pieniążki wiadomo są bardzo ważne ale rozłąka to cos strasznego na dłuższy okres czasu. Dlatego tez zastanawiam się nad pracą w straży granicznej. Jeszcze raz dziękuje za pomoc pozdrawiam wszystkich
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 12:12
Post: #20
RE: Praca jako Strażnik na jednostkach pływających
Powodzenia!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS