Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nadgodziny
27-08-2016, 03:30
Post: #1
Nadgodziny
Witam. Piszę w imieniu kilku f-szy z PSG której służę i także swoim, od kilku miesięcy wyrabiamy ogromne ilości nadgodzin, cały zespół krg ma planowane od Czerwca służby dzień, noc, schodząc z nocy na drugi dzień idzie się na służbę i tak cały czas, jedyny odpoczynek to urlop, albo pójście na l4, nie mamy w ogóle życia prywatnego poza służbą. Skutkiem tego są nadgodziny na Wrzesień w ilości 100 i więcej na jednego f-sz, wmawia nam się że będą oddawane a przechodzą tylko z kwartału na kwartał. Ludzie chodzą do pracy jak zombi, ciągłe narzekania że obóz pracy itp. W kadrze kierowniczej jakaś znieczulica, nie proszą o wsparcie z innych placówek. Oddział widzi że wyrabiamy miesiąc w miesiąc nadgodziny, a żaden nabór nie ma przydziału do nas, ręce opadają. Co można w tej sytuacji zrobić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2016, 07:17
Post: #2
RE: Nadgodziny
wmosg->b....
??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2016, 11:47
Post: #3
RE: Nadgodziny
kolego dokumentujcie to w każdy możliwy sposób, np wydruki od kardrowca
dziwne to co piszesz... u mnie jest generalny zakaz robienia nadgodzin, jakiś czas temu w jednej grupie to nawet działy poleciały dla wodzostwa za takie planowanie
macie tam jakieś związki w placówce? w oddziale? - nie wiem u mnie jest jakoś normalnie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2016, 12:52
Post: #4
RE: Nadgodziny
Obstawiam, że te nadgodziny to wina kierownictwa które chce pokazać, że pomimo braków kadrowych świetnie sobie radzi z dowodzeniem. Jest szansa, że dzięki niemeldowaniu o problemach dostaną kopa w górę. W myśl zasady "po trupach do przodu". A gdy już awansują to niech tym burdelem i oddaniem nadgodzin martwi się frajer który przyjdzie na ich miejsce.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2016, 13:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2016 14:18 przez kabanos.)
Post: #5
RE: Nadgodziny
Niepokorny masz rację, tak właśnie jest, ludzie mówią że jest ciężko na odprawach itd a oni nic z tego sobie nie robią, nie rozumiem takiego podejścia, człowiek jest bezradny.
Ezech związki na placówce są tylko z nazwy, związkowiec siedzi cicho bo komendant dał mu wyższy etat.
Niki nosg -> D....

Ile tak można pracować idzie się wykończyć. Ezach po te wydruki to można pójść zwykły kontroler i wziąć?


W jakiej formie (pisemnej) należy zwrócić się do przełożonego o rozliczenie posiadanych nadgodzin?
Kogo i w jakiej formie należy poinformować o nieprawidłowościach w jednostce Straży, związanych z planowanym harmonogramem służby (grafiku), w sposób niezgodny z rozporządzeniem albo szczególnie uciążliwy, gdy przełożeni włącznie z kierownikiem jednostki nie reagują na uwagi podwładnych?
Ile powinno być przerwy po służbie nocnej 12,5 godzinnej czy nie 48? Czy jest zgodne z przepisami służba dzienna w następny dzień?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 09:36
Post: #6
RE: Nadgodziny
Nadgodziny to patologia. Jak związkowiec d...pa to są jeszcze służby wewnętrzne. Zapodać i tyle
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 09:52
Post: #7
RE: Nadgodziny
Ile powinno być przerwy po służbie nocnej 12,5 godzinnej czy nie 48? Czy jest zgodne z przepisami służba dzienna w następny dzień?
[/quote]
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 10 czerwca 2009 r. w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Po zakończeniu zmiany trwającej od 6 do 12 godzin funkcjonariuszowi udziela się czasu na nieprzerwany wypoczynek, nie krótszego niż 11 godzin. W przypadku zakończenia zmiany trwającej do 14 godzin czas na nieprzerwany wypoczynek przysługujący funkcjonariuszowi po zakończeniu zmiany ulega wydłużeniu o 2 godziny za każdą rozpoczętą godzinę służby powyżej 12. godziny trwania zmiany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2016, 09:53
Post: #8
RE: Nadgodziny
Wszystko jest dobrze bo 11h ciągłego odpoczynku, zchodzisz o 8 rano i idziesz na drugi dzien na 8 rano
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2016, 10:55
Post: #9
RE: Nadgodziny
Jest gdzieś definicja "nieprzerwany wypoczynek"?, jeśli dojeżdżam godzinę do i z pracy to raczej nie wypoczywam w tym czasie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2016, 14:04
Post: #10
RE: Nadgodziny
Patek666 co masz na mysli zapodać do służb wewnętrznych?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2016, 10:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2016 10:29 przez arek32.)
Post: #11
RE: Nadgodziny
(29-08-2016 10:55 )marine napisał(a):  Jest gdzieś definicja "nieprzerwany wypoczynek"?, jeśli dojeżdżam godzinę do i z pracy to raczej nie wypoczywam w tym czasie...

Ale nikogo nie interesuje czy dojezdzasz. ..? Możesz wypoczac stawiając namiot na terenie Placówki lub poprosić o pokój jeżeli masz tak możliwość. Planisci mają ci to umożliwić aby miał te kilkanaście godzin wypoczynku. A jak ty ten czas spozytkujesz to Twoja sprawa.Czas dojazdu do służby nie wlicza się do czasu służby.A jak dla mnie nieprzerwany to taki gdzie w sprawach służbowych w tym czasie nikt cię nie absorbuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2016, 21:24
Post: #12
RE: Nadgodziny
To dlaczego mając wypadek w czasie dojazdu na służbę lub powrotu z niej do domu to liczy się to jako wypadek w służbie? I jak to ma być liczone godzinowo? Ale to tylko takie moje filozofowanie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2016, 20:11
Post: #13
RE: Nadgodziny
(31-08-2016 21:24 )Nemo napisał(a):  To dlaczego mając wypadek w czasie dojazdu na służbę lub powrotu z niej do domu to liczy się to jako wypadek w służbie? I jak to ma być liczone godzinowo? Ale to tylko takie moje filozofowanie...
Od 01.07.2014 wypadku w drodze do służby nie traktuje się jak wypadek w służbie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2016, 21:02
Post: #14
RE: Nadgodziny
(01-09-2016 20:11 )Greg napisał(a):  
(31-08-2016 21:24 )Nemo napisał(a):  To dlaczego mając wypadek w czasie dojazdu na służbę lub powrotu z niej do domu to liczy się to jako wypadek w służbie? I jak to ma być liczone godzinowo? Ale to tylko takie moje filozofowanie...
Od 01.07.2014 wypadku w drodze do służby nie traktuje się jak wypadek w służbie.
Jak ktoś ma wątpliwości to polecam
USTAWA z dnia 4 kwietnia 2014 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2016, 21:41
Post: #15
RE: Nadgodziny
(01-09-2016 21:02 )krissg napisał(a):  
(01-09-2016 20:11 )Greg napisał(a):  
(31-08-2016 21:24 )Nemo napisał(a):  To dlaczego mając wypadek w czasie dojazdu na służbę lub powrotu z niej do domu to liczy się to jako wypadek w służbie? I jak to ma być liczone godzinowo? Ale to tylko takie moje filozofowanie...
Od 01.07.2014 wypadku w drodze do służby nie traktuje się jak wypadek w służbie.
Jak ktoś ma wątpliwości to polecam
USTAWA z dnia 4 kwietnia 2014 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą
A tak na marginesie zgłoszenie sprawy psychologowi oddziałowemu powinien rozwiązać problem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 01:30
Post: #16
RE: Nadgodziny
lepiej mi Panowie powiedzcie jak z tymi nadgodzinami patologicznymi walczyć, już mam ponad 100, do domu przyjeżdzam tylko spać, syn to już pewnie zapomniał że ojca ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 05:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2016 05:40 przez marine.)
Post: #17
RE: Nadgodziny
.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 05:32
Post: #18
RE: Nadgodziny
Jesli planuja zgodnie z rozporzadzeniem, to nic nie zrobisz. U mnie jest jedna taka placowka zwana kolonia karna, gdzie 100 nadgodzin to co kwartal kazdy wyrabiaja, codziennie sa w sluzbie, ludzie wkurwieni na maksa, ale wszystko jest zgodne z przepisami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 08:54
Post: #19
RE: Nadgodziny
(02-09-2016 01:30 )kabanos napisał(a):  lepiej mi Panowie powiedzcie jak z tymi nadgodzinami patologicznymi walczyć, już mam ponad 100, do domu przyjeżdzam tylko spać, syn to już pewnie zapomniał że ojca ma.

Jak masz jaja ,to idziesz na wojnę z SG - postępujesz zgodnie z normami zawartymi w dziale VIII kodeksu postępowania administracyjnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2016, 18:53
Post: #20
RE: Nadgodziny
nie będę robił we własne gniazdo, z resztą już oddają powoli nadgodziny...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS