Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wywóz dokumentu
17-09-2016, 08:59
Post: #1
wywóz dokumentu
Witam. POwiedzcie jak to wyglada zgodnie z przepisami jesli np obywatel Rosji wwozi do Polski dokument innego obywatela FR(np swojego kolegi) ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2016, 09:58
Post: #2
RE: wywóz dokumentu
Zatrzymujesz - paragraf 275.2 KK

A co dalej - są od tego sądy
Wyroki różne
Tutaj uniewinniający , chociaż SR przyłożył pajdę

http://sn.pl/Sites/orzecznictwo/Orzeczen...395-10.pdf
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2016, 10:13
Post: #3
RE: wywóz dokumentu
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bezprawnie przewozi, przenosi lub przesyła za granicę dokument stwierdzający tożsamość innej osoby albo jej prawa majątkowe.

No i tu jest cały problem.. jak mam ustalić czy owa osoba przewozi dokument bezprawnie.. Np. mówi Ci, że kolega o wszystkim wie itd...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2016, 10:54
Post: #4
RE: wywóz dokumentu
A ten kolega jest z nim na granicy ? No , może mówić co chce a ty jesteś to w stanie zweryfikować .
Zabronione i wszystko . Zatrzymujesz.

Co dalej decyduje prokurator i sąd. A wyroki to już wydaje ten drugi.
Jako funkcjonariusz zatrzymujesz i sporządzasz dokumentację .

.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2016, 07:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2016 10:28 przez otacon.)
Post: #5
RE: wywóz dokumentu
Na wwóz nie ma przestępstwa, tylko na wywóz. Poza tym ten przepis jest trochę martwy, bo nie ma przepisów regulujących jak legalnie wywieźć dokument.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2016, 07:47
Post: #6
RE: wywóz dokumentu
Otacon ma rację. Trzeba czytać ze zrozumieniem. Z treści &2 wynika - " za granicę", a nie z zagaranicy, więc tak jak w wykładni może być to tylko na kierunku wyjazdowym z RP. Robiłem to wiele razy więc jak poczytacie sobie ustawy o paszportach, dowodach osobistych i komentarze co to jest dokument, znajdziecie tam wiadomości, że dotyczy to tylko polskich dokumentów i na wywóz z kraju. I to też nie do końca tak szybko z tym zatrzymaniem. Bo zawsze można wziąć dokument przez przypadek lub pomyłkę i jeżeli właściciel zezna, że nie został mu skradziony lub bezprawnie przywłaszczony oskarżenie upada w 5 sekund. Najpierw trzeba odrobić " zadanie domowe" , a dopiero później brać się za kwitologię . Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2016, 08:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2016 08:27 przez quasimodo1.)
Post: #7
RE: wywóz dokumentu
No tak , a ja głupi pop..... wwóz z wywozem. Mój błąd. Blush
Chociaż ,gdy miałem taką sytuację na granicy kilka lat temu - funk sporządził dokumentację na zatrzymanie - ABW przyjechało po gościa i się tym zajęło - tyle że miał przy sobie kilkanaście innych paszportów . Co dalej nie wiem.

(19-09-2016 07:47 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a):  . Bo zawsze można wziąć dokument przez przypadek lub pomyłkę i jeżeli właściciel zezna, że nie został mu skradziony lub bezprawnie przywłaszczony oskarżenie upada w 5 sekund.

A czy funkcjonariusz KRG ma uprawnienia do prowadzenia dochodzenia ? Nie.
Przesłuchuje,rozpytuje właściciela przewożonego paszportu na przejściu granicznym , gdy on fizycznie jest kilkaset kaemów od niego ? Nie.
Sporządza dokumentację na zatrzymanie i przekazuje śledziom . A tam wraz prokuratorem decydują co dalej.
Lepiej w niektórych momentach ,nie wpier.... się w kompetencje innych ,niż póżniej nadstawiać dupę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2016, 10:27
Post: #8
RE: wywóz dokumentu
@quasimodo1 ale krg-owiec zabezpiecza ślady i dowody przestępstwa, wykonuje czynności w 308 kpk, więc chciał nie chciał musi się znać. Najlepiej powiedzieć ja się nie znam mam drugą linię. Ale nie tak powinno być, bo w koncu wychodujemy sobie bandę ameb od klepania stempla... poza tym jak zatrzymany zażali się na zatrzymanie to nie śledź będzie się tlumaczył.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2016, 10:37
Post: #9
RE: wywóz dokumentu
Czyli wychodzi na to, że nic nie możemy zrobic dla obywatela FR jeśli wwozi paszport do RP?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2016, 17:13
Post: #10
RE: wywóz dokumentu
(19-09-2016 10:27 )otacon napisał(a):  @quasimodo1 ale krg-owiec zabezpiecza ślady i dowody przestępstwa, wykonuje czynności w 308 kpk, więc chciał nie chciał musi się znać. Najlepiej powiedzieć ja się nie znam mam drugą linię. Ale nie tak powinno być, bo w koncu wychodujemy sobie bandę ameb od klepania stempla... poza tym jak zatrzymany zażali się na zatrzymanie to nie śledź będzie się tlumaczył.

W pełni się z Tobą zgadzam.
Ale też stanę w obronie krg-owca - fizycznie nie będzie w stanie ustalić czy paszport ,który jest przewożony przez granicę został -pożyczony,wzięty przez pomyłkę czy ukradziony. Oczywiście można wysłać , powiadomić wg właściwości terytorialnej jednostkę policji ,która mogłaby to ustalić.
Tyle tylko już to widzę jak w Zadupiu Grn o 1 w nocy wsiada na rower policjant i grzeje do Zadupia Dln , a tam rozpytuje zaspanego obywatela. Na pewno to nie trwa kilka impulsów telefonicznych , ale minimum 12 godzin
U mnie to wyglądało tak - iż wszystkie kwity z zapytaniami szły , na gościa robiło się kwity - przekazywano śledziom.
Dochodzi też kwestia mądrze sporządzonej notatki służbowej a nie na odpier... .
Dalej to oni na podstawie zgromadzonej makulatury po konsultacji z prokuratorem decydowali - czy do zwolnienia czy przedstawienie zarzutów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2016, 07:56
Post: #11
RE: wywóz dokumentu
Nic nie musisz konsultować z prokuratorem bo on ci powie ( szczególnie o 01:00 w nocy) , że to nie biuro porad prawnych. To śledź podejmuje decyzje o dalszym postępowaniu. Nie ma granic czasowych kontroli granicznej lub drogowej. Czasami wiąże się to z uciążliwością oczekiwania nawet do kilku godzin. Ale to już nie nasz problem. Zawsze bez możliwości sprawdzenia " na gorąco" można w terminie późniejszym przedstawić zarzut czynienia przygotowania ( lub pomocnictwa) do popełnienia przestępstwa. Wszystko zależy od okoliczności. A tak jak to przedmówcy napisali - życzę powodzenia z zatrzymaniem i późniejszym zażaleniem na ten fakt. No bo na niby jakiej podstawie go zatrzymujecie ,skoro nic nie wiecie albo nie jesteście pewni. Lepiej 500 razy zadzwonić do kogoś kto się zna i się upewnić, niż strzelić sobie gola ( i to przez duże G ! ), a później tłumaczyć się w sądach i prokuraturach. Czasami trzeba sobie włączyć taką opcje jak - MYŚLENIE. Co starsi funkcjonariusze wiedzą co to znaczy RWD. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2016, 09:37
Post: #12
RE: wywóz dokumentu
(20-09-2016 07:56 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a):  Nic nie musisz konsultować z prokuratorem bo on ci powie ( szczególnie o 01:00 w nocy) , że to nie biuro porad prawnych.

Nie ma i nie było z tym problemów , kwestia wzajemnej kultury. Widocznie u Ciebie występowały problemy współpracy na linii prokuratura - SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2016, 17:28
Post: #13
RE: wywóz dokumentu
(20-09-2016 07:56 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a):  ... Nie ma granic czasowych kontroli granicznej...

I owszem nie ma granic czasowych, niektórzy jednak mieli postępowania szkodowe, gdy samolot odleciał, bilet przepadł, a podróżny się poskarżył i zażądał zwrotu kasy.
SG nie staje za takim funkiem murem, oj nie, niestety...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2016, 07:40
Post: #14
RE: wywóz dokumentu
I od tego są Związki - jeżeli przełożony okaże się klasyczną dupą. Gorzej dla tego funkcjonariusza jeżeli również przewodniczący ZT też okaże się dupą. Ale zawsze nad nami ( nimi ) jest ktoś wyżej. Funkcjonariusz boi się wtedy - jak nic nie umie. A z dzisiejszym dokształcaniem się ( nawet dla samego siebie i własnego RWD ) bywa różnie. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2016, 20:53
Post: #15
RE: wywóz dokumentu
No cóż, taktownie przemilczę ten komentarz...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS