Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dni wolne z tytułu urodzenia się dziecka
23-09-2016, 08:11
Post: #1
dni wolne z tytułu urodzenia się dziecka
witam

jakie dni wolne są do wzięcia jak urodzi mi się dziecko

wiem ze mam 14 dni wolnego i moge wykorzystać je do 24 miesiąca życia dziecka i w terminie który ja sobie sam wybiore pracodawca nie może mi wybierać terminu i nie moze mi odmówić tych dni

następnie jest art. 188 kodeksu pracy który mówi o 2 dniach wolnego w ciągu roku na zdrowe dziecko i to trzeba pisać wniosek czy wystarczy że poinformuje telefonicznie że biore 2 dni wolnego i czy te dni są 100 % płatne

następnie jest urlop okolicznościowi 2 dni i czy jest on płatny 100% ???

no i paragraf 15 gdzie jest 40 godzin na załatwienie ważnych spraw to jest na wniosek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2016, 12:22
Post: #2
RE: dni wolne z tytułu urodzenia się dziecka
§ 8. 1. Funkcjonariuszowi przysługuje zwolnienie od zajęć służbowych w wymiarze:

1) 2 dni – w razie ślubu funkcjonariusza lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka, dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy funkcjonariusza,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2016, 18:57
Post: #3
RE: dni wolne z tytułu urodzenia się dziecka
Jeśli chodzi o 14 (urlop ojcowski), to piszesz prośbę do K-ta Oddziału wskazując od kiedy do kiedy, na dziecko urodzone w dniu tym i tym. Pamiętaj, że 14 to są dni kalendarzowe, włącznie z niedzielami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2016, 19:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2016 19:29 przez krissg.)
Post: #4
RE: dni wolne z tytułu urodzenia się dziecka
(23-09-2016 18:57 )Artek_SG napisał(a):  Jeśli chodzi o 14 (urlop ojcowski), to piszesz prośbę do K-ta Oddziału wskazując od kiedy do kiedy, na dziecko urodzone w dniu tym i tym. Pamiętaj, że 14 to są dni kalendarzowe, włącznie z niedzielami.
I można je wykorzystać do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy.

2 dni w roku na zdrowe dziecko są płatne 100% i u nas jak na wszystkie urlopy w SG pisze się wniosek.
Urlop okolicznościowy 2 dni jest płatny sto procent i udziela się go na załatwienie spraw w związku z urodzeniem dziecka i niektórzy przełożeni czasami to interpretują po swojemu i nie chcą go udzielać po dłuższym czasie od urodzenia się dziecka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2016, 20:38
Post: #5
RE: dni wolne z tytułu urodzenia się dziecka
I te 14 dni chyba na dwa razy można rozbić maksymalnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2016, 20:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2016 20:50 przez braeven.)
Post: #6
RE: dni wolne z tytułu urodzenia się dziecka
(23-09-2016 12:22 )mk7547 napisał(a):  § 8. 1. Funkcjonariuszowi przysługuje zwolnienie od zajęć służbowych w wymiarze:

1) 2 dni – w razie ślubu funkcjonariusza lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka, dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy funkcjonariusza,

§ 8.1.Funkcjonariuszowi przysługuje zwolnienie od zajęć służbowych w wymiarze:
1)2 dni - w razie ślubu funkcjonariusza lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka, dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy funkcjonariusza,
2)1 dnia - w razie ślubu dziecka funkcjonariusza albo zgonu i pogrzebu siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu funkcjonariusza lub pod jego bezpośrednią opieką.
2.Zwolnienia, o którym mowa w ust. 1, nie udziela się, jeżeli wskazany przez funkcjonariusza termin nie pozostaje w bezpośrednim związku ze zdarzeniem uzasadniającym jego udzielenie.
3.Za dzieci, w rozumieniu ust. 1, uważa się dzieci, o których mowa w § 9 ust. 3.

Zwróć szczególną uwagę na ustęp 2

Zwolnienia, o którym mowa w ust. 1, nie udziela się, jeżeli wskazany przez funkcjonariusza termin nie pozostaje w bezpośrednim związku ze zdarzeniem uzasadniającym jego udzielenie.

Polecam lekturę art. 182 3. § 1. Kodeksu Pracy
Urlop ojcowski może być wykorzystany jednorazowo albo nie więcej niż w 2 częściach, z których żadna nie może być krótsza niż tydzień.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS