Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebezpieczna broń - Walther P99
24-09-2016, 05:37
Post: #1
Niebezpieczna broń - Walther P99
Kolejny wypadek podczas strzelań - ciężko ranny Policjant:

http://www.tvn24.pl/walther-p99-komendan...547,s.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2016, 18:18
Post: #2
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
Trafił się jeden wadliwy na X tys.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2016, 18:54
Post: #3
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
Ciekawe czy z iglicą w oku byś twierdził to samo? Ja tam jestem wstrząśnięta tym wypadkiem jednocześnie bardzo ciekawa reakcji naszych władz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2016, 19:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2016 20:04 przez quasimodo1.)
Post: #4
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
(24-09-2016 18:54 )wiosna napisał(a):  Ciekawe czy z iglicą w oku byś twierdził to samo? Ja tam jestem wstrząśnięta tym wypadkiem jednocześnie bardzo ciekawa reakcji naszych władz?

SmileSmileSmile hahaha
Dopóki jest na wyposażeniu - temat wraca jak bumerang
Cztery lata temu problem ten sam i jeszcze wstecz.

Info z 2012 roku

http://www.defence24.pl/7864,policja-mia...-z-radomia

http://www.fzzsm.pl/news_fzz-sm/wadliwe-walthery-p99

i co ? i ch...... ,kto jest potentatem tego towaru na rynku krajowym ? kogo rząd wspiera zgodnie z tendencją wspierania rodzimego przemysłu ?
Sama wyciągnij wnioski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2016, 09:14
Post: #5
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
ech, i gość już nie popracuje w mundurze o ile coś w tym linku jest prawdą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2016, 10:16
Post: #6
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
Tutaj jest opisana przyczyna tej awarii w pistoletach Walther P99. Krótko mówiąc nie można naciskać na spust jak w komorze nabojowej nie ma naboju lub zbijaka. Używamy wyłącznie przycisku zwolnienia iglicy. Inna sprawa, że jest to wada konstrukcyjna broni.
https://docs.google.com/viewerng/viewer?....pdf&hl=pl
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2016, 18:01
Post: #7
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
"- Fabryka Broni dysponuje najwyższej jakości bronią dedykowaną służbom mundurowym." - powiedział 3 dni temu prezes FB Łucznik podpisując kontrakt na dostawę 1000 sztuk P99 dla policji. Angry

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2016, 18:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2016 18:18 przez braeven.)
Post: #8
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
(25-09-2016 10:16 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Tutaj jest opisana przyczyna tej awarii w pistoletach Walther P99. Krótko mówiąc nie można naciskać na spust jak w komorze nabojowej nie ma naboju lub zbijaka. Używamy wyłącznie przycisku zwolnienia iglicy. Inna sprawa, że jest to wada konstrukcyjna broni.
https://docs.google.com/viewerng/viewer?....pdf&hl=pl
Pozdro

I ten cytat dedykuję wszystkim fanom "strzału kontrolnego".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2016, 19:21
Post: #9
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
Nie wiem jak u Was ale ja jak tylko dostałem tą broń maiłem przykazane żeby zwalniać iglicę przyciskiem a nie poprzez język spustowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2016, 20:56
Post: #10
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
(25-09-2016 18:18 )braeven napisał(a):  I ten cytat dedykuję wszystkim fanom "strzału kontrolnego".

(25-09-2016 19:21 )maciej_pk napisał(a):  Nie wiem jak u Was ale ja jak tylko dostałem tą broń maiłem przykazane żeby zwalniać iglicę przyciskiem a nie poprzez język spustowy.

Rzeczywiście mówili żeby korzystać z przycisku zwolnienia iglicy zamiast naciskania na język spustowy. Ale miało to dotyczyć ochrony bijnika, a nie uszkadzania zamka. We współczesnej broni o kalibrze 9 mm Parabellum oddawanie tzw. strzałów na sucho nie wpływa nawet na iglicę, a co dopiero na niszczenie zamka. Generalnie im mniejszy kaliber pistoletu tym gorzej dla mechanizmu iglicznego kiedy jest używany na sucho. Niszczenie zamka jest wadą konstrukcyjną.
Ten artykuł z grudnia 2014 jest dla mnie sporą nowością, dotychczas byłem przekonany, że to wina zaślepki zamka z gównolitu. Do ćwiczenia ściągania języka spustowego w P99 bez zbijaka nie podchodź...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2016, 09:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2016 09:12 przez marine.)
Post: #11
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
Dla mnie to trochę dziwne, najbardziej zajechana broń jest w CSSG, tam sie pstryka do bólu a i chyba gwoździe czesto nią wbijają i jeszcze nie bylo podobnych wypadków, choć pistolety zacinają sie na potęgę. A zadna tajemnica nie jest chyba ze bron służbowa ma przebieg podobny do samochodu na ekspozycji wiec w normalnej służbie to chyba szybciej "zardzewieje" niz sie zepsuje.

Zaiście, mówili zeby używać zwalniaka iglicy, choć z tego co obserwuje to niewielu wie do czego służy dekoker i uznają tylko strzał kontrolny. Nabój sie sam nie zmaterializuje po zamknięciu zamka skoro przed zamknięciem go tam nie bylo (a magazynek jest odłączony). Naleciałości jakies z PRL pewnie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 07:38
Post: #12
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
Na placówkowej tablicy ogłoszeń zawisła informacja, że wstrzymane są wszystkie strzelania treningowe i egzaminacyjne z pistoletów P99.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 17:21
Post: #13
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
Uuu... KGSG się poruszyło?? Kurde, teraz nie wiem czy odpowiadać ogniem i ryzykować trwałe kalectwo czy może miotać kule ręcznie. A może będziemy strzelać z biodra? Smile
Coś węszę jakiś spory przetarg i kasa znowu dla kogoś pewnie popłynie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 17:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2016 17:36 przez quasimodo1.)
Post: #14
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
(28-09-2016 17:21 )marine napisał(a):  Uuu... KGSG się poruszyło?? Kurde, teraz nie wiem czy odpowiadać ogniem i ryzykować trwałe kalectwo czy może miotać kule ręcznie. A może będziemy strzelać z biodra? Smile

Normalna procedura u wszystkich użytkowników walthera P99 - czyli SG i Policji.

A co służbę prowadzisz wymianę ognia ze swojego P99 ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 17:37
Post: #15
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
(28-09-2016 17:21 )marine napisał(a):  Uuu... KGSG się poruszyło?? Kurde, teraz nie wiem czy odpowiadać ogniem i ryzykować trwałe kalectwo czy może miotać kule ręcznie. A może będziemy strzelać z biodra? Smile
Coś węszę jakiś spory przetarg i kasa znowu dla kogoś pewnie popłynie.
Niektórych to nie martwi dalej będą strzelać z ucha.Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 17:38
Post: #16
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
Raczej nikt z decydentów nie chce później odpowiadać z powództwa cywilnego zdając sobie sprawę, że używanie tej broni może stanowić realne zagrożenie dla życia lub zdrowia f-szy. Nawet jeśli prawdopodobieństwo wystąpienia tego typu zdarzenia wynosi jedną milionową część procenta.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 17:44
Post: #17
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
(28-09-2016 17:21 )marine napisał(a):  Coś węszę jakiś spory przetarg i kasa znowu dla kogoś pewnie popłynie.

Na dzień dzisiejszy to tylko Łucznik zgodnie z zasadą wspierania rodzimego przemysłu uzbraja formacje mundurowe MSW w swój wynalazek z kilkoma modyfikacjami na licencji niemieckiej .
Przetargi i zakupy na broń krótką już były
- w Policji kilka dni temu podpisano umowę na 1000 sztuk

- w SG w lipcu zakupiono około 400 sztuk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 20:20
Post: #18
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
Problemem jest to, że nasza instrukcja przewiduje trening bezstrzałowy. Nie da się inaczej ćwiczyć manualnej obsługi broni i pracy na języku spustowym. Jedynie w Lubaniu spotkałem sie z używaniem bijnikow, ale tylko dlatego, że służący tam instruktorzy strzelania to w moich oczach wielcy fachowcy. Polecam tam szkolenia z broni bo chłopy się znają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 20:47
Post: #19
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
(28-09-2016 17:35 )quasimodo1 napisał(a):  A co służbę prowadzisz wymianę ognia ze swojego P99 ?
Nie wszyscy łapią ironię, ale tak poważnie.
Załóżmy że już będziesz musiał się bronić, to masz kolejny dylemat... zginąć od własnej broni czy dać się zastrzelić.

Nie chce brnąć w temat używania broni służbowej, takie tematy lepiej zostawić do piwka przy ognisku.

Odniosę się jeszcze do tematu zbijaków.
WTF... to jednak w SG ktoś wie do czego to służy, tylko dlaczego nie dają tego każdemu na trening? ... Może dlatego że przerosło by formę nad treścią?? A może to celowe działanie żeby przyoszczędzić na emkach?? (wietrze tu spisek) Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 21:48
Post: #20
RE: Niebezpieczna broń - Walther P99
(28-09-2016 20:47 )marine napisał(a):  
(28-09-2016 17:35 )quasimodo1 napisał(a):  A co służbę prowadzisz wymianę ognia ze swojego P99 ?
Nie wszyscy łapią ironię, ale tak poważnie.
Załóżmy że już będziesz musiał się bronić, to masz kolejny dylemat... zginąć od własnej broni czy dać się zastrzelić.

Do służby pobieram dwie jednostki broni - i bardziej polegam na Glauberycie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS