Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mandat karny za ominięcie kontroli.
29-09-2016, 21:04
Post: #1
Mandat karny za ominięcie kontroli.
Witam. Taka sytuacja w przejściu RP-Ua: Podjeżdża bus na pas do odprawy granicznej na wyjazd z RP, wychodzę robię kontrolę itd, w busie 5 osób wszyscy na MRG. Wracam do pawilonu z dokumentami aby wykonać resztę czynności służbowych. W chwili gdy jestem w środku z tego busa wychodzi jeden gagatek, i idzie sobie do Celnika podbijać TAX-FREE w trakcie kontroli granicznej która się jeszcze nie zakończyła, dokumenty nie zostały oddane, szlabany były pozamykane, czerwone światło się paliło...I teraz takie pytanie jakim mandatem można ukarać takiego delikwenta? Do głowy mi przychodzi tylko "niestosowanie się do znaku b32 stój kontrola graniczna", ale to dla pojazdów ponieważ przejście jest drogowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2016, 07:00
Post: #2
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
Z tego co opisales to działa należy się Tobie za niewłaściwą odprawę graniczna.
Busy odprawia się z urządzeń przenośnych albo podróżni mają grzecznie czekać pod okienkiem pawilonu kontrolerskiego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2016, 07:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2016 07:43 przez kabanos.)
Post: #3
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
to bus typu mercedes sprinter na 5 osób u nas takich pełno jeździ. Działa za co? To nie moja wina że podróżnemu brak cierpliwości, ja ze swojej strony zabezpieczyłem pas przed pgwp, przecież nie zaspawam drzwi w busie żeby nie wychodzili.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2016, 08:05
Post: #4
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
Ale sam widzisz, ze jest problem z kwalifikacja dla tego wedrowniczka a kogoś uwalic zawsze trzeba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2016, 08:40
Post: #5
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
Usiłowanie PGPWP...

Wiedźma z działowaniem to się tak nie rozpędzaj... nie idź drogą na skróty i teorią aby uwalić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2016, 10:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2016 10:55 przez wiedźma.)
Post: #6
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
pgpwp? Zartownis Wink
Kabanos, trzeba było kwestie poruszyć od razu dla przełożonych. KZ powiedziałby z jakiego art. ukarać podróżnego, a jeżeli i on by nie wiedział to od czego ma śledzi.

A na marginesie, żeby zgłosić VAT-y to cudzoziemiec musi mieć paszport. Ty mu dokument zabrales do kontroli. Więc pojawiają się kolejne znaki zapytania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2016, 11:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2016 11:04 przez Medo.)
Post: #7
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
Raczej nie... podobne zdarzenie tylko z własnego podwórka doświadczone na własnej skórze...

"trzeba było kwestie poruszyć od razu dla przełożonych" - ... a może pomyśleć i samemu rozwiązać sytuację ?
"KZ powiedziałby z jakiego art. ukarać podróżnego" - żartowniś Wink
"a jeżeli i on by nie wiedział to od czego ma śledzi" - prędzej, ale oni też mają swoją robotę...

Swoją drogą Kabanos, jeżeli osoba "wędrowniczek" był już wrzucony w system, po sprawdzeniu był ok, to po co zawracać sobie nim głowę ? "Wędrowniczek" wróci sam do Ciebie Wink ponieważ potrzebuje paszportu, aby celnik podbił mu VATy poza tym kto go odprawi po drugiej stronie bez dokumentu. Gdy wyżej wymieniona osoba pojawi się pod oknem to już pozostaje wolna ręka Big Grin karty rozdajesz Ty.

Opisywana sytuacja nagminnie pojawia się u mnie na przejściu i w większości przypadków następnym razem podróżny myśli o VATach jako ostatniej czynności którą może wykonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2016, 11:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2016 11:42 przez wiedźma.)
Post: #8
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
(30-09-2016 11:04 )Medo napisał(a):  Opisywana sytuacja nagminnie pojawia się u mnie na przejściu i w większości przypadków następnym razem podróżny myśli o VATach jako ostatniej czynności którą może wykonać.

To powiedz jak rozwiazujecie u was takie problemy. Bo tak tajemniczo piszesz, ze ktoś mógłby dojść do wniosku iż takim wedrowniczkom to conajmniej podpinacie klemy akumulatora w wiadome miejsca Big Grin

Jeżeli odprawiam na bus-pasie to do kontroli wychodzę ze sprzętem przenośnym. Paszporcik, systemik, stempelek lub nie zwrot dokumentu i następny, następny. Nikt mi w tym czasie nie opuszcza pojazdu.
I nigdy nie miałam wędrowców j.w.

W opisanym przez autora wątku nie miało miejsce ominięcie kontroli przez podróżnego bo przecież okazał swój dokument.

Pytanie do Kabanosa, jakbyś sie tłumaczył gdyby taki podróżny powiedział ze w swoim paszporcie, który Ty zabrales na bude, zostawil Ci 10 euro?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2016, 14:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2016 14:20 przez kabanos.)
Post: #9
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
To nie jest bus pas tylko zwykły pas all passport, normalnie się odprawia jak resztę osobówek. Po drugie, podróżny jechał na mrg więc paszportu mi nie okazywał miał go przy sobie skoro poszedł do celnika. Wiedźma komu miałbym się tłumaczyć z tych 10 euro?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2016, 20:22
Post: #10
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
Ja na mrg nie robię. Wiadomo, Białoruś.
Więc od posiadaczy MRG nie wymagasz paszportu? Nie interesuje Cie czy takowy posiadają?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2016, 21:32
Post: #11
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
Z tego co ja pamiętam to MRG zastępuje VIZE, czy sie mylę??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2016, 11:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2016 11:29 przez niki.)
Post: #12
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
mrg oddzielny blankiecik gdzie do paszportu mało kto zagląda jak robi masówkę, blankiet mrg, facjata, nazwisko i imię, czytnik i jedzie.
Ja lubiłem przejrzeć paszporty (rodzeni na zakałkaziu, niezgodności w nazwiskach, fajne odciski pieczęci z różnych mało znanych krajów), czasem nawet te śmieszne paszporty ruskich - grażdańskie. Ba, lubiłem przejrzeć (jak był czas i nie było kolejki) drugi paszporcik ob FR którego nigdy nie pokazywał a zauważyłem przypadkiem w teczce z dokumentami od ładunku TIRa (używany tylko na Litwę i to sporo takich było). Szczegół że 1/3 podróżnych z FR ma 2 paszporty które okazuje ale zawsze się znajdzie jeden który twierdzi że ma tylko jeden paszport.

Co do tematu i pytania użytkownika "kabanos":
Czy pod znakiem b32 (czy tam b32a) nie macie znaku: B-41: zakaz ruchu pieszych? Jeżeli tak to ma siedzieć a aucie za linią bezwarunkowego zatrzymania Wink
A tak poważnie - jak my robiliśmy na kontrolerce to się pilnowało aby nie wyłazili a jak wylazł to kazało wracać do auta. Jak do kontroli podjechał bez pasażera który był w kiblu to autko won pod parking z toaletami (w efekcie lądował na końcu kolejki bo go rodacy nie chcieli wpuścić) bo do kontroli mają być wszyscy w aucie.
Jak wychodzi z auta i marudzi że chce srać to won do autka - dlaczego? Bo masz fajkę na sobie i nie zdejmiesz jej w kiblu, kwity u celnika i powrotu nie ma, jego ciśnij aby było szybciej i po kontroli masz drugi kibel.
TAX-Free? Tam gdzie je robią (odpowiedni pas), po naszej kontroli, a odbiór pieniążków jak następnym razem przyjedzie bo jak ja miałem w systemie że wyjechał to wyjechał.
Kwestia zgrania w zespole i tego czy nie wtryniają się w robotę przełożeni z pomysłami ulepszenia czegoś (a f-sz na kark bierze jak coś winę).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2016, 08:22
Post: #13
RE: Mandat karny za ominięcie kontroli.
Utrudniacie sobie życie zbędnymi interpretacjami. Przejście drogowe podlega miedzy innymi przepisom Kodeksu Drogowego. Jeżeli chodzi o kwalifikację prawną do ominięcia kontroli granicznej (np.: 49a kw) to proponuję przeczytać komentarze do art. Art. 264. § 2 kk gdzie dokładnie opisano ( z wyszczególnieniem wszystkich aktów prawnych ) na czym polega kontrola graniczna. Kiedy się zaczyna i kiedy się kończy. Co niektórzy mogą się zdziwić za co dostali działki Wink . Niewiedza kosztuje. A z uśmiechem na ustach można wypisać mandat delikwentowi z Art. 92. § 1 kw za niewykonanie poleceń funkcjonariusza - patrz - pozostanie w samochodzie do zakończenia kontroli. Pozdrawiam S.D.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS