Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przeniesienie do MON-u
13-10-2016, 12:40
Post: #1
przeniesienie do MON-u
witam
powiedzcie mi jak to jest gdybym chciał się przenieść do MON-u?
mam stopień x - i tam będę miał taki sam? czy jak?
czy można się przenieść czy trzeba przechodzić procedurę rekrutacyjną?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2016, 16:34
Post: #2
RE: przeniesienie do MON-u
jeśli chodzi o MON to nie zachowuje się stopnia z innych służb czyli jeśli byłeś kiedyś w MON to powrócisz do poprzedniego stopnia a jeśli nie i nie miałeś żadnego przeszkolenia to zaczynasz od szeregowca a jeśli chodzi o rekrutacje to teraz nie wiem jak tam to wszystko działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2016, 17:58
Post: #3
RE: przeniesienie do MON-u
rudi bzdury pleciesz
Dz.U. 2014 poz. 1414

Ustawa o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych
Art. 17a. 1. Osobę posiadającą stopień policyjny, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Urzędu Ochrony Państwa, jeżeli przemawiają za tym potrzeby Sił Zbrojnych, można powołać do służby kontraktowej, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, za zgodą Ministra Obrony Narodowej, do służby stałej, na stanowisko służbowe zaszeregowane do stopnia wojskowego równorzędnego ze stopniem posiadanym w odpowiedniej służbie.
2. Osobę, o której mowa w ust. 1, powołaną do zawodowej służby wojskowej mianuje się na odpowiedni stopień wojskowy na zasadach określonych w art. 32. Mianowanie następuje z dniem objęcia stanowiska służbowego

w SG są przypadki, które przeniosły się ze stopniem SG do mon mimo braku wcześniejszej służby w resorcie udaj się do WKU kolego i jeżeli jesteś poważnie zainteresowany tam dostaniesz wszelkie informacje łącznie z wakatami w okolicy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2016, 19:44
Post: #4
RE: przeniesienie do MON-u
oj widzę,że jestem do tyłu z przepisami bo pisałem na przykładzie mojego kolegi który miał stopień st.chor.sg a z MON miał stopień kaprala i po przenosinach został ponownie kapralem w MON ale to było kilka lat temu a więc teraz jest trochę udogodnień.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2016, 15:49
Post: #5
RE: przeniesienie do MON-u
Interesowałem się swego czasu wstąpieniem w szeregi MON. Byłem w tej sprawie w swoim WKU. Miałbym ciut łatwiej ponieważ służyłem kiedyś w armii 3 lata(zasadnicza+nadterminowa) i mam złożoną przysięgę. Z racji tego że jestem już emerytowanym funkcjonariuszem musiałbym przejść całą procedurę rekrutacyjną. Na "dzień dobry" dostałbym stopień plutonowego czyli taki z jakim skończyłem służbę wojskową. Na swój stopień z SG mógłbym zostać mianowany " jeżeli przemawiają za tym potrzeby Sił Zbrojnych". Czyli nieprędko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2016, 15:22
Post: #6
RE: przeniesienie do MON-u
Siemka - jestem w MON (powietrznodesantowy) i chcę przejść do SG, ustawa jasno określa przeniesienia stopnia tylko musisz mieć etat odpowiadający stopniu. W MON jest lepsza kasa lecz gdy wpadniesz w korpus szeregowych po 10 latach służby będziesz st. szer. - od taka polityka, dlatego spieprzam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2016, 17:05
Post: #7
RE: przeniesienie do MON-u
Człowieku nie ruszaj się z wojska Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2016, 14:58
Post: #8
RE: przeniesienie do MON-u
(21-11-2016 15:22 )szturman napisał(a):  Siemka - jestem w MON (powietrznodesantowy) i chcę przejść do SG, ustawa jasno określa przeniesienia stopnia tylko musisz mieć etat odpowiadający stopniu. W MON jest lepsza kasa lecz gdy wpadniesz w korpus szeregowych po 10 latach służby będziesz st. szer. - od taka polityka, dlatego spieprzam Smile

Jak kolega wyżej, nie ruszaj sie z monu, ja sie przeniosłem po stopień i wracam w przyszłym roku Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2016, 16:53
Post: #9
RE: przeniesienie do MON-u
Tutaj projekt rozporządzenia dotyczący kryteriów zachowania stopni wojskowych przy przenoszeniu ..czyli będą coś zmieniać.

https://bip.mswia.gov.pl/bip/projekty-ak...acy-r.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 07:25
Post: #10
Program modernizacji 2017-2020
A czy przenoszĄc się do MON zostaje stopień?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 13:19
Post: #11
RE: przeniesienie do MON-u
(08-02-2017 07:25 )Renegat napisał(a):  A czy przenoszĄc się do MON zostaje stopień?

Patrz art 17a ustawy o służbie żołnierzy zawodowych

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0140001414
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2017, 18:48
Post: #12
RE: przeniesienie do MON-u
Ja mam pytanie w drugą stronę Smile
Przeszedłem po blisko 8 latach służby w MON jako st.szer do SG, w chwili obecnej jestem kpr. SG z rocznym stażem , czy znacie przypadki gdzie podobne osoby do mnie dostały zgodę na przejście do służby stałej w SG na podstawie art. 35 ustawy o SG , mam zamiar wyjść z takim wnioskiem do przełożonych

Ps. uprzedzam juz komentarze, dlaczego zmieniłem "barwy", otóż zniesienie przez Pana A.M. ograniczenia 12-lat służby w korpusie szeregowych w wojsku, ma sporo "haczyków" , o których wielu nie wie. . .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2017, 17:05
Post: #13
RE: przeniesienie do MON-u
Czy przenosząc się z MSWIA do MON trzeba przejść przez służbę przygotowawczą ? Czy będą funkcjonariuszem mogę zostać przyjęty bezpośrednio ? Z artykułu 17a wynika, że tak, ale jak jest w rzeczywistości ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 08:35
Post: #14
RE: przeniesienie do MON-u
Witam. Mam pytanie odnośnie przeniesienia z SW do MON. Czy wie ktoś może czy da się coś zrobić gdy otrzymałem brak zgody z Ministerstwa w sprawie przeniesienia. Co można zrobić w tej sprawie? Czy jest szansa jeszcze na otrzymanie zgody?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2017, 18:26
Post: #15
RE: przeniesienie do MON-u
(12-10-2017 08:35 )brytek napisał(a):  Witam. Mam pytanie odnośnie przeniesienia z SW do MON. Czy wie ktoś może czy da się coś zrobić gdy otrzymałem brak zgody z Ministerstwa w sprawie przeniesienia. Co można zrobić w tej sprawie? Czy jest szansa jeszcze na otrzymanie zgody?
Szansa jest zawsze. Łatwisz etat w monie i jak już będziesz miał termin przyjęcia zwalniasz się z SW. Musisz tylko wszystko zgrać, bo okres wypowiedzenia minimum jest około miesiąca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2018, 19:18
Post: #16
RE: przeniesienie do MON-u
Widzę że w NOSG sporo młodych funkcjonariuszy rzuca SG i przechodzi do MON. Jest ktoś na forum kto ma sprawdzoną wiedzę jak takie przeniesienie się odbywa, jak jest obecnie z zachowaniem stopnia itp?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2018, 21:53
Post: #17
RE: przeniesienie do MON-u
W obecnym stanie prawnym nie ma możliwości "przejścia". W wojsku musisz przejść całą procedurę kwalifikacyjną. Dopiero po jej pozytywnym przejściu i otrzymaniu decyzji departamentu kadr o możliwości powołania na danym stanowisku służbowym zwalniasz się z SG i na drugi dzień zostajesz powołany do służby w wojsku.
Nie ma się co dziwić, że młodzież ucieka. W wojsku uposażenie i socjal jest o niebo lepsze od tego płaconego w MSW.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2018, 17:22
Post: #18
RE: przeniesienie do MON-u
A Ci co ida od nas do MON to do sluzby kontraktowej czy zawodowej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2019, 19:52
Post: #19
RE: przeniesienie do MON-u
kontrakt
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS