Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezygnacja z kursu podstawowego
16-10-2016, 17:56
Post: #1
Rezygnacja z kursu podstawowego
Witam,
dostałem się na kurs podstawowy, ale z przyczyn ode mnie niezależnych muszę zrezygnować. Kurs rozpoczyna się w listopadzie. Czy wystarczy tylko pisemnie powiadomić komendanta? Czy poniosę jakieś koszty z tego tytułu.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2016, 19:55
Post: #2
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(16-10-2016 17:56 )Moon napisał(a):  Witam,
dostałem się na kurs podstawowy, ale z przyczyn ode mnie niezależnych muszę zrezygnować. Kurs rozpoczyna się w listopadzie. Czy wystarczy tylko pisemnie powiadomić komendanta? Czy poniosę jakieś koszty z tego tytułu.

Pozdrawiam

A co to są przyczyny niezależne ? Stan zdrowia to jeszcze Ciebie ratuje - dodatkowo załączona makulatura lekarska.
Jeśli nie bo nie lub nie mam z kim dziecka zostawić ,żona czy dziewczyna nie pozwala na rozłąkę - to po prostu Ciebie wypierd..... z formacji.
Po co im taki funkcjonariusz któremu nie pasuje..No chyba że jesteś garbaty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2016, 20:23
Post: #3
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Dzięki bardzo za odpowiedź.
Powód prozaiczny: pieniądze. Żona jak się dowiedziała, jakie są zarobki zaraz po kursie to się nie zgodziła. Argumentuje to tym, że teraz zarabiam ok. 2,6 na rękę i nie wydaję na dojazdy. W sumie to może trochę racji ma tym bardziej, że mamy 2 małych dzieci.

Napiszę rezygnację niech biorą następną osobę, nie będę blokował miejsca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2016, 20:25
Post: #4
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
dokładnie decyzje trzeba podjąć lepiej przed kursem tym bardziej że będziesz gibał 25 lat minimum do 55 r.ż a dojście do 2,6 tobie troche zajmie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2016, 21:03
Post: #5
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
W sumie to wiedziałem, że są takie zarobki. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że zona myślała, że się nie dostanę, a tu zonk. Próbowałem ja przekonać, że może po 3 latach służby przygotowawczej dostanę podwyżkę i może będzie ok. 2,5, ale się uparła i nie da się przekonać.
Morał z tego taki, że trzeba startować jak się jest kawalerem.
Trochę mi tylko szkoda tych wszystkich etapów i tego jeżdżenia.

Dobrze, że nie trzeba zwracać za nic kasy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2016, 21:15
Post: #6
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Ale czasów doczekaliśmy. Dzięki polityce cięć tak zwanych "przywilejów mundurowych" niedługo trzeba będzie robić na półtorej etatu. Dobrze, że młodym nikt nie mówi, że emerytury nawet w tej formie jaka jest teraz, nie utrzymają się dłużej, niż piętnaście lat, bo trzeba by pozamykać granice Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2016, 06:50
Post: #7
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Trzeba więcej takich trzeźwych głosów i głośno o tym mówić.
Gratuluje autorowi rozsądku. Jak masz dobrą robotę na miejscu i rodzinę to decyzja jak najbardziej słuszna.
EURO ma racje, przez działania polityków państwowe organy porządkowe niedługo beda zasilane ukraińcami bo polakom poprostu nie bedzie sie opłacać tracić życia i rodziny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2016, 09:02
Post: #8
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Nie podpisałeś rozkazu, więc żadna umowa cywilno-prawna nie została zawarta. W służbie stałej miałbyś te 2,6k na rękę ale nie wiem gdzie byś trafił, więc jak masz dobrą pracę w cywilu i dobry czas pracy to lepiej tam siedź. Bo na przejściu Twój system pracy nie wyglądałby ciekawie, a do tego musiałbyś pewnie dojeżdżać. Przynajmniej przebadali Cię jak trzeba za darmoBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2016, 17:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2016 17:30 przez Moon.)
Post: #9
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Dzięki za info. Kurde sskoda mi jak nie wiem co. Pewnie kiedyś będę tego bardzo żałował. A u was jak wygląda sytuacja, żony nie narzekają?☺
Oni masz rację z tymi dojazdami, w moim przypadku to ok 80 km w jedną stronę w najlepszym przypadku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2016, 17:31
Post: #10
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
A tak w ogóle to do jakiego oddziału się dostałeś? Bo ja czekam wciąż na magiczny telefon, przyjęcie za tydzień i nie wiem czy szykować się na teraz, czy może jednak luty. Na II etapie miałam 19 pkt więc nie tak mało. Podobno brakuje mojego poświadczenia bezpieczeństwa które w ciągu tygodnia miało dojść ale cisza totalna... Kandydatka do NwOSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2016, 21:45
Post: #11
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Czytając powyższe czegoś nie mogę zrozumieć, po co sie człowieku pchałeś w szeregi SG ?

Tak na zdrowy rozum, wiadomo że w państwowej robocie nie ma miodu... chyba że ktoś nawciskał Ci kitu, o jak to na granicy w mundurówce jest zajebiście, a ludzie tam pracujący solidnie zarabiają. Owszem zarabiają te marne i może nie marne 2,600 + dodatki stale 13tka, mundurówka na nowy sort Big Grin, grusza itp. Potem ochłap w postaci dodatku służbowego za wyniki lub namaszczenie palcem. Tylko że stać Cię na kredyt Big Grin, 10-cio letnie auto i rodzinę, o ile druga połówka także gdzieś, za coś, pracuje. Podsumowując krótką puentą "C...owo, ale stabilnie".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2016, 14:03
Post: #12
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(16-10-2016 19:55 )quasimodo1 napisał(a):  
(16-10-2016 17:56 )Moon napisał(a):  ...dostałem się na kurs podstawowy, ale z przyczyn ode mnie niezależnych muszę zrezygnować.....
A co to są przyczyny niezależne ?
zmiany w systemie emerytalnym a raczej polityka która nie zapewnia żadnej stabilności przejścia na wcześniejszą emeryturę.
Zależą od rządu a nie od Ciebie Wink
Gdybym ja wiedział że będą obcinać tak jak to robią to bym nie wdepnął w ... zwane SG. Tylko że zabraknie latek aby uciec a szkoda tych przesłużonych bo łatwo nie było.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2016, 16:13
Post: #13
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Ja tam nie narzekam. Gdzie w cywilu moglabym zarobić niespełna 3 tyś.? A do tego taki pakiet socjalny. Dziewczyny nigdzie nie znajdziecie lepiej niż w SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2016, 16:31
Post: #14
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
I tak to... Jedni się dostali i rezygnują, a drudzy po 3 latach starań i 11 miesiącach od złożenia dokumentów do obecnego oddziału nie mogą doczekać się telefonu z informacją że jednak się udało. I mimo przeczytania wielu komentarzy typu "jak mi źle, jak mi niedobrze" chcą służyć w tej formacji. Ale jak to mówią "sprawiedliwość znajdziesz jedynie w słowniku pod literą 's' ".

(18-10-2016 16:13 )wiedźma napisał(a):  Ja tam nie narzekam. Gdzie w cywilu moglabym zarobić niespełna 3 tyś.? A do tego taki pakiet socjalny. Dziewczyny nigdzie nie znajdziecie lepiej niż w SG.

Zgadzam się. Żeby w ogóle dostać się do cywila przynajmniej we wschodniej części Polski trzeba mieć albo ogromnego farta albo wiadomo co... Z naciskiem na to drugie. No i oczywiście trafić na nabór na stałe a nie tylko na zastępstwo, bo tych drugich jest zdecydowanie więcej. Czas umowy się kończy i znowu trzeba szukać roboty. A tak mimo iż wiele osób uważa że jest "chu.... ale stabilnie" to jednak wolę taką opcję niż miałabym się ciągle martwić co będzie jutro i czy będę miała do czego wracać jak już założę rodzinę i będę miała dziecko...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2016, 23:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2016 23:53 przez marine.)
Post: #15
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Dostać sie do SG, skończyć kurs, zrobic dziecko, walnąć L4, pociągnąć wychowawczy i jakoś poleci...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 05:27
Post: #16
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
No niestety, tylko tacy sa jeszcze chetni do roboty w naszej firmie, wartosciowych ludzi juz dawno nie widac na przyjeciach...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 06:06
Post: #17
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Mam przeprosić za to że jestem kobietą? I że kiedyś będę chciała założyć rodzinę? Mam wrażenie że na tym forum pełno jest frustratów, dla których SG to zło konieczne...
Mieszkam na wschodzie, mam sporo kolegów w tej formacji. Jednych na zielonej, drugich na przejściach ale praktycznie żaden nie narzeka na tą robotę, ani na kobiety w SG.
A tutaj jakiś żal bo jestem babą i pójdę kiedyś na macierzyński a ty tyraj człowieku za taką...

Btw. najpierw to muszą zadzwonić a później wszyscy mogą się martwić...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 07:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2016 07:20 przez Wiki.)
Post: #18
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Czytajac to forum, mysle ze gdyby mezczyzni z formacji mogli zachodzic w ciaze to by byl ich masowy wysyp. A przeciez Wy mezczyzni w spoleczenstwie i formacji zajmujecie najwiecej "wyzszych stanowisk" wiec nie wiem, z kad ta narzekanie. Ciaza porod to ogromny bol, a Wy walczycie o zycie podczas kataru Panowie. Dziewczynie ktora nie ma znajomosci "garba"ciezko jest sie dostac i to glownie takie robia na rowni z mezczyznami czyli zielonana poczatku itd.. Dla nich ciaza moze byc odpoczynkiem chwilowym podkreslam chwilowym ale zareczam ze siedzac z maluchem w domu nie jedna wolala by wrocic do roboty i ludzi. Te kobiety zas ktore mialy wsparcie "innych" czyt.garbs podczas rekrutaci zaraz po kursie ida pracowac za biurko, i sa non stop w ciazy (2 ,3 dzieci to pol sluzby z glowy) one jakos nikogo nie raza w oczy czemu?? Bo ci ktorzy z nimi pracuja tez ciezkiej roboty nie robia?.

W cywilu jak nie pasuje robota zarobki atmosfera czy cokolwiek innego mowia zwolnij sie...nikt nikogo na sile nie trzyma po co cale zycie sie meczyc. Ale chyba warto w sg gdzie jest ch..wo ale stabilnie ,pewna emka. Kazdy widzi duzo minusow ale widac plusy przewazajo skoro nadal jest tylu chetnych a i funki nie rezygnuja. Kobiety sa zle w formacji bo skutkiem ubocznym jest ciaza w ktora facet nie zachodzi moze i dobrze bo niektorzy Panowie wpadali by dwa razy do roku(:. Ps
Wasze matki siostry zony kochanki sa tez kobietami, zacznijcie od nich zamknijcieje w domu, niech nie realizuja swoich ambicji planow, marzen. Bo po co jak zajdzie w ciaze.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 07:21
Post: #19
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(19-10-2016 07:09 )Wiki napisał(a):  Czytajac to forum, mysle ze gdyby mezczyzni z formacji mogli zachodzic w ciaze to by byl ich masowy wysyp. A przeciez Wy mezczyzni w spoleczenstwie i formacji zajmujecie najwiecej "wyzszych stanowisk" wiec nie wiem, z kad ta narzekanie. Ciaza porod to ogromny bol, a Wy walczycie o zycie podczas kataru Panowie. Dziewczynie ktora nie ma znajomosci "garba"ciezko jest sie dostac i to glownie takie robia na rowni z mezczyznami czyli zielonana poczatku itd.. Dla nich ciaza moze byc odpoczynkiem chwilowym podkreslam chwilowym ale zareczam ze siedzac z maluchem w domu nie jedna wolala by wrocic do roboty i ludzi. Te kobiety zas ktore mialy wsparcie "innych" czyt.garbs podczas rekrutaci zaraz po kursie ida pracowac za biurko, i sa non stop w ciazy (2 ,3 dzieci to pol sluzby z glowy) one jakos nikogo nie raza w oczy czemu?? Bo ci ktorzy z nimi pracuja tez ciezkiej roboty nie robia?.

Wiki już nawet nie mówiąc o ciąży albo porodzie, a jakby taki jeden z drugim miał przeżyć okres raz w miesiącu to by pomyślał że się wykrwawi na śmierć...
Ja nie mam garba dlatego moje cztery podejścia do NOSG zakończyły się listem odmownym już na początku rekrutacji. Ale nie poddałam się, złożyłam papiery do NwOSG i przeszłam wszystko za pierwszym razem, więc to raczej nie w mojej osobie tkwił problem...
W Terespolu na zielonej służą dwie dziewczyny i to nie dlatego że ktoś im kazał tylko same chciały. Ale na stemplu też ktoś musi siedzieć i nie jeden facet woli zieloną niż przejście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 07:49
Post: #20
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Zgadza sie okres nie wybiera ...testy nie testy.
Co do zielonej fakt znam funka ktory byl bardzo zly jak musial po kilku latach na zielonej isc na stempel. Wiadomo zielona a stempel kto sie interesuje lub sluzy w sg to wie jak gdzie jest. Ja jestem za tym zeby kazdy zaczynal na rowni od tych samych stanowisk.
Ja tez nie mialam rozowo z rekrutacja troche to trwalo kilka razy skladalam. Tak jak mowi Ave mozna mysles ze problem tkwi w osobie ale tak naprawde uklady sie licza to widac mlode dziewczyny w oddzialach szybko awansuja stopniami itp. Ps. Panowie wielu z Was ma zony rowzniez funkcjonariuszki, rozumiem ze im "nie robicie"dzieci bo kobieta, ciaza i mundur to nie porozumienie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS