Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezygnacja z kursu podstawowego
19-10-2016, 08:06
Post: #21
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Nie ma to jak włożyć kij w mrowisko Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 08:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2016 08:29 przez Wiki.)
Post: #22
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(19-10-2016 08:06 )marine napisał(a):  Nie ma to jak włożyć kij w mrowisko Smile
He he temat z tego co wiem budzi od dawna kontrowersje?:-Dpo to jest forum ;-) kazdy ma swoje zdanie

Dobrze powiedziane, "wlozyc kij " jest jak by podsumowaniem tego watku dot.ciaz i kobiet w formacjscj mund.Pozdrawiam zycze milego dnia:-D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 18:53
Post: #23
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Powiem tak:
1 Kobiety łatwiejszy w-f
2 Po 2 latach wolnego na dziecko następne 4 tylko na dzionki i wszystkie święta, niedziele wolne ( faceci muszą wtedy nadrabiać nocki)
3 Wszystkich służb też nie mogą pełnić bo to "kobiety"
Tak więc dziewczyny nie narzekajcie bo jestem ze wschodu i macie i tak lepiej niż my
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 19:14
Post: #24
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Misio .
1. A czy ja narzekalam w ktoryms poscie??? Co do w-fu to reguluje ustawa ja osobiscie mogla bym robic czasy i normy dla mezczyzn na w-fie, gdyz starajac sie do formacji przygotowywalam sie solidnie i uwiez ze jesli byly by te sama wymogi co dla mezczyzn to bym doszla do Waszych norm.
2. Nic nie poradze ze ustawodawca przewidzial takie a nie inne dlugosci urlopow. Ty tez bys korzystal z tego co Ci sie nalezy, bo raczej z nagrod nikt nie rezygnuje.
Ale nie wszystkie kobitki maja dzieci wiec nie kazda korzysta z tego.
3. Moge bez problemu pelnic sluzby jak faceci. Ale jak wspomniales kobiety na niektorych stanowiskach nie sa mile widziane bo to dzialka mezczyzn.
Pozdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 05:15
Post: #25
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(19-10-2016 19:14 )Wiki napisał(a):  Misio .
1. A czy ja narzekalam w ktoryms poscie??? Co do w-fu to reguluje ustawa ja osobiscie mogla bym robic czasy i normy dla mezczyzn na w-fie, gdyz starajac sie do formacji przygotowywalam sie solidnie i uwiez ze jesli byly by te sama wymogi co dla mezczyzn to bym doszla do Waszych norm.
2. Nic nie poradze ze ustawodawca przewidzial takie a nie inne dlugosci urlopow. Ty tez bys korzystal z tego co Ci sie nalezy, bo raczej z nagrod nikt nie rezygnuje.
Ale nie wszystkie kobitki maja dzieci wiec nie kazda korzysta z tego.
3. Moge bez problemu pelnic sluzby jak faceci. Ale jak wspomniales kobiety na niektorych stanowiskach nie sa mile widziane bo to dzialka mezczyzn.
Pozdr
Merytorycznie nie będę się wypowiadał na temat Twoich postów, ale ortografia oraz interpunkcja u Ciebie jest tragiczna. Bardzo ciężko się czyta Twoje posty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 06:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 06:50 przez Wiki.)
Post: #26
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
To sie nie wypowiadaj. Bo widze ze inteligencja lezy. Skoro wszystkie posty sa tak samo pisane tzn., ze pisze je specjalnie bez robienia znakow int, moze z pospiechem na tel??? Przemysl i napisz rozprawke na ten temat bo widze ze bawisz sie w "poloniste". Nie wnosisz nic do dyskusji to takie uwagi zachowaj dla Siebie. Wiem jak sa napisane. Zaraz uslysze jakich to teraz przyjmuja co z bledami pisza....oooo . Pozdrawiam udanego dnia

Na drugi raz usiade w wygodnym krzesles i wezme przyklad z Twojego stylu pisania. Ok nie spinaj sie tak. Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 07:03
Post: #27
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
To jom tyż cosik napiszom. Onegdaj starol sie bordziej, łole teroz som te slowniki to sem odpuścił. :-D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 08:21
Post: #28
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(20-10-2016 07:03 )marine napisał(a):  To jom tyż cosik napiszom. Onegdaj starol sie bordziej, łole teroz som te slowniki to sem odpuścił. :-D
jom se jest goral spod samiuśkich tater?? Mi tu gwarą zalatuje,a gwara to nie błąd.Tak ku ścisłości. Ps. Pokaż mi KOLEGO gdzie takich słów użyłam jak Ty przed chwilą ????????? Co prawda jaj nie mam ale myślę mózgiem i to co napisałeś potrafię bez problemu przeczytać a i nawet zrozumieć. Postaraj się bardziej dosrać bo to Ci nie wyszło.........Już nie masz nic do powiedzenia, to czepiasz się byle czego??
Kończę ten wątek bo, żal czytać postów nie na temat i marnować czas. Lepiej spędzić czas nad wybieraniem łóżeczka dzidziusiowi i koloru ścian w pokoju hehehe...[/quote]Trzeba jakoś wykorzystać to L4 na ciąże w końcu po to się do formacji przyjmowałam. Współczuję zapracowanemu marine. Miłego dnia życzę.Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 08:42
Post: #29
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Wracając do tematu... Czy kolega Moon zrezygnował już z przyjęcia czy jednak przekonał żonę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 08:52
Post: #30
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Za grosz poczucia humoru... Pisałaś żeby sie nie spinać, a u Ciebie widać poślady aż cierpną Wink
Nie mam potrzeby dowalania nikomu, i tak w robocie macie przej...
Tak wiec, mniej spiny, więcej poczucia humoru. Cześć.

Przekonać żonę, to jak by wejść na Mount Everest a potem sie obudzić Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 10:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 10:02 przez Wiki.)
Post: #31
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(20-10-2016 08:52 )marine napisał(a):  Za grosz poczucia humoru... Pisałaś żeby sie nie spinać, a u Ciebie widać poślady aż cierpną Wink
Nie mam potrzeby dowalania nikomu, i tak w robocie macie przej...
Tak wiec, mniej spiny, więcej poczucia humoru. Cześć.

Przekonać żonę, to jak by wejść na Mount Everest a potem sie obudzić Wink

buhahah widać kolegę musiała jakaś kobieta mocno w życiu skrzywdzić, współczuję. Tak poślady cierpną mi od siedzenia na L4 (ale wiesz jakie to miłe uczucie, to lekkie przyjemne mrowienieWink) oraz brania darmowej kasy na którą TY musisz zapier...i wylewać żale że masz ciężko. Ale dzięki temu, że ciągle pracujesz a nie siedzisz na L4 non stop, Twoje poślady przypominają pewnie skały jak te z Mount Everestu na który to wchodzisz pewnie a potem się budzisz........
Przypominam że nie mówiła o tym, jak ciężko zapier...ani się nie żaliłam, i nie oceniałam Wszystkich, kandydatek przychodzących do służby jako otwarte inkubatory czekające na ciążę (chociaż nie twierdzę że takich nie ma, bo wiem że są ale nie WSzystkie). To KOLEGA stwierdził że teraz tylko kobiety się garną do Sg bo zaraz zachodzą w ciąże i siedzą na L4????? cyt."Dostać sie do SG, skończyć kurs, zrobic dziecko, walnąć L4, pociągnąć wychowawczy i jakoś poleci..."
Ps. Nie ma takiego wagonu, którego nie dałoby się odczepić, żona jaki to problem........jeśli ze swoją masz takie doświadczenie, że nie umiesz jej w niczym przekonać to nie twierdz, że wszystkie żony takie są. Widać nie umiałeś wychować Big Grin HeartExclamation

Podbijam pytanie Ave 89, moon jaką podjąłeś decyzję??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 10:14
Post: #32
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(20-10-2016 08:52 )marine napisał(a):  Przekonać żonę, to jak by wejść na Mount Everest a potem sie obudzić Wink


Dobrze że nie mam żony Big Grin
Nie mam męża ani dzieci ale myślę że w jakimkolwiek związku, czy to sformalizowanym czy nie chodzi o to by myśleć też o drugiej osobie i jej nie ograniczać w spełnianiu swoich marzeń czy ambicji żeby na starość nie żałować. Mi mundur kojarzy się z dumą, honorem, prestiżem a nie tylko z kasą... Ale może jestem z jakiejś przedpotopowej epoki. No i nie mam dzieci na utrzymaniu.

A co do podejścia do kobiet to wszystko zależy od dobrze dobranych argumentów Wink Co nie Wiki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 11:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 11:19 przez Wiki.)
Post: #33
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Ave89 zgadza sie. Dla jasnosci nie mam dzieci w ciazach zadnych tez nie bylam . Poki co TA robota jest dla mnie najwazniejsza, robie co lubie nie koniecznie za biurkiem sprawia mi to przyjemnosc tym bardziej ze lekko dostac sie nie bylo. Sa ludzie ktorzy maja gorzej. W zwiazku trzeba sie zgrywac wtedy nikt nikogo nie ogranicz. Dobrze dobrane argumenty dzialaja cuda. Ale kazda sytuacja jest indywidualna. Naskakiwanie na kogos kto zaglada tu aby sie poradzic jest chore.

Jasne ze nie powinno sie myslec tylko o kasie idac do formacji. Ale Ci ktorzy po to przyszli teraz maja powod do narzekania. Mi mowiono od razu ze kokosow nie ma. Ale ja nie narzekam bo nie musze sie martwic o jutro gdyz robota jest pewna, kredyt w kazdej chwili bank da a w cywilu dostaniesz kredyt i nie wiadomo czy zanim go splacisz to nie stracisz roboty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 13:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 13:28 przez marine.)
Post: #34
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Skoro ktoś nie łapie ironii to nie ma sensu wałkować tematu bo widzę ze wszystko bierzesz do siebie i traktujesz osobiście. Musiałem trafić w czuły punkt. Dla jasności tematu, nie pisałem do Ciebie, chciałem zakontrastować pewna tendencje która ostatnimi czasy ma miejsce nie tylko w SG ale i w dużych prywatnych firmach.

@Awe89, piszesz o nie ograniczaniu w spełnianiu marzeń, szacunku itd. Gosc napisal ze ma rodzine na utrzymaniu i dobra kasę na rękę. Poszedł by na kurs i zbrakło by mu kasy w budżecie i zonk bo robota w cywilu juz oddana. Sek w tym ze w kadrach czesto takie farmazony sie słyszy ze mi to uszy dęba staja jak przychodzi młody i opowiada jak go kusili. Moze teraz po podwyżkach jakoś to jeszcze sie by podomykało ale w czasie kursu jak ma sie rodzinę to jest ciężko. Widać szanuje rodzinę bardziej niz swoje marzenia. Szacun!
Nie nam oceniać, jedynie służyć rada.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 13:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 13:47 przez Ave89.)
Post: #35
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(20-10-2016 13:11 )marine napisał(a):  Skąd wiesz ze autor tego właśnie nie robi ze wzgledu na ta drugą osobe. Moze dla niego sytuacja na tyle uległa zmianie ze nie moze sobie pozwolić na wyjazd z domu na 6mc... Nie może ryzykować ze trafi na etat gdzies 100km od domu...


Pkt. 38 kwestionariusza osobowego. Sam oświadczył że jest świadomy, iż w każdym czasie może zostać przeniesiony lub oddelegowany do pełnienia służby w rejonach Polski znacznie oddalonych od obecnego miejsca zamieszkania. Sam też przyznał na forum że wcześniej żona nie miała żadnego "ale" bo myślała że i tak nic z tego nie wyjdzie... Dopiero jak wyszło zaczęły się schody...

Generalnie chodzi mi o to żeby do naboru zgłaszali się ludzie, którzy naprawdę chcą służyć w SG, dlatego też takie fora są bardzo przydatne bo każdy może poczytać o plusach i minusach służby. Bo jednym zależy bardzo i nie mogą doczekać się poświadczenia bezpieczeństwa tak jak ja, a inni dostają się i rezygnują bo "coś", marnując przy tym czas swój i tych którzy go rekrutowali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 13:52
Post: #36
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Taaa...
Kobiety w formacji to jest zło. Znam ja takich, wiecznych malkontentów. Co to im na przyjeździe źle, bo czemu nie sa na wyjeździe. A jak są na wyjeździe osobowki to dlaczego nie sa na tirach. I tak wkoło...
Napisalabym więcej Ale mi szkoda prądu w telefonie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 13:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 14:01 przez marine.)
Post: #37
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
@Ave89, Miała nadzieje ze problem się sam rozwiąże, a tu zonk. Ja tez to podpisałem, niestety nie poszczęściło sie. Lubie swoja robotę, ale dobijają mnie dojazdy i życie na dwa domy, a niestety póki co tak musi być. No, albo do cywila.

Wiesz ze dla człowieka z rodzina wyznaczenie miejsca pracy Daleko od miejsca zamieszkania, przyjmijmy > 100km to wywrócenie życia do gory nogami? Dzieci maja szkole, żona czy mąż prace, czesto mieszkanie kupione... I co? Takie atrakcje za 2400 na rękę? A przecież moze byc tez tak ze dostanie przydział prawie na miejscu... Zawsze można miec poprostu pecha.

No chyba ze SG bedzie przyjmować tylko bezdzietnych kawalerów mieszkających u mamy, ew wynajmujących mieszkanie. Czyt. Bez ułożonego życia, to idealny kandydat do służby w SG.

@Wiedźma, jest takie powiedzenie. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Malkontenctwo jest wrodzona cecha Polaków, niektórzy tylko o tym głośno nie mówią. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 14:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 14:13 przez Ave89.)
Post: #38
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(20-10-2016 13:55 )marine napisał(a):  No chyba ze SG bedzie przyjmować tylko bezdzietnych kawalerów mieszkających u mamy, ew wynajmujących mieszkanie. Czyt. Bez ułożonego życia, to idealny kandydat do sużby w SG.


Dlatego ja staram się o przyjęcie będąc bezdzietną panną żeby później nie marudzić, że mnie skierowali na placówkę daleko od domu. Zresztą jeśli już się dostanę będę prawdopodobnie rzucona jakieś 200-250km od obecnego miejsca zamieszkania więc trzeba będzie wynająć jakiś pokój, gdyż mieszkania w stolicy do najtańszych nie należą. Ale na pewno marudzić nie będę. Bo tak jak podkreśla Wiki to jest pewna praca. I w życiu nie wrócę do cywila, bo od czasu skończenia liceum bujam się po śmieciówkach albo stażach za dopiero marny grosz. Dodam że studia też oczywiście skończyłam ale nie mam garba i szczęścia więc o stałą pracę ciężko, zwłaszcza na wschodzie Polski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 14:17
Post: #39
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Marine jasno napisales dostajo sie do SG, ciaza, urlop,ciaza, urlop i tak do.....emki. W cywilu nie wiem w jakich firmach jest tak dobrze bo z tego co wiem, w tych lepszych pytaja nawet czy dziewczyna planuje miec dzieci i kiedy. A jak idzie na urlop to szybko wraca zeby za kilka mies nie dostac wypowiedzenia, bo przeciez jak raz siedziala tak dlugo to i drugi bedzie...a taki pracownik nikomu nie potrzebny. Czuly punkt?? Niby co? pojscie na przepisowy urlop...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 14:27
Post: #40
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Widzę że kobiety bronią swego jak lwice. Tylko że w tym wszystkim zapominają o jednym że my za nie wtedy musimy robić bo etat jest zablokowany nikogo nie wezmą na zastępstwo jak w cywilu. I często jest tak ze przez to są blokowane wyższe etaty i to jest w tym wszystkim najważniejsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS