Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezygnacja z kursu podstawowego
20-10-2016, 14:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 14:45 przez Wiki.)
Post: #41
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Misio. Ale czyja to ,wina ze za nieobecnego funka pracuje inny wiecej?? Czy to "baby" same sobie wybieraja ze np. jedna rok moze a druga 5 siedziec na dziekance? To normuja przepisy. Rownie dobrze sa mezczyzni ktorzy np. lamia sobie rece ,nogi czy doznaja innych powaznych kontuzji i siedza na L4 dlugi czas. Za nich tez funki plci meskiej i zenskiej robio.
Wy Panowie widzicie tylko problem w tym ze musicie zapiepszac za funkcjonariuszy plci zenskiej a przeciez nie tylko.

W cywilu tez zdaza sie, ze obowiazki nieobecnej osoby biora na siebie pracujacy jej koledzy. Nie kazdy pracodawca w cywilu od razu zatrudnia na zastepstwo szczegolnie prywaciaz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 15:11
Post: #42
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Wiki. Powiem tak jak jedna z drugą wracają biorą opiekę nad dzieckiem potem ( na zielonej) i chcą mieć najlepiej same kancelarie a przychodzi im ponaginać pasek to mówi wprost (i tak robią) że zrobi kolejne dziecko i ma znów zwolnienie. U nas zrobiło tak 70% kobiet i nie dziw się że facetów to wkurza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 15:24
Post: #43
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(20-10-2016 15:11 )misio napisał(a):  Wiki. Powiem tak jak jedna z drugą wracają biorą opiekę nad dzieckiem potem ( na zielonej) i chcą mieć najlepiej same kancelarie a przychodzi im ponaginać pasek to mówi wprost (i tak robią) że zrobi kolejne dziecko i ma znów zwolnienie. U nas zrobiło tak 70% kobiet i nie dziw się że facetów to wkurza.

Z tego co Wiki pisała nie urodziła jeszcze dziecka więc raczej za takie przypadki przepraszać nie powinna... tak samo jak i Wy za funkcjonariuszy - facetów, którzy jak chcą to znajdą milion powodów by pójść na zwolnienie... Wszystko zależy od człowieka i tyle. Jednemu chcę się pracować, innemu nie.

Dalej czekam na odpowiedź co wyszło z głównego tematu tej rozmowy czyli rezygnacji z kursu podstawowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 15:34
Post: #44
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Misio. Wiem ze sa takie "kobity" ale czy to znaczy ze wszystkie tak robia.... Ja patrzac na moje kolezanki z cywila nie zazdroszcze im ciaglego siedzenia z dzieckiem. Jest to nudne ....i z lekka staja sie jak te dzieci, ciagle tylko jeden temat do rozmow maly to maly tamto. Nie mam dzieci ale jakos wydaje mi sie ze napewno praca w formacji nie byla by dla mnie powodem zeby klepac dzieci na ilosc bo urlop....a i 500+teraz...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 16:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 16:14 przez marine.)
Post: #45
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
@Wiki, Dla Ciebie może to nie być powodem, dla innych już tak. Jak to sobie przemyślisz i chcesz mieć gromadkę dzieci to można wysnuć niecny plan, nie powiesz że nie.

W cywilu są firmy które dość szybko zawiązują umowy na czas nieokreślony. Jest to kolejna umowa po próbnej. Są fair w stosunku do pracowników, ale jak to bywa, daj palec a porwą całą rękę (przykład z życia).
Przychodzi Pani po pół roku pracy i wali L4 - ciąża (oczywiście "zagrożona" bo na inną ciężko takie L4 wyrwać). Siedzi na zwolnieniu do porodu, potem macierzyński (1rok?), po macierzyńskim odbiera zaległe urlopy (L4 + macierzyński, czyli coś ok 2mc), następnie jest urlop wychowawczy lub obniżenie wymiaru czasu pracy i laski nie można zwolnić... (przez 12mc), aż tu nagle przychodzi kolejne L$ Smile i tak to się kręci. Nie wyssałem sobie tego z palca, takie rzeczy się dzieją. Nie twierdze że Ty, czy może kto inny tak zrobi bo wróżką nie jestem ale ludzie tak robią. Dziwie się że nie wiesz jacy ludzie potrafią być perfidni.

P.S. Nikt nie mówi że wszystkie kobiety w SG "tak" robią. Zdarzają się takie przypadki, generalizujemy bo tak łatwiej to ogarnąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 16:58
Post: #46
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
marine, zgadzam się jest taki typ dziewczyn, które zaraz po szkoleniu rzucają papierami bo są w ciąży, później trochę popracują i kolejna ciążą ale pytanie czy to są "prawdzie funki"?? wg. mnie nie bo funk służy i przynajmniej teoretycznie powinien być gotowy w każdej chwili iść do roboty. A opisane przez Cb przypadki nie są warte jakichkolwiek słów. Co innego normalne zachowanie zw.z szacunkiem do pracy, bo wiadomo że nawet kobieta w mundurze chce mieć rodzinę tak? . Tak ja Ave89 napisała dla niej praca w SG ma konkretne blaski, dla mnie też, blaski w moim przypadku przeważyły, choć moje blaski to dla innych nadal cienie. Osobiście nie rozumiem takich ludzi jak napisałeś ale to się chyba wynosi z domu??
Wiem jacy ludzie są i jacy potrafią być perfidni, aby małym nakładem własnej pracy zdobyć coś czyimś kosztem lub inaczej jechać na "garbie" innych. Ale tak zawsze było i będzie póki jest na to przyzwolenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2016, 11:45
Post: #47
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
(20-10-2016 15:11 )misio napisał(a):  Wiki. Powiem tak jak jedna z drugą wracają biorą opiekę nad dzieckiem potem ( na zielonej) i chcą mieć najlepiej same kancelarie a przychodzi im ponaginać pasek to mówi wprost (i tak robią) że zrobi kolejne dziecko i ma znów zwolnienie. U nas zrobiło tak 70% kobiet i nie dziw się że facetów to wkurza.

Święte słowa. Natomiast to że zatrudniane są panienki które chcą mieć 3 dzieci to nie wina tych kobitek ale tych którzy siedzą w komisji która ich przyjmuje. Boją się uwalać panienki bo przecież musi być ileś % kobiet Wink
Stopnie pułkownika a kark giętki. Tylko przez te komisje nie ma komu pracować i mogliby tych z tych komisji trochę oddelegować na jakieś zadupie w związku z tym.

Wraca jedna z drugą i przeniesienie na PSG bliżej domu, facet lub bezdzietna może pisać kwity a nie dostanie przeniesienia ale z dzieciakiem tak.
Ewentualnie przychodzi po dzieciaku i najpierw nie wiadomo co z nią zrobić i plącze się 2-3 miesiące, potem albo pasek albo krg i jak za ciężko to opieka nad dzieckiem, l4 swoje lub następne dziecko w drodze i pani bierze L4 bo z jednej strony ciąża zagrożona a z drugiej strony nie zawsze chcą pracować z ciężarną (pasek/kontrolerka). W kancelariach ciąża to nie problem bo pracować te 2-4miechy może aż znajdą zmienniczkę.

No i rzadko (wyjątki regułę potwierdzają) widać patrol kobiecy który przywozi z terenu jakieś mandaty lub kogoś zatrzyma - tak, kij w mrowisko Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2016, 13:22
Post: #48
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Niech sobie robia i po 10 dzieci jesli cokolwiek ma im to dac. Przed przyjeciem najlepieh niech kobiety "kastruja"wtedy bedzie pewnosc ze na dziecko nie bedzie lapala lat slyzby:-D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2016, 14:49
Post: #49
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Witam,
a czy ktoś mógłby opisać jak dokładnie na dzień dzisiejszy wygląda kwestia finansowa w formacji?? tzn. ile pieniążków dostaje się podczas kursu podstawowego, czy można starać się w jego trakcie o jakieś dodatki (socjalne, itp), czy to jest stała kwota podczas całego kursu, czy np. po praktykach jest jakaś podwyżka, oraz oczywiście z jakim minimalnym stopniem kończy się ostatecznie kurs podstawowy (pozytywnie) i jaka w związku z tym jest pensja "goła" oraz z dodatkami (+ jakie ew. te dodatki są na start w służbie przygotowawczej) i czy podczas sł. przygotowawczej można awansować (jak to jest w praktyce). Pytam o to, ponieważ złożyłem do Was dokumenty (czekam na rozmowę) ale chciałbym później uniknąć dylematów podobnych do autora wątku..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2016, 17:26
Post: #50
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Na kursie chyba 1700, po kursie 2100? Coś koło. Grupa druga po kursie podejrzewam, że najmniej 7 lat. Chociaż są tacy co awansują szybciej Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2016, 17:41
Post: #51
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Przy przejsciu do stalej dostajesz dodatkowa wyplate...jednorazowo ma sie rozumiec.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 22:50
Post: #52
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Cześć, chciałbym się dołączyć do tematu, ale na wstępie chcę spytać - kto z obecnych tutaj ma aspiracje na korpus oficerski?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 09:26
Post: #53
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Wszyscy.

Uprzedzajac kolejne pytanie - "zaszczytu" dostapia nieliczni.
I wcale nie decyduja o tym predyspozycje...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 09:29
Post: #54
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Czyli wszyscy tu mają magistra? Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 10:25
Post: #55
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Zdecydowana większość, ale nie o takich predyspozycjach pisałem...

Zresztą to trzeba przeżyć samemu, żeby zrozumieć o czym tu piszemy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 10:57
Post: #56
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Myślę że mimo wszystko zagłębię się w temat i przeżyję na własnej skórze. Smile mimo tyłu negatywnych opinii nie zniechęca mnie to do podjęcia służby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 21:48
Post: #57
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Myślisz, że jak zrobiłeś magistra to cię od razy zrobią oficerem? Big Grin Znam ludzi co doktoraty porobili a mają stopnie chorążackie i zostaną w tym korpusie do emerytury. Bo przy robieniu kariery liczy się przede wszystkim "namaszczenie". Bez urazy ale tytuł magistra robił wrażenie ze 20 lat temu. Obecnie nikt się tym tytułem nie podnieca bo każdy zdaje sobie sprawę, że zdobycie takiego wykształcenia nie stanowi żadnego problemu.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 23:04
Post: #58
RE: Rezygnacja z kursu podstawowego
Ale on jeszcze do magistra ma 6,5 roku. Jeżeli będzie pracował nie jest wcale pewne, że studia skończy ze względu na specyfikę służby Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS