Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
17-10-2016, 12:34
Post: #1
Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
Witam,postanowiłem że założę swój własny temat co do którego reszta użytkowników forum może się przyczepić czy uznać za bezsensowny (Informacje jakie pragnę uzyskać mogą występować w innych postach czy innych tematach). Na forum można przeczytać i wydobyć wiele informacji bardziej konkretnych i szczegółowych co do rekrutacji w I jak i II Etapie. Nie zapominajmy że I Etap a raczej jego wstępem jest złożenie wszystkich wymaganych kwestionariuszy a także dokumentów, dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu zapraszają na rozmowę co wiąże się z rozpoczęciem prawdziwej rekrutacji.
Chciałbym w tym temacie uzyskać pomoc od bardziej doświadczonych kandydatów czy samych funkcjonariuszy. Generalnie chodzi mi jakie kwalifikacje,wykształcenie (Profil) czy inne dokumenty poświadczające nabyte umiejętności posiadacie a także na którym etapie jesteście/byliście.
Mam nadzieję że w tym temacie nie tylko osoby bardziej doświadczone ale także nowicjusze którzy mają zamiar złożyć papiery będą mogli porównać swoją wartość z innymi kandydatami czy zdecydować na jaki kurs,kierunek studiów nałożyć największą wagę przed złożeniem dokumentacji do rekrutacji.

Tak więc może zacznę od siebie. Aktualnie złożyłem papiery do Nadbużańskiego oddziału SG... Papiery do tego oddziału składałem już 7 razy. Moje kwalifikacje: Wykształcenie-Licencjat-Logistyka spec. Transport i Spedycja.
Patent sternika motorowodnego, Kwalifikowana pierwsza pomoc- ratownik.
Prawo jazdy kategorii B,B+E,C,C+E,T. Certyfikat język angielski na poziomie B2.
Aktualny status=kolekcjoner listów odmownych po wstępnym etapie którym jest składanie papierów. Przypomnę że jestem przykładnym obywatelem który w życiu nie dostał punktów karnych a także nie miał żadnych zatarg z prawem RP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2016, 12:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2016 12:51 przez marine.)
Post: #2
RE: Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
A ile masz wiosenek juz za sobą?
Jak tak patrzę to mimo prawie wyśmienitego wykształcenia preferowane sa osoby o odmiennych zdolnościach jak poniżej:
http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl...nabor.html

Wymienione przez ciebie cechy niekoniecznie maja pozytywny wpływ na twoja aplikacje Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2016, 13:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2016 14:01 przez Gibax.)
Post: #3
RE: Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
Wiosenki=lata
Aktualnie 23 lata.

Co do linku z wytycznymi które przesłałeś czy jest choć w tym ziarno prawdy aby ludzie z takim wykształceniem,aplikacjami kontrolerskimi,prawniczymi itp itd maszerowali do SG aby latać po trawie za nie ukrywając niskimi zarobkami? Tym bardziej że w cywilu mogą dorobić się niezłej kasy. Wydaje mi się że tak wysoko postawione poprzeczki są tylko blokadą psychiczną/mentalną aby wymusić w kandydatach strach co prowadzi automatycznie do rezygnacji co do złożenia samych papierów. Przypomnę że z mniej wartościowymi preferencjami można się starać na studium oficerskie z cywila gdzie w ostatnich latach jest sporo miejsc a zarobki po kursie idą rzędu od 4 tyś/zł w górę (Wojsko Polskie). A dodatkowo tak jak wspomniałem z takimi papierami w cywilu można mieć spokój i pieniądze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 18:08
Post: #4
RE: Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
Zmień oddział lub formację. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 19:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2016 20:04 przez marine.)
Post: #5
RE: Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
Ostatnio czytałem że do pewnej komendy w dużym mieście szukali jakiegoś rachmistrza.
Straż Graniczna też poszukuje "łosi" lub ładniej mówiąc "patriotów" Wink

"inspektor do spraw kadrowych
w Wydziale Kadr i Doskonalenia Zawodowego
Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku kadrowym, lub co najmniej 4 lata doświadczenia zawodowego w pracy w administracji
pozostałe wymagania niezbędne:
bardzo dobra znajomość Ustawy o służbie cywilnej i przepisów wykonawczych,
rzetelność,
asertywność,
terminowość,
systematyczność,
skrupulatność,
bardzo dobra znajmość przepisów i procedur z zakresu prawa pracy oraz umiejętność ich stosowania,
znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego,
bardzo dobra znajomość Ustawy o ochronie danych osobowych,
umiejętność obsługi programów komputerowych: MS Office (WORD, EXCEL),
umiejętność pracy w zespole,
umiejętność pracy pod presją czasu,
umiejętność komunikacji i budowania stosunków przez współpracę,
odpowiedzialność,
dyspozycyjność,
wymagania dodatkowe
wykształcenie wyższe: prawnicze, administracyjne, ekonomiczne,

Proponowane wynagrodzenie brutto 1873,84 zł."

Big GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 22:24
Post: #6
RE: Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
I chętni są Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 05:21
Post: #7
RE: Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
(17-10-2016 13:59 )Gibax napisał(a):  Wiosenki=lata
Aktualnie 23 lata.

Co do linku z wytycznymi które przesłałeś czy jest choć w tym ziarno prawdy aby ludzie z takim wykształceniem,aplikacjami kontrolerskimi,prawniczymi itp itd maszerowali do SG aby latać po trawie za nie ukrywając niskimi zarobkami? Tym bardziej że w cywilu mogą dorobić się niezłej kasy. Wydaje mi się że tak wysoko postawione poprzeczki są tylko blokadą psychiczną/mentalną aby wymusić w kandydatach strach co prowadzi automatycznie do rezygnacji co do złożenia samych papierów. Przypomnę że z mniej wartościowymi preferencjami można się starać na studium oficerskie z cywila gdzie w ostatnich latach jest sporo miejsc a zarobki po kursie idą rzędu od 4 tyś/zł w górę (Wojsko Polskie). A dodatkowo tak jak wspomniałem z takimi papierami w cywilu można mieć spokój i pieniądze.

W cywilu nie jest tak kolorowo jak piszesz. Ludzie po studiach prawniczych byli ze mną na kursie podstawowym. Społeczeństwo jest wykształcone, to i poprzeczka jest postawiona wysoko. Tylko jaką wartość ma to wykształcenie? Co do studium oficerskiego to tak można się tam starać dostać, jak Ty próbujesz złożyć papiery do SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 06:59
Post: #8
RE: Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
Jak ma sie fach i głowę na karku to w cywilu też da sie zarobić.
Niestety wysyp magistrów niczego, czy tam absolwentów wyższej szkoły nic nierobienia spowodował że aby pracować nawet na kasie w biedronie trzeba miec wyksztalcenie wyższe.
Jednak jest mnóstwo zawodów gdzie liczą sie umiejętności. Ludzie po administracji, bankowości, zarzadzaniu, bo przecież trzeba miec wyksztalcenie szukają pracy, gdziekolwiek. Gdyby bylo więcej hydraulikow, elektryków, dekarzy, ślusarzy po szkołach to nie bylo by problemu z robotą. No ale studia do picia kawy i przewalania papierów potrzebne jak znalazłWink (powiało lekko ironią)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2016, 12:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 12:24 przez keyser soze.)
Post: #9
RE: Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
Ostatnio przeglądałem oferty pracy z mojego miasta. Ciekawie wyglądało ogłoszenie o pracy za circa 1800 brutto jako cywil w oddziale (wymagania takie, że ho ho) obok ofert pracy na stacji benzynowej za 3000 brutto...

A co do studiów prawniczych, to winni są sobie tylko Ci, którzy je wybrali nie mając nikogo bliskiego wśród palestry - sam mgr prawa nie daje nic - trzeba jeszcze mieć zrobioną aplikację, a nikt "z zewnątrz" nie ma szans jej zrobić. Zreszta tak samo jest z medycyną - to są zamknięte klany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2016, 06:34
Post: #10
RE: Kwalifikacje,Wykształcenie podczas naboru.
Slowo: prawo ladnie brzmi. Studiuje prawo jeszcze ladniej. wiec ludzie zdaja na maturze historie i ida na prawo. Nie patrzac na to ze po samym prawie nie maja prawie nic.
Do sg zeby sie dostac nie jest koniecznym miec zawod wymieniony w zakladce o naborze. Tam jest napisane wyksztalcenie preferowane a nie konieczne. Gdyby bylo konieczne to ludzie po pedagogice,historii,ochronie srod czy rolnictwie nie dostali sie tak? A sa i to po wielu innych kierunkach st. Ile to osob bedac w sluzbie idzie na zaoczne Prawo bez robienia aolikacji wiadomo? Bo prawo to ladnie brzmi, bo on po prawie. A czy zna sie tak na tym prawie to druga rzecz.
Takze nie ma co na to wyksztalcenie patrzyc bo na przyjecie ma wplyw wiele czynnikow w tym fart i szczescie u nie garbatych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS