Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieniądze za mieszkanie
21-01-2017, 21:21
Post: #1
Pieniądze za mieszkanie
Witam wszystkich, planuje dostać się do SG, domyślam się, że przede mną długa droga jednak nurtuje mnie pewne pytanie. Czy jakiś stary wyjadacz mógłby mi powiedzieć jak wygląda dodatek do mieszkania ? Chodzi mi tu o taką sytuację kiedy wynajmuję mieszkanie płacąc miesięcznie jakiemuś prywaciarzowi za najem. Czy w wtedy byłaby szansa na jakąkolwiek pomoc ze strony SG ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2017, 21:28
Post: #2
RE: Pieniądze za mieszkanie
(21-01-2017 21:21 )Kajoj napisał(a):  Witam wszystkich, planuje dostać się do SG, domyślam się, że przede mną długa droga jednak nurtuje mnie pewne pytanie. Czy jakiś stary wyjadacz mógłby mi powiedzieć jak wygląda dodatek do mieszkania ? Chodzi mi tu o taką sytuację kiedy wynajmuję mieszkanie płacąc miesięcznie jakiemuś prywaciarzowi za najem. Czy w wtedy byłaby szansa na jakąkolwiek pomoc ze strony SG ?

Jest coś takiego jak brak kwatery ale przysługuje dopiero po trzech latach w służbie stałej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2017, 22:17
Post: #3
RE: Pieniądze za mieszkanie
I samemu dostaje jej się koło 230 zł, we dwójkę i więcej 460, ale koło czerwca upierdzielają podatek i zostaje 360 do końca roku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2017, 18:37
Post: #4
RE: Pieniądze za mieszkanie
żenujące jest podawanie tych kwot.....jak to się ma do ustawowego obowiązku zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych......ma się nijak bo może 10 LAT wstecz za 2 osoby można było jakaś kawalerkę lub pokój w niewielkiej miejscowości wynająć.....jakby wszystkie podwyżki które mieliśmy w okresie tych 10 lat były w podstawę wliczone to i "kwatera" by urosła a tak cwaniaki w stopień w dodatki powliczali.....z reszta ta sam mechanizm dot. dodatku za wczasy..u nas jakies 330 netto...w MON 920 netto na osobę.....niby dodatek ten sam ale NIBY robi tu ogromną różnicę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2017, 19:42
Post: #5
RE: Pieniądze za mieszkanie
No przecież to związki pieją, żeby podwyżki w dodatek za stopień wrzucac, bo niby po równo. A dawna o tym piszę ale nikt tego nie rozumie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2017, 19:47
Post: #6
RE: Pieniądze za mieszkanie
(26-01-2017 18:37 )uznamczyk napisał(a):  jakby wszystkie podwyżki które mieliśmy w okresie tych 10 lat były w podstawę wliczone to i "kwatera" by urosła a tak cwaniaki w stopień w dodatki powliczali
Comiesięczne siano za bezdomność i jednorazowa pomoc na zakup lokalu to są stałe kwoty niezależne od wysokości składników (podstawy) uposażenia.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2017, 20:58
Post: #7
RE: Pieniądze za mieszkanie
@niepokorny masz racje tak mnie ten temat ciśnienie podnosi że głupoty faktycznie popisałem....kwota ustalona rozporządzeniem niemniej zamrożona i nie podnoszona od kilku lat
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2017, 20:59
Post: #8
RE: Pieniądze za mieszkanie
(26-01-2017 18:37 )uznamczyk napisał(a):  żenujące jest podawanie tych kwot.....jak to się ma do ustawowego obowiązku zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych......ma się nijak bo może 10 LAT wstecz za 2 osoby można było jakaś kawalerkę lub pokój w niewielkiej miejscowości wynająć.....jakby wszystkie podwyżki które mieliśmy w okresie tych 10 lat były w podstawę wliczone to i "kwatera" by urosła a tak cwaniaki w stopień w dodatki powliczali.....z reszta ta sam mechanizm dot. dodatku za wczasy..u nas jakies 330 netto...w MON 920 netto na osobę.....niby dodatek ten sam ale NIBY robi tu ogromną różnicę

Ten dodatek to w ogole czynnik patologiczny rodzacy w wielu przypadkach roznego rodzaju kombinactwo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2017, 21:18
Post: #9
RE: Pieniądze za mieszkanie
to nie dodatek jest patologiczny tylko akt prawny regulujacy zasady pryznawania...skoro ustawa mówi że zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych leży na barkach SG i wprowadza zamiennie ekwiwalent pieniężny to akt wykonawczy powinien tylko zawierać wysokość tej kwoty i kropka bez badania i rozdmuchiwania czy masz kwadrat czy nie.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2017, 11:44
Post: #10
RE: Pieniądze za mieszkanie
(26-01-2017 21:18 )uznamczyk napisał(a):  to nie dodatek jest patologiczny tylko akt prawny regulujacy zasady pryznawania.......
i np za to powinny się wziąć związki żeby każdy to dostawał a nie f-sze na placówkach na zadupiu z lokalami dostają mniej kasy na rocznym PIT niż te bez lokali.
PS: Tak naprawdę to roczne zeznanie podatkowe PIT mówi ile zarobiliśmy w danym roku i jak można przyrównać naszą pracę do innych f-szy (czy warto się starać czy nie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2017, 11:50
Post: #11
RE: Pieniądze za mieszkanie
Niki, a czy uwazasz, ze zwiazkowcom zalezy aby bylo "sprawiedliwie"? Oni nawet palcem nie rusza w tej sprawie. Bo niby po co? Wskazcie mi ktorwgos co to nie bierzw tego swiadczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2017, 17:07
Post: #12
RE: Pieniądze za mieszkanie
ostatnio przewodniczącemu na to zwróciłem uwagę. Stwierdził że ważniejsze jest aby wszyscy dostawali za dojazdy, ja na to że za dojazdy jest mniej kasy i koniec rozmowy.
Wiem jak jest i dlatego nie zmowywują mnie do roboty bo negatywna motywacja=l4 a pozytywna to pieniążki a te dawane względem np kaski za lokal to jakoś mało jest.
Czekam na PIT Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS