Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
06-11-2016, 14:46
Post: #21
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
(06-11-2016 12:37 )wiedźma napisał(a):  A te remontowe to w jakiej wysokości wypłacaja?

§ 5. 1. Wysokość równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego wynosi 119,88 zł na normę zaludnienia przysługującą funkcjonariuszowi i każdemu członkowi jego rodziny, określoną w odrębnych przepisach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2016, 00:09
Post: #22
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
(06-11-2016 14:46 )krissg napisał(a):  
(06-11-2016 12:37 )wiedźma napisał(a):  A te remontowe to w jakiej wysokości wypłacaja?

§ 5. 1. Wysokość równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego wynosi 119,88 zł na normę zaludnienia przysługującą funkcjonariuszowi i każdemu członkowi jego rodziny, określoną w odrębnych przepisach.
No chyba jednak nie Wink

[Obrazek: 20161108_000535.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2016, 06:33
Post: #23
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
[/quote]
No chyba jednak nie Wink

[Obrazek: 20161108_000535.jpg]
[/quote]

Faktycznie kwota podlega corocznej waloryzacji.
§ 5. 1. Wysokość równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego wynosi 119,88 zł na normę zaludnienia przysługującą funkcjonariuszowi i każdemu członkowi jego rodziny, określoną w odrębnych przepisach.

2. Kwota, o której mowa w ust. 1, podlega corocznej waloryzacji o prognozowany w ustawie budżetowej na dany rok wskaźnik średniorocznego wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem i podlega zaokrągleniu do pełnych złotych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2016, 12:40
Post: #24
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
W rozporządzeniu jest zapis ze w przypadku najmu lokalu Funk ma być obowiązany płacić czynsz regulowany.

Wg mnie w tym przypadku jedynie przedstawienie dokumentów potwierdzających opłatę czynszu za wynajmowany lokal (i to bez różnicy czy wynajmujemy od mamy czy taty) może skutkować wypłatą kasy za remont.

Niech założyciel wątku wypowie się jak rozwiązał swe zagadnienie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2016, 15:33
Post: #25
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Chciałem kiedyś złożyć taki wniosek na podstawie umowy najmu lokalu od rodziców. Powiedziano mi, że jak najbardziej ten wniosek przyjmą ale jednocześnie powiadomią urząd skarbowy o możliwości popełnienia przestępstwa. Rodzice niestety nie odprowadzali podatku. Zrezygnowałem z tego żeby rodzice nie płacili kary.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2017, 22:18
Post: #26
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
a w przypadku jakbyś na umowie najmu napisał, że wynajmujesz za 20zł msc i przykładowo rodzice nie mają innych przychodów i nie przekracza to kwoty wolnej (3091zł) od podatku to muszą ten fakt zgłaszać do US ? albo w przypadku jak łacznie zarabiaja 2400 + twój wynajem to dawało by 2420zł przychodu msc to muszą się rozliczać z US ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2017, 00:40
Post: #27
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Wystarczy spisac umowe z rodzicami na najem i wpisac, ze oplaca sie czynsz wolny (partycypuje w kosztach utrzymania mieszkania).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2017, 06:10
Post: #28
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Funkcjonariusze organu panstwa pisza na publicznym forum jak obejsc przepisy prawa...
Swiat jednak sie zmienia...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2017, 07:57
Post: #29
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
(30-01-2017 06:10 )keyser soze napisał(a):  Funkcjonariusze organu panstwa pisza na publicznym forum jak obejsc przepisy prawa...
Swiat jednak sie zmienia...
HAHA nic sie nie zmieniaSmile najciemniej pod latarniąSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2017, 09:14
Post: #30
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
(30-01-2017 07:57 )Bond napisał(a):  
(30-01-2017 06:10 )keyser soze napisał(a):  Funkcjonariusze organu panstwa pisza na publicznym forum jak obejsc przepisy prawa...
Swiat jednak sie zmienia...
HAHA nic sie nie zmieniaSmile najciemniej pod latarniąSmile

Stan prawny zgadza się ze stanem faktycznym czyli mieszkamy u rodziców i partycypujemy w kosztach utrzymania nieruchomości nie będąc jej właścicielem. Np. umowa użyczenia lokalu bądź jego części może nie generować żadnego dochodu dla rodziców czyli odchodzi ewentualny problem z Urzędem Skarbowym. Umowa najmu obliguje nas do określenia kosztu tego wynajmu ale nikt nie zabroni właścicielowi wynajmować takiego lokalu za np. symboliczną złotówkę albo grosik. Skoro obie strony godzą się na takie warunki to gdzie tu wałek? Szczerze wątpię aby urząd skarbowy ścigał rodziców za nieodprowadzenie podatku od 12 złotych lub 12 groszy dochodu. A żeby być krystalicznie czystym to nic nie stoi na przeszkodzie aby rodzice wykazali ten dodatkowy przychód w zeznaniu rocznym. Sam podatek będzie na symbolicznym poziomie a mamy gwarancję, że nikt nie dopatrzy się tu naruszenia prawa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2017, 20:43
Post: #31
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
byłem dzisiaj w US i pytałem o to, z każdej umowy o wynajęcie pokoju trzeba fakt zgłosić nawet od 10zł i się z tego rozliczyć
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2017, 01:15
Post: #32
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Jezeli placisz czynsz wolny czyli partycypujesz w kosztach utrzymania tj dokladasz sie zwyczajnie do oplat bierzacych to co chcesz zglaszac do US? Nie masz z tego tylulu dochodu nawet kilku zlotych. Nawet gdybys mial kilkaset zlotych w roku dochodu i tego nie zglosil to US i tak sie tym nie zainteresuje bo to za mala kwota zeby wszczynac postepowanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2017, 10:55
Post: #33
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Polecam zapoznac sie z przepisami dot. spadkow i darowizn oraz zwolnien podatkowych dla grup pokrewieństwa I,II i III. Jestes w pierwszej grupie z rodzicami wiec praktycznie nigdy nie płacicie podatku od czynnosci cywilno prawnych, wystarczy tylko zamiast umowy kupna umowa darowizny.
Dlatego nie sprzedaje sie samochodów po rodzinie Wink tylko sie je daruje komuś Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2017, 11:15
Post: #34
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
(01-02-2017 10:55 )marine napisał(a):  Polecam zapoznac sie z przepisami dot. spadkow i darowizn oraz zwolnien podatkowych dla grup pokrewieństwa I,II i III. Jestes w pierwszej grupie z rodzicami wiec praktycznie nigdy nie płacicie podatku od czynnosci cywilno prawnych, wystarczy tylko zamiast umowy kupna umowa darowizny.
Dlatego nie sprzedaje sie samochodów po rodzinie Wink tylko sie je daruje komuś Smile

Tylko, że tu osoba nie chce posiadać praw własności do lokalu tylko chce posiadać prawa do dodatku remontowego. I nie chce przy tym łamać prawa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2017, 11:27
Post: #35
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Umowa użyczenia lokalu (jego części) zatem. Takie rodzinne obejście najmu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2017, 13:25
Post: #36
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
czyli taka osoba będzie otrzymywać dodatek za brak kwatery oraz rownowaznik na remont?

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS